Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

VieraPopluharova Pozri príspevok
Moja,

musím Ťa pochváliť, začínaš si zvykať, treba sa s tým zžiť , tak ako keby to bola súčasť Tvojho života od začiatku , ak Ti nie je dobre, treba bez výčitiek ležať tichúčko v posteli a ak Ti je dobre užívať si to naplno a zistíš, že tie krásne dni stoja zato.
Myslím na Teba a držím palce.

V.
nuž nemám veľmi na výber tuším len sa s tým zžiť, a veru dni ako napríklad aj dnešný stoja za to.
Aj ja myslím na Teba a držím palčeky !!!
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Moja,
...
že tie krásne dni stoja zato.
...
uct2007 Pozri príspevok
...
veď život stojí za to !!!
...
uct2007 Pozri príspevok
...
dnešný stoja za to
...
Jen pro ten dnešní den stojí za to žít




"Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit!
Jen pro ten dnešní den a pro úsměv váš
se život změní v sen, ten den, kdy štěstí potkáváš.
Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas,
jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější sen
je dnešní den..."
....kua ,a držím sa toho ako kliešť , nakoľko :

- mám svoj kľud - už som ho našiel ...
- túžim síce po niečom ,no čo už so mnou ...???
- sen ??? ...hej , stalo sa ...
- šťastie ??? ...postretlo ma ...
- čo bolo včera ???..." nezájem "...to sa totiž ani nedá ...
- čo zajtra ???...šak sa uvidí ...
- dnešný deň ( alebo aj každý deň ) je pre mňa ten najkrásnejší deň - alebo je taký , aký si ho zaslúžim , urobím .......
Naposledy upravil buchač : 19.08.11 at 20:54
16 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

buchač Pozri príspevok
Jen pro ten dnešní den stojí za to žít




"Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit!
Jen pro ten dnešní den a pro úsměv váš
se život změní v sen, ten den, kdy štěstí potkáváš.
Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas,
jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější sen
je dnešní den..."
....kua ,a držím sa toho ako kliešť , nakoľko :

- mám svoj kľud - už som ho našiel ...
- túžim síce po niečom ,no čo už so mnou ...???
- sen ??? ...hej , stalo sa ...
- šťastie ??? ...postretlo ma ...
- čo bolo včera ???...nezájem ...
- čo zajtra ???...šak sa uvidí ...
- dnešný deň ( alebo aj každý deň ) je pre mňa ten najkrásnejší deň - alebo je taký , aký si ho zaslúžim , urobím .......
tak toto sa mi fakt páči, čo píšeš Buchač !!!!
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007 Pozri príspevok
tak toto sa mi fakt páči, čo píšeš Buchač !!!!
Dievčatá ťažko skúšané osudom, prajem vám krásny víkendík, nech vás sprevádza radosť zo života, nech ste v kruhu rodiny šťastné, nech liečba rýchlo napreduje k svojmu úspechu, aby ste čoskoro mohli povedať, no paráda, už je to za mnou. Držím vám prstíky.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mojenky, babinec pri káve sa práve začína...chalupa prázdna,Robin stráži sporák,lebo niečo odtial vonia,tak len akože drieme, klud a pohoda- a to isté prajem aj vám a bez bolesti a nervov, dáme kavík a hodíme reč...


..a pre potešenie obrázok a stískanec každej jednej z vás...no,aj jednému..však čo!...
9 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi si náš poklad dáme kavik , a čo to dobre vonia u Teba, ak máš niečo sladké hoď nám, ja milujem sladké.
Dievčatá a chlapci všetkým krásny deň i víkend, naozaj stojí zato žiť, hlavne keď máte podporu rodiny, priateľov a zlatých poraďákov.
V.
5 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Vierka, ja tiež milujem sladké (avšak musím sa trošku krotiť )
Miesto pepsi posielam maškrt
... tiež všetkým prajem krásny víkedník ...
8 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Baby, veď až toľko sladkého niééééééééééééé. Potom sme tlsté a pri odberoch nám nevedia natrafiť na žily, že sa strácajú..... Nuž ale zas prečo by sme mali byť dosky vysušené, no povedzte a nedopriať si trochu tej dobroty, no čo by to bol za život
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Gabhus Pozri príspevok
Baby, veď až toľko sladkého niééééééééééééé. Potom sme tlsté a pri odberoch nám nevedia natrafiť na žily, že sa strácajú..... Nuž ale zas prečo by sme mali byť dosky vysušené, no povedzte a nedopriať si trochu tej dobroty, no čo by to bol za život
...he ....ja som čávo ...

Šak som aj niekde inde som spomínal , že jak sa mi podarilo zhodiť nejaké to kilečko .. ) ...
Teraz akurát idem maškrtiť ...oheň veselo plápolá , kolbasa a slanina pripravená na gril tácke ... horčica jedna a aj druhá , feferón k tomu ...zalejem tonicom a hajde na sladké ...pri telke sa bude do noci žiť ...

....he ...ale čávom prestanem od pondelka ( nedele večera ) byť ...začínam kolotoč ...kontroly majú termíny ...

K tým žilám len toľko , aj trafia ...no čo už , ale keď praskajú ...zasa ich budem mať jak nejaký drogista ....
...he...ale aspoň sa mi to občas hodí , keď niekto bude rýpať , tak dostane odpoveď ...." šak pozri , z Tvojich rečí mi až žily trhá "....
6 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://aktualne.centrum.sk/zdravie/a...tml?id=1237224
mozno tu je nadej
6 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Vemi silno mi to pripomina jeden fil, zial neviem ako sa volal. hral tam conely ci ako sa vola a bolo to o strome z ktoreho listy dokazali liecit ale nakoniec ostali nedotknute....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Vemi silno mi to pripomina jeden film, zial neviem ako sa volal. hral tam conely ci ako sa vola a bolo to o strome z ktoreho listy dokazali liecit ale nakoniec ostali nedotknute....
Medicine Man - Šaman (1992)
Sean Connery ..... doktor Robert Campbell




Doktor Robert Campbell žije už několik let na odloučeném místě v amazonské džungli v přátelské symbióze s primitivním kmenem. Věří tomu, že dlouholetý výzkum konečně přinese své ovoce - lék proti rakovině. Lékařův samotářský život se obrací vzhůru nohama příjezdem doktorky Rae Craneové, kterou do džungle poslala společnost, financující Campbellovy obhroublé způsoby, ale když zjistí, že osamělý badatel je na samém prahu převratného objevu, začne s ním ochotně spolupracovat. Netrvá dlouho a mladá žena zjišťuje, že se pod Campbellovou drsnou slupkou skrývá jemný, dokonce romantický člověk. Oba lékaři se domnívají, že se jim tolik potřebný lék podařilo izolovat ve vzácné květině, rostoucí vysoko v korunách pralesních velikánů ... Na cestě ke konečnému úspěchu je však ještě mnoho překážek. Podaří se jim lék najít ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahojte, moji milí, ozývam sa po dlhšom čase, nechodila som sem, lebo PC mám doma na poschodí, NB pokazený a ja som nemala dobré obdobie... Krv nanič, hemoglobínu málo, nevládala som chodiť po schodoch a minulý týždeň mi dali 2 transfúzie, ale asi je to málo, lebo stále som malátna a unavená. Lekár mi dal ešte týždeň oddych, ale v pondelok mi už dá liečbu. Musím trochu dovtedy pribrať a pozbierať sa. Strašne sa mi nechce dorábať DPH, z posledných síl sa nútim do toho, dúfam, že ich dnes dokončím a do pondelka budelm fakt len oddychovať. Až mám aj výčitky, že niekto mi daroval krv a ja míňam energiu na účtovanie... S krvou je v týchto letných mesiacoch veľký problém, a ja mám navyše vzácnu skupinu (B Rh negatív ), tak známi zháňajú ďalších znýmych, aby som vrátila aspoň niečo... Ja sama som voľakedy darovala (21 krát) a teraz mi neraz povedia, žiaľ, nemám pre Vás krv... Je to smutné, a preto som rada, že stále sa nájdu darcovia, ktorým nerobí problém navštíviť transfúzku a potom ísť do práce (dnes už aj to vadí zamestnávateľom, bohužiaľ). Voľakedy sa uvádzal na sáčku s krvou ten, kto krv daroval, ale teraz tam už píšu len nejaký kód a mesto - preto takto ďakujem neznámym darcom z Trenčína a Nových Zámkov.
Často na Vás myslím, ako sa máte, ale naozaj som nemala síl sem chodiť a ani som nemala sa čím pochváliť a sťažovať sa nechcem. Dúfam, že teraz už to bude lepšie a zájdem sem častejšie, veľmi ste mi chýbali, ďakujem Vám za povzbudivé slová, veľa to pre mňa znamená. Ľudmilka vidím, že si mi písala ss, ale je Vás viac, tak odpovedám radšej takto verejne, aby som neodpisovala každému osobitne.
Naposledy upravil JarkaL : 24.08.11 at 12:17
13 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, moji milí, ozývam sa po dlhšom čase, nechodila som sem, lebo PC mám doma na poschodí, NB pokazený a ja som nemala dobré obdobie... Krv nanič, hemoglobínu málo, nevládala som chodiť po schodoch a minulý týždeň mi dali 2 transfúzie, ale asi je to málo, lebo stále som malátna a unavená. Lekár mi dal ešte týždeň oddych, ale v pondelok mi už dá liečbu. Musím trochu dovtedy pribrať a pozbierať sa. Strašne sa mi nechce dorábať DPH, z posledných síl sa nútim do toho, dúfam, že ich dnes dokončím a do pondelka budelm fakt len oddychovať. Až mám aj výčitky, že niekto mi daroval krv a ja míňam energiu na účtovanie... S krvou je v týchto letných mesiacoch veľký problém, a ja mám navyše vzácnu skupinu (B Rh negatív ), tak známi zháňajú ďalších znýmych, aby som vrátila aspoň niečo... Ja sama som voľakedy darovala (21 krát) a teraz mi neraz povedia, žiaľ, nemám pre Vás krv... Je to smutné, a preto som rada, že stále sa nájdu darcovia, ktorým nerobí problém navštíviť transfúzku a potom ísť do práce (dnes už aj to vadí zamestnávateľom, bohužiaľ). Voľakedy sa uvádzal na sáčku s krvou ten, kto krv daroval, ale teraz tam už píšu len nejaký kód a mesto - preto takto ďakujem neznámym darcom z Trenčína a Nových Zámkov.
Často na Vás myslím, ako sa máte, ale naozaj som nemala síl sem chodiť a ani som nemala sa čím pochváliť a sťažovať sa nechcem. Dúfam, že teraz už to bude lepšie a zájdem sem častejšie, veľmi ste mi chýbali, ďakujem Vám za povzbudivé slová, veľa to pre mňa znamená. Ľudmilka vidím, že si mi písala ss, ale je Vás viac, tak odpovedám radšej takto verejne, aby som neodpisovala každému osobitne.
Ahoj Jarka, chýbala si aj nám, ver mi, ale absenciu u nás máš ospravedlnenú, zdravie je predsa nad všetky naše chcenia, či nechcenia. Teším sa, že Ti je lepšie, tak to s robotkou nepreháňaj, doplňuj si tekutinu, napr. cviklou. Držím prstíky.
11 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ahojček JarkaL, som nesmierne rada, že sa Ti podarilo vrátiť k nám na poradu. Už sme sa rozprávali aj s Vierkou, že musíme zistiť ako sa nám máš. Želám Ti, nech to trošku lepšie obdobie vydrží čo najdlhšie.

Rozhodím siete po známych, či by sa našiel darca s takou krvnou skupinou.

Drž sa Jarka!
14 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tiež som poslala po mojich známych,musí sa niekto nájsť...aj v tomto strašnom teple...
...ja vlastne furt na vás všetky myslím,a často sa začudujem sama sebe, lebo si poviem, no ktovie, ako sa má tá moja-šmarjá, aký to mala nick?,no to je jedno,len nech sa drží a neklesá v pozitívnych myšlienkach,lebo tie sú najdôležitejšie...
..myšlienky...dobrá hlava, aj keď celé telo bolí,nožky neunesú,ručky ani radšej nechcú...rozum myslí a cíti...ľudia, ja som si až v posledných dňoch uvedomila tak nejak silnejšie, čo to mám vlastne v hlave...a ako je dobre, že akotak funguje...moja švagriná,už som o nej písala, má alzheimera,také štádium,že na plač...pozerá na vlastné dieťa a pýta sa-ty si kto?..vo svetlej chvíľke si spomenula aj na moje meno,spoznala koberec-ale nič viac,stále chce ísť domov, volá mamu...žiadne spomienky, pamäť nepovie, že treba to či ono, denné zvyky-umyť zuby, odtrhnúť toaleťák- sa stali neznámymi pojmami,pocit hladu či smädu -už nepozná, ak jej nedám pri pusu, nevie, čo so šálkou...tak by som revala, že by ohluchol celý svet aká som nešťastná kvoli tomu...a neporadím si...len občasná pomoc,lebo ona sa nakomplet rozhodí, ak by bola niekde dlhšie, nespí,je nervozna, plače...žiadna pomoc ani nádej na zlepšenie...
...moje milé,v tejto svinirakovine je aspoň nádej,nádej na spoločný dlhší život so svojimi milovanými,keď môžete pohladiť svoje deti či vnúčatká...a viete, kto sú,poznáte ich,ľúbite...držte sa,som sa roztiahla zase, ale musela som to napísať...držte sa, mojenky...
13 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

pepsikova Pozri príspevok
...tiež som poslala po mojich známych,musí sa niekto nájsť...aj v tomto strašnom teple...
...ja vlastne furt na vás všetky myslím,a často sa začudujem sama sebe, lebo si poviem, no ktovie, ako sa má tá moja-šmarjá, aký to mala nick?,no to je jedno,len nech sa drží a neklesá v pozitívnych myšlienkach,lebo tie sú najdôležitejšie...
..myšlienky...dobrá hlava, aj keď celé telo bolí,nožky neunesú,ručky ani radšej nechcú...rozum myslí a cíti...ľudia, ja som si až v posledných dňoch uvedomila tak nejak silnejšie, čo to mám vlastne v hlave...a ako je dobre, že akotak funguje...moja švagriná,už som o nej písala, má alzheimera,také štádium,že na plač...pozerá na vlastné dieťa a pýta sa-ty si kto?..vo svetlej chvíľke si spomenula aj na moje meno,spoznala koberec-ale nič viac,stále chce ísť domov, volá mamu...žiadne spomienky, pamäť nepovie, že treba to či ono, denné zvyky-umyť zuby, odtrhnúť toaleťák- sa stali neznámymi pojmami,pocit hladu či smädu -už nepozná, ak jej nedám pri pusu, nevie, čo so šálkou...tak by som revala, že by ohluchol celý svet aká som nešťastná kvoli tomu...a neporadím si...len občasná pomoc,lebo ona sa nakomplet rozhodí, ak by bola niekde dlhšie, nespí,je nervozna, plače...žiadna pomoc ani nádej na zlepšenie...
...moje milé,v tejto svinirakovine je aspoň nádej,nádej na spoločný dlhší život so svojimi milovanými,keď môžete pohladiť svoje deti či vnúčatká...a viete, kto sú,poznáte ich,ľúbite...držte sa,som sa roztiahla zase, ale musela som to napísať...držte sa, mojenky...
Veru, každý si nesie svoj kríž a asi nikto by ho nemenil s inými. Ja tiež radšej raka ako Alzheimera.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Pepsi veľký súhlas, aj moja mama má Alzhajmra a tiež, niekedy nás nespozná, a stále chce ísť domov, pritom je doma, no však čo Vám budem hovoriť, ešte k tomu je aj ležiaca, takže plienky , prevencia preležanín , krmenie, umývanie...atd. ale robíme to s radosťou, lebo vieme, že ona to vníma, lebo keď ju masírujem, tak kuká na mňa takou vďačnosťou že je to na plač.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Veru, každý si nesie svoj kríž a asi nikto by ho nemenil s inými. Ja tiež radšej raka ako Alzheimera.

Jarkaaaaaaaa, hádam si si to nemyslela vážne
radšej žiadnu chorobu, ale ZDRAVIE
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
JarkaL Pozri príspevok
Veru, každý si nesie svoj kríž a asi nikto by ho nemenil s inými. Ja tiež radšej raka ako Alzheimera.
..

..nebuc prieberčivá, mojík...ja by som zakázala choroby zákonom a prísne by som dbala na dodržiavanie...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať