Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, a vždy majú akciu, oplatí sa tam vkročiť aj na maslo, syr, tvaroh, jogurty, acidko, proste mliečne výrobky sú dobré.
Boli dobré, už si to nemyslím. Nechcem im krivdiť, ale v mojej skúške neobstáli. Skús nechať pár dní otvorený kelímok na stole.
Mliečne výrobky jeme veľmi málo a keď už, tak domácej výroby. Maslo kupujem kežmarské, bryndzu z Frankovej a v Agre len syr Volovec.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

kukučka Pozri príspevok
Boli dobré, už si to nemyslím. Nechcem im krivdiť, ale v mojej skúške neobstáli. Skús nechať pár dní otvorený kelímok na stole.
Mliečne výrobky jeme veľmi málo a keď už, tak domácej výroby. Maslo kupujem kežmarské, bryndzu z Frankovej a v Agre len syr Volovec.
Dnes už ani len blbé mlieko neskysne (a neurobíš si doma tvaroh)
(dcéra kupuje : že bio mlieko - - pozriem trvanlivosť = pol roka (že mlieko a pol roka )
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j Pozri príspevok
dík....nejem tavené syry iba tvrdé...tavené kupujem pre moje decko.....ona ich lúbi
Tuto ma fesak navod ako si taveny syr urobis doma. Budes ho moct dochutit podla najtajnejsich priani Tvojej malej nezbednice
http://baranek.blog.sme.sk/c/262630/...a-desiaty.html
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

"Blbé" nekupujem. Mne mlieko skysne vždy, aj teraz mám vo fľaši, aké by to boli sviatky bez tvarohových koláčov?
Treba rozmýšľať čo kupujeme a jeme.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
zknihy Pozri príspevok
Dnes už ani len blbé mlieko neskysne (a neurobíš si doma tvaroh)
(dcéra kupuje : že bio mlieko - - pozriem trvanlivosť = pol roka (že mlieko a pol roka )
Nechcem to nejako obhajovat ale BIO a "cerstve" nemusi nutne suvisiet. Moze to byt trvanlive mlieko (konzervuje sa len teplotou), ktore dali kravy chovane na nezavadnej strave neosetrovanej chemicky a nedopovane nejakymi kravskymi steroidmi na zvysovanie dojivosti. Ale asi tusim, co si chcel naznacit, ze BIO, EKO, GREEN, FITNESS a WELLNESS zacinaju byt pomaly nadavky
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka Pozri príspevok
"Blbé" nekupujem. Mne mlieko skysne vždy, aj teraz mám vo fľaši, aké by to boli sviatky bez tvarohových koláčov?
Treba rozmýšľať čo kupujeme a jeme.
Dnes som na sme.sk cital ze sa chudobu sa povazuje, ked mas menej ako 315 EUR mesacne. Tym ludom, co nemaju stastie mat vacsi prijem je tazke rozmyslat vo kupit a jest. A mozno prave lahke ( ako nas velmajster na prezidentskom poste hovori), lebo si mozu kupit len to najnutnejsie. Smutne, lebo niektori si to veru nevybrali.
Naposledy upravil taiko : 19.12.12 at 22:55
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stačí zmeniť myslenie. Potom to ide ľahko a dokonca podstatne lacnejšie. Akurát to zaberie viac času. Už roky sa snažím vyhýbať "chémii" všade, kde sa dá. Je mi smutno, keď sa pozriem niektorým ľuďom do košíka, nie preto, koľko, ale čo v ňom majú. To máš to isté, ako kupovanie darčekov na úver.

PS.
Pri takýchto debatách zvyknem položiť otázku:
Napil by si sa vody, ktorá by stála v pohári na stole pár dní? Nie? A prečo piješ takú, ktorá stojí v plaste niekoľko týždňov?
Koľko za ňu dáš ročne?

Komu sa chce počítať, nech tu napíše cifru.
Naposledy upravil kukučka : 19.12.12 at 22:43
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Da sa tym suhlasit, ludia nemaju cas setrit a ani sa to spolocensky nehodi. Dovolenku na dlh nik nevidi a pred znamymi sa tiez treba pochvalit. Aj za cenu dlzob.
Ale na druhej strane nema kazdy rovnake moznosti. Ani lokalne, ani osobne, ci financne. Ludia v meste si tazko nieco dorobia ci vypestuju na zahradke. Tak isto nemaju moc pristup k malym chovatelom, ci pestovatelom. Tazko to nejako pausalizovat.
Akurat idem robit prieskum, ci sa oplati doma varit sunku. Este zbieram info, kolko sunky ludiaa zjedia, potom sunku navarim a uvidime, ako to vyjde.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Čítal som , že v Slovenskej Ľupči je rodinná farma kde vyrábajú tvrdý zrejúci SYR podobný parmezánu...

Pojdem tam pozreť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed Pozri príspevok
Čítal som , že v Slovenskej Ľupči je rodinná farma kde vyrábajú tvrdý zrejúci SYR podobný parmezánu...

Pojdem tam pozreť.
Dobrá otázka. Aj dobrá správa.
Už keď sa tu rozoberala téma o parmezáne a grana padano, tak som sa chcela spýtať, prečo Slovensko, krajina kráv, oviec a kôz, nemá tieto syry. Žiadna tradícia? A keď nie je, prečo sa nevytvorí?
Inak v mojom predškolskom veku otec dostával od baču od Žiliny tento druh syra, celú veľkú hrudu, nebolo rizota bez strúhaného syra. Podnes si pamätám jeho chuť, bol fantastický. Bol tvrdší ako parmezán.
Verím, že sa všetko pomaly rozbehne, keby boli ľudia odvážnejší a verili si. Bez bruselského komandovania.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela



taiko

4 Hours Ago #29380 Minule som niekde postrehol nadavku :"Ty neekologicke praca, co kuri cvickami" som sloro umrel
súhlas odo mňa

Chápať ako uvedomelosť, alebo pribúda čoraz viac bl.cov.
Ja som tu chronický sťažovač na suseda s týmito maniermi, a človek sa nedovolá pomoci.
Po pauze zasa začal spaľovať staré okná, podozrievam, že spaľuje aj motorový olej. Z čoho je biely dym?
Krásne prirovnanie s cvičkami....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Indeed Pozri príspevok
Čítal som , že v Slovenskej Ľupči je rodinná farma kde vyrábajú tvrdý zrejúci SYR podobný parmezánu...

Pojdem tam pozreť.
Vynikajúci tvrdý syr, po dva roky som si kúpila na EĽRO v Kežmarku, tento rok na veľkú škodu syrárske trhy neboli...
Čo som sa nahľadala, leták kdesi založila, akurát som si pamätala okolie Brezna a nemecké meno.
Vďaka. Tu je:Hiadlovec
Naposledy upravil kukučka : 20.12.12 at 06:48
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela Pozri príspevok
Dobrá otázka. Aj dobrá správa.
Už keď sa tu rozoberala téma o parmezáne a grana padano, tak som sa chcela spýtať, prečo Slovensko, krajina kráv, oviec a kôz, nemá tieto syry. Žiadna tradícia? A keď nie je, prečo sa nevytvorí?
Inak v mojom predškolskom veku otec dostával od baču od Žiliny tento druh syra, celú veľkú hrudu, nebolo rizota bez strúhaného syra. Podnes si pamätám jeho chuť, bol fantastický. Bol tvrdší ako parmezán.
Verím, že sa všetko pomaly rozbehne, keby boli ľudia odvážnejší a verili si. Bez bruselského komandovania.
dávali babičku v televízii čo vytĺkla stádo kôz lebo sa to neoplatilo, ono sa to rozbehne, ak sa to prestane kupovať v zahraničí kde sú silné dotácie. my si veríme ale vy nám neveríte ak áno pošlem číslo účtu, ak sa to bude vyplácať bude aj návratnosť investovaných peňazí.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

zknihy Pozri príspevok
Dnes už ani len blbé mlieko neskysne (a neurobíš si doma tvaroh)
(dcéra kupuje : že bio mlieko - - pozriem trvanlivosť = pol roka (že mlieko a pol roka )
biela tekutina nemá živú biokultúru preto neskysne
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

kukučka Pozri príspevok
"Blbé" nekupujem. Mne mlieko skysne vždy, aj teraz mám vo fľaši, aké by to boli sviatky bez tvarohových koláčov?
Treba rozmýšľať čo kupujeme a jeme.
závisí na výrobcovi a jeho technológii ak si chcem vypiť kyslé mlieko tak kúpim levmilk vo fľašiach tie krabicové sú 2x pasterizované to je biela mŕtva hmota
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alebo z automatov...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Veru tak, v jeden deň nadojené aj kúpené.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

kukučka Pozri príspevok
Veru tak, v jeden deň nadojené aj kúpené.
Presnejšie v 1 deň nadojené a o hodinu vypité .

Za mladi som také pil hocikedy (a doma pečený - zboku chrumkavý chlieb k tomu )
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čerstvý syr a veľa iných dobrôt sa dá kúpiť na salaši Kostrín obec Klátová Nová Ves.Je to bio farma žiadne zmesky a pod tam neexistuje .Predávajú všetko čo vychovajú a vyrobia(kravy ,ovce ,ošípané).Len pre priemerného Slováka zameraného len na cenu to moc nieje .Nakupovať tam chodí klientela z celého Slovenska hlavne Blaváci.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

220870 Pozri príspevok
Čerstvý syr a veľa iných dobrôt sa dá kúpiť na salaši Kostrín obec Klátová Nová Ves.Je to bio farma žiadne zmesky a pod tam neexistuje .Predávajú všetko čo vychovajú a vyrobia(kravy ,ovce ,ošípané).Len pre priemerného Slováka zameraného len na cenu to moc nieje .Nakupovať tam chodí klientela z celého Slovenska hlavne Blaváci.
http://www.salas-kostrin.sk/ na stránke nemajú uvedený žiadny predaj, iba reštauráciu.
Verím, že môžu aj predávať výrobky, nie je tu ani ich cenník.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať