Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Betuška-zlatíčko vďaka za povzbudivé slová. Bola som včera na onko za lekárkou a dala mi"pančuchu" na ruku a vraj na jeseň budem mať lymfomasáže, lebo vraj v lete je s nimi problém.Ruku polohujem a snažím sa o všetko čo si vyššie napísala.Tak uvidím- i keď v týchto horúčavách mať na ruke rihávnik od dola až hore je ťažke. Pááá
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Plavčík, nevzdávaj to! Ak som to správne pochopila, ruka Ti opuchla ešte len prvýkrát. Opuchnutá ruka nie je ortieľ smrti! Musíš sa s tým popasovať, aj keď to človeka rozhodí a znechutí.

Teraz ma opäť dáva do poriadku masér. ktorý robil dlho v nemocnici. Pri masáži vždy kecáme a na všetko sa pýtam, ako keby som chcela byť masérka. Už dávno som sa dozvedela, že tam masíroval ženy po operácii prsníkov, ktoré mali Tvoj problém. Správnym druhom masáže sa dostáva lymfa späť do obehu, aby sa nehromadila na jednom mieste a nespôsobovala opuchy.

Over si u lekára, či takúto masáž už môžeš. Neviem, či spôsob masáže akým to robí je práve lymfomasáž, ale masíroval ma už veľa, veľakrát a nemyslím si, že takúto masáž by si v lete nemohla. Ja by som určite jednu skúsila, či to pomôže.

A načo špekulujem? Práve teraz som mu zavolala a spýtala sa.Takže bola to reflexná masáž a predpisuje ju lekár.

Iná vec je, že takúto masáž ovláda len Pán masér. Maséri z rýchlokurzov určite nie. Tento môj je nevidiaci, má štvorročnú školu v Levoči. Veľmi ho to baví a dokonca nemá rád obyčajné masáže na časový limit. Jeho bavia masáže, pri ktorých ľuďom pomôže. Napriek tomu je teraz nezamestnaný.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že keby som čakala na lekárov, aby mi predpísali reflexnú masáž, doteraz krívam na jednu nohu. Aj teraz som si nejaké dala na vlastné riziko. Dôverujem mu však. Vysvetlil mi, že keď mám stuhnuté svaly na nohách, tak tlačia aj na hlavné nervové dráhy. Potom sa nemôžu dobre obnovovať ani jemné nervové zakončenia v súvislosti s neuropatiou.

Takže hlavu hore! Nezabudni, že v našom zdravotníctve do značnej mieri platí: Človeče pomôž si sám, aj pánboh Ti pomôže.
10 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Jarka 1 - vďaka!!!
Určite sa poobzerám po niečom takom. Len viem , že ja nemôžem klasickú masáž iba lymfomasáž /mám vybraté uzliny z oboch rúk/ a vraj to skutočne nie je dobré v lete robiť.

ešte raz vďaka.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte všetci,

ako Ste si všimli, dlhšie som nebola na porade, nehnevajte sa, no nemala som veľmi naladu. Dnes sa trošku rozlučim na dlhšie tak cca tyždeň, odchádzam zajtra do nemocnice, tak mi držte palce.
Ďakujem všetkým, ktorí prispievaju do tejto témy, neviem ako Vám, ale mne pomáha a hlavne človek sa tu dozvie veľa vecí, čo mu lekári zabudnú vysvetliť.
Krasný nedeľný večer prajem.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte všetci,

ako Ste si všimli, dlhšie som nebola na porade, nehnevajte sa, no nemala som veľmi naladu. Dnes sa trošku rozlučim na dlhšie tak cca tyždeň, odchádzam zajtra do nemocnice, tak mi držte palce.
Ďakujem všetkým, ktorí prispievaju do tejto témy, neviem ako Vám, ale mne pomáha a hlavne človek sa tu dozvie veľa vecí, čo mu lekári zabudnú vysvetliť.
Krasný nedeľný večer prajem.
už som na Teba myslela držím silno palce, fakt silno
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte všetci,

ako Ste si všimli, dlhšie som nebola na porade, nehnevajte sa, no nemala som veľmi naladu. Dnes sa trošku rozlučim na dlhšie tak cca tyždeň, odchádzam zajtra do nemocnice, tak mi držte palce.
Ďakujem všetkým, ktorí prispievaju do tejto témy, neviem ako Vám, ale mne pomáha a hlavne človek sa tu dozvie veľa vecí, čo mu lekári zabudnú vysvetliť.
Krasný nedeľný večer prajem.
Vierka,držím ti všetkých dvadsať...skoro sa nám vráť a s lepšou náladou....
Chýbajú mi totiž tvoje pozdravy....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

takúto krásu som dostala od kamošky teraz je tu pre Vás všetkých a hlavne pre našu Vierku
Snímka1836.jpg  
Snímka1837.jpg  
Snímka1838.jpg  
1/1
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ešte raz všetkým veľmi pekne ďakujem.
PS: pre Jarku1-budem u Milosrdných bratov -chirurgia.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ľudia moji rata! Prosím, vysvetlite mi, kde to je u Milosrdných bratov. Prípadne, ako ďaleko je to z NOÚ. Ďakujem všetkým navigátorom.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Jarka 1 Pozri príspevok
Ľudia moji rata! Prosím, vysvetlite mi, kde to je u Milosrdných bratov. Prípadne, ako ďaleko je to z NOÚ. Ďakujem všetkým navigátorom.
Je to na nám.SNP, z Kramárov trolejbusom č.212 na Hodžovo nám. potom zbehneš dolu Poštovou, alebo si vyhľadaj spojenie podľa toho odkiaľ sa potrebuješ dostať na www.imhd.sk
http://www.google.sk/#hl=sk&source=h...w=1898&bih=813
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Veľká vďaka babi2. 13.6. idem na kontrolu do NOÚ na Klenovú a ak to časovo výjde, tak by som chcela ísť prepadnúť našu Vierku. Ešte bude dôležité, ako sa budem cítiť.

Zatiaľ som sa zorientovala takto: 211 na Kramáre a potom 212 na to Hodžovo.

Ešte ide autobus č. 22, ale to neviem na akej ulici vystúpiť a kam potom ďalej.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Jarka 1 Pozri príspevok
Veľká vďaka babi2. 13.6. idem na kontrolu do NOÚ na Klenovú a ak to časovo výjde, tak by som chcela ísť prepadnúť našu Vierku. Ešte bude dôležité, ako sa budem cítiť.

Zatiaľ som sa zorientovala takto: 211 na Kramáre a potom 212 na to Hodžovo.

Ešte ide autobus č. 22, ale to neviem na akej ulici vystúpiť a kam potom ďalej.
S 22-jkou by si tiež mohla ísť na Kramáre a tam prestúpiť na 212.
Obom Vám moc držím palčeky
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Odkaz všetkým, čo na nás mysleli.
Návšteva v nemocnici sa nekonala, lebo Vierka pre komplikácie predčasne odišla z nemocnice domov. Snáď sa sama ozve, keď jej bude lepšie. Ďakujem všetkým, čo nám držali palce.
10 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým krásny slnečný deň,

najskôr sa poďakujem Jarkám, že ma chceli prísť pozrieť do nemocnice, no človek mieni a pánboh mení... . Skrátka pekne som si pripravila predoperačné, dobrovoľne nasilu si išla dať zaviesť CVK ( kaval) a čo sa nestalo, mala som ostať na pozorovaní, pretože vraj išiel obtiažne zaviesť, tak som si od rána do večera poležala na chemo, zdalo sa byť všetko OK, až nato že ma to občas bolelo (miesto zavedenia). Večer som mala isť domov a rano 7.6. ako som písala na operáciu. Takže večer som mala ešte predpísaný kontrolný rentgen, no mali Ste vidieť tú rýchlost akou som sa ocitla na OKO (oddelenie klinickej onkologie) a ani som sa nenazdala a už som aj bola v posteli. Pozerala som ako puk, nakoľko mi nik nič nepovedal, len merali tlak, sestrička sa odo mňa nepohla až prišiel službukonajúci lekár a začal mi vysvetľovať, že musím ostať na ich oddelení nakoľko sa im podarilo dolu na CVK zaviesť kaval tak šikovne, že mi urobili pneumotorax a ešte mi zaviedli aj infekciu do pľuc.
Ani neviete aká som bola "šťastná". Nesmela som z postele dolu, každú chvíľku mi brali krv, myslela som si, že už krmim nejakého úpira, každý deň ma vozili na rentgen, takže sme nepotrebovali večer na izbe ani svetlo, fungovala som ako žiarovka. Trvalo to 7 dní a potom už som sa naštvala a podpísala reverz a išla domov. Jasné, že boli zo mňa "nadšení" ako ja z nich.
Takže pre veľký úspech si to idem zopakovať 12.7.2011 na NOU na chirurgickom oddelení, možno sa im to tentokrát podarí, ani si neviete predstaviť ako sa "teším", leto - moja záhrada, o tom môžem len snívať po narkóze.
Takže takto som dopadla, i preto som sa ozývala len sporadicky, niekedy obrázkami, pretože sa mi nechcelo o tom písať. No už som OK, vyrovnaná a pripravená zasa bojovať.
Dúfam, že inak Ste mi tu všetci aspoň ako tak v poriadku a tiež bojujete, verte život a každá maličkosť v ňom zato stojí.
Držím všetkým palce a Jarka1 a JarkaL ak budete mať v tom čase cestu na NOU budem rada ak sa na mňa mrknete ako snívam.Nástup mám 12.7., 13.7. mám rajský plyn a otvorenie zipsu, a myslím , že 14.7. už budem opäť pri vedomí.Ešte idem na NOU i 6.7. na predoperačné.
Vaša V.

PS: ešte raz všetkým veľká vďaka, že Ste na mňa mysleli.
14 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..Vieroč, mojušík, silno na teba myslím...drž sa...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Vierka, si obdivuhodná žena !!! Držím päste !
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem všetkým krásny slnečný deň,

najskôr sa poďakujem Jarkám, že ma chceli prísť pozrieť do nemocnice, no človek mieni a pánboh mení... . Skrátka pekne som si pripravila predoperačné, dobrovoľne nasilu si išla dať zaviesť CVK ( kaval) a čo sa nestalo, mala som ostať na pozorovaní, pretože vraj išiel obtiažne zaviesť, tak som si od rána do večera poležala na chemo, zdalo sa byť všetko OK, až nato že ma to občas bolelo (miesto zavedenia). Večer som mala isť domov a rano 7.6. ako som písala na operáciu. Takže večer som mala ešte predpísaný kontrolný rentgen, no mali Ste vidieť tú rýchlost akou som sa ocitla na OKO (oddelenie klinickej onkologie) a ani som sa nenazdala a už som aj bola v posteli. Pozerala som ako puk, nakoľko mi nik nič nepovedal, len merali tlak, sestrička sa odo mňa nepohla až prišiel službukonajúci lekár a začal mi vysvetľovať, že musím ostať na ich oddelení nakoľko sa im podarilo dolu na CVK zaviesť kaval tak šikovne, že mi urobili pneumotorax a ešte mi zaviedli aj infekciu do pľuc.
Ani neviete aká som bola "šťastná". Nesmela som z postele dolu, každú chvíľku mi brali krv, myslela som si, že už krmim nejakého úpira, každý deň ma vozili na rentgen, takže sme nepotrebovali večer na izbe ani svetlo, fungovala som ako žiarovka. Trvalo to 7 dní a potom už som sa naštvala a podpísala reverz a išla domov. Jasné, že boli zo mňa "nadšení" ako ja z nich.
Takže pre veľký úspech si to idem zopakovať 12.7.2011 na NOU na chirurgickom oddelení, možno sa im to tentokrát podarí, ani si neviete predstaviť ako sa "teším", leto - moja záhrada, o tom môžem len snívať po narkóze.
Takže takto som dopadla, i preto som sa ozývala len sporadicky, niekedy obrázkami, pretože sa mi nechcelo o tom písať. No už som OK, vyrovnaná a pripravená zasa bojovať.
Dúfam, že inak Ste mi tu všetci aspoň ako tak v poriadku a tiež bojujete, verte život a každá maličkosť v ňom zato stojí.
Držím všetkým palce a Jarka1 a JarkaL ak budete mať v tom čase cestu na NOU budem rada ak sa na mňa mrknete ako snívam.Nástup mám 12.7., 13.7. mám rajský plyn a otvorenie zipsu, a myslím , že 14.7. už budem opäť pri vedomí.Ešte idem na NOU i 6.7. na predoperačné.
Vaša V.

PS: ešte raz všetkým veľká vďaka, že Ste na mňa mysleli.

Vieročka za túto vetu až sa mi slzy vtiskli do očú, veľmi, veľmi Vám držíme palčeky.
Keď mi vinde a nebudem si dovolovať, tak sa na Teba prídem pozrieť aj ja , obdivujem Vás, Vy to dokážete !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Milá Vierka - ako sa hovorí - keď sa darí tak sa darí, pevne dúfam , že ste si to zlé už vybrali dopredu a teraz to bude "zazipsovanie" natrvalo. DRŽTE SA!
4 0
irve irve

irve je offline (nepripojený) irve

Vierka, držte sa ... aj mne veľmi pomáha pozitívny prístup a "tešenie sa " na každučký nový deň
Ste "silná" osobnosť, určite to zvládnete aj keď to bude ťažké ... no nezabúdajte na úsmev na tvári
Veľa šťastia!
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčence, možno i chlapci,

práve revem, od toho ako Ste ma dojali, mnohí ma vôbec osobne nepoznáte, ale myslíte na mňa a povzbudzujete ma. Mám Vás všetkých rada a preto sa oplatí bojovať a žiť.

Vďaka
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať