Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka moja, slzy mi tečú ako "hrochy", ani neviem nájsť tie najvhodnejšie slová. Ako som čítala, nie som sama uslzená. Dúfam, že v stredu si Ťa vystískam. Takéto správy dávajú silu a nádej všetkým, ktorí ju potrebujú.

No, už som sa trochu skonsolidovala, tak po dlhšom čase teraz zavelím, aby otvorili fľaštičku červeného na oslavu. Všetkým želám super nedeľu.
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

tak ako som sľubila píšem...výsledky na NOU už dorazili....sú to len cysty.... takže CT sa mýlilo...aspoň dúfam.... na kontrolu mám ísť až 5.3.2012....teším sa .... i keď neviem z čoho som stále unavená, ale kašlať na to... hlavne, že sú to len cysty...., prepáčte, ale som rada a chcela som sa s Vami podeliť o to.... ešte raz všetkým všetko dobré....V.
..

..chválabohu!!..a dúfam s tebou, že všetko bude dobre...únava môže byť aj z tohoto počasia...(tiež sa ma stále drží)
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jarka 1 Pozri príspevok
Vierka moja, slzy mi tečú ako "hrochy", ani neviem nájsť tie najvhodnejšie slová. Ako som čítala, nie som sama uslzená. Dúfam, že v stredu si Ťa vystískam. Takéto správy dávajú silu a nádej všetkým, ktorí ju potrebujú.

No, už som sa trochu skonsolidovala, tak po dlhšom čase teraz zavelím, aby otvorili fľaštičku červeného na oslavu. Všetkým želám super nedeľu.
..

..aj za mňa juuu, takým 6D stískančiskom...prosím ťa...
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pepsi spoľahni sa, vykonám a sľubujem, že ju vystískam za všetkých. A za buchača ju aj cmuknem. Však mi ten cmuk vráti, až budem mať to osobné potešenie .
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Pepsi spoľahni sa, vykonám a sľubujem, že ju vystískam za všetkých. A za buchača ju aj cmuknem. Však mi ten cmuk vráti, až budem mať to osobné potešenie .
.....nemusíííííííííííííííííííš ......

Hádam sa Vier nenahnevá , ak dám tichý bonz , že objatie a cmuk bolo v stredu .......dcéru som na letisko šmaril , tak ma vietor zavial na kávu do príjemného prostredia ...
Pokecali sme , káva bola fajnová , šak pre mňa robená - no nie ??? .....potom som ťahal čáru nazad ...
Naposledy upravil buchač : 26.02.12 at 12:45
9 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vidím, že v stredu mávame tie lepšie dni.
2 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Jarka, a čo si čakala? celý Juraj! predsa sa nedá zastupovať pri cmukaní.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mám pocit, že "ste" so mnou vybabrať, aby nemusel nič vracať... ale neboj, to sa mu aj tak nepodarí.
Až sa raz s ním stretneme, tak bude cmukať, až no ... Asi si bude musieť kúpiť aj hrozienkovú masť. Tak veru, buchy môj.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jarka 1 Pozri príspevok
Mám pocit, že "ste" so mnou vybabrať, aby nemusel nič vracať... ale neboj, to sa mu aj tak nepodarí.
Až sa raz s ním stretneme, tak bude cmukať, až no ... Asi si bude musieť kúpiť aj hrozienkovú masť. Tak veru, buchy môj.
..

..tuším sa pripravil o pôžitok...ale hádam nyje na dlho!..(.nech sa vám tá cmukačka vydarí...)
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Nuž musím s pravdou von, hej Juraj ma naozaj vyobjímal .... no s tou kávou to bolo horšie...keďže do kuchyne si chodím zobrať len jedlo... nevarím...tak Juraj musel piť zaliatu nescu, miesto sľúbeného presa z dolcegusta...pepsi neuveríš, ale ani na druhýkrát sa mi to nepodarilo .... taký som ja talent.... no keď odišiel zistila som, že som omylom púšťala studenú vodu miesto teplej.... tak taká som ja gazdiná....Juraj určite na to do smrti nezabudne a chechce sa ešte teraz...V.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vierka
aspoň ste mali o zábavu postarané. Posielam aj ja objatie.
3 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Vieročka- práve som si prečítala tú suprovú správu, my ktorí sme si čo-to preskákali vieme z celého srdca precítiť takéto dobré správy. véééééééľmi sa s Tebou teším a objímam Ťa.

Dúfam. že sa po tej "smutnej zime" náš onkol les konečne spamätal a začal žiť!!!
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Nuž musím s pravdou von, hej Juraj ma naozaj vyobjímal .... no s tou kávou to bolo horšie...keďže do kuchyne si chodím zobrať len jedlo... nevarím...tak Juraj musel piť zaliatu nescu, miesto sľúbeného presa z dolcegusta...pepsi neuveríš, ale ani na druhýkrát sa mi to nepodarilo .... taký som ja talent.... no keď odišiel zistila som, že som omylom púšťala studenú vodu miesto teplej.... tak taká som ja gazdiná....Juraj určite na to do smrti nezabudne a chechce sa ešte teraz...V.
..

..Vieroč, ale fšak nejde o tú kávuuuu..ide o spoločnosť!..a ty si mala tú najlepšiu, to je dôležité...a aj s objatím....a so smiechom!!...(len dúfam, že to buch neodflákol a dal aj za nás aspoň 2D)
1 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Vierka veľmi sa teším z tejto Tvojej správy a ver, že bude už len lepšie a lepšie ... !
A aj tá jarná únava raz skončí !
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Nuž musím s pravdou von, hej Juraj ma naozaj vyobjímal .... no s tou kávou to bolo horšie...keďže do kuchyne si chodím zobrať len jedlo... nevarím...tak Juraj musel piť zaliatu nescu,
...he ....takú silnú , že mi až žily vystrelo ....
miesto sľúbeného presa z dolcegusta
...čo už ????
...pepsi neuveríš, ale ani na druhýkrát sa mi to nepodarilo .... taký som ja talent.... no keď odišiel zistila som, že som omylom púšťala studenú vodu miesto teplej.... tak taká som ja gazdiná....Juraj určite na to do smrti nezabudne a chechce sa ešte teraz
...ani nie .....ale občas mi kútikom cukne ....
...V.
...šak repete ešte môže byť ...
2 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

Ahojte poraďáci, tak som to zvládla na operácii, odstránili mi maternicu, obidva vaječníky, slepé črevo, ale minimálne 2 zväčšené lymfatické uzliny ponechali....vraj by bolo riskantné ich odstrániť kvôli porušeniu hrubého čreva. Nález bol pozitívny, ale s tým som počítala. Údajne sa jedná o zmutovaný nádor, ktorý vraj celkom dobre reaguje na chemoterapiu (má s tým niekto skúsenosti alebo vedomosti o zmutovanom nádore?). No a zajtra začínam s chemoterapiou. Údajne mi urobia nejaké testy na funkciu obličiek a ešte nejaké krvné testy, potom ma čaká nejaká príprava pred chemoterapiou(neviem, čo to obnáša, lebo som to zatiaľ nekonzultovala s primárom) a potom podanie chemoterapeutika. Snáď to všetko zvládnem v pohode a aj tých ďalších minimálne 5 cyklov. Potom by vraj mala nasledovať reoperácia na zistenie stavu, takže mám pred sebou dlhú cestu, ale som presvedčená, že to v pohode zvládnem tak, ako pred 13-timi rokmi, keď som maturovala s rakovinou prsníka. Držte mi, prosím palčeky aspoň tak, ako držím ja Vám všetkým....hlavne Vierke, Jarke1,Akeber a jasné, že aj ostatným a veľmi ďakujem za Vašu podporu pred operáciou. Vaše praktické rady som využila, všetko pomohlo a som rada, že sa sem môžem vracať pre podporu a optimizmus a zároveň Vám všetkým spolubojovníkom posielam veľa pozitívnej energie a chuti bojovať s našou kamoškou:-) Pekný dníček a ozvem sa po prvom cykle. Emilly
17 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

emilia18 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, tak som to zvládla na operácii, odstránili mi maternicu, obidva vaječníky, slepé črevo, ale minimálne 2 zväčšené lymfatické uzliny ponechali....vraj by bolo riskantné ich odstrániť kvôli porušeniu hrubého čreva. Nález bol pozitívny, ale s tým som počítala. Údajne sa jedná o zmutovaný nádor, ktorý vraj celkom dobre reaguje na chemoterapiu (má s tým niekto skúsenosti alebo vedomosti o zmutovanom nádore?). No a zajtra začínam s chemoterapiou. Údajne mi urobia nejaké testy na funkciu obličiek a ešte nejaké krvné testy, potom ma čaká nejaká príprava pred chemoterapiou(neviem, čo to obnáša, lebo som to zatiaľ nekonzultovala s primárom) a potom podanie chemoterapeutika. Snáď to všetko zvládnem v pohode a aj tých ďalších minimálne 5 cyklov. Potom by vraj mala nasledovať reoperácia na zistenie stavu, takže mám pred sebou dlhú cestu, ale som presvedčená, že to v pohode zvládnem tak, ako pred 13-timi rokmi, keď som maturovala s rakovinou prsníka. Držte mi, prosím palčeky aspoň tak, ako držím ja Vám všetkým....hlavne Vierke, Jarke1,Akeber a jasné, že aj ostatným a veľmi ďakujem za Vašu podporu pred operáciou. Vaše praktické rady som využila, všetko pomohlo a som rada, že sa sem môžem vracať pre podporu a optimizmus a zároveň Vám všetkým spolubojovníkom posielam veľa pozitívnej energie a chuti bojovať s našou kamoškou:-) Pekný dníček a ozvem sa po prvom cykle. Emilly
Ahojky moja,

v prvom rade som rada, že si operáciu zvládla tak dobre a z Tvojho príspevku cítim optimizmus, takže máš už na 50 % vyhraté, pretože ten je veľmi dôležitý ako sama iste vieš. Neboj chemo zvládneš, nie je to síce nič príjemné, ale zvládneš to.
Budem Ti držať všetky palce a myslieť na Teba.
Verím, že sa budeš pravidelne ozývať a podávať o sebe správy ako sa máš, budeme všetci netrpezlivo čakať na každú Tvoju správu.

V.
14 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Držte sa kočky, prajem Vám veľa síl. Aby ste to všetko úspešne zvládli čím skôr.
11 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Emília - ako si spomenula si na začiatku cesty, ale Tvoj správny pohľad na vec Ti z tejto cesty riadny kus ukrojil. Prajem Ti aby si aj ten zvyšok cesty v pohode zvládla tak ako pred 13-timi rokmi..... a píš.



PS: Ja som po obojstrannej mastektómii /r.2009/ a teraz ma tiež čaká maternica aj vaječníky- niekedy v druhej polovici marca- v 12/2011 som mala problémy - a povedali že do 3 mesiacov musí ísť všetko von.Keď budem po - tiež sa ozvem


TAK SA VŠETCI DRŽTE!!!
9 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
emilia18 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, tak som to zvládla na operácii, odstránili mi maternicu, obidva vaječníky, slepé črevo, ale minimálne 2 zväčšené lymfatické uzliny ponechali....vraj by bolo riskantné ich odstrániť kvôli porušeniu hrubého čreva. Nález bol pozitívny, ale s tým som počítala. Údajne sa jedná o zmutovaný nádor, ktorý vraj celkom dobre reaguje na chemoterapiu (má s tým niekto skúsenosti alebo vedomosti o zmutovanom nádore?). No a zajtra začínam s chemoterapiou. Údajne mi urobia nejaké testy na funkciu obličiek a ešte nejaké krvné testy, potom ma čaká nejaká príprava pred chemoterapiou(neviem, čo to obnáša, lebo som to zatiaľ nekonzultovala s primárom) a potom podanie chemoterapeutika. Snáď to všetko zvládnem v pohode a aj tých ďalších minimálne 5 cyklov. Potom by vraj mala nasledovať reoperácia na zistenie stavu, takže mám pred sebou dlhú cestu, ale som presvedčená, že to v pohode zvládnem tak, ako pred 13-timi rokmi, keď som maturovala s rakovinou prsníka. Držte mi, prosím palčeky aspoň tak, ako držím ja Vám všetkým....hlavne Vierke, Jarke1,Akeber a jasné, že aj ostatným a veľmi ďakujem za Vašu podporu pred operáciou. Vaše praktické rady som využila, všetko pomohlo a som rada, že sa sem môžem vracať pre podporu a optimizmus a zároveň Vám všetkým spolubojovníkom posielam veľa pozitívnej energie a chuti bojovať s našou kamoškou:-) Pekný dníček a ozvem sa po prvom cykle. Emilly
Som veľmi rada že to už máš za sebou , a si veľmi dobre naladená popasovať sa s tou potvorou . Takto to určite zvládneš aj chemo. držím Ti palce , však všetko zlé raz pominie.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať