Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

Držím ti palčeky, uct2007, aby ti kontrola dobre prebehla ....mňa tiež čaká hádam posledná-10-ta chemoška 19.9. a potom CT a tak sa uvidí, či som sa zbavila posledných dvoch nádorov alebo podstúpim ešte reoperáciu....tak hlavne odvahu a pozitívne myslenie :-)
Emilly
4 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

Neboj chlape, my ženy sme silné...určite to aj tvoja mamina zvládne,len potrebuje mať okolo seba silných ľudí, ktorí ju dokážu podporiť, podržať a hlavne dodať pozitívnu energiu.....ja ju posielam teraz tebe a ty ju daj ďalej....veľa šťastia ...emilly
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

určite kontroly dopadnú dobre v rámci možností a ostatné zvládneme.
Už som tu asi spomenula moju kamarátku s melanómom, ešte v júni konštatovali, že sa nedá nič robiť a máme čakať tak 2-3 týždne a baby predstavte si, že ešte stále bojujeme a dokonca sa učíme chodiť, je to silná bojovníčka, vie všetko o svojom stave, samozrejme tak isto vieme, že zázraky sa asi konať nebudú, ale silou vôle sa drží, tak sa pekne spoliehajte na svoje sily, Ste bojovníčky a dokážete svojou vlastnou silou vôle veľa.
Držím všetkým palce a myslím na Vás.
13 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Držím palce tvojej kamarátke Vierka !!! Aj všetkým ostatným.
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...správa z face...od 11.9. tu beží od Mária Číková:

Prosím o pomoc pri darovaní krvi!!!
V BA na Klenovej ulici na onkológii na ARE leží v kritickom stave maminka 5 mesačnej dcérky.Je jedno akú krv budete darovať, zamenia ju za tú, ktorú potrebuje ona.Potrebuje čo najviac darcov.
Po príchode do nemocnice treba uviesť jej meno:JANA BARUTOVA rok nar.1985
Prosím pomôžte aj zdieľaním, aby sa našlo čo najviac ľudí, ktorí jej pomôžu...
8 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

18.9.2012 som sa vrátila z Turčianskych Teplíc, najskôr Vás všetkých pozdravuje Elenka Navrátilová a Hnedoočko s Lucy, mali sme tam ministretko, všetkým nám držia palce.
Bola som i u Majky pozrieť a zasa som odtiaľ odišla s plačom, no tentokrát šťastná, Majka vysadila všetky nepodstatné lieky, nechala si len lieky z onkológie na zníženie tlaku v mozgu.
Dievčatá,

sama sa posadí, za pomoci manžela prejde do kuchyne a ešte začala posiľovať nohy na ručne vyrobenom stacionárnom bicykli, všetkých pozdravuje.
Neviem čo si mám o tom myslieť.....
9 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, to ma utvrdilo v tom, že predsa len existuje nejaké prepojenie medzi telom a nazvime to nebom. Je jedno, ako si to pomenujeme. Majka o tom vie, verí tomu, pracuje s energiami a využíva svoje vedomosti. V kombinácii s liečbou sa možno sa dostaví aj zázrak. Ono zázrak je už podľa lekárov aj to, že je ešte tu a dokonca sa zlepšuje. Držím palce, nech to všetko skončí ako ten najväčší zázrak. A Ty, nech prídeš z tých TT poriadne vyleštená.
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja by som k tomu zdravemu uzivaniu citronovej supky dodala len to,ze na to treba velmi opatrne!!!!!!!!!!
citrony musia byt v BIO KVALITE!!!!,lebo za normalnych okolnosti su postriekaneako pri raste,tak i pri prevoze,takze takato kora narobi viac zleho ako dobreho!!!
ak ale zozeniete naozaj kvalitne citrony,kde sa da pouzit nezavadna supka,tak prosim,samozrejme ze tuto infosku ocenujem.

drzim vam vsetkym silno päste!
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Dnes sme sa dozvedeli výsledky vyšetrení kolonoskopii a otca diagnostikovali na tumor stredného rekta diagnóza C20 cca 4 -5 cm , otec má 64r. ( žije sám ) veľmi schudol čo nás čaká? ja toto nepoznám ,,,,,,
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj,

to ma mrzí, ale ocko by to mal zvládnuť pokiaľ nie je inak chorý, najskôr lekári zvážia či je to hneď operovateľné, ak nie tak Vás najskôr čakajú ožiare, prípadne i chemo, aby sa nádor zmenšil. Možno pristúpia ihneď k operácii ak tam nie sú metastázy, tak v podstate vyoperujú nádor, zvážia či je nutné konečník na nejaký čas uzatvoriť a urobia vývod, toho sa netreba báť, s tým žije spústa ľudí a nikto o tom nič nevie. Zoberie určitú dávku chemoterapie a prípadne ožiarov. Nebude to prechádzka rúžovou záhradou, ale skutočný boj až do vyčerpania, no ak otcovi pomôžete, budete pri ňom, zvládne to a neskôr cca o 6 mesiacov zvyknú vývod uzatvoriť a otvoriť konečník naspäť.Podľa toho v akom stave je pacient, niekedy je nezmysel robiť operácie naviac. Rozhodne však otca by som nenechávala sama a našla prechodné riešenie ako v tomto období byť s ním.
Ešte by ma zaujímalo či Vám povedali o aké štádium ide.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
akeber Pozri príspevok
Dnes sme sa dozvedeli výsledky vyšetrení kolonoskopii a otca diagnostikovali na tumor stredného rekta diagnóza C20 cca 4 -5 cm , otec má 64r. ( žije sám ) veľmi schudol čo nás čaká? ja toto nepoznám ,,,,,,
..

..hlavne veľa sily pre jeho blízkych,aby mu dodávali optimizmus, nech neupadne do smútku z choroby..ak bude mať podporu rodiny a pevnú vôľu, všetko prekoná, neboj,len netreba hneď myslieť na najhoršie, jesť častejšie a to, čo mu chutí a hlavne sa s ním rozprávať a venovať sa mu..držím ti palčoky,mojík, prekonáte to,neboj...
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahoj,

to ma mrzí, ale ocko by to mal zvládnuť pokiaľ nie je inak chorý, najskôr lekári zvážia či je to hneď operovateľné, ak nie tak Vás najskôr čakajú ožiare, prípadne i chemo, aby sa nádor zmenšil. Možno pristúpia ihneď k operácii ak tam nie sú metastázy, tak v podstate vyoperujú nádor, zvážia či je nutné konečník na nejaký čas uzatvoriť a urobia vývod, toho sa netreba báť, s tým žije spústa ľudí a nikto o tom nič nevie. Zoberie určitú dávku chemoterapie a prípadne ožiarov. Nebude to prechádzka rúžovou záhradou, ale skutočný boj až do vyčerpania, no ak otcovi pomôžete, budete pri ňom, zvládne to a neskôr cca o 6 mesiacov zvyknú vývod uzatvoriť a otvoriť konečník naspäť.Podľa toho v akom stave je pacient, niekedy je nezmysel robiť operácie naviac. Rozhodne však otca by som nenechávala sama a našla prechodné riešenie ako v tomto období byť s ním.
Ešte by ma zaujímalo či Vám povedali o aké štádium ide.
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .Mal porážku ako 38 r . ale dali sme ho do kopy teda hlavne mamina ale mama je už 16 r . v nebi
Naposledy upravil akeber : 21.09.12 at 17:42
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
akeber Pozri príspevok
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .
Z konečníka :
Nádor má 4 časti ...3 časti tvorí sliznica konečníka bez nádorovej infekcie ...
To znamená , že tie tri časti nie sú škodlivé , nie je tam osídlenie hostiteľského organizmu cudzím druhom (mikróbmi)...




...požiadam o určitú rezervovanosť...preklad je viac menej laický ...ale z daného je pohľad optimistický , t.j. , že by tam nemuseli ( radšej nepíšem - nebudú ) metastázy...
9 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
buchač veľmi pekne Ti ďakujem , hlavne za to že si mi to vysvetlil , vďaka .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

akeber Pozri príspevok
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .Mal porážku ako 38 r . ale dali sme ho do kopy teda hlavne mamina ale mama je už 16 r . v nebi
V prvom rade držím prsty pri liečbe a skorom uzdravení a to rovnako ocinovi ako aj ostatným, ktorí mu budú v boji s touto pliagou pomáhať. Prajem veľa, veľa síl, tak duševných ako aj fyzických.
3 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
vďaka Tweety
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

http://www.topky.sk/cl/13/1325014/Pr...ija-metastazy- toto našla Mila123, viem, že už sa o tejto rastline popísalo veľa, ale snáď sa niečo podarí.....
Naposledy upravil VieraPopluharova : 24.09.12 at 13:25
5 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

ahoj moja....veľmi ti držím palčeky,aby ste to obaja s ocinom zvládli a cítim, že si silný človek a budeš mu dobrou oporou. Posielam vám obom veľa pozitívnej energie a myslím na vás..... neboj-všetko bude dobré:-)
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčatá,

Vlastička - ondrevlja sa nám našla, relatívne je v poriadku, výsledky má negatívne, ostatné ak bude chcieť nám napíše. Som rada a vítam ju späť i tu medzi nami v dobrom.
5 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

A ešte sa chcem už dlhšiu dobu spýtať, je niekto v spojení s plavčíkom, ten sa nám nehlási už veľmi dlho, vie niekto o ňom....či mi niečo ušlo....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať