Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivantt Pozri príspevok
Tiez by som niec dodal o vedlajsich ucinkoch. Ked mi tiekla chemo vzdy ma bolel chrbat, hlavne kríže. Preto som sa naucil chodit so stojanom a pocas dodavky ozdravujucej tekutibny z flase som na balkone fajcil. Primara skoro slak trafil. Takze som sa naucil vyhybat bolesti krížov. Potom vždy vecer sa mi trosicku tocila hlava. Ale skôr to bude z piva ako z infuzie. Ked mi dotiekla chemo tak som sa vybra do vtedy novopostaveneho bufetu vedla nemocnice na klenovej a dal som si jedno ci dve pivka. Ked ma primar videl ako sa stveram na prve poschodie nie zvnutra budovy ale z vonku tak ho skoro trafilo podruhe.. vtedy mi prezradil kadial sa dostanem dnu aj ked bude budova zamknuta bez toho aby som ohrozoval svoj zivot a jeho dobru povest Ale predsa mi ostali nejake vedlajsie ucinky... neznasam pach nemocnicnej dezinfekcie a preto radsej ani k lekarovi nechodim ked nemusim. Len na kontrolu s cukrovkou lebo zatial bez inzulinu nemozem ostat a to je pravdepodobne nasledok tej nepodarenej zhubnej choroby a jej liecby. Ale co uz, zivot sme dostali preto aby sme ho žili, či uz v zdravi alebo v chorobe, stasti ci nestasti, v laske alebo hneve. Zabudnime na vedlajsie ucinky liecby a tesme sa v jej uspesny koniec. Ked je cloveku zle mal by mysliet pozitivne a zahnat zle mislienky, nemysliet na to, preco mu je zle ale na to, co ma robit aby mu bolo dobre. nemal by mysliet na to, ako mu liecba ublíži, ako mu bude zle, bude zvracat... ved to nemusi byt pravda. Mne bolo spatne len prvy den a potom bolo vsetko v pohode. Na kazdeho cloveka to ucinkuje inak a zalezi od toho, ako je naladeny v mysli. Ked si vezme do hlavy ze mu bude spatne tak mu spatne bude aj keby mu tak byt nemalo.
No a teraz som znovu pochopil, preco som pred 20 rokmi nezomrel ale ostal som zit. To preto, aby som znovu videl tu krasu pri pohlade z najvyssich stitov zapadnych tatier. Ked cllovek vidi vsetku tu nadheru priamo zo stitu a po tej drine tak vidi preco sa oplati zit. Ze svet je krasny a zivot nadherny. Vtedy som zabudol na vsetky trapenie, zabol som ze som bol takmer pochovany, zabudol som ze mam cukrovku a kochal som sa v tej nadhere a zatuzil som byt orlom aby som to videl kazdy den. a hoci som si povedal ze to bolo posledny krat co som slapal vyssie ako na 5 poschodie tak to nie je pravda, o rok ma maju tatry znovu na krku. Zivot je krasny dokonca aj s vedlajsimi ucinkami. Zelam vsektym, ktrí su chorí, aby sa skoro uzdravili, aby boli stasní a vesele a vedlajsie ucinky chemoterapie nech prebiju vedlajsie ucinky zivota. Drzim palce a mam vas vsekych rad
Pekne a úsmevne si to napísal, určite si príspevkom dodal odvahu zdolať túto zákeru aj tým, čo jej majú menej. Tešme sa všetci zo života, lebo ako je napísané, všetci sme tu len na návšteve, život je príliš krátky na to, aby sme ho len tak premrhali. Prajem pekný dník všetkým zdravým nemocným. Maja
12 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ivantt Pozri príspevok
Tiez by som niec dodal o vedlajsich ucinkoch. Ked mi tiekla chemo vzdy ma bolel chrbat, hlavne kríže. Preto som sa naucil chodit so stojanom a pocas dodavky ozdravujucej tekutibny z flase som na balkone fajcil. Primara skoro slak trafil. Takze som sa naucil vyhybat bolesti krížov. Potom vždy vecer sa mi trosicku tocila hlava. Ale skôr to bude z piva ako z infuzie. Ked mi dotiekla chemo tak som sa vybra do vtedy novopostaveneho bufetu vedla nemocnice na klenovej a dal som si jedno ci dve pivka. Ked ma primar videl ako sa stveram na prve poschodie nie zvnutra budovy ale z vonku tak ho skoro trafilo podruhe.. vtedy mi prezradil kadial sa dostanem dnu aj ked bude budova zamknuta bez toho aby som ohrozoval svoj zivot a jeho dobru povest Ale predsa mi ostali nejake vedlajsie ucinky... neznasam pach nemocnicnej dezinfekcie a preto radsej ani k lekarovi nechodim ked nemusim. Len na kontrolu s cukrovkou lebo zatial bez inzulinu nemozem ostat a to je pravdepodobne nasledok tej nepodarenej zhubnej choroby a jej liecby. Ale co uz, zivot sme dostali preto aby sme ho žili, či uz v zdravi alebo v chorobe, stasti ci nestasti, v laske alebo hneve. Zabudnime na vedlajsie ucinky liecby a tesme sa v jej uspesny koniec. Ked je cloveku zle mal by mysliet pozitivne a zahnat zle mislienky, nemysliet na to, preco mu je zle ale na to, co ma robit aby mu bolo dobre. nemal by mysliet na to, ako mu liecba ublíži, ako mu bude zle, bude zvracat... ved to nemusi byt pravda. Mne bolo spatne len prvy den a potom bolo vsetko v pohode. Na kazdeho cloveka to ucinkuje inak a zalezi od toho, ako je naladeny v mysli. Ked si vezme do hlavy ze mu bude spatne tak mu spatne bude aj keby mu tak byt nemalo.
No a teraz som znovu pochopil, preco som pred 20 rokmi nezomrel ale ostal som zit. To preto, aby som znovu videl tu krasu pri pohlade z najvyssich stitov zapadnych tatier. Ked cllovek vidi vsetku tu nadheru priamo zo stitu a po tej drine tak vidi preco sa oplati zit. Ze svet je krasny a zivot nadherny. Vtedy som zabudol na vsetky trapenie, zabol som ze som bol takmer pochovany, zabudol som ze mam cukrovku a kochal som sa v tej nadhere a zatuzil som byt orlom aby som to videl kazdy den. a hoci som si povedal ze to bolo posledny krat co som slapal vyssie ako na 5 poschodie tak to nie je pravda, o rok ma maju tatry znovu na krku. Zivot je krasny dokonca aj s vedlajsimi ucinkami. Zelam vsektym, ktrí su chorí, aby sa skoro uzdravili, aby boli stasní a vesele a vedlajsie ucinky chemoterapie nech prebiju vedlajsie ucinky zivota. Drzim palce a mam vas vsekych rad
Nedá mi nereagovať na tento príspevok, môžem však len napísať, že je to pravda, každá jedna krásna drobnosť v našom živote stojí za každú bolesť. Teraz po poslednej operácii som sa síce hneď necítila zle, ale keď som sa prebrala, prebehlo mi mysľou, koľko krát ešte budem musieť toto podstúpiť, či to stojí zato, či by predsa nebolo lepšie ......, no zavolala Jarka L, Jarka1 a vedela som, že to stojí zato, stojí žiť už len kvôli priateľom, ktorí potešia keď je človeku najhoršie. Potom keď som sa mohla postaviť, vyšla som na balkón, mala som krásny pohľad na ihličnany a ten pohľad tiež stál zato. Viem, niektorým sa to bude zdať zvláštne, veď to je bežné, no ja tvrdím, že nie je, pretože pri bežnom živote to berieme ako samozrejmosť.
Tiež mám veľa vedľaších účinkov, ktoré ostali po chemo, ale riešim ich až keď je to už neúnosné, no napriek tomu sa teším na každé ráno.
13 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

VieraPopluharova Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať na tento príspevok, môžem však len napísať, že je to pravda, každá jedna krásna drobnosť v našom živote stojí za každú bolesť. Teraz po poslednej operácii som sa síce hneď necítila zle, ale keď som sa prebrala, prebehlo mi mysľou, koľko krát ešte budem musieť toto podstúpiť, či to stojí zato, či by predsa nebolo lepšie ......, no zavolala Jarka L, Jarka1 a vedela som, že to stojí zato, stojí žiť už len kvôli priateľom, ktorí potešia keď je človeku najhoršie. Potom keď som sa mohla postaviť, vyšla som na balkón, mala som krásny pohľad na ihličnany a ten pohľad tiež stál zato. Viem, niektorým sa to bude zdať zvláštne, veď to je bežné, no ja tvrdím, že nie je, pretože pri bežnom živote to berieme ako samozrejmosť.
Tiež mám veľa vedľaších účinkov, ktoré ostali po chemo, ale riešim ich až keď je to už neúnosné, no napriek tomu sa teším na každé ráno.
Vieročkááááá, a ja zase "bulím" , dostaneš už po zadku !
Ale máš úplný súhlas... Napriek všetkým bolestiam, trápeniam sa oplatí žiť ! Napr. ja sa vždy poteším, keď sem napíšeš, pretože to znamená, že tá "ohava" pri Tebe ťahá za kratší koniec... Všetkým Vám, ktorí bojujete držím päste a želám všetko len to najlepšie...
9 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, Ivan ďakujem. Práve prežívam obdobie, keď mám pocit rezignácie. Zdá sa mi, že všetko to trvá už príliš dlho, neberie to konca, nič nezvládam ako treba, pripadám si nemožná a akosi sa z ničoho neviem tešiť. Hanbím sa za to, potom čo ste sem teraz napísali. Vstúpila som do seba a povedala si dosť.

Bola som na dovolenke vo Vysokých Tatrách. Zvládla som tú krásu po Obrovský vodopád, ďalej už nie. Teraz si hovorím, čo viac ešte môžem chcieť, ako vidieť tú nádheru na vlastné oči do roka po operácii. Veď na rok bude určite lepšie.

Rozhodla som sa s tým priznať, ak by ešte niekto potajme zdieľal moje pocity. Nech vie, že nie je sám, že je treba sa tomu postaviť čelom, lebo inak sa veľmi ťažko pohneme z miesta.
12 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Jarka 1 - určite to o rok bude lepšie, o tom nepochybuj
Všetci ste to veľmi pekne napísali, Ivan, Vierka...

Ja som bola v utorok na chemo - no zvládla som to zase tak ako minule - s horúčkami, triaškou, popraskanými žilkami v očiach, trpnutím rúk, už aj nôh a tváre....no na dve veci by som povedala - utorok som preležala a hovorila som si :"To prejde, aj minule to prešlo, neboj nič" v stredu ráno som sa zobudila a bola celá šťastná, že som tu na svete, že nemám teplotu, s nohami aj rukami mám ešte stále problém, ale je to už menej ako v ten utorok, pozerala som von oknom a tešila sa zo slniečka a krásneho dňa. Hovorím si, do kelu, no neoplatí sa zabojovať a žiť ? no určite áno. K večeru som už aj ťahala muža von, boli sme aj s dcérou a 1,5 ročnou vnučkou na prechádzke a keď sme došli večer domov som bola hrozne unavená,ale neskutočne šťastná !

A ďakujem Vám všetkým, za všetky rady a podporu....ďakujem, že ste tu na Porade
Naposledy upravil uct2007 : 18.08.11 at 11:36
15 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

uct 2007 si super moja! Veľmi sa mi páči ako na to ideš a zvládaš to výborne. Koľko toho ešte máš?
2 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem Jarka, snažím sa, ale niekedy mi to nejde tak, ako by som chcela - s optimizmom, to sa tiež priznám. Mám za sebou 4 chemo, a najmenej 8 ma ešte čaká, podľa výsledkov, ako povedal primár onkológie
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

A ešte poviem niečo zase o inom, o mojej vnučke, ako som sa vrátila z nemocnice po operácii, na druhý deň si naše malé zlatíčko zlomilo ruku, a tak sme raz ráno sedeli pri raňajkách, a ona hovorí mamine:
"Mamííí, my musíme teraz veľa čajíku piť, starká na boľavé bruško a ja na moju ručičku"
to je síce tak trochu mimo témy
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Neboj sa, podľa toho ako píšeš to zvládneš. Netvrdím, že to bude ľahké, aj Tvoj optimizmus bude ako na hojdačke. Ale vidím, že si silná. Pozri sa na to tak, že už máš 1/3 za sebou a urob si nejakú radosť. Ja so to tak urobila v polovičke. Ďalšiu radosť si naplánuj za odmenu po 2/3.

Keď sa Ti bude zdať, že už nevládzeš, začni čítať túto tému od začiatku. Bude to pre Teba ako liečivý balzam. Ver mi, pomôže to veľmi a postaví to na nohy.
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ľudia, ja sem tak strašne nerada idem..len z jedného dôvodu..že nemôžem nič,som úplne nemohúca a to ma sejeduje,lebo vždy si poviem, že nič nie je nemožné...ale nemožné je každého chytiť za ruku, keď padá,stisnúť a povedať-počkaj, tam dole sa udrieš...chcela by som byť čarodejnica, švihnúť prútikom a ozdraviť každého, kto je chorý,kto si myslí, že už ďalej sa nedá, že nevládze...ale nemôžem,môžem len stískanec poslať a myslieť na vás každé ráno, keď otvorím oči a pozriem z okna, poviem slnku, choď liečiť mojich milých...a moji hadi, ktorí sa zo začiatku prenáramne rehlili, že mame už prepína, si teraz všimnú to, ak sa nezastavím pri okne-mamííí,kade?..netrafíš k oknu?..zvykli si..a aj môj červík, každé ráno, keď ku mne príde, lebo školka je zavretá, sa spýta babí, bola si pri okne?..ano, bola, slnko je tam, kde má byť a moje myšlienky pri každom jednom z vás, moji netoví kamoši, moja banda,život je krásny, lieky drahé,ale načo sú nám peniaze?..držte sa,ak inak nejde, papier znesie a vždy je po ruke ruka, ktorá stisne a povie- nepadaj, udrieš sa!...
...a ako kdesi napísala Vieročka, píšte o sebe, nech vás máme v merku...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pepsi, zo srdca ďakujem. Už dlhšie sa mi páči ako ukladáš slová. Hlavne vo veselších príspevkoch. Niektoré Tvoje výrazy som si osvojila a aj manželovi sa páčia. Len nevedel najprv pochopiť. keď som povedala, že to mám od Pepsi. Tá pepsi-cola tam nijako nepasovala.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mojík, to nie je pepsikola...ani od toho hnusne sladkého nápoja...je to od môjho prvého psíčka, pepsíčka-pepsikoláčika hnedého ako dobrý kakaový závin...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

...a já že to priezvisko je také chutné... nakoniec ani priezvisko, ani cola, ale psík...
0 0
Dandra Dandra

Dandra je offline (nepripojený) Dandra

Karinka na ake vysetrenie si objednana? Ja mam taky isty zdravotny problem. Pobolievanie v prsniku. Hrcku som si nenahmatala, bola som na sone prsnikov (sono sa robi v obdobi menstruacie) a lekarka mi povedala, ze je to v poriadku. Ze tie bolesti mozu byt vyvolane hormonmy. Mne sa to nezda, ved potom by ma bolel aj druhy prsnik. Je to taka cudna bolest, skor palenie a citlivost. Neviem spavat na bruchu. Bojim sa, ale na buduci tyzden idem ku gynekologicke.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

uct2007 Pozri príspevok
Jarka 1 - určite to o rok bude lepšie, o tom nepochybuj
Všetci ste to veľmi pekne napísali, Ivan, Vierka...

Ja som bola v utorok na chemo - no zvládla som to zase tak ako minule - s horúčkami, triaškou, popraskanými žilkami v očiach, trpnutím rúk, už aj nôh a tváre....no na dve veci by som povedala - utorok som preležala a hovorila som si :"To prejde, aj minule to prešlo, neboj nič" v stredu ráno som sa zobudila a bola celá šťastná, že som tu na svete, že nemám teplotu, s nohami aj rukami mám ešte stále problém, ale je to už menej ako v ten utorok, pozerala som von oknom a tešila sa zo slniečka a krásneho dňa. Hovorím si, do kelu, no neoplatí sa zabojovať a žiť ? no určite áno. K večeru som už aj ťahala muža von, boli sme aj s dcérou a 1,5 ročnou vnučkou na prechádzke a keď sme došli večer domov som bola hrozne unavená,ale neskutočne šťastná !

A ďakujem Vám všetkým, za všetky rady a podporu....ďakujem, že ste tu na Porade
Moja,

musím Ťa pochváliť, začínaš si zvykať, treba sa s tým zžiť , tak ako keby to bola súčasť Tvojho života od začiatku , ak Ti nie je dobre, treba bez výčitiek ležať tichúčko v posteli a ak Ti je dobre užívať si to naplno a zistíš, že tie krásne dni stoja zato.
Myslím na Teba a držím palce.

V.
11 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi,

moje zlatíčko netové, Ty ani nevieš koľko radosti a povzbudenia v zlých dňoch nám rozdávaš, veď keď jeden, dva dni sa nedostanem k netu, ak mi nie je dobre, tak musím si ho zapnúť, pretože viem, že je to z absťáku po Tebe.
Po Tvojich humorných príspevkoch, ale i po Tvojich stískancoch a obrázkoch. Mne osobne stačí čo i len jeden a viem, že život je krajší, že tam v diaľke na mňa niekto myslí i keď ma osobne nepozná.

Si naše slnko, naše povzbudenie, náš liek, ktorý nám dodáva silu.

Ďakujeme, že si.

V.
10 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ze vraj chcela by som mat carovny prutik ktorý vylieči všetkych chorych.. no poviem ti pepsička, ved ty ten prutik mas a pomalinky nim svihaš. Nie le ty ale aj vela dalsich pisatelov. Ved carovnym prútikom moze byt aj slovo ci pismenko hmmm a to ma tak napada, premenit pismenka na zive slova...
11 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Milí moji,
som na porade už veľmi dlho, ale píšem málo. Zato každý deň si prečítam, čo je nové. Čítala som všetko možné, až kým som nemusela ísť na operáciu a nabrala som odvahu napísať do tejto témy. Veľmi ste mi pomohli. Odvtedy každý deň pozriem čo je tu nové a každý deň to čítam cez slzy. Toľko ľudskosti a sily čo tu je, som ešte nezažila a väčšinou sú tu ľudia, čo sa osobne nepoznajú, ale majú rovnaké problémy a sú ochotní si pomáhať.
Ďakujem Vám za to, mne táto téma dala veľmi veľa a zmenila mi môj pohľad na všetko okolo......
Maja
9 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hmmm a to ma tak napada, premenit pismenka na zive slova...
..múdre slová, ivan...

...slová sú dôležité,i keď nie vždy nájdeme tie správne uši, čo by počúvali..a preto treba svoju bolesť a trápenie pri všetkom, čo bolí a myslíme si, že už neunesieme, napísať...rakovina je hnusoba,ale v jednote je sila a silou sa vždy dokáže najviac...moji milí, preto píšeme, aby sme o sebe vedeli a dávali si silu...ešte raz- žiť je krásne...(síce drahé-ale čo je dnes lacné)...
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Jarka 1 Pozri príspevok
Neboj sa, podľa toho ako píšeš to zvládneš. Netvrdím, že to bude ľahké, aj Tvoj optimizmus bude ako na hojdačke. Ale vidím, že si silná. Pozri sa na to tak, že už máš 1/3 za sebou a urob si nejakú radosť. Ja so to tak urobila v polovičke. Ďalšiu radosť si naplánuj za odmenu po 2/3.

Keď sa Ti bude zdať, že už nevládzeš, začni čítať túto tému od začiatku. Bude to pre Teba ako liečivý balzam. Ver mi, pomôže to veľmi a postaví to na nohy.
Si milá, pekne si to napísala, presne tak to aj je - som ako na hojdačke, to je jedna pravda, ale snažím sa a ešte sa aj riadne posnažím ďalej. Jeden by neveril, aké je to ťažké, ale musíme to zvládnuť, veď život stojí za to !!!
Pekný večer všetkým.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať