Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...vždy keď sem na moment kuknem a čítam vždy mám srdce v krku.Ste všetci úžasní bojovníci, držím všetkým silno päste a želám len a len veľa zdravia
12 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vierka a ostatní TU SOM, pohoda, klídek, tekvice rastú takže O. K.
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabhus Pozri príspevok
Vierka a ostatní TU SOM, pohoda, klídek, tekvice rastú takže O. K.
Tak nech je to stále OK, a čím ďalej, tým viac, nech je stále pohoda, klídek a tabáček....
8 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte a pekné sobotňajšie ránko

Chcela by som sa spýtať: ako veľmi ste chudli pri chemoterapii?
Díky už vopred za všetky odpovede.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Spolu aj so s chudnutim pred a po operacie to bolo 10 kg za 6 mesiacov. Ja som vracala len po prvej, potom nie, ale velmi mi nechutilo jest.
5 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mne chutí jesť, to sa čudujem ja som schudla 10 kíl od júna a stále chudnem, od pondelka teraz 2 kilá. zatiaľ som nevracala
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

ja som schudla po chemo za 6 mesiacov cca 12 kg, potom to tiež išlo ešte dolu, jesť mi striedavo chutilo i nechutilo, keď pôjdeš na kontrolu tak to oznam lekárovi pre istotu, mal by o tom vedieť kvôli chemo, nakoľko podľa váhy sa ordinuje zloženie chemo.
Inak by to chudnutie nemalo byť neobvyklé, každý organizmus to zvláda inak. Ja mám napr. oblečenie od č. 36 až po 46 , a to som chemo začínala 46-tkou. Ono to lezie do peňazí také formovanie postavy (teraz srandujem), ale je to tak.Už si odkladám z každého čísla pár kúskov, pretože neviem koľko budem mať o polroka a tak to ide dookola.
7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Gabhus Pozri príspevok
Vierka a ostatní TU SOM, pohoda, klídek, tekvice rastú takže O. K.

Som rada moja, že si sa ozvala, vždy mám radosť ak sa ozvete.
Mne rastie v záhrade burina
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

VieraPopluharova Pozri príspevok
Som rada moja, že si sa ozvala, vždy mám radosť ak sa ozvete.
Mne rastie v záhrade burina

Všetkým VÁM, ktorí bojujete želám zdravie a Božie požehnanie, /či sú tekvice, burina či po našom "zelina"/ alebo nie..., šťastie a kopec dobrej nálady....
Mne pred mesiacom zomrela na rak jedna známa - bolo to také rýchle a nečakané, že
Dievčatá i chlapci čítam túto tému a vždy, keď sa začnem na niečo v živote sťažovať prídete mi na myseľ, potom si vynadám ako "krave do válova" a poviem si - Ty blbaňa, čo sa Ty sťažuješ ?......
Všetkým Vám držkám palce, či už Vieročke, či už Jarkám či Ivankom.....úplne všetkým !!!
10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Som rada moja, že si sa ozvala, vždy mám radosť ak sa ozvete.
Mne rastie v záhrade burina
Stále lepšie, keď rastie burina v záhrade, ako keď rastie niečo nebezpečené v tele. Prajem Vám všetkým veľa zdravíčka a síl. Pekný slnečný a pozitívne naladený dník. Maja
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
uct2007 Pozri príspevok
Ahojte a pekné sobotňajšie ránko

Chcela by som sa spýtať: ako veľmi ste chudli pri chemoterapii?
Díky už vopred za všetky odpovede.
Jarka 1 Pozri príspevok
Spolu aj so s chudnutim pred a po operacie to bolo 10 kg za 6 mesiacov. Ja som vracala len po prvej, potom nie, ale velmi mi nechutilo jest.
...po prvej operácii brutál dole išlo za ten cca týždeň asi tak 25 kg ...
Po druhej ani veľmô nie ...zo 5 kg

Medzi tými dvoma operáciami som mal každé tri týždne terapiu ( spolu 6 x ), tá bola od stredy do piatka ...infúziou mi chémiu do žily statočne po celý čas spúšťali ...
Spomenuté nevoľnosti ( z tých som mal nervy ...) sa nedostavili , akurát niečo na spôsob ťažkého žalúdka , keď sa jeden poriadne napráska ...
Je ale pravdou , že ako prvé som dostal pred chémiou nejaké infúzky proti nevoľnosti ...
No na chodbe bolo občas počuť z tej malej miestnôstky nezameniteľné zvuky nevoľnosti ...

Chuť do jedla bola skoro vždy po absolvovaní terapie v prvých dňoch taká všeliaká ...potom už normálka ...
8 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte a pekný večer

Mali ste aj nejaké iné vedľajšie účinky okrem nevoľnosti ? Napríklad ja som mala vysokú horúčku po tretej chemo z prvého cyklu, na druhý deň to prešlo, a mám trpnutie rúk a prstov.
Hm, to viete....všetko ma zaujíma som taký takmer "čerstvý onkopacient" ešte dá sa povedať...
Ako ste to teda zvládali Vy ostatní, čo ste tým už prešli ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Vieroč sa mi motá po rozume od večera, dokonca aj v noci...

...myslím na vás,každá rada je dobrá,všetko je dôležité vedieť a byť na to pripravený...opatrujte sa,fšetci a červík tu sedí pri mne a vypytuje sa, komu píšem,a či tie tety poznám,tak som povedala , že nie,lebo bývajú ďaleko,ale chcem, aby boli zdravé...tak to že chce aj on a posiela stískanec silný okolokrčkový..tak...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte a pekný večer

Mali ste aj nejaké iné vedľajšie účinky okrem nevoľnosti ? Napríklad ja som mala vysokú horúčku po tretej chemo z prvého cyklu, na druhý deň to prešlo, a mám trpnutie rúk a prstov.
Hm, to viete....všetko ma zaujíma som taký takmer "čerstvý onkopacient" ešte dá sa povedať...
Ako ste to teda zvládali Vy ostatní, čo ste tým už prešli ?
Mala som 6 chemo, vždy 1x za tri týždne. Už po prvej som sa tu pýtala, čo sa to so mnou deje. Boleli ma ruky, nohy, kolená, kosti. Trpnutie rúk a prstov som mala asi po tretej chemo. Nebolo to pre mňa jednoduché, ani ľahké. Ťažko by som sa s tým popasovala sama. No poraďáci v tejto téme ma vždy podržali. Všetci, čo tým prešli ma múdro ubezpečili, že to nebude trvať večne a aj chemo raz prejde a bude lepšie.

Príznaky môžu byť u každého iné, alebo nemusia byť vôbec. Preto som sa nestarala popredu, čo všetko mi môže byť. Nechcela som mať už vopred strach. Bolo to pre mňa lepšie. Riešila som len to, čo naozaj prišlo.

Teraz si uvedomujem, že pýtať sa tu bolo pre mňa oveľa, oveľa ľahšie, ako odpovedať...
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Mala som 6 chemo, vždy 1x za tri týždne. Už po prvej som sa tu pýtala, čo sa to so mnou deje. Boleli ma ruky, nohy, kolená, kosti. Trpnutie rúk a prstov som mala asi po tretej chemo. Nebolo to pre mňa jednoduché, ani ľahké. Ťažko by som sa s tým popasovala sama. No poraďáci v tejto téme ma vždy podržali. Všetci, čo tým prešli ma múdro ubezpečili, že to nebude trvať večne a aj chemo raz prejde a bude lepšie.

Príznaky môžu byť u každého iné, alebo nemusia byť vôbec. Preto som sa nestarala popredu, čo všetko mi môže byť. Nechcela som mať už vopred strach. Bolo to pre mňa lepšie. Riešila som len to, čo naozaj prišlo.

Teraz si uvedomujem, že pýtať sa tu bolo pre mňa oveľa, oveľa ľahšie, ako odpovedať...
...tomu sa vraví liečba šokom v počiatočnom štádiu ...

Niekde som bol už napísal ...keď som bol na onko predstavení po prvej operácii ( pred touto ma primár chira vôbec nešetril , na rovinu ma " zabil " ...) , to bol poriadny záber ...keď som von z miestnosti vyšiel , sám sebe som smrdel , taký som bol spotený ...

Presne tak , na niektoré otázky sa nedá proste odpovedať , to je niekedy aj o dojmoch a tie sa ťažko dajú opísať ...

...že ako sa to vraví ???

Kto nezažil , nepochopí ...
8 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Jarka 1 Pozri príspevok
Mala som 6 chemo, vždy 1x za tri týždne. Už po prvej som sa tu pýtala, čo sa to so mnou deje. Boleli ma ruky, nohy, kolená, kosti. Trpnutie rúk a prstov som mala asi po tretej chemo. Nebolo to pre mňa jednoduché, ani ľahké. Ťažko by som sa s tým popasovala sama. No poraďáci v tejto téme ma vždy podržali. Všetci, čo tým prešli ma múdro ubezpečili, že to nebude trvať večne a aj chemo raz prejde a bude lepšie.

Príznaky môžu byť u každého iné, alebo nemusia byť vôbec. Preto som sa nestarala popredu, čo všetko mi môže byť. Nechcela som mať už vopred strach. Bolo to pre mňa lepšie. Riešila som len to, čo naozaj prišlo.

Teraz si uvedomujem, že pýtať sa tu bolo pre mňa oveľa, oveľa ľahšie, ako odpovedať...

Aj mne to tak všetci hovoria, že to prejde a je to dočasné, preto tiež riešim len to, čím práve prechádzam, je to presne tak ako hovoríš, vďaka za takých úžasných ľudí, akými sú poraďáci.
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

buchač Pozri príspevok
...tomu sa vraví liečba šokom v počiatočnom štádiu ...

Niekde som bol už napísal ...keď som bol na onko predstavení po prvej operácii ( pred touto ma primár chira vôbec nešetril , na rovinu ma " zabil " ...) , to bol poriadny záber ...keď som von z miestnosti vyšiel , sám sebe som smrdel , taký som bol spotený ...

Presne tak , na niektoré otázky sa nedá proste odpovedať , to je niekedy aj o dojmoch a tie sa ťažko dajú opísať ...

...že ako sa to vraví ???

Kto nezažil , nepochopí ...
Je to pravda ....kto nezažil, nepochopí
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte a pekný večer

Mali ste aj nejaké iné vedľajšie účinky okrem nevoľnosti ? Napríklad ja som mala vysokú horúčku po tretej chemo z prvého cyklu, na druhý deň to prešlo, a mám trpnutie rúk a prstov.
Hm, to viete....všetko ma zaujíma som taký takmer "čerstvý onkopacient" ešte dá sa povedať...
Ako ste to teda zvládali Vy ostatní, čo ste tým už prešli ?
Ak by sa to tŕpnutie zhoršovalo, začalo to prechádzať aj na nohy a začínalo to byť neznesiteľné, treba to riešiť aj s neurológom. Nedaj sa odbiť ako ja. Neliečená rozvinutá neuropatia je peklo, ktorým som prešla a doteraz to nie je nijako ružové. Daj si na to pozor.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Trochu na obveselenie , no zároveň je to aj k téme ...

Vrelo doporučujem , teraz akurát pozerám , stiahol som si z netu , kámoš mi o tomto filme vravel,že sú tam neskutočné hlody ...
TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku
Recenzie neboli k tomuto filmu naklonené , no čo už , každý máme ale svoj názor ...
Nechcem predbiehať , vykecať obsah , no úvod je solídny ............kua , niečo mi to pripomína ....
Obaja protagonisti v hlavnej úlohe sú onkologickí pacienti a chcú svoj život ukončiť víťazstvom...

Malá ukážka ...pre niekoho sa aj text hádam hodí
Mne sa teda bohovo páči ...



Ak si niekto chce stiahnuť tento film ako ja , viď nasledujúci link ...
http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest



P.S.:
...vulgárnosti neriešte , scénar robil Dan Landa ...takže niet sa čo čudovať ...
6 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Tiez by som niec dodal o vedlajsich ucinkoch. Ked mi tiekla chemo vzdy ma bolel chrbat, hlavne kríže. Preto som sa naucil chodit so stojanom a pocas dodavky ozdravujucej tekutibny z flase som na balkone fajcil. Primara skoro slak trafil. Takze som sa naucil vyhybat bolesti krížov. Potom vždy vecer sa mi trosicku tocila hlava. Ale skôr to bude z piva ako z infuzie. Ked mi dotiekla chemo tak som sa vybra do vtedy novopostaveneho bufetu vedla nemocnice na klenovej a dal som si jedno ci dve pivka. Ked ma primar videl ako sa stveram na prve poschodie nie zvnutra budovy ale z vonku tak ho skoro trafilo podruhe.. vtedy mi prezradil kadial sa dostanem dnu aj ked bude budova zamknuta bez toho aby som ohrozoval svoj zivot a jeho dobru povest Ale predsa mi ostali nejake vedlajsie ucinky... neznasam pach nemocnicnej dezinfekcie a preto radsej ani k lekarovi nechodim ked nemusim. Len na kontrolu s cukrovkou lebo zatial bez inzulinu nemozem ostat a to je pravdepodobne nasledok tej nepodarenej zhubnej choroby a jej liecby. Ale co uz, zivot sme dostali preto aby sme ho žili, či uz v zdravi alebo v chorobe, stasti ci nestasti, v laske alebo hneve. Zabudnime na vedlajsie ucinky liecby a tesme sa v jej uspesny koniec. Ked je cloveku zle mal by mysliet pozitivne a zahnat zle mislienky, nemysliet na to, preco mu je zle ale na to, co ma robit aby mu bolo dobre. nemal by mysliet na to, ako mu liecba ublíži, ako mu bude zle, bude zvracat... ved to nemusi byt pravda. Mne bolo spatne len prvy den a potom bolo vsetko v pohode. Na kazdeho cloveka to ucinkuje inak a zalezi od toho, ako je naladeny v mysli. Ked si vezme do hlavy ze mu bude spatne tak mu spatne bude aj keby mu tak byt nemalo.
No a teraz som znovu pochopil, preco som pred 20 rokmi nezomrel ale ostal som zit. To preto, aby som znovu videl tu krasu pri pohlade z najvyssich stitov zapadnych tatier. Ked cllovek vidi vsetku tu nadheru priamo zo stitu a po tej drine tak vidi preco sa oplati zit. Ze svet je krasny a zivot nadherny. Vtedy som zabudol na vsetky trapenie, zabol som ze som bol takmer pochovany, zabudol som ze mam cukrovku a kochal som sa v tej nadhere a zatuzil som byt orlom aby som to videl kazdy den. a hoci som si povedal ze to bolo posledny krat co som slapal vyssie ako na 5 poschodie tak to nie je pravda, o rok ma maju tatry znovu na krku. Zivot je krasny dokonca aj s vedlajsimi ucinkami. Zelam vsektym, ktrí su chorí, aby sa skoro uzdravili, aby boli stasní a vesele a vedlajsie ucinky chemoterapie nech prebiju vedlajsie ucinky zivota. Drzim palce a mam vas vsekych rad
21 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať