Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Naco sa tu vyraba a predava tolko druhov suniek...ci este stale niekto kupi s minimom masa.....jaj vlastne z tej je najvacsi byzňis...to je tak ako s kvalitou-cenou masa...chceme ho jest kazdy den a aby malo najmensiu cenu...tak taka kvalita je..za malo penazi malo muziky...akciove stavnate masko plne vody....vynimiek asi minimum
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, tak. Keď stojím na šunku a vidím, akú si ľudia kupujú, chce sa miim povedať, že nie, veď tá okolo šunky ani neprešla. Ale čo, keď ešte furt pre niektorých cena predáva. Chcú jesť veľa. Neuvedomujú si, že pchajú do seba kadejaké svinstvo. Ja kúpim radšej menej ale kvalitnej.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Naco sa tu vyraba a predava tolko druhov suniek...ci este stale niekto kupi s minimom masa.....jaj vlastne z tej je najvacsi byzňis...to je tak ako s kvalitou-cenou masa...chceme ho jest kazdy den a aby malo najmensiu cenu...tak taka kvalita je..za malo penazi malo muziky...akciove stavnate masko plne vody....vynimiek asi minimum
veľa druhov šuniek = veľa výrobcov= ochrana receptúr Mám taký dojem že by som zacvičil s tým kto si bez môjho povolenia použije moju receptúru
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov

Laboratórny rozbor veterinárov odhalil v poľskej pranej mrkve 0,210 miligramov kadmia na kilogram výrobku. Ide pritom o viac ako dvojnásobné prekročenie predpísaného limitu, ktorý je stanovený na úrovni 0,10 miligramov kadmia na kilogram hmotnosti produktu.

Na kontaminovanú mrkvu narazili veterinári v bardejovskom veľkosklade ovocia a zeleniny Hurtuk Dino. Na slovenský trh ju doviezla poľská spoločnosť Hand – Pol Skup Warzyw Owocow z Chelmieca. Obal nevyhovujúce mrkvy je označený dátumom dodania 1. 3. 2017.

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazd...tazky-kov.html
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako sa z mozzarelly robí mozarella light? No tak,že namiesto 100g pevného podielu dáte do balenia iba 70...60....50....a super light je iba 30g syra
1-horz-vert.jpg  
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž .... tá T*s*o Mozarella .... pekný sajrajt...... veď sa aj vraví: Lacná a na ho*no....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
Nuž .... tá T*s*o Mozarella .... pekný sajrajt...... veď sa aj vraví: Lacná a na ho*no....
+ lajt vyrobok .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Skandal s brazilskym maskom....solene kuracie cecky.."dobre rano stara mama"....sa tu dovazaju roky....zas objavili objavili ameriku ako...ked potraviny ine tu ine na "zapade"...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misoft
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety
misoft
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
ale nie našich veterinárov
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54
Tweety
misoft
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
ale nie našich veterinárov
Našťastie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Velka spotreba..asi....tak co to vyhodia ved to niekto sežeremyslim tym kuracinu...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Velka spotreba..asi....tak co to vyhodia ved to niekto sežeremyslim tym kuracinu...
takže to poľské v minulosti bolo ešte proti tomu celkom čerstvučké
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Skandal s brazilskym maskom....solene kuracie cecky.."dobre rano stara mama"....sa tu dovazaju roky....zas objavili objavili ameriku ako...ked potraviny ine tu ine na "zapade"...
tá soľ dúfam že bola cestárska
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dnes som nasiel v zakuti chladnicky jogurt s datumom spotreby 7.2.2017. Vrchny alobal vypuceny nebol, na povrchu hmoty ziadna podozriva vrstva/porast, vona ako vzdy, chut nezmenena, tak som ho zjedol cely.
Kupujte slovenske vyrobky! Konkretne Zvolensky smotanovy.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vicktor
Dnes som nasiel v zakuti chladnicky jogurt s datumom spotreby 7.2.2017. Vrchny alobal vypuceny nebol, na povrchu hmoty ziadna podozriva vrstva/porast, vona ako vzdy, chut nezmenena, tak som ho zjedol cely.
Kupujte slovenske vyrobky! Konkretne Zvolensky smotanovy.
no, teraz neviem, či je to dobre alebo zle. Lebo teda jogurt by určite nemal toľko vydržať. Lebo to potom vyzerá, že je skôr riadne zakonzervovaná neurčitá hmota
2 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Viktor...konzervanty robia divy...nie len v potravinach
V jednom obdobi som kupovala calamadu čípoš fajnu...tu z takej kapustarne....pre istotu az 3 konzervanty tam boli
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Viktor...konzervanty robia divy...nie len v potravinach
V jednom obdobi som kupovala calamadu čípoš fajnu...tu z takej kapustarne....pre istotu az 3 konzervanty tam boli
A čo si si myslela. Ale kórejčania to už s konzumáciou umelých hmôt vymysleli vedia vyrobiť umelú ryžu ktorá chutí ako pravá. Prečo by sa to nemohli skúsiť aj s umelou čalamádou a vôbec so všetkých čo obsahuje Ečka. Ak otvorím moju sterilizovanú čalamádu do týždňa na stopro kvasí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať