Zavrieť

Porady

Pokuta za neskorý súhrnný výkaz

Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=andulka888;1808129]
erik80 Pozri príspevok
dobry den,
prave som bol zavolany na DU pretoze som nedodrzal lehoty na podanie SV.
som zivnostnik, nie som platitel DPH, fakturujem do zahranicia (ze vraj podla paragrafu 7a)
hrozia mi 2 pokuty po 330eur a podla toho co som si precital v tomto vlakne to nevyzera ruzovo...
ale zaraza ma s akym pokojom tu beriete taku absurdnost ako je tato zalezitost. a hlavne cim vacsi expert, tym vacsi pokoj
zoznam absurdit:
1.aj ked nie som platitel DPH, podavam SV. pred 1.1.2010 to nik nepotreboval a zrazu to niekto potrebuje, dokonca s hrozbou tak vysokej pokuty
2.aj ked tomu hovoria elektronicke podanie tak musim podat aj papierovo! ja som technik, nerozumiem ekonomii/uctovnictvu ale ked sa nieco podava elektronicky tak rozumej "bez papiera". toto ma zmiatlo a preto som uplne prvy SV poslal s velkym oneskorenim
3.papierove podanie treba podat do 5 dni od elektronickeho. teda aj ked poslem elektronicky 14.10. a papierovo 22.10. tak som porusil zakon.
4.teta na DU mi povedala ze ked som to poslal neskoro tak to ich system berie ako ze som to nepodal a teda musim to podat znova!... toto uz ani nebudem komentovat

som IT technik, toto je pre mna spanielska dedina ale som rozcarovany ako to v nasom state (ne)funguje.... bol som naivny... podla rad v tomto vlakne pokusim poziadat o odpustenie. v Q1 2010 budem argumentovat tym ze to bola pre mna novinka a v Q3 2010 som bol danom obdobi na dvoch pracovnych cestach v zahranici, hoci som bol v predmetnych dnoch doma, mal som frmol, prave som sa vratil z jednej cesty a pripravoval som sa na dalsiu...


teta z DU mi poslala oznamenie ze mi vznika povinnost platit preddavky na dan z prijmu FO, samozrejme v oznameni nie
Vždy radím jedno : mať dobrú účtovníčku, to je základ. Tá Ťa má upozorniť na takéto povinnosti.
Bohužiaľ zákon o DPH sa veru týka aj neplátcov DPH.
Môžeš podávať elektronicky bez dokladania v papieri - jediná podmienka - podpísať zaručeným elektronickým podpisom /tento môže vlastniť Tvoja účtovníčka/
Samozrejme využi všetky argumenty, ktoré môžeš, v odvolaní, resp. v žiadosti o odpustenie pokuty, no obávam sa, že neznalosť zákona bohužiaľ neospravedlňuje.
Niekedy zaplatiť aspoň raz za čas dobrého účtovníka je lacnejší špás, ako platiť štátu pokuty.

Ozaj posledná rada. Venuj sa svojmu biznisu naplno a takéto záležitosti nechaj na účtovníčku. Nebudeš mať starosti s pokutami. Nech každý robí to čo vie robiť dobre !
2 0
andulka888 andulka888

andulka888 je offline (nepripojený) andulka888

erik80 Pozri príspevok
dobry den,
prave som bol zavolany na DU pretoze som nedodrzal lehoty na podanie SV.
som zivnostnik, nie som platitel DPH, fakturujem do zahranicia (ze vraj podla paragrafu 7a)
hrozia mi 2 pokuty po 330eur a podla toho co som si precital v tomto vlakne to nevyzera ruzovo...
ale zaraza ma s akym pokojom tu beriete taku absurdnost ako je tato zalezitost. a hlavne cim vacsi expert, tym vacsi pokoj
zoznam absurdit:
1.aj ked nie som platitel DPH, podavam SV. pred 1.1.2010 to nik nepotreboval a zrazu to niekto potrebuje, dokonca s hrozbou tak vysokej pokuty
2.aj ked tomu hovoria elektronicke podanie tak musim podat aj papierovo! ja som technik, nerozumiem ekonomii/uctovnictvu ale ked sa nieco podava elektronicky tak rozumej "bez papiera". toto ma zmiatlo a preto som uplne prvy SV poslal s velkym oneskorenim
3.papierove podanie treba podat do 5 dni od elektronickeho. teda aj ked poslem elektronicky 14.10. a papierovo 22.10. tak som porusil zakon.
4.teta na DU mi povedala ze ked som to poslal neskoro tak to ich system berie ako ze som to nepodal a teda musim to podat znova!... toto uz ani nebudem komentovat

som IT technik, toto je pre mna spanielska dedina ale som rozcarovany ako to v nasom state (ne)funguje.... bol som naivny... podla rad v tomto vlakne pokusim poziadat o odpustenie. v Q1 2010 budem argumentovat tym ze to bola pre mna novinka a v Q3 2010 som bol danom obdobi na dvoch pracovnych cestach v zahranici, hoci som bol v predmetnych dnoch doma, mal som frmol, prave som sa vratil z jednej cesty a pripravoval som sa na dalsiu...


teta z DU mi poslala oznamenie ze mi vznika povinnost platit preddavky na dan z prijmu FO, samozrejme v oznameni nie je ani cislo uctu, ani variabilny ci ine symboly... $#@W#$%, ked si dam postavit kadibudku poslednemu murarovi tak mi posle fakturu kde je cislo uctu....




Vitaj v klube. Toto je najlepší príspevok k tejto téme. Dostať pokutu za to, že poctivo podnikáš a platíš dane, ale nečítaš malinkaté slovíčka (často nezrozumiteľné) v zákone a tým neoberieš štát ani o cent, len proste neskoršie podáš papierovo niečo čo už je v systéme DU to sa môže stať iba u nás.
0 0
Stellaly Stellaly

Stellaly je offline (nepripojený) Stellaly

Ahojte, tiez mam rovnaky problem, podane neskoro a budem musiet platit 2x 331eur bez zlutovania. Je to chore, cista uzera. Tomu sa hovori podpora podnikania na Slovensku a motivacia mladych ludi k praci! Skoda len ze sa to zatial nedostalo do medii bola by to "mozno" absolutna bomba.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Stellaly Pozri príspevok
Ahojte, tiez mam rovnaky problem, podane neskoro a budem musiet platit 2x 331eur bez zlutovania. Je to chore, cista uzera. Tomu sa hovori podpora podnikania na Slovensku a motivacia mladych ludi k praci! Skoda len ze sa to zatial nedostalo do medii bola by to "mozno" absolutna bomba.
Maximálne súhlasím ! Sú to ozaj neúmerné pokuty. A dovolím si povedať, že aj likvidačné v niektorom prípade.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Chcem poprosiť o odpoveď na otázku, či je možné stornovať podanie nulového súhrnného výkazu.
Postupnosť krokov:
1. Podanie SV za 2.Q/2011, elektronicky v lehote
2. Podanie vyhlásenia o podaní SV písomne, tak isto v lehote 5-tich dní
3. 4.8.2011 prišla od DU výzva na podanie 1.strany SV, lebo podľa DU bolo podané iba vyhlásenie o podaní SV bez prednej strany SV.
4. Ja mám potvrdené vyhlásenie, ku ktorému je pripojená 1.strana SV a správa o prijatí elektronicky, bez záručného podpisu. Pečiatka DU je iba na vyhlásení, takže dokázať, že na DU bola podaná aj 1.strana SV nemôžem. Nulový SV podávam preto, lebo niekedy si klienti dodatočne donesú faktúru do zahraničia.
5. Vidím iba jednu možnosť, ako sa vyhnúť pokute, a to požiadať o storno nulového SV. A tak sa pýtam ešte raz, je to možné?
Srdečná vďaka za odpoveď.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

FAA Pozri príspevok
Chcem poprosiť o odpoveď na otázku, či je možné stornovať podanie nulového súhrnného výkazu.
Postupnosť krokov:
1. Podanie SV za 2.Q/2011, elektronicky v lehote
2. Podanie vyhlásenia o podaní SV písomne, tak isto v lehote 5-tich dní
3. 4.8.2011 prišla od DU výzva na podanie 1.strany SV, lebo podľa DU bolo podané iba vyhlásenie o podaní SV bez prednej strany SV.
4. Ja mám potvrdené vyhlásenie, ku ktorému je pripojená 1.strana SV a správa o prijatí elektronicky, bez záručného podpisu. Pečiatka DU je iba na vyhlásení, takže dokázať, že na DU bola podaná aj 1.strana SV nemôžem. Nulový SV podávam preto, lebo niekedy si klienti dodatočne donesú faktúru do zahraničia.
5. Vidím iba jednu možnosť, ako sa vyhnúť pokute, a to požiadať o storno nulového SV. A tak sa pýtam ešte raz, je to možné?
Srdečná vďaka za odpoveď.
Na DÚ nosím 1 stranu a vyhlásenie osobne. Pani v podateľni by mi papiere bez prvej strany nezobrala. Myslím, že tvoj papier niekde zapatrošili oni. Choď osobne za správcom dane, on bude najlepšie vedieť čo v tomto prípade urobiť.
2 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
truch Pozri príspevok
Na DÚ nosím 1 stranu a vyhlásenie osobne. Pani v podateľni by mi papiere bez prvej strany nezobrala. Myslím, že tvoj papier niekde zapatrošili oni. Choď osobne za správcom dane, on bude najlepšie vedieť čo v tomto prípade urobiť.
Ďakujem.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Odpoveď z DRSR, posúďte sami.
"Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Z Vášho dopytu predpokladáme, že daňový subjekt má so správcom dane uzatvorenú "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorená podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní. v z.n.p." (ďalej len Dohoda).
V prípade uzatvorenia Dohody so správcom dane, je daňový subjekt povinný doručiť správcovi dane v lehote piatich pracovných dní prvú stranu elektronicky doručenej písomnosti a písomné Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou.
Ako uvádzate v dopyte, vzhľadom k tomu, že daňový subjekt nedoručil správcovi dane prvú stranu elektronicky doručenej písomnosti, správca dane ho vyzval na jej doručenie a predpokladáme, že vo výzve uviedol ako následok nedoručenia prvej strany súhrnného výkazu správcovi dane, uloženie pokuty.
Zákon o správe daní nepozná inštitút storna podania súhrnného výkazu.
Vychádzajúc z uvedeného, odporúčame daňovému subjektu doručiť správcovi dane v súlade s uzatvorenou Dohodou prvú stranu elektronicky doručeného súhrnného výkazu.

Váš dopyt:

Chcem poprosiť o odpoveď na otázku, či je DÚ oprávnený dať mi pokutu za nekompletne podanie Vyhlásenia o podaní písomnosti elektronickou formou, ktoré bolo podané v lehote 5-tich dní po podaní nulového súhrnného výkazu.

Postupnosť krokov:
1. Podanie nulového Súhrnného Výkazu za 2.Q/2011, elektronicky 19.07.2011
2. Podanie vyhlásenia o podaní nulového SV písomne, tak isto v lehote 5-tich dní

3. 4.8.2011 prišla od DU výzva na podanie 1.strany SV, lebo bolo podané iba vyhlásenie o podaní SV bez prednej strany SV. V tejto výzve je spomenuté, že mi bude uložená pokuta za podanie nekompletného Vyhlásenia o podaní písomnosti elektronickou formou.

Alebo, či je možné žiadať o storno podania nulového súhrnného výkazu, pretože nulový
výkaz nieje nutné podávať?

Srdečná vďaka za odpoveď. .


Informácie obsiahnuté v tejto správe elektronickej pošty môžu byť citlivé, a môžu byť predmetom právnych výsad a/alebo chránené autorským zákonom. V prípade, že nie ste cieleným adresátom tejto správy, prosím Vás o okamžité spätné zaslanie správy s upozornením na nevyžiadanú elektronickú poštu a následné vymazanie správy z Vášho systému."
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

FAA, tá odpoveď z DRSR je úžasná
Myslím si, že vzhľadom na to, že výkaz bol nulový, nemala si povinnosť ho poslať. Nemôžu pokutovať niečo, čo si spravila navyše
Prikladám text z poučenia k SV:akosi sa mi to zle prekopírovalo, ale čítať sa to dá
UPOZORNENIE!
Ak z d a n i t e ľ n á o s o b a regi st r o v a n á p r e d a ň p o d ľ a § 7 a l e b o § 7 a z á k o n a o DPH n ed od al a
v p r í s l u š n o m k a l e n d á r n o m š t v r ť r o k u s l u ž b u s mi es t om d od an i a v i n o m č l e n s k o m š t á t e o s o b e , k t o r á
j e p o v i n n á p l a t i ť d a ň , s ú h r n n ý v ý k a z n e p o d á v a
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
truch Pozri príspevok
FAA, tá odpoveď z DRSR je úžasná
Myslím si, že vzhľadom na to, že výkaz bol nulový, nemala si povinnosť ho poslať. Nemôžu pokutovať niečo, čo si spravila navyše
Prikladám text z poučenia k SV:akosi sa mi to zle prekopírovalo, ale čítať sa to dá
UPOZORNENIE!
Ak z d a n i t e ľ n á o s o b a regi st r o v a n á p r e d a ň p o d ľ a § 7 a l e b o § 7 a z á k o n a o DPH n ed od al a
v p r í s l u š n o m k a l e n d á r n o m š t v r ť r o k u s l u ž b u s mi es t om d od an i a v i n o m č l e n s k o m š t á t e o s o b e , k t o r á
j e p o v i n n á p l a t i ť d a ň , s ú h r n n ý v ý k a z n e p o d á v a
No je otázne podľa akého paragrafu je registrovaná. Ale odvolanie podať môže. Veď nejako zareagujú.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lastic Pozri príspevok
Ahoj, uviedla som - 1/žiadam o úľavu sankcie podľa §103 písm.1 ods.c/ zákona č.511/1992zb. v z.n.p.
2/výška sankcie nie je zanedbateľná suma hlavne v súčasnej dobe hospodárskej krízy, keď je potrebné šetriť a znižovať náklady
3/že pri podávaní SV o jeden deň neskôr sme nepostupovali úmyselne - rozviedla som problémy s pripojením na stránku drsr a elektr.podávanie SV
4/počas celej podnikat. činnosti predkladáme hlásenia, výkazy priznania v lehotách určených zákonmi, nedostali sme žiadnu pokutu
wallie Pozri príspevok
......................... ak ste ho podali písomne ,alebo bolo zle podané elektronicky tak, že neprešlo potvrdením elektronickou podateľnou o akceptácii dokumentu, berie sa akoby nič podané nebolo a v tom prípade sa posiela od DÚ výzva na podanie súhrnného výkazu a následne sa vyrubia tie pokuty za zmeškanie lehoty, za každý štvrťrok zvlášť a výška je daná pevnou sumou 331,93 Eur.
valeriam Pozri príspevok
3.papierove podanie treba podat do 5 dni od elektronickeho. teda aj ked poslem elektronicky 14.10. a papierovo 22.10. tak som porusil zakon.
4.teta na DU mi povedala ze ked som to poslal neskoro tak to ich system berie ako ze som to nepodal a teda musim to podat znova!... toto uz ani nebudem komentovat
.................... pri podávaní elektronicky som sa poponáhľala a poslala som výkaz v predstihu 11.10.2010, klient prišiel podpísať DPH aj výkaz 18.10., podala som to spokojná aj fyzicky-papierovo na DÚ................ prišla z DÚ výzva, že súhrnný výkaz sa považuje za nepodaný, keďže medzi elektronickým a fyzickým podaním prešlo viac ako 5 dní! Musela som ho podať ešte raz a hádajte čo? POKUTA!
máte niekto skúsenosť, že DU pokutoval z dôvodu nedodržania 5-dňovej lehoty a následne pokutu ODPUSTIL?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Chcela by som sa spýtať, známy robí na nehnuteľnostiach v ČR a účtovníčka mu podávala súhrnné výkazy. AJ ked v otázkach na daňovej stránke je, že súhrnný výkaz sa na práce na nehnuteľnostiach nevzťahuje, no a poslala mu to o 2 dni neskôr a prišla mu pokuta cca 330,- Eur. Ako by sa to dalo urobiť, aby to neplatil, skúsiť sa odvolať na ten §103? Diki moc. Aďa
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Neporadí niekto?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Adula Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, známy robí na nehnuteľnostiach v ČR a účtovníčka mu podávala súhrnné výkazy. AJ ked v otázkach na daňovej stránke je, že súhrnný výkaz sa na práce na nehnuteľnostiach nevzťahuje, no a poslala mu to o 2 dni neskôr a prišla mu pokuta cca 330,- Eur. Ako by sa to dalo urobiť, aby to neplatil, skúsiť sa odvolať na ten §103? Diki moc. Aďa
Bohužiaľ v tomto ti asi nik neporadí. Píšeš že účtovníčka podávala SV. DÚ predsa nevie, že z akých služieb sa SV skladá len výška sumy a to že ho podala neskoro je nezvrátiteľný fakt.... Ak ho podávať nemala, tak prečo ho neskoro podala ? Z tohto sa asi len tak nedá vybrusliť.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosti s odvolaním, ak účtovníčka bola PN? Ďakujem
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
PN je ospravedlnovana len na sudoch, na danovych uradoch rozhodne nie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kira Pozri príspevok
Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosti s odvolaním, ak účtovníčka bola PN? Ďakujem
mne sa tiež podarilo poslať neskoro SV....a správkyňa mi poradila, že pokiaľ sa odvolám, nemá prečo mi zľavniť zo sankcie DÚ (za neskoré podanie je sankcia cca 330 €, nie menej)....mám podať žiadosť o odpustenie sankcie , kde vysvetlíš prečo si nedodržal literu zákona, býva zvykom, že 50 % odpustia, pritom je potrebné vyplniť aj tlačivo o štátnej pomoci (majú ho na DU), ku žiadosti sa prikladá aj kolok v hodnote 16.50 €
ak by si sa odvolával kolok sa neprikladá.....
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
KEJKA Pozri príspevok
máte niekto skúsenosť, že DU pokutoval z dôvodu nedodržania 5-dňovej lehoty a následne pokutu ODPUSTIL?
toto aj mňa zaujíma....
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som poziadato o odpustenie pokuty za oneskorene podanie suhrnneho vykazu ale mali sme nadmerak tak neviem ci vobec skusat posialat ziadost o odpustenie pokuty, co myslite? ma niekto taku skusenost?
0 0
vagabundo vagabundo

vagabundo je offline (nepripojený) vagabundo

Aj ja som dostal rozhodnutie, kedze som minuly mesiac uplne zabudol na suhrnny vykaz. 21/10 o 08:00 som bol v podatelni, no osud ma neminul...

Bol som ale zaskoceny aky kriminalnik sa zo mna stal! "Na zaklade vyssie uvedenych skutocnosti a s prihliadnutim na zavaznost, trvanie a nasledky protipravneho stavu podla paragrafu 35 ods. 16 zakona c.511/1992 Zb bla bla bla...". No co take strasne sa stalo? Ved som nic neukradol. A ani nikto nemusel otvarat archiv, ved keby som to podal 20/10 o 23:59 tak by sa nic nedialo... Ze protipravny stav... Zavolajte policiu prosim!

Akurat ja som prisiel o pracu... Zahranicna pobocka vytvorena na Slovensku bude zrusena k 01.12.2011 aby sa vyhla dalsim a mozno vacsim pokutam. Naozaj ine krajiny (dokonca Madarsko) je ovela viac chapavejsie v tejto otazke. A tiez vyska pokuty je vysoko neadekvatna! A potom oni ide v televizore hovorit o uzere v podnikani...

4 ludia idu na urad prace...

Toto sa vola - PODPORA MALEHO A STREDNEHO PODNIKANIA NA SLOVENSKU
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať