Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Dievčence všimli ste si, že dvaja dali tejto téme "vyriešené", teda to je najväčšia nehoráznosť a neľudkosť, čo som kedy na Porade zažila ,to Vám hovorím . V jednej knihe som čítala, že""" čo dáš druhým to dostaneš aj naspäť""" to platí pre tých dvoch.


Držím Vám silno prsty !!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

.šak pravdu som mal ...
Siahovica sa mi na prostredník urvala ...no ale ešte furt viem to známe gesto ukázať ...

Juraj, pre istotu som vyskúšala a bez toho prostredníka je to gesto fakt na figu.

Ale pri pohľade naň /chýbajúci prostredník/ ma napadlo, že presne zobrazuje stav nášho zdravotníctva.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tu si dovolím a dúfam, že Ľudmilka nenahnevá, lebo použijem slová z jej súkromnej správy mne:neviem ako to funguje na Slovensku ale u nás, každý novoobjavený tumor po operácii pred prepustením sa dostane onkologický pacient na konsílium, prítomný je onkológ, internista, chirurg, ošetrujúci lekár, ktorý pacienta predstaví a sestra, ktorej pacient patrí, keď si pacient praje tak aj príbuzní, na konzíliu po predstavení sa pacienta a jeho diagnózy, lekári vysvetľujú jeho ďalšiu liečbu postup pacientovi a odpovedajú mu na všetky položené otázky či už z onkologickej, internej alebo chirurgickej strany.
Tomuto konzíliu predchádza tzv. Onko - Board, ktorý sa koná bez pacienta za účasti všetkých ostatných a hľadá sa pre pacienta najúčinnejšia liečba a najvhodnejšia, aby boli všetci na konzílium pripravení.Takže ako hovoríš na Slovensku hmm.... pochybujem ....., nemusiš pochybovať, je to tak, samozrejme česť výnimkám, ale toto je u nás utópia[
VieraPopluharova Pozri príspevok
Nehnevajte sa, ale nedalo mi to nereagovať,reakcia v texte.
Zle som bol asi pochopený ...nie je ma potrebné brať úplne konkrétne na danú diagnózu , svoj príspevok som dával v širších súvislostiach ...o tom fungovaní zdravotníctva slovenského ...

Čo sa týka " predstavenia " ...je to presne tak , ako je vyššie spomenuté ...

Dodnes mám v pamäti , keď som vonku na svetlo božie vyšiel ...kamoška ma tam čakala ( na ožarovačke robí ) ....
Fúúúúúj , sám sebe som smrdel ....nikdy som sa predtým tak nespotil , tričko bolo mokré , no nešlo ani tak o ten pot , ako o tú reakciu na tie infa , ktoré bolo nutné stráviť .
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým pekný deň,

neviem čím to je, ale v poslednej dobe ma už táto pliaga začína riadne štvať a to myslím vážne. Tentokrát nie kvôli sebe.
Možno niektorí z Vás vedia, že od februára 2011 máme nového člena rodiny "Marleyho" (ide o ježka ušatého), možno teraz krútite hlavami čo to sem pletiem, ale z hľadiska onkologického bohužial to patrí sem. Keď sme ho dostali, dali sme si ho riadne vyšetriť, všetko tak ako u ľudí t.j. krvné testy, rontgen, USG a podobné všelijaké vyšetrenia. Bol v poriadku.No dlho sme sa netešili, asi pred 1,5 mesiacom mu opuchla pacička, vyzeralo to na výron, napriek antibiotikam, dlahe a pod. to neprechádzalo.Minulý týždeň v stredu mu robili opäť kontrolu a výsledok osteosarkom prednej pacičky. V sobotu išla packa dolu, pre istotu celá.
Ako by povedala naša Jarka 1, alebu Juraj : kua, do r..i, chápem ešte ako tak, že my ľudia si niekedy robíme sami sebe zle, ale ten nemý tvor čo komu urobil?
Som naštvaná na celý svet.
Prepáčte, že som sa tak rozpísala, ale to bol i jeden z dôvodov prečo som sa tak dlho neozývala.

Vaša V.

PS: ak sa niekomu zdá , že to sem nepatrí, ospravedlňujem sa.
Čo sa týka príspevku "Barbary" má pravdu, ale nech sa nad tým nevzrušuje, to môže označiť len niekto kto to nezažil, alebo sa to stalo omylom.Dúfam, že admin bude taký dobrý a nezruší nám ju.
6 0
mikroklinika u Jozefa mikroklinika u Jozefa
Len stručne , Všetkým bojovníkom s rakovinou - neutekajte na chemo , ožiare a vyrezávanie... Dovod - Postupuje sa podla šablony ktorá určuje čo je dobré a čo zlé, napriek výnimočným dočasným úspechom, rakovina nemá pred nemocnicou rešpekt. Motív zdravotníctva- vrchnosti, je jednoduchý - vaša poistovna.
Preto zvážte komu odovzdávate svoj život. Sústredili sme informácie z celého sveta a vieme rakovinu diagnostikovat, lokalizovat, brzdit liečit, a pre toho kto sa nevzdá aj vyliečit. Nie sme žiadne nové zariadeníčko , chceme vám povedat ako sa kdo liečil, a vyliečil, odovzdat vám nádej na ktorú sa možte postavit.Poradenstvo zdravia, Diagnostika príčin chorob najnovším špikčovým zariadením diacom scaner , bezbolestné, aj pre deti a tehotne,ludom so strojčekom...čo to stojí.... cenník nemáme, bohatým a pyšným vstup zakázaný.Viac tu nebudem písat, nie je čas. Prajem skoré uzdravenie

rakovina , cukrovka , bolesti , psych chorby , plesne ureaplasma , astma , koktanie, velká pomoc pre nemých , postihnutých , autismus ...dodosklenar@gmail.com 0905 271 925
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

mikroklinika u Jozefa Pozri príspevok
Len stručne , Všetkým bojovníkom s rakovinou - neutekajte na chemo , ožiare a vyrezávanie... Dovod - Postupuje sa podla šablony ktorá určuje čo je dobré a čo zlé, napriek výnimočným dočasným úspechom, rakovina nemá pred nemocnicou rešpekt. Motív zdravotníctva- vrchnosti, je jednoduchý - vaša poistovna.
Preto zvážte komu odovzdávate svoj život. Sústredili sme informácie z celého sveta a vieme rakovinu diagnostikovat, lokalizovat, brzdit liečit, a pre toho kto sa nevzdá aj vyliečit. Nie sme žiadne nové zariadeníčko , chceme vám povedat ako sa kdo liečil, a vyliečil, odovzdat vám nádej na ktorú sa možte postavit.Poradenstvo zdravia, Diagnostika príčin chorob najnovším špikčovým zariadením diacom scaner , bezbolestné, aj pre deti a tehotne,ludom so strojčekom...čo to stojí.... cenník nemáme, bohatým a pyšným vstup zakázaný.Viac tu nebudem písat, nie je čas. Prajem skoré uzdravenie

rakovina , cukrovka , bolesti , psych chorby , plesne ureaplasma , astma , koktanie, velká pomoc pre nemých , postihnutých , autismus ...dodosklenar@gmail.com 0905 271 925
Milý Dodo,

Tvojho mobilného čísla je plný web, napríklad tu: http://www.atriumbb.sk/kontakt.php
a to je naozaj na hony vzdialené od medicíny.
Venuj sa Ty peknre tomu, čomu rozumieš.
0 0
Gemini2106 Gemini2106

Gemini2106 je offline (nepripojený) Gemini2106

Tak tento príspevok mám pocit že jelebo tu sa stretávajú seriózny ľudia, ktorí majú k tejto diagnóze čo povedať.. tu nieje miesto pre žiadnu reklamu..
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

No to som sa schuti zasmiala, ako danushka zrušila nášho spasiteľa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mikroklinika u Jozefa Pozri príspevok
Len stručne , Všetkým bojovníkom s rakovinou - neutekajte na chemo , ožiare a vyrezávanie... Dovod - Postupuje sa podla šablony ktorá určuje čo je dobré a čo zlé, napriek výnimočným dočasným úspechom, rakovina nemá pred nemocnicou rešpekt. Motív zdravotníctva- vrchnosti, je jednoduchý - vaša poistovna.
Preto zvážte komu odovzdávate svoj život. Sústredili sme informácie z celého sveta a vieme rakovinu diagnostikovat, lokalizovat, brzdit liečit, a pre toho kto sa nevzdá aj vyliečit. Nie sme žiadne nové zariadeníčko , chceme vám povedat ako sa kdo liečil, a vyliečil, odovzdat vám nádej na ktorú sa možte postavit.Poradenstvo zdravia, Diagnostika príčin chorob najnovším špikčovým zariadením diacom scaner , bezbolestné, aj pre deti a tehotne,ludom so strojčekom...čo to stojí.... cenník nemáme, bohatým a pyšným vstup zakázaný.Viac tu nebudem písat, nie je čas. Prajem skoré uzdravenie

rakovina , cukrovka , bolesti , psych chorby , plesne ureaplasma , astma , koktanie, velká pomoc pre nemých , postihnutých , autismus ...dodosklenar@gmail.com 0905 271 925
Dodko môj ...mám za to , v dojmoch sa zmietam , hľadám serióznu odpoveď na tento Tvoj príspevok ...
Ale len jedna odpoveď ma napadá , ktorá sa dá jedným slovom alebo potom aj obšírnejšou formou vysloviť ...

Odpoveď :

1.Ch......a !!!
2.V prvom rade by som doporučoval Tebe dať sa vyšetriť ...si asi fakt postihnutý , no hentú dg nespomínaš v ponuke ...

Už len v ponuke koniny trieskaš ...
Prečo majú bohatí vstup zakázaný ???
Ako môžete povedať , že ako sa kto liečil ???...aháááá , zabudol som , veď nie ste lekári , tak môžete aj lekárske tajomstvo porušiť ...
Atď ...

Viac tu ale nebudem písať ...aj keď času mám habadej ...no význam to nemá ...aj keby si sa na hlavu postavil ...
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Chcem sa opýtať - mala by som ísť na preočkovanie proti tetanu a počula som, že očkovanie ako také nie je pre onko.pacientov vhodné. Boli ste počas liečbyniekto očkovaný?
0 0
Gemini2106 Gemini2106

Gemini2106 je offline (nepripojený) Gemini2106

Ahojky, ja som v čase preočkovania bola už po liečbe Herceptínom, akurát mi moja imunologička nasadila Imunor, kôli oslabenej imunite..na preočkovanie som sa jej pýtala, povedala že je potrebné.. Pekný deň
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
vďaka Gemini2106 - chcela som Ti poslať súkromnú správu, ale máš to asi blokované
0 0
Gemini2106 Gemini2106

Gemini2106 je offline (nepripojený) Gemini2106

Plavčík priznám sa, že na porade sa len učím a vôbec ešte netuším, ako sa posielajú súkromné správy atď.,takže neviem či to mám bloknuté dúfam že moja odpoveď Ti trochu pomohla.. :°)Miky
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Dobrý večer všetkým, chcela by som sa opýtať, či niektorá užívate Egistrozol, alebo iné tabletky s koncovkou "-strozol". Mohli by ste napísať, či máte nejaké vedľajšie účinky z tohto lieku? Lebo ja ich mám skoro všetky, čo sú uvedené v letáčiku.
0 0
Dreamka Dreamka

Dreamka je offline (nepripojený) Dreamka

Moje meno je Dori, venujem sa podnikaniu- konkretne v gastronómií. Milujem podnikať, športovať a užívať si spolu so svojou rodinkou. ...viac
Naprosto súhlasím... to, že správa o rakovine ničí človeka viem s osobnej skúsenosti, našťastie nie priamo ja.. ale môjho ocka.. Kašľal dlhodobo asi polroka.. odmietal celkovo chodiť k doktorom.. potom naňho mamka tlačila, že ten kašel je fakt hrozný nech s tým zájde.. potvrdila sa uňho rakovina pľúc..začala nesmierna zmena.. rok sa trápil s chorobou bohužiaľ neúspešne.. bol slabá citlivá povaha..ja som svojho otca dovtedy nevidela plakať, počas choroby snáď milónkrát.. začalo to vodou v pľúcach, našli mu tam krv..potom začalo pár vyšetrení..uzavreli to tým, že SI MYSLIA!! opakujem, že si myslia, že je to rakovina pľúc.. (nakonci sa zistilo, že to tak nebolo...) začali chemoterapie a všetko sústredili na pľúca.. samozrejme chemoterapie nezaberali.. a ta hnusoba sa mu rozrastala ďalej.. bohužial jeho psychický a fyzický stav sa dňom čo dňom neopísateľne zhoršoval..ku koncu mal rakovinu kostí.. a v neposlednom rade rakovina mozgu a ........
Moja mamka sa niekoľkokrát snažila s doktormi hovoriť, že ako si niečo môžu myslieť a nemať to na 100% potvrdené? nespravili mu ani všetky potrebné vyšetrenia! ažž asi po 8 mesiacoch trápenia čo už mal ocko metastázy strašne rozšírené mu zmenili chemoterapiu..mamka si písala s doktorom čiech ( neviem už meno) bol neskutočne ochotný konzultoval s mamkou vyšetrenia ( CT a iné) hovoril názory, nechápal prečo mu nespravili aj iné vyšetrenia.. Prišiel na Slovensko, mal tu pracovnú cestu tak bol ochotný sa stretnúť aj s nami... Dal návrh, čo by mali spraviť naši doktori chcel sa s tretnúť s doktormi čo mi môjho ocka liečili ale naši doktori to odmietli!! Je to hrozné sa oddať do rúk takýmto neochotným ľuďom...
Hľadali sme aj alternatívneho liečiteľa, samozrejme je to neskutočný problém ( fakt je, že okrádajú neskutočným spôsobom zúfalých ľudí). Môj otec v zúfalom stave ( 40 stupňová horúčka cestoval do čiech k liečiteľovi, ten ho pokreslil, 8 hodín mu vravel, že zajtra už teploty mať nebude a bla bla.. vzal od nás 20 000 Kč.. a samozrejme otcovi sa stav nezlepšil..

Je hrozne ťažké, keď máte vážny problém sa rozhodnuť či sa oddať medicíne alebo alternatívnemu liečeniu.. navzájom si odporujú a nechcú mať nič spoločné.. keď sa liečila u alternatívneho liečiteľa máte zákaz chodiť k doktorom...

Odporúčam ak trpíte niejakou vážmou chorobu.. nevyhľadávať si na internete ( keď vás hocičo bolí) o chorobe nič.. nájdete si tie najhoršie varianty, čo vám je a to vám na psychike teda nepridá! musíte veriť, bojovať, ono je to tak akoby sa tá zmija práve sebaľútosťou kŕmila....
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Smutný príbeh Dreamka ...žiaľ aj ja mám takéto skúsenosti s mojou mamou ktorá umrela na rakovinu prsníka ako 52 ročná...
Teraz tú pliagu mám ja.
Aby toho nebolo málo už 2 týždeň mám spuchnutú ruku - Lymfadém - vraj je to na celý život... takže budem stále nosiť kompresiu bla-bla-bla už toho mám všetkého plné zuby. Stále len robím kompromisy a príjmam to čo by som nechcela.Priznám sa nie som "bojovník" tak sa aspoň snažím nevzdať to skôr ako prehrám.

Napriek tomu všetkým Vám prajem pokojné dni!

plavčík/Ľubica
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

plavčík Pozri príspevok
Smutný príbeh Dreamka ...žiaľ aj ja mám takéto skúsenosti s mojou mamou ktorá umrela na rakovinu prsníka ako 52 ročná...
Teraz tú pliagu mám ja.
Aby toho nebolo málo už 2 týždeň mám spuchnutú ruku - Lymfadém - vraj je to na celý život... takže budem stále nosiť kompresiu bla-bla-bla už toho mám všetkého plné zuby. Stále len robím kompromisy a príjmam to čo by som nechcela.Priznám sa nie som "bojovník" tak sa aspoň snažím nevzdať to skôr ako prehrám.

Napriek tomu všetkým Vám prajem pokojné dni!

plavčík/Ľubica
Nevzdávaj to, tá pliaga len na to čaká, prajem Ti veľa pozitívneho myslenia(viem, že to len tak jednoducho neide), dodržuj životosprávu a liečbu. Krásne je žiť.... Držím silno prstíky. Maja
8 0
Dreamka Dreamka

Dreamka je offline (nepripojený) Dreamka

Moje meno je Dori, venujem sa podnikaniu- konkretne v gastronómií. Milujem podnikať, športovať a užívať si spolu so svojou rodinkou. ...viac
och to mi je ľúto... ale naozaj nesmieš sa vzdať, zamysli sa nad tým kvôli čomu máš žiť.. a sprav všetko preto.. hlavne sa snaž nebyť sama.. aby si na to nemohla myslieť! A aké vážne to máš, čo ti hovoria doktori? Držím ti palce
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
plavčík Pozri príspevok
Smutný príbeh Dreamka ...žiaľ aj ja mám takéto skúsenosti s mojou mamou ktorá umrela na rakovinu prsníka ako 52 ročná...
Teraz tú pliagu mám ja.
Aby toho nebolo málo už 2 týždeň mám spuchnutú ruku - Lymfadém - vraj je to na celý život... takže budem stále nosiť kompresiu bla-bla-bla už toho mám všetkého plné zuby. Stále len robím kompromisy a príjmam to čo by som nechcela.Priznám sa nie som "bojovník" tak sa aspoň snažím nevzdať to skôr ako prehrám.

Napriek tomu všetkým Vám prajem pokojné dni!

plavčík/Ľubica
Ľubka, tiež sa mi po operácii a ožarovaní vytvoril na pravej ruke lymfedém. Ruka mi opuchala, nemohla som nič robiť, i najmenšia zaťaž mi spôsobovala bolesť končatiny. Našťastie mám dobrú rehabilitačnú lekárku a tá mi odporučila angiológa v Bardejove. Pre mňa to znamenalo vstavať ráno o tretej, utekať na vlak o štvrtej, prestup v Margecanoch, v Kysaku a tak som ešte v Prešove vysedela 3/4 hodiny na stanici a čakala na autobus do Bardejova, kde som sa okolo 8-mej konečne dostala. Takto som to absolvovala 2 roky, ale stalo to zato. Nosila som kompresiu, chodila na lymfomasaže, ruku nezaťažovala, nenosila na nej prstene, kabelku a ani nákupy, nespávala na pravom boku a ruku polohovala, užívala som detralex a môžem povedať, že ruka mi už neopúcha, aj keď pri väčšej záťaži pobolieva a neudržím v nej napríklad dlhšie dáždnik.
Takže dá sa to pri včasnom začatí liečby dostať pod kontrolu, len rozvinutý lymfedém je problémom na celý život, preto je dobre, že sa to podchytí včas a začne sa liečba.
Ľubka a ešte jedna rada: nedovoľ aby ti na postihnutej končatine odoberali krv a ani merali tlak. Na to ma môj lekár osobitne upozornil.
Držím ti prsty, ja viem, že ty to zvládneš, takže žiadne vzdávanie sa ani nepripadá do úvahy.
6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Lymfedém - lymfatický opuch vzniká po prerušení alebo poškodení lymfatických ciest operáciou a ožiarením. Lymfa sa tak nemôže z postihnutej končatiny odvádzať a hromadí sa za prekážkou. O tom, či opuch vznikne, rozhoduje viacero faktorov: individuálne usporiadanie siete lymfatických ciest, spôsob operácie a rádioterapie, ale aj životospráva a starostlivosť o postihnutú končatinu.

Končatinu na operovanej strane nezaťažujte, neopierajte sa o ňu, nestláčajte ju. Nerobte ňou ťažké domáce práce ako umývanie okien, dlhé žehlenie, drhnutie a pod. Použite druhú ruku alebo požiadajte o pomoc.

Nenoste ťažké bremená. Aj sa tomu nemôžte vyhnúť, zaveste si kabelku na zdravé rameno, použite tašku s kolieskami alebo ruksak s podloženou naplecnicou. Vyberajte si čo najľahšie tašky, kabelky a iné predmety, ktoré so sebou denne nosíte.

Nenoste na postihnutej strane tesné náramky, prstene, hodinky, rukávy, ani zarezávajúce sa ramienka.

Vyhýbajte sa poraneniu pri varení, šití, manikúre, aj bodnutiu hmyzom.
Každú - aj drobnú ranu hneď ošetrite!

Ruku nevystavujte extrémnemu chladu ani horúčave.

Nedovoľte, aby vám na postihnutej ruke merali tlak, odoberali krv alebo podávali injekcie, a to ani po skončení liečby! Nespoliehajte sa na zdravotnícky personál a v prípade potreby mu to pripomeňte.

Čo cirkulácii lymfy napomáha?
VHODNÉ "PUMPOVACIE POHYBY" ( zvieranie a uvoľňovanie). Podporujú cirkuláciu krvi a lymfy.

POLOHOVANIE končatiny. Obvyklá poloha, keď ruka visí nadol, sťažuje žilný prietok, preto ju striedajte s dvíhaním končatiny. Ukladajte ruku na podložku, stôl, operadlo, pri chôdzi si ju zasuňte do vrecka kabáta.

LYMFATICKÁ DRENÁŽ. Špeciálna masáž sa vykonáva manuálne - teda rukami alebo prístrojom, ktorý napomáha presunu lymfy.

BANDÁŽOVANIE tzv. krátkoťažnými obväzmi alebo rukávnikom je súčasťou liečby rozvinutého lymfedému.

Nepodceňujte prejavy lymfedému, ktorý sa môže objaviť niekoľko týždňov ale i rokov po operácii. Aj malý rozdiel v hrúbke končatín je dôvodom na vyšetrenie a liečbu!
Naposledy upravil betka631 : 31.05.11 at 19:18
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať