Zavrieť

Porady

Ak je babätko urieknuté

Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

bibka6 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
čo doktor?? . Je v kŕčoch? Lekárka a hneď. . BODKA
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no áááno....ale teraz už vieš aj o mojej svokre
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jacekova Pozri príspevok
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická
Nandrolon Pozri príspevok
"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...
K tomu prvému ...neveril som , pokiaľ som na vlastnej dcére nevidel výsledok ...kladný !!!

K tomu druhému ...mám dojem , že mozog bábätka ( aj keď ono už vníma všelijaké podnety ) je schopné vsugerovať si ten " placebo efekt " ...proste neverím ...
Výskumy sa , pokiaľ viem , vykonávajú na dospelých ľuďoch ...alebo sa snáď mýlim ???
1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

bibka6 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Odstranit z blizkosti babatka cloveka, co mu berie energiu, inak z babetka nic dobre nevyrastie. Pravdepodobne vystraseny, chorlavy slaby clovek, a to predsa nechces. Ak tomu niesi schopny uverit, potom cakaj a pozoruj, ze to tak funguje... na to zober jed. Mam s tym skusenosti zo zivota, som citlivejsi clovek a viem taketo veci vycitit, a chvilu mi trvalo pochopit, ze ti citim, nieje moj vyplod fantazie, ale realita... ako si ludia navzajom beru energiu. Mam osobnu skusenost s takymi energetickymi upirmi, co znicili cele fungujuce kolektivy... bola mi to tazka skusenost a lekcia do zivota, vdaka ktorej som to pochopil, a teraz takych ludi viem vysnorit behom par sekund v akomkolvek kolektive. Tiez neviem prijst na to, ci si to uvedomuju, alebo nie, ale v zasade je to jedno. Ti horsi to robia vedome, vacsinou to asi robi clovek nevedome. Bacha na toto, v zivote ide v skutocnosti o tie neviditelne zakony, to co vidime ocami, je len povrch veci.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nandrolon Pozri príspevok
"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...

Tiež si to myslím,žwe urieknutie platí len pre toho,kto verí,že také niečo je možné.

Som však ZHROZENÝ z toho , ako to može dopadnuť z hlupákmi ktorí si dajú vsugerovať nezmysly.

Ak je takých hlupákov v slovenskom národe aspoň 1/5 tak je to vážny problém, si myslím.

A tento stav má ďalekosiahle dosledky najme v spoločenskej a politickej oblasti.
BEDA takému národu, ktorý nemá na veci vlastný názor a necháva sa manipulovať od iných!
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

buchač Pozri príspevok
mám dojem , že mozog bábätka ( aj keď ono už vníma všelijaké podnety ) je schopné vsugerovať si ten " placebo efekt "
nie, na babetka (ani na zvierata) placebo efekt nefunguje. V pripade babetiek su tu opisovane veci dosledkom inych efektov, mnohe z nich su pekne popisane tu (napriklad confirmation bias, wishful thinking alebo selective perception)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Indeed, na vlastnej koži (ako dospelá) som zažila, že niečo také je možné. Nikdy som si nič nevsugerovávala - keď babka za drevenou bráničkou zomrela, nemala som žiadne problémy.

Párkrát sa mi to stalo v práci pri stretnutí s jedným klientom - mal velmi prenikavý pohlad, nesmela som sa mu pozrieť priamo do očí.
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Ja mávam občas podobný problém. Začne ma bolieť hlava, zíva sa mi a je mi na zvracanie. Mama mi vždy pomohla s vodou a zápalkami.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

No ja som nechcela prispievať do temy, ale moja mama, ked stretne jednu pani a pozrela by jej rovno do oči, ak jej pride zle, / zvracia, hnačky a pod./,teraz ked sa ma s nou stretnuť ak oči sklopí a nič jej nie je.
Myslím si, ale kedže sa jedna o male dieťa, treba v prvom rade dietatko prehliadnuť pediatrom či je všetko v poriadku.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Indeed, na vlastnej koži (ako dospelá) som zažila, že niečo také je možné. Nikdy som si nič nevsugerovávala - keď babka za drevenou bráničkou zomrela, nemala som žiadne problémy.

Párkrát sa mi to stalo v práci pri stretnutí s jedným klientom - mal velmi prenikavý pohlad, nesmela som sa mu pozrieť priamo do očí.
...čistý ja ...

Teraz , aj napriek mojej povesti podpichovača , to myslím vážne ...
Zažil som , že nie každý znesie môj pohľad ...no záleží potom aj od uhla pohľadu , že ako a prečo tak vlastne činím ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

linko1 Pozri príspevok
ani sa nedivím, že väčšinou chlapi tomu neveria,
väčšinou sú urieknuté ženy a malé deti, pretože sú citlivejšie na príjmanie energie...
No tak sa to potvrdilo. Muzi energiu odovzdavaju a babatka a zeny energiu iba prijmaju.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

legolas Pozri príspevok
..ja to viem od mojej nebohej mamy, že ak spadne z očí, tak najlepší liek je poutierať sa vlastným močom, keďže sa jedná o dieťa, tak sa mu dať vycikať a potom mu poutierať tým jeho močom tvár, zápästia rúk a členky nôh, potom to všetko poutierať do svojej zástery, ale na ruby, viem , že to je najlepšie a decku treba dať na zápästie upletený červený náramček, nech ho má stále..
Neviem ci vlastnym, ja som zasa pocul, ze to ma byt panensky moc. Ten sa uz dnes neda zohnat.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Och och, koľkože tu je príspevkov o zarieknutí bábätka...

Už tu bolo spomínané pretretie pocikanou plienočkou.
Ja som tento švindeľ použila raz u dvojmesačnej dcérky,keď sme sa vrátili z prechádzky. Dieťa plakalo a plakalo a skúsila som či to nepomôže. Pomohlo.
Celé to spočíva v tom, že moč obsahuje čpavok. Po vdýchnutí čpavku sa cievy rozšíria a celkovo sa organizmus lepšie okysličí.

Tiež verím na odoberanie energie druhým človekom a môže byť aj neúmyselné.
Preto staré matky radia do kočiarika vložiť hocičo, čo ako prvé priatiahne pozornosť nazerajúceho prv, než pozrie na dieťa.

Ale pocikaná plienočka zaberá aj pri kolikách údajne.
3 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Velmi zaujimava tema. Ako sa teda robi to spluvanie?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Kazu Pozri príspevok
Svokra spomínala, že keď bol kôň "schvátený" bolo treba popľuť a trikrát capnúť cez papuľu.
No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misomiso Pozri príspevok
No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
Koňošov je dosť, ale krásnych koní je menej.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kazu Pozri príspevok
To nerob, plienka by to nemusela prežiť. Svokra spomínala, že keď bol kôň "schvátený" bolo treba popľuť a trikrát capnúť cez papuľu. Manžel občas vraví, že som riadna bosorka. Bežne moje schopnosti nevyužívam, ale pre poraďáka sa obetujem. Tak príď, popľujem do dlaní a začneme s liečbou
...donesiem svokru ???

No trikrát asi málo bude ...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
arizona Pozri príspevok
Predpokladam, ze sme z rovnakeho storocia, ako tvoja polovicka...
Asi hej, lebo inak by vás už inkvizícia kvárila a to by bola škoda
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať