Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Luji, mamine prajem skoré zotavenie a dobrý výsledok.
4 0
lilina60 lilina60

lilina60 je offline (nepripojený) lilina60

Ahojte, sledujem to tu už dlhšie, no ešte som neprispela. Manželovi (60 rokov) bola nastavená udržiavacia liečba, bude chodievať na 24-hodinové chemo. Máte s tým niekto prosím skúsenosť ? Naozaj neviem čo máme robiť.. ďakujem všetkým za cenné rady
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Najlepšia správa , ktorú sme dlho očakávali:
http://www.topky.sk/cl/11/1477717/NA...ide-uz-v-lete-
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária Mojžišová
Najlepšia správa , ktorú sme dlho očakávali:
http://www.topky.sk/cl/11/1477717/NA...ide-uz-v-lete-
Najprv sa opýtam..." Čítala si článok poriadne a aj zamyslela nad obsahom "
NIE, NEJDEM zo seba robiť múdreho, to v tejto téme nemá čo robiť, ale je tam viacej ALE.....

ALE napríklad ten pisálek z Topiek by si aj hubu rozbiť zaslúžil...viď titulok.

ALE netvrdím, že to nie je pravda. Jeden nick (baba jaga) v diskusii spomenul presne tú chemoterapiu, ktorú som dostával ja...absolvoval som 6 cyklusov...

ALE topky zasa proste potrebujú byť bombastické.
0 1
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Nepopieram názov článku ako aj jeho obsah je prehnaný,zveličený, ale ja osobne som veľmi rada, že prichádzajú zo sveta dobré správy o nových liekoch o liečení a údajne aj o vyliečení chorých z rakoviny.
Som sama zvedavá, či tieto lieky sa dostanú v lete aj na Slovensko, tak ako autor článku tvrdí a či ich poisťovne budú aj preplácať.
Lekári doposiaľ chemoterapiu ponúkajú chorým ako jedinú možnosť. Tiež som ju absolvovala po operácii- 5 cyklov, 6-ty som odmietla, museli mi dať transfúziu pre zlý krvný obraz .
Ešte som nezabudla na to.....v roku 1998 november operácia, od decembra pol roka chemo........ Avšak každá chemoterapia ,jej zloženie je iné......podľa druhu a typu ochorenia.
Takže oslavujme tí čo sme túto chorobu prekonali a držme palce sami sebe aj ostatným , verme tomu, že všetkým chorým svitá nádej na vyliečenie.
Naposledy upravil Mária Mojžišová : 03.06.15 at 09:14
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

"K nám príde už v lete"
len rok zabudol napísať...........
Uverím,keď takúto správu vydá min.zdravotníctva.
Som skeptická........
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

náááááááá,a sme doma........včera to bola bomba,hotová vec,liek je na Slovensku už v lete a teraz zrazu: že vedci sú NA najlepšej CESTE získať nové lieky v boji proti smerteľnej rakovine........
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Včera som čítala:

http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/3...-chemoterapii/

Pre mňa len ako zaujímavosť, nakoľko s holou hlavou som sa nijako nezaťažovala. Ale verím, že sú aj také ženy, ktoré chodia počas liečby do práce a medzi ľudí. Pre nich to môže byť problém.
0 0
lilina60 lilina60

lilina60 je offline (nepripojený) lilina60

ahojte, vyssie som vam pisala o mojom manzelovi... popri tom vsetkom strasne schudol.. uz je z neho iba kost a koza a nevieme dosiahnut aby pribral kusok, napadli mi este nutridrinky.. skusali ste niekto prosim ? odporucate ? pomohlo ? pripadne pomohlo nieco ine ? dakujem velmi pekne za odpovede
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lilina60
Ahojte, sledujem to tu už dlhšie, no ešte som neprispela. Manželovi (60 rokov) bola nastavená udržiavacia liečba, bude chodievať na 24-hodinové chemo. Máte s tým niekto prosím skúsenosť ? Naozaj neviem čo máme robiť.. ďakujem všetkým za cenné rady
Chodil som na dlhšiu dobu...cca 36 hodín na infúzkach.
Skús prelúskať tak na rýchlovku celú tému...je tam viacero postrehov a skúseností...od viacerých jednotlivcov.


lilina60
ahojte, vyssie som vam pisala o mojom manzelovi... popri tom vsetkom strasne schudol.. uz je z neho iba kost a koza a nevieme dosiahnut aby pribral kusok, napadli mi este nutridrinky.. skusali ste niekto prosim ? odporucate ? pomohlo ? pripadne pomohlo nieco ine ? dakujem velmi pekne za odpovede
Nepíšeš síce konkrétne, o akú formu, o čo sa jedná.
Nutridrinky sú fajn. Pil som ich počas celej chemoterapie, silno odporúčam.
Viď
http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-...h-ochoreniach/
POZNÁMKA :
Neobjednávaj a ani nekupuj z netu !!!
Dá sa kúpiť aj na voľno...no najlepšia voľba je navšteva lekára (aj obvoďáka) a vyžiadať si predpis. Pokiaľ sa situácia nezmenila (moje info je také, že nie) , tak doplatok je pár centov oproti plnej platbe v eurách.
-----------------------------------------------------------
Schudnutie je prirodzené, je to vedľajší účinok chemo.
Mne osobne tiež nešlo...no manželka sa najprv spýtala, čo budem jesť. Samozrejme, že som následne nejak nemal chuť, no mierne nanútenie spôsobilo, že som čo to do seba dal. To ale bolo hlavne po pár dňoch od ukončenia cyklusu...potom sa to už zlepšovalo...a od cyklu k cyklu, ktoré som absolvoval dokopy 6x každé tri týždne.
5 1
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Mám čerstvú informáciu čo sa týka Nutridrinkov, mojej známej predpisoval onkológ tento týždeň 100 kusov, bol tam minimálny doplatok. Taktiež veľmi pochudla váži niečo málo cez 40 kg, tie drinky musí piť 3x denne kým sa nedostane z najhoršieho. Tak ako už bolo napísané vyššie taktiež vrelo odporúčam ale kupovať iba na recept. Pretože ľudia, ktorí to predávajú na nete, na inzerát, že im to zvýšilo a pod., nikdy nevieš ako to bolo skladované a mohlo by to urobiť viac neplechy ako osohu. Prajem veľa síl Tebe i manželovi.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pekný dokument o rakovine stojí zato si to pozrieť http://www.seberizeni.cz/lecba-rakoviny-zevnitr/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870
pekný dokument o rakovine stojí zato si to pozrieť http://www.seberizeni.cz/lecba-rakoviny-zevnitr/
...
Zett
3.10.2014 at 13:05 · Edit

Ježiši Kriste to je hovadina! Už jenom ten popis videa: „Odhaluje totiž pravdy, které se nikdy neměly dostat na veřejnost.“

….. Rakovina je vlastně snadno léčitelná nemoc, stačí držet půst a jste vyléčení, proč na to doteď nikdo nepřišel! Chemoterapie, radioterapie, všechny terapie jsou tu jen proto, že je systém rigidní, ale vlastně nefungují. Vše je to jen o pěnězích, zlé a zlomyslné farmaceutické firmy… Jenom divný, že na rakovinu umírají i oni a jejich rodinní příslušníci… Prostě vždycky se najde nějakej blbeček, kterej bude ukazovat „To oni za to můžou!“. … A vždycky se najde někdo naivní, komu schází kritické uvažování a kdo podobné pseudodokumenty zveřejní a vymyje hlavy dalším stovkám lidí, že se vykašlou nak konvenční léčbu a potom se nestihnou divit, jak se ta nemoc zruinuje. Pak už ale bude pozdě. Ale co, důležitej je přece dobrej úmysl a ne kritické uvažování ;-)
0 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
17:08 som pridal odkaz na 2 hodinový dokumet o 20 minút vševedko vie že je to hovadina ..................ja viem že je to pravda
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870
17:08 som pridal odkaz na 2 hodinový dokumet o 20 minút vševedko vie že je to hovadina ..................ja viem že je to pravda
Na Vševedka sa vyser...a poriadne zvysoka.

Ale odpovedz Vševedkovi :

1. Prečo som nejak nepostrehol nejaký príspevok ohľadom onkologických problémov z Tvojho okruhu ?

2. Prečo som ale (na druhej strane) postrehol len tie všeliaké linky, ktoré sú proti liečbe v nemocničnom prostredí ?

3. Nehnevaj sa...ale niekto musí sledovať 2 hodinový dokument aj 4 hodiny a nič z toho nemá. Niekomu zasa stačí aj tých 20 minút a je v obraze.
Nechodil si do knižnice a podľa obsahu na obale si si vzal knihu na prečítanie ? Lebo ja aj hej...a nikdy som sa nepomýli.

4. Ty si skôr ten typ na spôsob "Badatela"...tiež "bojuje" svojím a hlavne svojským spôsobom, to znamená, že hlavne smeruje linky na tie eshopy a tým pádom aj zarába.

5. Ale Ty si skôr na MMS, prípadne Jehovisti alebo aj Celestíni a podobné drísty ... či ?

6. Najdôležitejšia otázka na záver :

Prešiel si si onko pracoviská alebo si onkologický pacient a s tým súvisiace okolnosti ?
Lebo som presvedčený, že veru nie.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dnes uz konecne ma mama vysledok.....je zly......aj ked som verila,ze bude ok....musim to predychat....a nie len ja....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Dnes uz konecne ma mama vysledok.....je zly......aj ked som verila,ze bude ok....musim to predychat....a nie len ja....

Luji je mi to ľúto, ale mama to zvládne....držím päste!!!
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Dnes uz konecne ma mama vysledok.....je zly......aj ked som verila,ze bude ok....musim to predychat....a nie len ja....
Nie je to potešiteľná správa ale ešte ňou nič nekončí. Prajem mamke veľa šťastia na dobrých doktorov, veľa psychickej pohody vám všetkým a určite to spolu zvládnete.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

joj, lujzi.. to je blbé.. musíte byť silní, celá rodinka.. prajem vám veľa síl, držte sa..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať