Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

Ahojte, chcem prispieť aj ja so skúsenosťou s rakovinou....s mojou mamičkou si ideme do konca tohto týždňa vyzdvihnúť výsledky z histologického vyšetrenia od chirurga, ktorý mamičku operoval - laparoskopicky jej odstránil žlčník (z dôvodu, že jej USG vyšetrením zistili žlčníkové kamene)....bohužiaľ už vieme výsledok - je to pozitívny nález, rakovina v stene žlčníka, ktorá vraj ešte neprerastá stenu žlčníka, podľa chirurga je to skoré štádium...viem, že toto bude ťažký boj a s veľkou pravdepodobnosťou neporaziteľný, pretože všetci dobre vieme, čo je rakovina zač ....avšak budem sa snažiť stáť celý čas pri mamičke (ja som jediná, kto s ňou žije v spoločnej domácnosti), ale čo bude potom.....to netuším
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Eri ka, držím palce a aj v tejto ťažkej situácii Vám želám všetko dobré!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
eri ka
Ahojte, chcem prispieť aj ja so skúsenosťou s rakovinou....s mojou mamičkou si ideme do konca tohto týždňa vyzdvihnúť výsledky z histologického vyšetrenia od chirurga, ktorý mamičku operoval - laparoskopicky jej odstránil žlčník (z dôvodu, že jej USG vyšetrením zistili žlčníkové kamene)....bohužiaľ už vieme výsledok - je to pozitívny nález, rakovina v stene žlčníka, ktorá vraj ešte neprerastá stenu žlčníka, podľa chirurga je to skoré štádium...viem, že toto bude ťažký boj a s veľkou pravdepodobnosťou neporaziteľný, pretože všetci dobre vieme, čo je rakovina zač ....avšak budem sa snažiť stáť celý čas pri mamičke (ja som jediná, kto s ňou žije v spoločnej domácnosti), ale čo bude potom.....to netuším
Hm , pravdu ??? Teraz myslím na Tvoje myšlienkové pochody .
Radšej nechci môj názor ... možno neskôr , no moje názory sú poväčšinou tvrdé , nepáčia sa každému .


P.S.:
Zatiaľ si daj niečo na ukľudnenie ...
Ak túto poznámku nechápeš , tak aj tú eventuálne neskôr vysvetlím .
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Eri ka, v Tvojom príspevku mi chýba aspoň trochu optimizmu. Veď píšeš: podľa chirurga je to skoré štádium... , tak prečo nenapísať: viem, že toto bude ťažký boj, ale verím, že to zvládneme...
Ak chceš byť mame oporou, musíš myslieť aj trochu pozitívne, aby si ju svojim optimizmom nakazila. A po radu si sem môžeš predsa prísť vždy, keď budete potrebovať.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
Eri ka, v Tvojom príspevku mi chýba aspoň trochu optimizmu. Veď píšeš: podľa chirurga je to skoré štádium... , tak prečo nenapísať: viem, že toto bude ťažký boj, ale verím, že to zvládneme...
Ak chceš byť mame oporou, musíš myslieť aj trochu pozitívne, aby si ju svojim optimizmom nakazila. A po radu si sem môžeš predsa prísť vždy, keď budete potrebovať.
BINGO !!!!
0 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

Jarka 1 pretože som realistka, ale ďakujem ti za podporu a Zimame taktiež.....bohužiaľ mám aj trafenú švagrinú, ktorá mi dnes do tváre šplechla, že bola u veštkyni a povedala jej ničo zlé, vraj by som skolabovala, ak mi to povie...tak načo do čerta začala o tom hovoriť? ešte aj pred mojou maminou....to nikoho nijak nepodporí...niektorí ľudia majú divnú povahu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

eri ka
Jarka 1 pretože som realistka, ale ďakujem ti za podporu a Zimame taktiež.....bohužiaľ mám aj trafenú švagrinú, ktorá mi dnes do tváre šplechla, že bola u veštkyni a povedala jej ničo zlé, vraj by som skolabovala, ak mi to povie...tak načo do čerta začala o tom hovoriť? ešte aj pred mojou maminou....to nikoho nijak nepodporí...niektorí ľudia majú divnú povahu
ak ti to dodá odvahy, tak moja svokra má za sebou dve rôzne onkologcké ochorenia. Našťastie obe boli odhalené vo včasnom štádiu. Najskôr rakovina maternice - operácia a stačilo ožarovanie. O dva roky pri prehliadke prsník. Zase radikálna operácia a doživotné užívanie liekov. A drží sa už dosť dlho.

Tiež to bol na začiatku pre nás šok a nevedeli sme, čo bude. nejak sme to ale ustáli. Je to tuším 7 rokov a pravidelné kontroly sú momentálne v poriadku.
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Eri ka , Ty teraz rieš seba a Tvoju mamu. Na trafenú švagrinú sa zvysoka ..., lebo ona sa o Tvoju mamu starať nebude. A hádam Ťa nerozhodí nejaká veštkyňa, ktorá iba využila získané informácie a použila ich. Povedala len to, čo si myslela, že chce tá Tvoja švagriná počuť. Teraz bude podarená švagriná robiť všade zo seba chuderu a roztrubovať čo jej povedala veštkyňa ... lebo však aj veštkyňa to povedala ... ale inak to má na háku, lebo toto je z jej strany len gesto ... inak by nikdy tak necitlivo nepovedala pred svojou svokrou to, čo povedala.

Radšej si pekne s mamou začnite čítať túto tému od začiatku. Bude vedieť, že nie je sama a že všetci čo sem píšu žijú .. inak by sme museli písať zo záhrobia.
Snažte sa zmeniť svoj prístup k celej situácii, aj keď je to v prvotnom šoku veľmi ťažké. A každý deň si povedzte, že to určite zvládnete ...
4 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Erika, keby si vedela, čím prešlo mnoho z nás. Ak Ti napíšeme niečo, tak je to naša skúsenosť, nie načítané z kníh. Vieš, čaká Teba aj mamku ťažké obdobie, ale to prejde. Prešli sme tým, vieme. Je to zlé, ale nie až tak, aby sa nedalo. A ber to tak, že po každej prípadnej chemoterapii síce mamke bude zle, budú bolesti, nevoľnosti, ale zároveň to bude krok dopredu. No a musíte vidieť to svetlo na konci tunela a tým tunelom prechádzať s odhodlaním, že bude dobre. A ono bude. P.S. Na veštice zvysoka s.... - vieš čo.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Odporúčam kúpte si túto knihu a prečítajte si ju. http://www.martinus.sk/?uItem=12785
je aj na nete ale na nete aspoň ja osobne nedokážem tak dobre pochopiť text kniha je jednoducho len kniha.tu : http://www.olgabufkova.cz/files/duch...avit_bryli.pdf
Mám ju doma už skoro prečítanú a hlavné je to že funguje.Je to kniha o ľudskom vedomí a podvedomí vysvetľuje ,ako náš organizmus bojuje s chorobou ,ako prehráva a vyhráva.je to návod na samoliečbu ,ktorý funguje.Je to kniha ktorú napísal človek s veľkým Č a je o vás ,nás všetkých.
Mali by si ju prečítať všetci bez rozdielu.Mala by byť povinné čítanie na školách.
Je to najlepšie investovaných 13€ v mojom živote.
Kúpte ju ako darček chorým.Je jedno či na hlavu,dušu ,alebo telo.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

220870-fiha to znie ako vseliek :-)
nemam rakovinu ale mrknem sa na to ked to tak chvalis.som zvedava
0 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

Ahojte, ďakujem všetkým za povzbudenie, mamičkina diagnóza je C23 - zhubný nádor na žlčníku (T1b, N0, Mx) - je to 1 štádium, v pondelok mamička podstúpi vyšetrenia, kde jej zistia onkomarkery a CT brucha. Ak budú výsledky v poriadku, bude iba sledovaná, ak budú nafigu nasadia jej liečbu....ja pevne verím, že to bude tá prvá možnosť....Chcela by som Vám ešte popísať mamičkine príznaky, ktoré sú príčinou C23, snáď Vám to trošku pomôže včas rozpoznať tieto príznaky aj na sebe (nikomu to však neprajem - nech sme všetci ZDRAVÍ).
PRÍZNAKY: žiadne zdravotné problémy celý život, v roku 2007 zistený vysoký krvný tlak - lieči sa naň, počas roka 2013 mala 3krát (s niekoľkomesačnou prestávkou, kedy problémy nemala) po ťažšom jedle (cesnak, kapustnica...) TRÁVIACE ŤAŽKOSTI - nafukovanie brucha, tlak v bruchu, nedalo sa jej odgrgnúť, v roku 2014 zistená najprv cukrovka - je na diéte, potom sa objavili ťažkosti z predchádzajúceho roka (2krát - znova to bolo nafúknutie a tlak v bruchu a nevedela si odgrgnúť), o pár dní pocítila aj mierne pichnutie pod pravým rebrom. Kvôli tomu pichnutiu pod rebrom, sme jej vybavili USG - zistené žlčníkové kamene, žlčník bol odoslaný na histológiu, kde "náhodne" objavili tumor ...
Držím palce každému, a veľa zdravia prajem, ale v tejto chvíli hlavne mojej mamičke a sebe, aby sme to úspešne zvládli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Erika, v prvom rade vám prajem veľa duševných a fyzických síl počas neľahkých chvíľ. Mamke prajem dobré výsledky, šťastie na správnych lekárov a skoré uzdravenie.
1 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Erika prajem vám vela sily a optimizmu a tiež aj vašej mamičke,neverte žiadnej veštkyni, treba veriť ,že všetko dobre dopadne i ja som už po 4 chemoterapii a verím že sa s toho dostanem.Začiatok bol aj pre mňa veľmi ťažký ,držte sa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
eri ka
Ahojte, ďakujem všetkým za povzbudenie, mamičkina diagnóza je C23 - zhubný nádor na žlčníku (T1b, N0, Mx) - je to 1 štádium, v pondelok mamička podstúpi vyšetrenia, kde jej zistia onkomarkery a CT brucha. Ak budú výsledky v poriadku, bude iba sledovaná, ak budú nafigu nasadia jej liečbu....ja pevne verím, že to bude tá prvá možnosť....Chcela by som Vám ešte popísať mamičkine príznaky, ktoré sú príčinou C23, snáď Vám to trošku pomôže včas rozpoznať tieto príznaky aj na sebe (nikomu to však neprajem - nech sme všetci ZDRAVÍ).
PRÍZNAKY: žiadne zdravotné problémy celý život, v roku 2007 zistený vysoký krvný tlak - lieči sa naň, počas roka 2013 mala 3krát (s niekoľkomesačnou prestávkou, kedy problémy nemala) po ťažšom jedle (cesnak, kapustnica...) TRÁVIACE ŤAŽKOSTI - nafukovanie brucha, tlak v bruchu, nedalo sa jej odgrgnúť, v roku 2014 zistená najprv cukrovka - je na diéte, potom sa objavili ťažkosti z predchádzajúceho roka (2krát - znova to bolo nafúknutie a tlak v bruchu a nevedela si odgrgnúť), o pár dní pocítila aj mierne pichnutie pod pravým rebrom. Kvôli tomu pichnutiu pod rebrom, sme jej vybavili USG - zistené žlčníkové kamene, žlčník bol odoslaný na histológiu, kde "náhodne" objavili tumor ...
Držím palce každému, a veľa zdravia prajem, ale v tejto chvíli hlavne mojej mamičke a sebe, aby sme to úspešne zvládli.
eri ka

Nemaj mi za zlé moju kritičnosť , ale ja proste čítam Tvoj príspevok a vidím tam dosť veľa nepresností .
Konkrétne myslím na to zvýraznené .
Tým chcem povedať - upresniť , že tieto príznaky sú bežné pri podráždenom žlčníku , respektíve aj pri pankrease ( mal som tú česť - poznám príznaky záchvatov ) .
To znamená , že nie každý , kto má takéto príznaky , má teda aj diagnózu C 23 ...
Podľa týchto príznakov by mali rakovinu môj brat , švagriná , sused , atď ... lebo aj oni mali laparoskopicky odstránený žlčník .
No histológia nepotvrdila túto diagnózu .
P.S.:
Snáď sa chápeme ... mamča nech sa drží , Ty tiež .
1 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

buchač - ĎAKUJEM a buď len rád za dobrú histológiu..ja som vo svojom príspevku, chcela len poukázať na príznaky mojej maminy, ktoré nakoniec viedli k odhaleniu C23, tak sa ospravedlňujem, že som sa vyjadrila "nemožne" (som rada, že vôbec o tom dokážem písať...) a jasne som sa vyjadrila v "zátvorke", že to neprajem nikomu - čiže neprajem nikomu tieto príznaky a následne, aby to viedlo k odhaleniu zlej diagnózy....taktiež poznám veľa ľudí, ktorí mali tieto príznaky a každému komu vyoperovali žlčník, mal dobrú histológiu, čo už, bohužiaľ moja mamina je prvý prípad zlej histológie, o ktorej viem....najviac ma však hnevá, že celá rodina aj moji známi žlčník brali na ľahkú váhu, vraj to nie je nič a smiali sa z toho, že sa o maminu bojím - a nakoniec sa prestali smiať aj oni, pri zistení, že je to vážnejšie....
0 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

ďakujem Demeter, aj Vám prajem, aby všetko dobre dopadlo a aby ste náročnú liečbu zvládli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
eri ka
buchač - ĎAKUJEM a buď len rád za dobrú histológiu..ja som vo svojom príspevku, chcela len poukázať na príznaky mojej maminy, ktoré nakoniec viedli k odhaleniu C23, tak sa ospravedlňujem, že som sa vyjadrila "nemožne" (som rada, že vôbec o tom dokážem písať...) a jasne som sa vyjadrila v "zátvorke", že to neprajem nikomu - čiže neprajem nikomu tieto príznaky a následne, aby to viedlo k odhaleniu zlej diagnózy....taktiež poznám veľa ľudí, ktorí mali tieto príznaky a každému komu vyoperovali žlčník, mal dobrú histológiu, čo už, bohužiaľ moja mamina je prvý prípad zlej histológie, o ktorej viem....najviac ma však hnevá, že celá rodina aj moji známi žlčník brali na ľahkú váhu, vraj to nie je nič a smiali sa z toho, že sa o maminu bojím - a nakoniec sa prestali smiať aj oni, pri zistení, že je to vážnejšie....
eri ka .... si až príliš negatívne naladená ( aj keď je to pochopiteľné s ohľadom na všetky skutočnosti a aj okolnosti ).
Gabhus píše
Erika, keby si vedela, čím prešlo mnoho z nás. Ak Ti napíšeme niečo, tak je to naša skúsenosť, nie načítané z kníh.
Len pre úplnosť a presnejšie info Ti dám .
Nezvyknem trieskať hlúposti vo vážnych debatách , aj keď inokedy som srandista .
P.S.:
Prečítaj si celú tému a zistíš viac .
0 0
eri ka eri ka

eri ka je offline (nepripojený) eri ka

Prosím Vás, vie mi niekto povedať, koľko sa čaká na výsledky onkomarkerov a CT brucha? Či budú výsledky v ten deň, alebo až o niekoľko týždňov? ďakujem
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Na CT brucha,prsnika a panvi som čakala asi týždeň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať