Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duški neviem ako sú na tom sviježe ribe....možno moj chlap bude vedieť..
..ale tu ani ich kúpa nie je bez rizika - bez vody...
viem ako to vie najedovať...tiež nezabudnem na "moju"hovadzinu z sk kaufláču...1/3 z váhy vodička....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
misoft
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
ja mam najlepsiu skusenost s treskou z Lidla, v takych ciernych krabickach tusim, 4 kocky, 400g. Podla mojho subjektívneho názoru z nich ostane najviac po rozmrazení
Našiel som ich na nete..... Je to Poliak!
Vraj potraviny z ich "ekologický" čistého prostredia z "ich" vlastnej produkcie. A pritom tie "spracované" ryby boli (podľa popisu) vylovené v severozápadnom Pacifiku.
http://www.twardzik.cz/
To "glazúrovanie" - robí sa bežne.... potravina (napr. ryba) sa predmrazí a v tomto stave sa postrieka vodou a okamžite sa zmrazuje pri teplote -30°C. Ale keď som ich spracoval (mrazéné nie je vhodné šmrcnuť na panvici - prská jak fras) - a potom odvážil - z "čistej" hmotnosti 800g bolo po spracovaní 480g!

Ale je to poučenie pre mňa.... tento výrobok tejto firmy má u mňa STOP! Prakticky výrobky od nich - raz stačilo!
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
http://www.cas.sk/clanok/327490/muz-...in-zomrel.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Moja nebohá máti ma (nás) učila, že ako sa čistí zelenina... čiže v tomto prípade uhorka, cukety, tekvica sa má čistiť až po tú bielu dužinu.

...a nákyp z cukety ???
To kto tlačí do hlavy takú ujovinu ???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Moja nebohá máti ma (nás) učila, že ako sa čistí zelenina... čiže v tomto prípade uhorka, cukety, tekvica sa má čistiť až po tú bielu dužinu.

...a nákyp z cukety ???
To kto tlačí do hlavy takú ujovinu ???
výborný, len musí byť pretlačený cez bravčové črevo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja len, že ako rady o výžive vynášajú http://finstat.sk/35872586
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
ja len, že ako rady o výžive vynášajú http://finstat.sk/35872586
poradím mu ako mať nižšiu daň - nech dá viac zamestnancom
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou
buchač
pavol54
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?
Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/176978...ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona
Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
...
Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
...a nadácie detto !!!

...s úsmevom odrbať pospolitý ľud a nahrabať sa.
Poniektorí ( na tých 98%) sú horší jak rumunskí šmejdi.

Keby som sa rozpísal, nie každý by súhlasil...ale skôr odsúdil.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

arizona

V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
Pred dvomi rokmi mi rozprával mladý cigáň z okolia, práve vyšiel z DD, býva doma, ako to tam fungovalo. Hlavne na sviatky bol domov najviac obdarovávaný firmami, deti videli množstvo tovaru (čo sa síce čudujem), od hračiek, oblečenie úplne nové aj značkové až po čokolády na Mikuláša a pod. Niečo im dali, ostatné si porozdával personál medzi sebou. Ťažko uveriť, ale zrejme je to tak. Strava im nestačila. Chlapec v puberte, je to možné.

.
Ale toto etnikum sa dokáže vždy vynájsť. Pre zelovoc chodia do veľkoskladov, buď to dostanú za symbolické cenu, alebo vyberú z odpadu. Medzi vyhodeným tovarom, sa vždy nájdu ešte relatívne dobré kusy.
Čo sa týka oblečenia a obuvi, hlavne zhabaných vecí, skôr ako sa zlikvidujú za prítomnosti kompetentných, tí nemajú čas tam zotrvať až do úplného znehodnotenia, a je možné, že aj oni odídu s dobrým úlovkom, tak po ich odchode sa rozdávajú nové značkové veci, tenisky, proste všetko. A bude to pravda, sami mi to rozprávali, decká z okolia aj s rodičmi chodia vyobliekaní, hlavne pubertiaci. Drvivá väččina ich rodičov pracovala celý život aj po 89 doteraz.
Iba keby neznehodnocovali čerstvo natreté zastávky a nechovali sa hlučne medzi ľuďmi. Ak sú v svorke, však viete.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela

buchač
Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ?
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

korela:
Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.
Nie pre kopretinku !



Ser na mňa !
Môžeš kľudne aj tak zvysoka, ako ja seriem aj na Tesco.
Je to ten najhorší bordel zo všetkých hypermarketov na Sovensku, ktorý už čochvíľa pravdepodobne aj skončí...
http://www.cas.sk/clanok/309589/tesc...zca-u-nas.html

...a vlastne by ma aj zaujímalo :

KTO SI TY, ŽE MI PRIKAZUJEŚ, KDE A AKO ALEBO O ČOM SA MÁM - NEMÁM VYJADRIŤ ???


DOSŤ BOLO !!!
Dosť bolo konšpirácií, dosť bolo drístania od jednej - dvoch blavákov.
Obaja šup do ignore (čo nezvyknem), ale to sa už proste nedalo inak.
Neprekrúcaj moje informácie, a nebudem na ne reagovať. A čo sa zbytočne rozčuľuješ?
Keby si mi napísal, prosím ťa, nič v Tescu nekupuj, ale tam a tam, to by som ešte chápala, že máš snahu poradiť. Ale ty tu neustále útočíš. To potrebuješ každodennú dávku adrenalínu, či čo?
Okrem toho, neviem kedy som ti niečo prikazovala, veď si svojprávny.
Tak kde mám nakupovať, to nie je otázka iba pre teba. Do Lidla už nechodím.
Nech mi niekto vysvetlí, aký je rozdiel pri trvanlivých potravinách, či ich kúpim v Tescu, Bille, Carrefouri, Samoške, v Tete, Coop Jednote? Sardinky, cestoviny, ryža, čokolády, čaje, všade rovnaké zn., mliečne výrobky detto, veď ten tovar je všade rovnaký.
Kedysi som sem sama dávala linky z jednej zvolenskej agentúry, čo sa venovala rozborom tovaru zelovocu, najhoršie z toho roky vychádzal Lidl, nielen u nás ale i v iných krajinách a aj v Nemecku, až kým sa Nemci neobrátili na svoje orgány a Lidl sa odvtedy polepšil.
Či kúpim trvanlivé výrobky kdekoľvek, ide o tie isté. Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť. Rybie konzervy a mrazené ryby iba podľa oblasti výlovu, nikdy nie z farmy. Čo sa dá, kupujem bio, oleje, vajíčka, lososa, strukoviny lebo bio znamená aj bez GMO, suché plody pretože nie sú ošetrené chémiou a majú výbornú svoju chuť.
Asi každá ryža je GMO, aj cestoviny v bežných obchodoch.
Zmrzliny nekupujem, zmes chémie, stužených tukov, jediný druh "prírodný" som objavila v Tescu http://haagen-dazs.eu/o-zmrzline.html až na glukózový sirup v ňom. Schladené broskyne urobia lepšiu službu.
A ako je to so zemiakmi? Kupujem slovenské. Kupujem správne?
Obchod s obsluhou v okolí nemáme, a ani v širšom. Iba lekárne.
Tak čo mi navrhnete, kam za nákupmi? Okrem Rakúska. Vie niekto zodpovedne povedať, ktorý reťazec má najmenej kontaminované ovocie a zeleninu?
V tomto ohľade som nebola spokojná s výberom ani v Carrefoure, Hypernova od ruky, tam to vyzeralo vždy v zelovoci usporiadane a čisto, tovar v pohode na pohľad. Teraz už aj v Bille, pár rokov na začiatku to tiež nebolo nič moc, ak vyberám tovar Tescu, nikdy nie je zelovoc v takej kvalite ako pri donáške. Naposledy exkluzívne hrozno, broskyne, a pod. Ako je nastriekané, nezistím nikde. Ani na trhu od malopestovateľa.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misomiso
Praveze "domaca pekaren" podkuruje minimalne, ovela menej ako ked pecias v rure. Okrem toho mozes piect na balkone. My pecieme zvycajne v kupelni kvoli hluku.
Balkón máme na južnej strane. Znamenalo by to pootvorené dvere kvôli predlžovačke. Máme malý šporáčik aj s dvomi platňami, po minulé roky som ho v lete mávala v skleníku, aby náhodou nezmokol, tento rok sa mi ho nechcelo prenášať, aj keď je ľahký ako pierko.
Rada robím chlieb ručne. A vidieť ho kysnúť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jeden článok o tom, ako sme vďaka charite, síce s nepotravinárskym tovarom, zlikvidovali v afrike odevný priemysel http://www.nila.cz/blog/archiv/archi...rym-oblecenim/
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
A zabudol sipovedať, že keď ju hodíš do horúceho oleja, tak vo chvíli máš zadrbanú celú kuchyňu a na pekáči voľáke mrňavé čudo.

teda nezabudol
Naposledy upravil bettylou : 27.08.15 at 06:36
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
arizona
bettylou
buchač
pavol54
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?
Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/176978...ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
Myslím, že je blbosť takto si dať rozkazovať (to s tými potravinami) u nás by ich j..ali zhora až dole, ale je to vec strachu a podriadenia sa aj keď je daná vec totálna sprostosť. holt každý sme nejaký
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Neprekrúcaj moje informácie, a nebudem na ne reagovať. A čo sa zbytočne rozčuľuješ?
Keby si mi napísal, prosím ťa, nič v Tescu nekupuj, ale tam a tam, to by som ešte chápala, že máš snahu poradiť. Ale ty tu neustále útočíš. To potrebuješ každodennú dávku adrenalínu, či čo?
...
Nech mi niekto vysvetlí, aký je rozdiel pri trvanlivých potravinách, či ich kúpim v Tescu, Bille, Carrefouri, Samoške, v Tete, Coop Jednote? Sardinky, cestoviny, ryža, čokolády, čaje, všade rovnaké zn., mliečne výrobky detto, veď ten tovar je všade rovnaký.
...
V tomto ohľade som nebola spokojná s výberom ani v Carrefoure, Hypernova od ruky, tam to vyzeralo vždy v zelovoci usporiadane a čisto, tovar v pohode na pohľad. Teraz už aj v Bille, pár rokov na začiatku to tiež nebolo nič moc, ak vyberám tovar Tescu, nikdy nie je zelovoc v takej kvalite ako pri donáške. Naposledy exkluzívne hrozno, broskyne, a pod. Ako je nastriekané, nezistím nikde. Ani na trhu od malopestovateľa.
Konečne si na to prišla ?
Každý deň je potrebné niekoho poriadne nabudiť, inak sa mi to ani neráta...
-----------------------------------------
Tovar je v podstate všade rovnaký (síce nie všetok), ale je rozdiel ako sa k tovaru pristupuje, ako sa s ním narába.
Už som nie raz spomenul, že manželka bola managerkou v Hypernove, takže niečo sa na mňa snáď aj nalepilo.
Odkedy ju v KE zrušili, nastúpila fima (J&T ??) a tak to aj vyzerá...ešte som v priestoroch nebol.
Čo sa týka tých ostatných reťazcov, tak maximálne raz za čas, keď už nie je vyhnutie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je jedno, aký reťazec... Toť nedávno som sledoval telku... nejaký oný zo štatistického (alebo z ministerstva?)vyhodil nejaké cifry.
Podiel SK výrobkov - priemer COOP 68%, Kauf... 60%, Tes... 58%, Bil... 55%, Lid... 30%. A potom tam padla ešte poznámka - Lid... je to tak trochu "špecifické" - do Lid.... sa dostáva tovar, o ktorý už inde (na západe) poklesol záujem a tak sa (ako novinka) presúva tam, kde to predajú (rozumej SK a ešte viac na juhovýchod....).

Poznámka: Skočte do toho L... a pozrite si napr. mlieko, maslo, syry salámy (balené), cestoviny, hajzel papier, múku a pod. Z 10-tich výrobkov budú 3-4 SK!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Pamätám si na aféry s mäsom v Hypernove za Šimona.
Takže v sumáre jeme v podstate všetci to isté okrem záhradkárov, debničkového predaja, salašov, zmrazenia pol teľaťa, prasaťa, a iných mias od súkromníkov a nakupujúcich v zahraničí.
To som si chcela prečítať. Takže netreba útočiť iba na Tesco a robiť z jeho zákazníkov chudákov, vrátane mňa. Väčšina sme kvôli reťazcom chudákmi.

Teraz súcitím takmer s celým národom, ktorý nemá možnosť obísť či z finančných alebo nevedomých dovôdov nákupy v reťazcoch. Boli sme agrárnou krajinou, skončili sme bez potravinovej bezpečnosti. Až sa mi zachvelo srdce. Toto vie ma vie zasiahnuť.
eu a zoskupovanie kapitálu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať