Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Vierka tak vidíš, všetko je tak ako má byť ! Život len predsa nie je kuva, no vie vystrašiť riadne.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Vierka, som veľmi rada, že to takto dobre dopadlo....ak to nie je príliš súkromné tajomstvo pre Vašu rodinu, čo jej vlastne diagnostikovali? V poslednej dobe som čítala na nete, že stúpa počet pacientov na ulcel.kolitídu resp.na Crohna....A aké mala potiaže?
Želám pekný a usmiaty zvyšok dňa..
Nie , nie je to tajomstvo, na vyšetrenie šla, pretože ma problámy s vyprázdňovaním a nafukovaním, stále jej je špatne čokoľvek zje....nie, nie je tehotná...teraz jej urobili kolonoskopiu a hneď zobrali vzorku zo sliznice a krv....výsledok bude o 14 dní....v našej rodine základná dg. je carcinom hrubého čreva, preto tie obavy z mojej strany.....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ďakujem za odpoveď a nech je diagnóza čo najmenej komplikovaná pre dcéru...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...ufff, dnes som dostala do ruky aj ja histológiu....našťastie negatívny výsledok, pritom ma poriadne nastrašili, že to vyzerá hrozne. Zatiaľ to lekár nevidel, ale aj tak som spokojnejšia. Máme tú pliagu tiež v rodine
Držím každému palce, nech všetky výsledky sú iba negatívne, len myslime pozitívne.
11 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Tak poslušne hlásim, že moja "koza"(dcéra) má kolonoskopiu za sebou a výsledok je negatívny, dúfam, že Ste počuli ten rachot okolo 10,00 , to mi padol kameň zo srdca a to doslovne.......
...no fasa .....

To práve mne musel nárt trafiť ???
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Vierka som rada že sú výsledky ok , dnes operujú otca urobia umelí vývod a potom rádioterapia .....až potom nádor vyoperujú je príliš veľký . Ja som sa včera vrátila z nemocnice , dcérku mi vo štvrtok poslali zo škôlky domov . Doma hneď zaľahla a horúčka na 40 C . . Z pohotov. do nemocnice urobili nám komplet vyšetrenia moč , krv , sono bruška a nič nezistili ....od piatka ako vymenená bez teploty svieža ako rybička všetky výsledky negatívne . Až keď nás už mali prepustiť ( čo nás aj prepustili ) v Pondelok ...ešte vyšetrenia ORL a nefrológ . Na ORL zistili zväčšené nosné mandle a nefrológ nález dilatovaný močovod , vysvetlili mi to tak že je rozšírený . Som vyžmíkaná bez energie a mám obrovský strach , máme sa o týždeň objednať nefrologičke.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
maja 2 Hours Ago #24314
Juraj nefrfli , bodaj by takých kameňov bolo čo najviac...
...nefrflem ...konštatujem ....

Pre mňa za mňa ...šak ma môžte aj kľudne ukameňovať ....
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Neboj neukameňujem, ale myslím, že Ťa ten kameň potešil, či ?
Len mi dala Vierka chrobáka veľkého do hlavy, po popise zdrav. problémov jej dcéry. Ja mám s tými hov...problém tiež už dlhšiu dobu a mám od marca aj skúmavku doma na prev. prehliadku hrub. čreva...Som lajdák, čo už...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maja Pozri príspevok
Neboj neukameňujem, ale myslím, že Ťa ten kameň potešil, či ?
Len mi dala Vierka chrobáka veľkého do hlavy, po popise zdrav. problémov jej dcéry. Ja mám s tými hov...problém tiež už dlhšiu dobu a mám od marca aj skúmavku doma na prev. prehliadku hrub. čreva...Som lajdák, čo už...
Tak šup, šup do ordinácie. S takými vecami sa nesranduje.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

akeber Pozri príspevok
Vierka som rada že sú výsledky ok , dnes operujú otca urobia umelí vývod a potom rádioterapia .....až potom nádor vyoperujú je príliš veľký . Ja som sa včera vrátila z nemocnice , dcérku mi vo štvrtok poslali zo škôlky domov . Doma hneď zaľahla a horúčka na 40 C . . Z pohotov. do nemocnice urobili nám komplet vyšetrenia moč , krv , sono bruška a nič nezistili ....od piatka ako vymenená bez teploty svieža ako rybička všetky výsledky negatívne . Až keď nás už mali prepustiť ( čo nás aj prepustili ) v Pondelok ...ešte vyšetrenia ORL a nefrológ . Na ORL zistili zväčšené nosné mandle a nefrológ nález dilatovaný močovod , vysvetlili mi to tak že je rozšírený . Som vyžmíkaná bez energie a mám obrovský strach , máme sa o týždeň objednať nefrologičke.
Moja,

držím Ti palce. Pri ocinovi je to štandartný postup ak je nádor veľký, zmenšia ho ožiarmi a bude sa im lepšie operovať, no a dcérka sa z toho dostane uvidíš, detičky sú veľmi rýchlo sa uzdravujúce i keď si viem predstaviť čo prežívaš......daj o sebe vedieť....
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Akeber neboj, dobre bude
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Vierka práve som rozprávala s otcom , má už po .... ale má dva vývody aj z krku ? to nechápem ale rozprával cez mobil , no ani on nevie prečo .....žeby ho nevedeli zaintubovať ? je silný fajčiar ....

Gabhus
veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil akeber : 24.10.12 at 20:47
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ono niektoré vývody sa časom dajú odstrániť, neuškodilo by prestať fajčiť (?) - ak sa dá. Ja som sa zaťala, s fajčením sekla asi pred 5rokmi a je to naozaj lepšie Čo na to ocino?
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

akeber Pozri príspevok
Vierka práve som rozprávala s otcom , má už po .... ale má dva vývody aj s krku ? to nechápem ale rozprával cez mobil , no ani on nevie prečo .....žeby ho nevedeli zaintubovať ? je silný fajčiar ....

Gabhus
veľmi pekne ďakujem

Moja,

neviem takto posúdiť, nakoľko môže ísť o sondu do žalúdka na odtok kyselín, aby sa nedostali do tráviaceho traktu, môže ísť o tzv. kaval - ak má zle žily, ale taktiež môže mať kvôli dýchaniu - vtedy síce môže rozprávať, ale je to skôr taký chrapľavý šepot, ak pôjdeš za ním treba sa spýtať sestričky, alebo lekára, ale ani jedno nie je neobvyklé, tieto krčné sa zvyknú od operácie po pár týždňoch - dňoch vyberať, ale naozaj záleží kvôli čomu to má.
Držím palce ockovi i Tebe, aby Ste to zvládli.....
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..akosi ste tu dlhšie ticho... dúfam, že všetkým sa uľavilo, a všetci sa máte dobre... myslím na Vás všetkých, ktorí ste s tou potvorou v kontakte... Držím päste a veľa síl !!!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky Evuš,

aj ja dúfam, že je u ostatných všetko OK, a len sa im nechce ako mne skoro nič....len na mňa útočí depka a tak si ticho listujem a pozerám čo kto píše....ale ozvať by sa nám asi z času na čas patrilo...ďakujem, že si mi to pripomenula....
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ahojky všetci,
dúfam, že platí: žiadne správy, dobré správy. Vieročka, bráň sa tej depke. Však nezabudni, že nikdy nie je tak zle, aby ... No tak, nechaj si nejakú rezervu ...teda
3 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Jasné že sme tu, jasné že je nám dobre, jasné že aj depky občas prídu a jeasné je aj to, že sa z nich dostaneme Go onkáči go Ja by som bola najradšej, keby táto naša pliaga - kamarátka - zmizla z tohto sveta a my by sme sa bavili o chlapoch (babách), písali si recepty a posielali fotky vnúčat. Aj to raz bude kto je ZA????????
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky Evuš,

aj ja dúfam, že je u ostatných všetko OK, a len sa im nechce ako mne skoro nič....len na mňa útočí depka a tak si ticho listujem a pozerám čo kto píše....ale ozvať by sa nám asi z času na čas patrilo...ďakujem, že si mi to pripomenula....
Vierka to nič, depku prináša to hnusobné sychravé počasie, možno aj dušičkový čas, ale nevpusti si ju veľmi k telu. Veď bez nej je oveľa krajšie, tak heš, heš hnusoba. Prajem len samé pozitívne myšienky, krásne jesenné dníčky plné pohody.
1 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

Blahoželám Vierka:-) a hlavne aj naďalej veľa zdravíčka
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať