Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
MisheliQ
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie)
vstup zdarma


ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaB...?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už dávno som nečítala jeden kvalitný článok s ucelenými informáciami.
https://www.sportujeme.sk/12-vyzivov...talne-funkcie/
Z tohto vyberiem, iba čo viem.

"5. konzumujte morské ryby, ktoré sú bohaté na prospešné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (losos, tuniak, makrela, sardinky, atď.). Tieto zdravé tuky majú preukázateľne pozitívny vplyv na činnosti mozgu, mentálne funkcie, pamäť a učenie. Môžete si zabezpečiť aj samostatný rybí olej v kapsliach alebo v tekutej podobe."
Ale už nenapíšu, aby tie ryby neboli z fariem, ale z výlovu s vlečnými sieťami. To všetko sa dnes už nachádza na etiketách, dokonca aj miesto výlovu pod číslom oblasti a oceánu. Ryby z fariem sú rovnako prehormónované ako bežné kurčatá v obchodoch.
A vyberať na konzum ryby čo najmenšieho druhu kvôli ťažkým kovom - potravinový reťazec. Čím väčší druh ryby, tým väčší obsah. Podľa Bukovského aj morské potvorky majú veľmi vysoký obsah. Úplne sú nevhodné pre tehotné ženy.

"12. pitie zeleného čaju a konzumácia kakaa patria takisto medzi účinné nástroje pri podpore mentálnych schopností a ochrane mozgu pred toxínmi a voľnými radikálmi."
Ako podaného kakaa, v čom? Podľa najnovších výskumov, ak sa pridá kakao do mlieka, jeho účinky sa eliminujú. Takže buď do náhrady mlieka alebo vody, kto chce mať silou-mocou kakao, alebo nepražené bôby alebo čokoládu s vysokým obsahom kakaa.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
MisheliQ
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie)
vstup zdarma


ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaB...?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))
Nevedela som, viem to pár dní, ale vedela som, že mi to tu niekto zodpovie. Ďakujem. Veď - včielky. Robotné. V SRo, včelár berie základné školy na exkurzie, a má to zmysel, pretože určite do niektorého dieťaťa zaseje informáciu, ktorá v ňom vzkriesi záľubu vo včelárstve.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
pavol54
korela
MisheliQ
neviem kde je lepšie to dať, ale rada by som vás pozvala na prednášku

Včely a ich tajomstvá - Doc.MVDr.Toporčák, PhD. (UVLF KE)

08.12.2014 o 18:00 v areáli UVLF v Košiciach (v pavilóne č.2 - Ústav parazitológie)
vstup zdarma


ďalšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/NaseSrdciaB...?ref=bookmarks
pripravujeme aj ďalšie prednášky týkajúce sa tak povediac potravín
Jedna včela za svoj život vyprodukuje 1 mokka lyžičku medu. Iba nedávno som sa dozvedela.
ešte že to tie krátkoveké robia zadarmo ( vieš že sú včely krákoveké(to sú tie čo drú ako hovädá) a dlhoveké(čo prežijú od konca kvitnutia do jari aby sa množili potvorky))
Nevedela som, viem to pár dní, ale vedela som, že mi to tu niekto zodpovie. Ďakujem. Veď - včielky. Robotné. V SRo, včelár berie základné školy na exkurzie, a má to zmysel, pretože určite do niektorého dieťaťa zaseje informáciu, ktorá v ňom vzkriesi záľubu vo včelárstve.
som rád že som sa mohol podeliť so zásobou zo šuflíka šedej hmoty, inak mne to povedal asi pred rokom jeden starý včelár keď som bol na med ja som to bral že včely sú včely majú kráľovnú, trúdov a niektoré aj klieštika
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j
Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam
priznám sa v živote som to nevidel (len telke)
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Ja sa uz tesim na prve tocenie medu....sice makacka,ale pre mna zazitok....len este si pockam
priznám sa v živote som to nevidel (len telke)
pali prvý krát v úžase som bolarobím "iba" robotu ked sú rámky už "doma"...prácu pri včelách urobí tata švagrinej....za dedinou v lese.....škoda brat a švagriná nemá o to záujem...mohli by podediť..
..raz medu domáceho nebude....musíš to milovať!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"„Presunuli sme výrobu masla do Bavorska preto, že množstvá, ktoré sme vyrábali v Bratislave celý deň, vyrobia v Nemecku zhruba za hodinu,“ vraví Zuzana Stanová, členka predstavenstva firmy Rajo pre obchod a marketing. Dodala, že sa stále vyrába aj zo slovenskej smotany.
Riaditeľ sekcie obchodu obchodného systému COOP Jednota Slovensko Ján Bilinský hovorí, že v Nemecku má Rajo lepšie technológie na spracovanie na výrobu masla z trvanlivej smotany: „Takéto maslo má dlhšiu trvanlivosť.“

...aj zo slovenskej smotany.
...na výrobu masla z trvanlivej smotany.

Len aby ste vedeli, o.i., že D vitamín obsahujú iba biomaslá.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6695153/sl...#ixzz3NuAw5UhX
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

osky
ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
Čo má byť čerstvé nemôže byť trvanlivé ak sa čerstvé nepokazí do troch dní tak miesto trvanlivých potravín môžeme jesť nejakú inertnú látku (trebárs umelú hmotu a pod) rovnako prejde tráviacim traktom bez úžitku ako trvanlivé potraviny (napr. čalamáda v plastových téglikoch nie je sterilizovaná vydrží aj 14 dní i viac, do tej sa tie dobré drobné živočíchy v tráviacom trakte nedostanú lebo sú mŕtve skôr ako začnú pracovať, naproti tomu klasicky sterilizovanú čalamádu po otvorení môžeme po dvoch troch dňoch vyhodiť lebo tie potvorky začnú za prístupu vzduchu(kyslíka) pracovať robia, to čo ich príbuzné potvorky v tráviacom trakte
2 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Otraviny.
zel.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to síce po Španielsky ale preklad to nepotrebuje.
https://www.facebook.com/video.php?v...104442&fref=nf
4 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://aktualne.atlas.sk/unia-pozna-...nsko/politika/
ďalšia slov. špecialita
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Správa o úradnej kontrole potravín za mesiac OKTÓBER 2014 http://www.svps.sk/dokumenty/potravi...tober_2014.pdf

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho výrobku ,,Arašidy lúpané pražené nesolené“ http://www.svps.sk/potraviny/info_RA...sidy_Alika.asp

Zistený nedostatok počas úradnej kontroly potravín - kačacie stehná hlbokozmrazené, krajina pôvodu Maďarská republika http://www.svps.sk/potraviny/k_steh.asp
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
fajny parecek si nedate?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

osky
ked sa pozrieme detailne na vyrobu cohokolvek,neviem veru,ktore potraviny a ci este vobec sa nieco naozaj vyrobi na slovensku.je to smutne.ale biznis je biznis.
co sa tyka masla kupujem jedine bio,aj ked stoji raz tolko ako to obycajne.rovnako vsetky mliecne vyrobky a mlieko.
pretoze to co sa predava v krabiciach-nadopovane antibiotikami a genami....to je humus.
je mi jasne ze aj tu sa najde Vela bio-odporcov,ale ja si drzim jasnu liniu.
Osky, ako vieš, že kupuješ bio? Predaj z dvora, farmy, salaša, či... ? A tie biovýrobky kupuješ u nás či v AT?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

taiko
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... Nemám odvahu ani na to kliknúť ... Stačí prvý pohľad a mám dosť...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
taiko
fajny parecek si nedate?
Tai, neblázni... Nemám odvahu ani na to kliknúť ... Stačí prvý pohľad a mám dosť...
eeeej veru klikni klikni a aj tu mozes kliknu a budes vidiet co to je mechanicky separovane maso
0 3
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať