Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Zimama Pozri príspevok
... tak trochu ... no, tak som úspešne preposlala 2% relatívne novovzniknutému ILCO klubu v našom meste (odčlenil sa od spoločného klubu v inom meste) - otec frajera mojej mladšej dcéry je stomik... a vyše 80-ročnému starkému manžela staršej dcéry začiatkom roka diagnostikovali rakovinu pľúc, nuž sa to točí okolo našej rodiny... keby sa na to dalo aspoň "zvyknúť"... ale nedá...
Pekný deň všetkým! - aj keď je asi rovnako upršaný na celom Slovensku...
Zimama,

moja čítam Tvoje príspevky a viem, že si osôbka plná optimizmu, ver mi dá sa nato zvyknúť, ale v prvom rade musíš túto skutočnosť prijať ako súčasť života, viem, že to nie je ľahké, ale Ty to dokážeš a bude z Teba osoba, ktorá bude pre týchto blízkych ľudí oporou a ver mi nám stačí málo, nám stačí keď vieme, že nás niekto má rád a a vždy sa o neho môžeme oprieť v ťažkej chvíli,samozrejme pre toho druhého to tiež nie je ľahké a takým ľudom patrí obdiv a vďaka.
V.
8 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka 1 Pozri príspevok
To ci teda závidzím tú chalupu každý den. Já móžem len v sobotu a nedzelu.
Jarka1,

moje kde si doteraz bolo, dúfam, že je všetko v rámci normy a napíš kedy ideš na kontrolu, ja som do 7.6. doma, potom si idem dať vyšiť ďaľší podpis
V.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka,
už som Ti poslala dve SS aj "plavčíkovi", ale asi ste ich nedostali. Neviem, kde robím chybu.

Zdá sa, že sa dostávam do normy a nebudú ma musieť strčiť na onkológiu.

Na kontrolu idem 13.6. a určite Ťa v nemocnici navštívim. Daj vedieť, kde Ti ustelú.

Ak ešte niekto bude 13.6. v NOÚ, napíšte mi prosím. Môžeme sa stretnúť a spolu prepadnúť Vierku. Menší cirkus v nemocnici nikomu neuškodí
6 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zdravím Vás, prajem Vám veľa veľa síl a posielam Vám veľký božtek, aby ste aj z toho bozku čerpali pozitívnu energiu.
Ak dovolíte, poradila by som Vám všetky knihy od Jozepha Murphyho,napr. Moc nášho podvedomia, Nekonečný prameň Vašej sily.... má ich viac.
Ja som teraz dočítala Moc nášho podvedomia , a môžem povedať, že z tej knihy sa tiež dá čerpať veľa veľa energie. Hlavne treba pozitívne myslieť o tomto je .

ešteraz veľa, veľa sily. Obdivujem Vás, a to Vám vravím úprimne.
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujeme a ja som si už z tej Tvojej energie aj cucla. Mňam.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pozrela som sa na toho Jozepha Murphyho. Zistila som, že k rovnakému mysleniu a smerovaniu nás môžu priviesť aj iní autori. Mne stačilo prečítať jednu jedinú knihu od MUDr. Teodora Rosinského, CSc.

V živote som vždy chcela mať všetko overené, všetkému rozumieť a mať jasno vo veciach, ktoré robím /no proste účtovníčka/ a preto sa vo všetkom najprv rýpem, kým to prijmem aj za svoje. Preto, keď sa mi najlepšia kamarátka a manžel pokúšali pomôcť nasmerovaním na pozitívnu myšlienku a pozitívnu energiu, chcela som tomu najprv rozumieť a nefungovalo to.

Keď už mi bolo najhoršie a cítila som sa ako živá mŕtvola, kamarátka zavelila:
Vyser sa na rozum!!! Na tú vetu nikdy nezabudnem, lebo presne toto som potrebovala počuť. Od toho momentu som sa začala pokúšať prijímať pozitívnu energiu zo zeme, z vesmíru, z prírody ... bez toho, aby som rozmýšľala či tam je, či to bude fungovať a a ako to funguje.

Snažila som sa akceptovať manžela, aby som nemyslela dozadu, ani dopredu, ale riešila prítomnosť. Aby som myslela len pozitívne aj ohľadne môjho zdravia, negatívne myšlienky, ani len nahlas nevyslovovala. Aby som na nikoho nemyslela v zlom, nikomu nepriala nič zlé, lebo takéto zlé myšlienky najviac uškodia tomu, kto ich vysiela.

Začalo som veriť, že toto všetko je vo svojej podstate také nevinné a čisté, že to nemôže nefungovať. A dosiahla som, že to u mňa začalo fungovať.

No, ale to by som nebola ja. Keď mi trochu otrnulo, chcela som do toho predsa len dostať ten rozum. Tak na odporučenie jedného lekára, som si prečítala toho Rosinského. Úplne ma to uspokojilo, urobila som si jasno tak, ako to ja potrebujem.

Momentálne nemám najlepšie obdobie. Človek, ktorému na mne záleží mi poslal meditačnú hudbu /tri CD, každé iné/, aby som tri dni po 20 minút pri jednej z nich meditovala. Manžel si z každého kúsok pustil a povedal: Ako ťa poznám, tak teba z tej hudby šľak trafí.

Netrafil. Povedala som si, že je to pre moje dobre, že tá hudba správne rozochveje moje vnútro, veď aj tibetský mnísi spievajú hlboké Óóóm.

No, nejako som sa rozpísala. Musím však ešte dodať, že nech sa budete snažiť akokoľvek, občas to nezvládnete. Prídu aj tie negatívne myšlienky, strach, obavy, čo bude ak ... A ak ste normálni, tak občas aj potreba nakopať niekoho do .... Aj toto patrí k životu, len to NESMIE TRVAŤ PRÍLIŠ DLHO!!!


Všetkým ďakujem za to, že podporujete nás nie celkom zdravých. Zistila som, že veľmi veľa poraďákov chodí do tejto témy, aj keď sem neprispievajú. Už len to, že sem prídete, prečítate a myslíte na nás, má veľkú silu. Všetkým vďaka!
13 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
už je cynická nehoráznosť,ako sa snažia vydierať distributéri liekov hrozbou nedostatku liekov pre onkologických pacientov ministerstvo zdravotníctva aby nemenili zákon vedúci k znižovaniu cien liekov-nechápem že im nestačí menšia marža ako 50 percent,čudné je že by cenách cigariet sa stanovuje marža štátom,pri liekoch to možné nie je.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka 1 Pozri príspevok
Pozrela som sa na toho Jozepha Murphyho. Zistila som, že k rovnakému mysleniu a smerovaniu nás môžu priviesť aj iní autori. Mne stačilo prečítať jednu jedinú knihu od MUDr. Teodora Rosinského, CSc.

V živote som vždy chcela mať všetko overené, všetkému rozumieť a mať jasno vo veciach, ktoré robím /no proste účtovníčka/ a preto sa vo všetkom najprv rýpem, kým to prijmem aj za svoje. Preto, keď sa mi najlepšia kamarátka a manžel pokúšali pomôcť nasmerovaním na pozitívnu myšlienku a pozitívnu energiu, chcela som tomu najprv rozumieť a nefungovalo to.

Keď už mi bolo najhoršie a cítila som sa ako živá mŕtvola, kamarátka zavelila:
Vyser sa na rozum!!! Na tú vetu nikdy nezabudnem, lebo presne toto som potrebovala počuť. Od toho momentu som sa začala pokúšať prijímať pozitívnu energiu zo zeme, z vesmíru, z prírody ... bez toho, aby som rozmýšľala či tam je, či to bude fungovať a a ako to funguje.

Snažila som sa akceptovať manžela, aby som nemyslela dozadu, ani dopredu, ale riešila prítomnosť. Aby som myslela len pozitívne aj ohľadne môjho zdravia, negatívne myšlienky, ani len nahlas nevyslovovala. Aby som na nikoho nemyslela v zlom, nikomu nepriala nič zlé, lebo takéto zlé myšlienky najviac uškodia tomu, kto ich vysiela.

Začalo som veriť, že toto všetko je vo svojej podstate také nevinné a čisté, že to nemôže nefungovať. A dosiahla som, že to u mňa začalo fungovať.

No, ale to by som nebola ja. Keď mi trochu otrnulo, chcela som do toho predsa len dostať ten rozum. Tak na odporučenie jedného lekára, som si prečítala toho Rosinského. Úplne ma to uspokojilo, urobila som si jasno tak, ako to ja potrebujem.

Momentálne nemám najlepšie obdobie. Človek, ktorému na mne záleží mi poslal meditačnú hudbu /tri CD, každé iné/, aby som tri dni po 20 minút pri jednej z nich meditovala. Manžel si z každého kúsok pustil a povedal: Ako ťa poznám, tak teba z tej hudby šľak trafí.

Netrafil. Povedala som si, že je to pre moje dobre, že tá hudba správne rozochveje moje vnútro, veď aj tibetský mnísi spievajú hlboké Óóóm.

No, nejako som sa rozpísala. Musím však ešte dodať, že nech sa budete snažiť akokoľvek, občas to nezvládnete. Prídu aj tie negatívne myšlienky, strach, obavy, čo bude ak ... A ak ste normálni, tak občas aj potreba nakopať niekoho do .... Aj toto patrí k životu, len to NESMIE TRVAŤ PRÍLIŠ DLHO!!!


Všetkým ďakujem za to, že podporujete nás nie celkom zdravých. Zistila som, že veľmi veľa poraďákov chodí do tejto témy, aj keď sem neprispievajú. Už len to, že sem prídete, prečítate a myslíte na nás, má veľkú silu. Všetkým vďaka!
Ahojky všetkým,

keď som si prečítala príspevok Jarkin, tak ma zarazil a potom som sa strašne rozosmiala, Jarka to napísala pekne od pľúc, tak ako som to vždy chcela napísať ja, len som nemala odvahu na jej "krásne" výrazy , lepšie by som to nenapísala.Ja som tiež jedna z tých najskôr "neveriacich Tomášov", ktorý musí na sebe všetko vyskúšať, ale chce hlavne vedieť: prečo,za čo,na čo a pod.Nikdy by som nepovedala , že ja sa raz budem doslovne plaziť v záhradke, pretože i keď nevládzem utrieť prach i tak sa trepem do záhrady, potrebujem cítiť zem, vidieť kvety a pod., nikdy by som o sebe nepovedala, že budem počúvať vážnu hudbu a čítať poéziu, a taktiež sa zaoberať meditáciou, no tou sa zaoberám zatiaľ len tak, že si o nej čítam a chcem ju pochopiť.
Takže Jarka, ak budeš nabudúce listovať v mojej hlave daj mi dopredu vedieť, ja sa cely deň čudujem prečo mam v nej prievan .

Prajem všetkým krásny večer v rámci možností a ako Jarka napísala, je ich veľmi veľa o ktorých sme nikdy neuvažovali až teraz.

Vaša V.
8 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes som bola na Klenovej a zišli sme sa tam celkom dobrá partia, dlho sme čakali na lekára ako vždy, ale sme asi 3 pacientky blbli, až som sa bála, že nás ostatní napomenú, ale potom som si všimla , že sa aj oni na nás zabávajú. Bavili sme sa aj o knihách, ktoré práve čítame a spolupacientka vytiahla z kabelky knihu vhodnú na odd.onkológie - volala sa " 7 dní do pohrebu". Keď som ju zbadala, nemohla som sa zastaviť od smiechu. Prichádzam na chuť čiernemu humoru.. Je to o manželovi, ktorý musí vybaviť manželkin pohreb, ale je to písané do obdobia 70 rokov - hlboký socializmus, problémy v komunále atď, je to písané ľahko a vtipne, musím si tú knihu požičať.
4 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Inak toho Rosinského som čítala - Choroby z nenávisti sa to tuším volalo, fantastická kniha.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

JarkaL,

vidím, že aj Ty si naša krvná skupina,pa,dobru noc.V.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok

Všetkým ďakujem za to, že podporujete nás nie celkom zdravých. Zistila som, že veľmi veľa poraďákov chodí do tejto témy, aj keď sem neprispievajú. Už len to, že sem prídete, prečítate a myslíte na nás, má veľkú silu. Všetkým vďaka!
Jasné, že zabehneme...aspoň pre mňa ste príkladom bojovnosti a pevnej vôle, neraz mi vybehnú síce slzičky pri čítaní vašich riadkov, no v duchu vás obdivujem.Nikto z nás nevie, čo ho v živote postihne a toto je téma , kde sa dá veľa poučiť ,ako sa správať k blízkym,ak ich postihne takáto choroba, prípadne sami to zvládať.....osobné dojmy a prežívania sú viac,ako kniha a možno aj z toho raz kniha vznikne.
Prajem vám všetkým veľa tých okamihov ,keď ste nad vecou a ťažkosti beriete s nadhľadom, respektíve máte dosť síl bojovať s problémami a nevzdávať to.

Ak vládneš nad okamihom, vládneš nad životom.
Marie von Ebner-Eschenbachová
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Dievčence ja sa z vás raz "zbláznim"... Keď čítam vaše príbehy mám vždy slzy na krajíčku, veľakrát v kapesníku, avšak oveľakrát viac musím pobehať s prachovkou monitor, čo je oprskaný od smiechu...
Vašu odvahu, bojovnosť, citlivosť, zmysel pre humor a spravodlivosť obdivujem čoraz viac... Držím päste v liečení a prajem len slnečné dníčky, aby ste sa mohli vŕtať v záhradkách, tešiť sa z každého dňa. Skláňam sa pred vami !
7 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

VieraPopluharova Pozri príspevok
Zimama,
moja čítam Tvoje príspevky a viem, že si osôbka plná optimizmu, ver mi dá sa nato zvyknúť, ale v prvom rade musíš túto skutočnosť prijať ako súčasť života, viem, že to nie je ľahké, ale Ty to dokážeš a bude z Teba osoba, ktorá bude pre týchto blízkych ľudí oporou a ver mi nám stačí málo, nám stačí keď vieme, že nás niekto má rád a a vždy sa o neho môžeme oprieť v ťažkej chvíli,samozrejme pre toho druhého to tiež nie je ľahké a takým ľudom patrí obdiv a vďaka.
V.
Vieročka,
ďakujem za Tvoje slová, tieto i všetky ďalšie - často ma až dojmú, a vždy ma neuveriteľne upokoja... ... tým skôr, že dnes sme boli na pohrebe strýkovi, mal už síce cez 80 rokov, ale ani jeho neobišla táto naša spoločná "kamarátka" - o jeho chorobe som sa dozvedela len pred týždňom, aj o tom, že odmietol operáciu i chemoterapiu, chcel len v pokoji dožiť, koľko mu je súdené... Takéto rozhodnutie si podľa mňa vyžaduje odvahu i pokoru rovnako ako rozhodnutie Vás ostatných podrobiť sa náročnej liečbe, často i opakovane a bez istého výsledku, a napriek tomu si nielen udržať svoj vlastný optimizmus, ale i rozdávať ho iným... A za toto Vás nesmierne obdivujem, s úctou sa pred Vami skláňam, i sama za seba sa občas hanbím, že sa nechám rozhodiť v podstate malichernosťami - keď si v takých chvíľach pomyslím na Vás, hneď vidím veci inak, ste pre mňa vzorom... Držím Vám (nám) všetkým palce, želám veľa sily, odvahy, i kúštiček radosti na každý deň!
6 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ahojky, ďakujem za milý príspevok. Vieš, my sa nejak za hrdinov alebo čosi také nepovažujeme. To skrátka sa človek dozvie diagnózu, ja osobne som začínala akosi tak, akoby som to nebola ja, akoby to všetko bolo za sklom a ja som sa tam ocitla náhodou. Okrem operácie som nikdy nebola v nemocnici - nechcela som to vidieť, ako iní trpia. Toto sa ma veľmi dotýka, že je človek pri niečom, čo nemôže ovplyvniť, pomôcť. Tak som radšej denne chodila na ožiare, chemo. V pondelok na chemo, v utorok do práce. Jednoducho to všetko človek prežíva akoby sa to dialo mimo, ale uvedomuje si, že treba žiť naplno, lebo nikdy sa nevie..... Takže dnes nemám problém vytešovať sa z banálnych vecí, ktoré som si predtým možno ani nevšímala, rozprávať sa so starými ľuďmi napr. na autobusovej zastávke, zavolať pomoc aj keď niekto leží na ulici zjavne opitý, ale hlavne tešiť sa na každý deň, či prší, či je slnečno. A nikto si nevie predstaviť tú radosť, keď stretnem len tak na ulici niekoho, kto to celé absolvoval pred 9 rokmi spolu so mnou. Radosť z toho, že žije. Ešte sme 4 z deviatich. Takže fajn, nie? Prišla som na to, že tu treba pokoru, akési zmierenie, mať rád ľudí, prírodu, skrátka všetko. Aj Poradu.
11 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...si nezvykajte veľmi ...

Na chalupe budem väčšinu času teraz tráviť ...NB doma ostáva , večer som dobitý jak pes , už si len Paralen šľahnem a gaučík všetko rieši...ako sme na vojne vraveli LHK ...a ešte aj sa mi nedarí na PDA prihlásiť , takže len občas prečítam niektoré veci a nič viac ...
...šak pravdu som mal ...
Siahovica sa mi na prostredník urvala ...no ale ešte furt viem to známe gesto ukázať ...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Juraj,

nevadí, len keď občas sem hodíš jeden z Tvojich originálných komentárov, alebo príspevkov, za to Ťa všetci zbožňujeme.
V.
Pán Boh zaplať ...a aj vyslyš ...mňa zvykne občas
Jarka 1 Pozri príspevok
Pozrela som sa na toho Jozepha Murphyho. Zistila som, že k rovnakému mysleniu a smerovaniu nás môžu priviesť aj iní autori. Mne stačilo prečítať jednu jedinú knihu od MUDr. Teodora Rosinského, CSc.

V živote som vždy chcela mať všetko overené, všetkému rozumieť a mať jasno vo veciach, ktoré robím /no proste účtovníčka/
Alebo v znamení Býka rodená ...
a preto sa vo všetkom najprv rýpem, kým to prijmem aj za svoje. Preto, keď sa mi najlepšia kamarátka a manžel pokúšali pomôcť nasmerovaním na pozitívnu myšlienku a pozitívnu energiu, chcela som tomu najprv rozumieť a nefungovalo to.

Keď už mi bolo najhoršie a cítila som sa ako živá mŕtvola, kamarátka zavelila:
Vyser sa na rozum!!!
Na všetko sa vtedy kladie bobek ...
Na tú vetu nikdy nezabudnem, lebo presne toto som potrebovala počuť. Od toho momentu som sa začala pokúšať prijímať pozitívnu energiu zo zeme, z vesmíru, z prírody ... bez toho, aby som rozmýšľala či tam je, či to bude fungovať a a ako to funguje.

Snažila som sa akceptovať manžela, aby som nemyslela dozadu, ani dopredu, ale riešila prítomnosť.
Čo bolo , to bolo ...terazky som happy ...a budúcnosť ???
Záleží aj od toho , čo sa pod tým myslí ...
Zdravie , šťastie , peniaze , zamestnanie....?????
Myslím , že nie je potrebné sa rozpisovať , teda ja sa aspoň nemienim ...nakoľko :
Zdravý som ...relatívne ...
Zamestnanie ...už ani nie , odvykol som ...
Peniaze ???...no , pravdu povediac , kto ich má dostatok ???
Šťastie ???...kua , realatívny to pojem ...niekedy som vo hviezdach , čili jak blcha v kožuchu ...niekdy na Diazepan zrelý ...

Aby som myslela len pozitívne aj ohľadne môjho zdravia, negatívne myšlienky, ani len nahlas nevyslovovala. Aby som na nikoho nemyslela v zlom, nikomu nepriala nič zlé, lebo takéto zlé myšlienky najviac uškodia tomu, kto ich vysiela.
Hm ...
Začalo som veriť, že toto všetko je vo svojej podstate také nevinné a čisté, že to nemôže nefungovať. A dosiahla som, že to u mňa začalo fungovať.

No, ale to by som nebola ja. Keď mi trochu otrnulo, chcela som do toho predsa len dostať ten rozum. Tak na odporučenie jedného lekára, som si prečítala toho Rosinského. Úplne ma to uspokojilo, urobila som si jasno tak, ako to ja potrebujem.

Momentálne nemám najlepšie obdobie. Človek, ktorému na mne záleží mi poslal meditačnú hudbu /tri CD, každé iné/, aby som tri dni po 20 minút pri jednej z nich meditovala. Manžel si z každého kúsok pustil a povedal: Ako ťa poznám, tak teba z tej hudby šľak trafí.
...komu ako ...a kedy ako ...
Niekdy niet nad poriadne hustý hard rock , metal ...

Netrafil. Povedala som si, že je to pre moje dobre, že tá hudba správne rozochveje moje vnútro, veď aj tibetský mnísi spievajú hlboké Óóóm.
Óóóóómmmmmmm....
No, nejako som sa rozpísala. Musím však ešte dodať, že nech sa budete snažiť akokoľvek, občas to nezvládnete. Prídu aj tie negatívne myšlienky, strach, obavy, čo bude ak ... A ak ste normálni, tak občas aj potreba nakopať niekoho do .... Aj toto patrí k životu, len to NESMIE TRVAŤ PRÍLIŠ DLHO!!!
Tie myšlienky ...alebo kopance ???
Kopanec chytíš do zadnice a prejde za pár sekúnd ...
Myšlienky zabíjajú ...

Všetkým ďakujem za to, že podporujete nás nie celkom zdravých. Zistila som, že veľmi veľa poraďákov chodí do tejto témy, aj keď sem neprispievajú. Už len to, že sem prídete, prečítate a myslíte na nás, má veľkú silu. Všetkým vďaka!
Teraz vážnejšie .
Nečítal som nejak tie rôzne knižky od toho alebo onoho doktora - autora ...
Prečo ???
Lebo ani ten najsamlepší doktor sa nevie vcítiť do myslenia toho pacienta ...neexistuje !!!
Súcití , to áno ...lieči , to je predsa jasné ( hm , aj na Slovensku ???...občas pochybujem ...)
hnedoočka Pozri príspevok
Jasné, že zabehneme...aspoň pre mňa ste príkladom bojovnosti a pevnej vôle, neraz mi vybehnú síce slzičky pri čítaní vašich riadkov, no v duchu vás obdivujem.Nikto z nás nevie, čo ho v živote postihne a toto je téma , kde sa dá veľa poučiť ,ako sa správať k blízkym,ak ich postihne takáto choroba, prípadne sami to zvládať.....osobné dojmy a prežívania sú viac,ako kniha a možno aj z toho raz kniha vznikne.
Prajem vám všetkým veľa tých okamihov ,keď ste nad vecou a ťažkosti beriete s nadhľadom, respektíve máte dosť síl bojovať s problémami a nevzdávať to.
Ak vládneš nad okamihom, vládneš nad životom.
Marie von Ebner-Eschenbachová
Hm ...žeby ????...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Juraj,

nevadí, len keď občas sem hodíš jeden z Tvojich originálných komentárov, alebo príspevkov, za to Ťa všetci zbožňujeme.
V.
...hm , ak by som nebol jak ten dilino , tak dávno som možno pod drnom ...
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

vcielkaisr Pozri príspevok
už je cynická nehoráznosť,ako sa snažia vydierať distributéri liekov hrozbou nedostatku liekov pre onkologických pacientov ministerstvo zdravotníctva aby nemenili zákon vedúci k znižovaniu cien liekov-nechápem že im nestačí menšia marža ako 50 percent,čudné je že by cenách cigariet sa stanovuje marža štátom,pri liekoch to možné nie je.
To nie je vyhrážanie ale real.Tým nechcem povedať,že s tým súhlasím,ale farma firmy sú obchodné spoločnosti a veľmi bohaté obchodné spoločnosti a oni si nenechajú kaziť ceny v Europe nejakým 5 milionovým, Slovenskom.Na charitu majú Sudán.Ak ustupia tak môžu očakávať,že následne sa ich spýta napr.Francuzsko,UK atd...prečo na Slovensku tú cenu spraviť vedia a u nich nie.Nerisknú si to a spravia to,čo už lekári pozoruju dlhšie,a síce dobehne registrácia lieku a do novej neinvestujú.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
...šak pravdu som mal ...
Siahovica sa mi na prostredník urvala ...no ale ešte furt viem to známe gesto ukázať ...

Pán Boh zaplať ...a aj vyslyš ...mňa zvykne občas

Teraz vážnejšie .
Nečítal som nejak tie rôzne knižky od toho alebo onoho doktora - autora ...
Prečo ???
Lebo ani ten najsamlepší doktor sa nevie vcítiť do myslenia toho pacienta ...neexistuje !!!
Súcití , to áno ...lieči , to je predsa jasné ( hm , aj na Slovensku ???...občas pochybujem ...)

Tu si dovolím a dúfam, že Ľudmilka nenahnevá, lebo použijem slová z jej súkromnej správy mne:neviem ako to funguje na Slovensku ale u nás, každý novoobjavený tumor po operácii pred prepustením sa dostane onkologický pacient na konsílium, prítomný je onkológ, internista, chirurg, ošetrujúci lekár, ktorý pacienta predstaví a sestra, ktorej pacient patrí, keď si pacient praje tak aj príbuzní, na konzíliu po predstavení sa pacienta a jeho diagnózy, lekári vysvetľujú jeho ďalšiu liečbu postup pacientovi a odpovedajú mu na všetky položené otázky či už z onkologickej, internej alebo chirurgickej strany.
Tomuto konzíliu predchádza tzv. Onko - Board, ktorý sa koná bez pacienta za účasti všetkých ostatných a hľadá sa pre pacienta najúčinnejšia liečba a najvhodnejšia, aby boli všetci na konzílium pripravení.Takže ako hovoríš na Slovensku hmm.... pochybujem ....., nemusiš pochybovať, je to tak, samozrejme česť výnimkám, ale toto je u nás utópia

Hm ...žeby ????...

...hm , ak by som nebol jak ten dilino , tak dávno som možno pod drnom ...
Nehnevajte sa, ale nedalo mi to nereagovať,reakcia v texte.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
žiaľ - tu s pacientmi moc nekomunikujú - ak vôbec........... ... moja lekárka, keď sa pýtam na moje výsledky a liečbu tak mi odpovie, že načo mi to je...nech sa netrápim a nech to nechám na nich... a to je vraj jedna s tých "lepšich" na OUSA v BA. Tak sa normálne bojím niekde inde prehlásiť či nebude niektorá ešte ´menej komunikatívna. Pritom ja sa snažím byť aktívna pacientka a pýtať sa ale oni nič...mlčia.. a potom si človek domyslí možno viac ako by mal.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

plavčík Pozri príspevok
žiaľ - tu s pacientmi moc nekomunikujú - ak vôbec........... ... moja lekárka, keď sa pýtam na moje výsledky a liečbu tak mi odpovie, že načo mi to je...nech sa netrápim a nech to nechám na nich... a to je vraj jedna s tých "lepšich" na OUSA v BA. Tak sa normálne bojím niekde inde prehlásiť či nebude niektorá ešte ´menej komunikatívna. Pritom ja sa snažím byť aktívna pacientka a pýtať sa ale oni nič...mlčia.. a potom si človek domyslí možno viac ako by mal.

Neviem či Ti nato povedať, ja osobne nikdy neodídem od lekára pokiaľ mi nezodpovie moje otázky, mala som i takých, ktorí reagovali ako píšeš, pozisťovala som si iných lekárov a dala som sa preložiť, bohužiaľ v niektorých prípadoch som to musela urobiť viackrát, ale neľutujem to, pretože teraz mám takých, ktorí ma informujú o všetkom. Treba sa ohradzovať tým, že pacient má právo na informáciu o svojom zdravotnom stave a najnovšie dávajú podpisovať papiere, že sme boli riadne informovaní o svojom stave a poučení, takže pokiaľ to tak nie je odmietam to podpísať.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať