Zavrieť

Porady

Ak je babätko urieknuté

Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evina, to uverí len ten, kto to videl na vlastné oči ... (nepíšem o bábätku, píšem o dospelom človeku)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač:
málokto vie, že bábätko MUSí mať v určitý čas určité špecifické problémy, a ak by ich nemalo, to by bolo veeeeeeeeeeeľmi zlé...

uvediem len na okraj jednu vec, viac sa mi nechce rozpisovať...
- bábätko, ktoré je IBA kojené, musí mať občasné bolesti brucha, ak by ich nemalo, bol by to neprirodzený stav, nakoľko materské mlieko sa v čreve pri trávení rozkladá a kvasí a produkuje plyny...

- takýchto vecí je plno, a problém treba minimalizovať, nakoľko sa odstrániť nedá, ale už polovica ľudí tu na fóre by hľadali v ňom urieknutie...

- nemyslel som, že bábätko si niečo vsugeruje.... vsugeruje si to jeho rodič na základe ťažkostí, ktoré u neho pozoruje a nedokáže si ich vklastnými vedomosťami vysvetliť.

ps: máme doma štvormesačné bábätko takže takisto študujem, študujem, študujem, aby som načerpal skutočné info a nepripisoval to nadprirodzeným schopnostiam...
- mimochodom napr. bábätko nie je problém rozplakať iba mimikou tváre hocikedy, zato ešte nemusí byť ožiarené očami či ako to tu nazývate... a pozitívna energia versus negatívna normálne existuje, však je to obyčajná psychológia, bez ktorej by neboli žiadne psychické choroby atď.... všetko je v hlave človeka.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Určite Veronika. To je to, čo vravím o verení alebo neverení každého z nás. Ja by som uverila po uvidení, ale nempripísala to urieknutiu, to je rozdiel....


a pozrite sa na tento krásny zázrak

http://www.pluska.sk/zdravie/cernoss...ele-dieta.html
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Čistec ako liek
- výroba liečiva - čaju.
Čistec rovný (Stachys recta) je rastlina z čeľade hluchavkovitých (Lamiaceae). Je príbuzná Betonike lekárskej (Betonica officinalis resp. Stachys officinalis).
Druhy rodu čistec sú Čistec lesný (Stachys sylvatica), Čistec rovný (Stachys recta, česky Čistec přímý). Čistec rovný má kvety so žltou korunou na dolnom pysku purpurovo bodkovanou, sú usporiadané do pretrhávaného klasu hustých nepravých praslenov a sú bez medoviny. Bylina je preto málo navštevovaná hmyzom. Kvitne v júni až septembri a rastie na slnečných suchých a krovitých stráňach (1).
Pre skúšku lieku sme zvolili túto rastlinu pre jej mimoriadne postavenie v ľudovom liečiteľstve. Vňať sa používa ako zázračný prostriedok proti urieknutiu, keď niekomu príde zle z očí. Je to stav, pre ktorý konvenčná medicína zatiaľ nevytvorila jasne definovanú nozologickú alebo syndromologickú jednotku. Z hľadiska konvenčenj medicíny by mohlo ísť o neurovegetatívnu dystóniu.
Je to stav náhlej extrémnej slabosti, nauzey, vracania, vertiga, bledosti pokožky, ktorý vznikne po kontakte s iným človekom, často pri pohľade do jeho očí. Zdá sa, že určití jedinci sú k týmto stavom disponovanejší Týka sa to strany postihnutej ako aj vyvolávajúcej.
V ľudovom liečiteľstve sa pri stavoch uhranutia povarí otiepka vňate čistca, nechá sa postáť, naleje sa do lavóra a odvarom sa obmývajú oči a tvár. V prípade, že ide o zočinu, v lavóri sa vytvorí zrazenina.
Okrem tohto magického použitia čistec rovný sa podáva aj pri neuralgii tváre, pri zlej krvnej cirkulácii, na čistenie krvi, pri zápaloch v oblasti tráviaceho traktu (faryngitídy, gastroenteritídy), ochromenej pohyblivosti končatín. Droga sa používa ako tonikum. Zbiera sa kvitnúca vňať.
Skúšku lieku uskutočnili na sebe dve skupiny homeopatov - od 4. 3. 2000 v Tatranskej Polianke a od 13. 5. 2000 v Brne v celkovom počte 75.
Zdrojom bola celá rastlina, vňať aj koreň, zberaná v prvej polovici augusta r. 1998, medzi 10-12. hod. dopoludnia za jasného počasia, keď rastlina kvitla.
Miesto zberu - záhrada v Piešťanoch, nehnojená, chemicky neošetrovaná. Rastlina bola voľne vysemenená.
Liek vyrobila RNDr. Justína Dubajová, Lekáreň Homeo-Nitra.
Podklad získaný z internetu.
9 0
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
veronikasad Pozri príspevok
ide o čistec z toho istého zberu , účinok sa prejaví len po stretnutí s konkrétnou osobou ...
vytvorenie zrazeniny v roztoku moze mat povod chemicky a moze mat povod fyzikalny. v prvom rade fyzikalny - lavor moze byt spinavy, vasa tvar moze byt spinava alebo zaprasena. voda moze byt prilis tvrda. vsimnite si napr. ked si spravite caj, cim je voda tvrdsia, tym vyraznejsi povlak sa z caju vytvori. a nie je to bosoractvo, je to fyzika. dalej moze mat povod chemicky - a tym je reakcia odvaru s dalsimi latkami. mozno mate nejaku koznu chorobu, pliesen, mykozu, ktora je zodpovedna za reakciu a vytvorenie zrazeniny. moznoze je to makeup
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

...možno je to "mejbelíííín" :-DDD
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misomiso Pozri príspevok
No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
No myšiačik, môj manžel vraví, že existujú dva druhy koní:
kone chovné a kone ťažné ... Aké máš vo svojej stajni Ty?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak tie vsetky temy v com podnikat su o nicom. Ako sa ukazuje, prave sa nasla poriadna diera na trhu. Taky narast prispevkov nezaznamenala este ani jedna tema, taky potencial by bol hriech nevyuzit.

Zacinam pestovat cistec, planujem vyrabat sprej na urieknutie. Bude stacit vprasit to babatku medzi oci (nebojte sa, cistec je liecivy) a decko sa odriekne. Tie dozy planujem robit skor mensie, jednak aby to mohli mat mamicky stale so sebou a tiez aby z toho bol nejaky biznis. Vzhladom na pouzitenost v lietadlach bude maximalne balenie 100 ml.

V podstate aj nieco na sposob tych vlhkych vreckoviek by sa dalo robit, napustene by to bolo CON2H4

Teda najdolezitejsia otazka - ako nastavit cenu? Kolko ste ochotne investovat do pripravku, ktory vam umozni odrieknut vase miminko kedykolvek a kdekolvek?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tak tomu hovorím podnikateľský nápad ... Len si to daj rýchlo patentovať, aby Ti to niekto nevyfúkol . Tiež ma prekvapilo to množstvo príspevkov ... Názov výrobku už máš?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

misomiso zvyky, navyky, tradicie su, aj budu...nedosiahnes spravnu chut odrieknutia
biznis nebude, lebo neveris
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Uz verim.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

v čo veríš???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Verí, že biznis nebude , lebo ho tu neprajníci urieknu...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ako neveriaci, nebude vedieť správne obhájiť svoj biznis,...to by bolo o čom?)
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Urieknutie asi nie. Chlapcovi zena a svokra celkom casto robili tie cary so zapalkami do vody a potieranim. U dcery uz to nieje take potrebne a ludi nastevujeme tych istych. Ale ja sa tomu nesmejem a ked zene a svokre to pomoze, nebodaj dietatu.

Keby ze funguje budem robit konicky s loptou a sa to naucim. Niekto tu spomenul vieru, ze nech sa pomodlia, oni su veriace a dost a som rad ze sa pokusili aj o nieco viac ako modlidbu. Verili tomu dost. A povedal by som, ze celkom im to aj vyslo.
0 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

minmi Pozri príspevok
A este ked je to dlhsiu dobu treba ist k lekarke, moze mat reakciu na ockovanie, alebo nieco ine, zapal mocovych cies, ta sa tiez prejavuje revom... nasej ked plakala a sme nevedeli zistit z coho, boli sme u lekarky a zistili jej reflux, od kedy berie kvapky aby sa jej nevracalo tak je to super.

aké kvapky Vám dala?
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

minmi Pozri príspevok
Urieknutie??? Skor skus porozmyslat ci ju neboli brusko, dojcis ju alebo je na umelom mlieku? Dojcene deti maju casto koliky. Staci jej dat 2-3 lyzicky fenikloveho caju a pomasirovat brusko a ono si par krat "pukne" a je po placu. Alebo to moze byt ze dietatku rastu zubky (vtedy pomahaju geliky na zubky, my sme ich pri malej dost pouzivali), ma nepohodu v plienocke (staci ze sa trosku skrci a dieta reve na raty...). Treba hladat logicky dovod a nie urieknutie.
Súhlasím v plnej miere s tým,že treba hľadať logiku nie všelijaké"čáry máry".Moje deti keď boli v kľude a spokojné,nič im nebolo,keď bolo okolo nich veľa ľudí tak ich to rušilo.Myslím si,že dieťa potrebuje od rodičov a hlavne od matky veľa lásky a pokoja ,a potom môže prísť aj široko rozvetvená rodinasamozrejme,pokiaľ nemá nejaký zdravotný problém.Prajem všetko dobré .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak, aj ked som racionalne uvazujuci clovek, na urieknutie- ci urobenie z oci verim, nakolko som to v praci prezivala na kazdej porade. Oproti mne sedela jedna kolegyna, ktora mala tzv. odsavacku energie v tele, ked sa na mna pozerala, tie oci vidim pred sebou doteraz, v priebehu niekolkych minut mi priislo velmi zle, bolela ma neskutocne hlava, celkovo mi bolo na nic.
Mne tie zapalky ani velmi nepomahali, skor, ked som si potom lahla a vyspala sa.
Takze niekedy aj neuveritelne je mozne.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Uz som to tu niekde pisal len teraz neviem presne kde
Male deti su velmi nachylne na taketo veci, ze sa im hned stane z oci... Niektori ludia si to ani neuvedomuju ale sposobuju to... Mne chvala bohu sa este nic take nestalo a aj ked vidim nejakeho cloveka co na mna zazera resp ma priblbly pohlad na mna, tak to opätujem s este väcsou razanciou a dotycny pochopy, ze nema na mna pozerat ako hlupak... Rozpraval som sa o tom aj s ciganmi. Vsimnite si, ze ked su niekde v spolocnosti ako sedia... Nohy resp ruky maju prekrizene... Aj toto je podla nich sposobom ako predist urieknutiu... Ale kazdopadne tomu verim lebo uz som to videl ako sa to stalo par ludom a ked im urobili tie zapalky im to hned preslo...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

stanco007 Pozri príspevok
Rozpraval som sa o tom aj s ciganmi. Vsimnite si, ze ked su niekde v spolocnosti ako sedia... Nohy resp ruky maju prekrizene...
Ciganky maju nohy prekrizene pretoze su cudne a hanblive.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať