Zavrieť

Porady

Pokuta za neskorý súhrnný výkaz

Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja si nemyslím, že táto jedna udelená pokuta je jediný dôvod zrušenia Vašej zahraničnej pobočky. Ale to je iba môj osobný názor. Slovo "iba zabudol" má bohužiaľ dosť vysokú cenu !!!!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja osobne si tiež myslím že pokuta 332 € je absolutne neprimeraná k hodnote suhrnného výkazu. Obyčajný zdrap papiera, žiadna daňová povinnosť, žiadne krátenie daní....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Že je to neúmerné to je jasné.... No my to bohužiaľ nezmeníme, aj keď by som rada.
0 0
vagabundo vagabundo

vagabundo je offline (nepripojený) vagabundo

Tu su dalsie:

- vysoke odvody
- neumerna zatazenost konatela admisitrativnymi ukonmi ktore sa daju jednoducho vykonavat telefonicky/emailom/postou
- potreba extra pracovnej sily na uctovnictvo/admisintrativu pobocky - mozno az prilis zbytocne pedantne - v porovnani s inymi krajinami...

Pokuta bola klinec do rakvy Bohuzial...
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Ale som sa zas rozčúlila "protiprávny stav" chudák štát o koľko zasa prišiel, lebo nejaký smrteľník (ktorý celé dni maká) mal toľko roboty, že nestihol podať nič nehovoriaci formulár. Môj manžel hovorí pri takýchto pokutách:"prečo nás rovno nevešajú -veď štát môže všetko", ale hlavne že si riaditeľka daňového úradu na slovensku uliala niekoľko miliónikov na DPH - to NIE JE protiprávny stav.........
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Za nepodanie DP DPH je koľko pokuta? V porovnaní k SV?

A to nehovorím o tom, že daňovému úradu nešiel celý jeden deň portál. Deň pred lehotou na podanie !

Do posledného dňa som nevedela či môj SV vôbec prešiel alebo nie.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Dobrý deň
Rozhodnutie prišlo aj mne, o uložení pokuty za nepredloženie súhrnného výkazu v lehote...
chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s písaním žiadosti o odpustenie pokuty, a ako by mala byť formulovaná
ĎAkujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

monik111 Pozri príspevok
Dobrý deň
Rozhodnutie prišlo aj mne, o uložení pokuty za nepredloženie súhrnného výkazu v lehote...
chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s písaním žiadosti o odpustenie pokuty, a ako by mala byť formulovaná
ĎAkujem
naša spoločnosť "vyfasovala" tiež 331,.....€ za neskoro podaný SV....
neodvolávali sme sa, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť......(nemalo by zmysle nechať DÚ v PO vyšetrovať opodstatnenosť rozhodnutia--- môj názor to rozhodnutie bolo (je) v súlade so zákonom....
podali sme žiadosť o odpustenie sankcie spolu s 16.50€ kolkom....a čuduj sa svete odpustili nám väčšiu časť, nechali nám na doplatenie iba 81 €....
1 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Mila123 Pozri príspevok
naša spoločnosť "vyfasovala" tiež 331,.....€ za neskoro podaný SV....
neodvolávali sme sa, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť......(nemalo by zmysle nechať DÚ v PO vyšetrovať opodstatnenosť rozhodnutia--- môj názor to rozhodnutie bolo (je) v súlade so zákonom....
podali sme žiadosť o odpustenie sankcie spolu s 16.50€ kolkom....a čuduj sa svete odpustili nám väčšiu časť, nechali nám na doplatenie iba 81 €....
Rozmýšľam aj ja nad touto žiadosťou, len neviem čo tam uviesť asi by tam malo byť odvolanie na zákon103pís.c) zákona č. 511/1992 zb. Ako ste to vy uviedli v žiadosti...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

@Mila123: woooow
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mila123 Pozri príspevok
naša spoločnosť "vyfasovala" tiež 331,.....€ za neskoro podaný SV....
neodvolávali sme sa, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť......(nemalo by zmysle nechať DÚ v PO vyšetrovať opodstatnenosť rozhodnutia--- môj názor to rozhodnutie bolo (je) v súlade so zákonom....
podali sme žiadosť o odpustenie sankcie spolu s 16.50€ kolkom....a čuduj sa svete odpustili nám väčšiu časť, nechali nám na doplatenie iba 81 €....

Tak toto ma veľmi potešilo. GRATULUJEM aj k takémuto čiastkovému úspechu !
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Nam odpustili tiež, text takýto:

Žiadam Daňový úrad o odpustenie pokuty vo výške 2000,- Sk vyrubenej rozhodnutím č.
xxx, zo dňa 4.10.2007, za oneskorené podanie prehľadu za IV. štvrťrok 2003. Svoju žiadosť odvôvodňujem tým, že moje konanie nebolo úmyselné, prehľad za IV. štvrťrok 2003 bol nulový.

Za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

EPk Pozri príspevok
Nam odpustili tiež, text takýto:

Žiadam Daňový úrad o odpustenie pokuty vo výške 2000,- Sk vyrubenej rozhodnutím č.
xxx, zo dňa 4.10.2007, za oneskorené podanie prehľadu za IV. štvrťrok 2003. Svoju žiadosť odvôvodňujem tým, že moje konanie nebolo úmyselné, prehľad za IV. štvrťrok 2003 bol nulový.

Za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem.
Ďakujem za všetky odpovede
Monika
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

monik111 Pozri príspevok
Rozmýšľam aj ja nad touto žiadosťou, len neviem čo tam uviesť asi by tam malo byť odvolanie na zákon103pís.c) zákona č. 511/1992 zb. Ako ste to vy uviedli v žiadosti...
áno , v žiadosti sme tento paragraf "zneužili"....
k žiadosti som priložila aj e-mailovú komunikáciu s technickou podporou ich web. stránky......večer 20. som vedela, že mi neodošle môj PC SV, tak som ešte doma večer (okolo 22.30 hod) písala e-mail na tú tech. podporu a ráno o 8 už mi telefonovali z BB a inak veľmi zlatá pani ma inštruovala (48 min) a SV som odoslala...
tá sro, kt. sa to týkalo, nikdy nemala žiadnu sankciu, všetky povinnosti nielen voči DU si plní na čas......(je dobrý platiteľ DPH a taktiež DzPPO, dokonca aj s preddavkami...)
samú ma to "šokovalo " koľko si pýta DÚ, že iba 81 €......správkyňa nás informovala, že zvyknú polovicu odpustiť......

Monika, nezabudni k žiadosti vyplniť tlačivo o štátnej pomoci......držím palce....(naša žiadosť mala 2 hárky)
1 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Mila123 Pozri príspevok
áno , v žiadosti sme tento paragraf "zneužili"....
k žiadosti som priložila aj e-mailovú komunikáciu s technickou podporou ich web. stránky......večer 20. som vedela, že mi neodošle môj PC SV, tak som ešte doma večer (okolo 22.30 hod) písala e-mail na tú tech. podporu a ráno o 8 už mi telefonovali z BB a inak veľmi zlatá pani ma inštruovala (48 min) a SV som odoslala...
tá sro, kt. sa to týkalo, nikdy nemala žiadnu sankciu, všetky povinnosti nielen voči DU si plní na čas......(je dobrý platiteľ DPH a taktiež DzPPO, dokonca aj s preddavkami...)
samú ma to "šokovalo " koľko si pýta DÚ, že iba 81 €......správkyňa nás informovala, že zvyknú polovicu odpustiť......

Monika, nezabudni k žiadosti vyplniť tlačivo o štátnej pomoci......držím palce....(naša žiadosť mala 2 hárky)

Ďakujem za odpoveď, gratulujem,že vám to prešlo...
len kde zohnať to tlačivo???
to vážne mala ta žiadosť 2 hárky???
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasne, kvetnato som im rozpísala situáciu, 20.07.2011 som celý deň narábala aby si SV odišiel......
rv som si myslela, že na DU majú veľa klientov,,.....potom som písala, telefonovala.....
opíš im situáciu, prečo SV meškal....
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Ten výkaz bol ešte za I.Q. 2011
Toto bola jediná zahraničná fa. v roku. Jenoducho som na to zabudla, bola som si istá, že som ho poslala, no žiaľ
0 0
Adelaide Adelaide

Adelaide je offline (nepripojený) Adelaide

Dobry vecer. Chcela by som sa spytat, ako zauctujem odpustenie pokuty z DU. Predpis uctujem 545/379.
Ciastocne odpustenie potom zauctujem 379/645 a zvysok zaplatim 379/221?
Ak je 545 pripocitatelna polozka, je potom aj 645 odpocitatelnou polozkou v danovom priznani?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak pokuta -predpis v rovnakom roku, ako jej odpustenie, tak zaúčtuj len korekciu pokuty 379/545.
Ak budeš účtovať 545, 645, je to správne, a samozrejme, 645-je odpočitateľná suma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať