Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona
Maslo Rajo uz nie je to, co byvalo...zmenili sa technologie. Znacka sice zostala,ale uz davno nie je slovenske

https://ekonomika.sme.sk/c/6695153/s...#axzz4iRHfo0Y2
Možno nemcom a či rakúšanom chutí, ale mne teda nie.
No úplný zákaz prístupu do košíka dostalo Rajo maslo od určitej doby. Svojho času som šiel robiť nejaké jedlo pripravené na masle. Mal som vtedy po ruke práve Rajo, šup s ním na panvicu, že nech sa dá do danej teploty. Kúúúúwa, len potom začalo tóčo...sporák oprskaný až do het, na ruky som tiež niečo schytal....nadával som jak pohan.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

od roku 2005 sa vyraba v de....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A z toho nám vychádza, že ak náhodou kúpime niečo zdravé a nezhnité, tak je to chybný tovar....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
Po revolúcii rakúšanka vozila do skladu v prístave čo sa nesmelo predávať v Rakúsku To ešte boli PS-áci tak tam asi desiati cirokovými kartáčmi šmirgľovali plesnivý ananás, a predávala ho po korune či po dve za kus, to bola dračka. Nakoniec ho predala aj plesnivý však sa ďalej predá. Ternom boli mierne bodkované banány pri odbere jednej palety(18,5 kg krabica x 45 krabíc kilo za korunu) jeden známy že na banánovicu (vraj horšie ako lavórovica)
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

taiko
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ja som este v obchode rozkrojeny ani nevidela.
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

arizona
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
Zdanie klame.... alebo mali veľmô dobrú kamufláž
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
taiko
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
je to živý tovar
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
je to živý tovar
Omyl - už len dožívajúci........
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona
Žabinka
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ja som este v obchode rozkrojeny ani nevidela.
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
u nás v bille predávajú rozkrojené na dve polky, a zabalené.. samozrejme že ich rozkroja len pár, keď sa predajú, rozkroja ďalšie..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
arizona
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
u nás v bille predávajú rozkrojené na dve polky, a zabalené.. samozrejme že ich rozkroja len pár, keď sa predajú, rozkroja ďalšie..
No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
Osobne ananás veľmi nemusím, ale moje ženské teda hej.
Moja 1/2 má nejaký gríf (nespomínam si), že podľa čoho vyberie ten správny. Niečo okolo tých listov pozerá...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja kupim a necham " dojst"....tak kupujem a necham aj melony-zlte....mnam
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
"Porcovany" ananas som este nevidel, ale prekrojene polovice a stvrtky melonov sa nikomu nezdaju cudne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
buchač
No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
"Porcovany" ananas som este nevidel, ale prekrojene polovice a stvrtky melonov sa nikomu nezdaju cudne.
Bratu, Ty si toho ešte veľa nevidel...

Ale šak veď hej, no vezmime príklad.
Ideš po ceste a niekde popri nej vidíš stánok s melónmi. Zastavíš s tým, že si kúpiš na osvieženie.
Sú tam celé kusy a aj poprekrájané. Ktorý kus si vyberieš v stánku, okolo ktorého prefrčí každú chvíľu auto ?
Ideš do marketu, kde je rovnaká ponuka. Ktorý kus si vyberieš, keď nevieš, koľkými rukami (a akými) prešiel.

Nemám problém kúpiť prekrojený kus v prípade, ak som melón videl pri tom rezaní.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Žabinka
arizona
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ak sa bavime o mladom orechovi,
1. nesmie mat makke casti zvonku, specialne nie na spodku,
2. nesmie mat nikde viditelne praskliny, ani poskodenie,
3. nesmie byt nahnednuty, alebo ruzovkasty,
4. voda v nom nesmie lockat, ergo nesmies pocut splachot

Ja kupujem pravidelne po 9 ks a aj tak sa niekdy stane, ze jeden, dva su zle. Tomu sa neda zabranit. Ale vzdy mi vratili peniaze naspat. Aj na SK v Metre.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

orechy kupujem pravidelne. Nepomýlil si sa s tou vodou?
Ak s ním zatrasiem, tak tú vodu musím počuť. Ak ju nepočujem, je vyschnutá, teda je narušený tvrdý obal a vo vnútri bude na 100% pleseň.
Ostatné body beriem ako samozrejmosť. Už na pohľad vidím, či sa jedná o zdravý plod alebo nejakú zoschnutú a narušenú sračku...
Edit: zaujal ma ten počet 9 ks. Prečo práve toľko?
Ja teda kupujem po 1 ks vtedy, keď mi ide na chuť...
- chodiť do obchodu so zhnitým orechom za pár centov /prípadne iba referovať že bol zlý/, a pýtať peniaze by ma teda nikdy nenapadlo...
Naposledy upravil Nandrolon : 30.05.17 at 10:22
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
orechy kupujem pravidelne. Nepomýlil si sa s tou vodou?
Ak s ním zatrasiem, tak tú vodu musím počuť. Ak ju nepočujem, je vyschnutá, teda je narušený tvrdý obal a vo vnútri bude na 100% pleseň.
Ostatné body beriem ako samozrejmosť. Už na pohľad vidím, či sa jedná o zdravý plod alebo nejakú zoschnutú a narušenú sračku...
Edit: zaujal ma ten počet 9 ks. Prečo práve toľko?
Ja teda kupujem po 1 ks vtedy, keď mi ide na chuť...
- chodiť do obchodu so zhnitým orechom za pár centov /prípadne iba referovať že bol zlý/, a pýtať peniaze by ma teda nikdy nenapadlo...
Najprv jedna otazka, kedze sa mi zda, ze Ti ako obvykle prsty pracuju rychlejsie ako vypln hlavy.
Vies Ty vobec, co je to mlady kokosovy orech ? Ak je odpoved ano, tak pokracuj v citani prispevku, ak nie tak pokracuj dalsimi prispevkami

1. nepomylil. Ak vodu v mladom orechu pocujes, tak jej ubudlo, ergo unikla, ergo je tam dierka, ergo orech moze byt pokazeny
2. 9 ks preto, lebo sa tak predavaju. V krabici po 9 kusov.
3. ja po par centov nikam nechodim. Lebo
3.1 orech stoji min 2,50 EUR
3.2 v metre poruchu nahlasim telefonicky a pri najblizsej navsteve mi daju iny orech. (raz odskusane) V NL mi postou pri dalsej objednavke poslu za kazdy zly orech jeden novy.
4. Neviem ako Ty, ale ja zvyknem plati iba za bezchybny tovar, za vadny tovar pytam nahradu, alebo peniaze spat.
Naposledy upravil taiko : 30.05.17 at 12:09
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- pokiaľ viem, Žabinka písala o kokosovom orechu. Ty o nejakom "mladom orechovi", toho nepoznám :-)))
Ale vydedukoval som, že sa jedná o nejakú špeciál chuťovku. Také nemusím.
Ja platím za bezchybný tovar. Mám ale určitú hranicu, pod ktorú sa tým ani nezaoberám a hodím radšej do koša /naposledy jogurt v záruke/.
Viem zákulisne ako to v obchode funguje /kedysi po škole robila moja manželka pokladníčku v hypermarkete/. Čo mi rozprávala rôzne príhody a konverzáciu ostatných predavačiek v šatni, tak ľutujem niektorých "gerojov" ktorí si myslia že ak sú teoreticky v práve, tak ich ostatní uznávajú a obdivujú.
Neraz jej kolegyňa hovorila, pozri, zas tu prišiel ten ch... :-)))
Ináč hovorím, nie som odkázaný reklamovať niečo, čo mi za to nestojí, každý ale koná podľa svojho, takže rešpektujem.
PS: a do metra už moc nechodím, obľubujem radšej to, čo skonzumujem a nie rôzne "balenia"...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať