Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aby som netreskla daku blbost-ale neni nahodou cukor sacharoza,a cukor s vodou/rozpusteny/glukoza?
vychadzam z toho ze cukor s vodou sa casto oznacuje ako glukozovy Sirup.ale ci som to dobre pochopila....ja nic,ja muzikant :-D
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...aviny-cerstve-

nejde mi okopčiť text, ale tá stať Kečup a majonéza je co??
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tie prvé tri nás nezabili a tie ďalšie tri z našej generácie (genX) málokto skúšal
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ešte k cukru z článku vyberám len krátke úryvky, oplatí sa ho prečítať celý
http://martinchudy.blog.sme.sk/c/323...viu-9krok.html

.. Urobme si preto malý prehľad o niektorých cukroch a sladidlách:

Dextróza, fruktóza a glukóza sú monosacharidy, známe ako jednoduché cukry. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, ako ich vaše telo metabolizuje. Glukóza a dextróza sú v podstate rovnaké cukry. Avšak výrobcovia potravín používajú v zložení výrobkov názov „dextróza“.
Jednoduché cukry (monosacharidy) môžu spoločne tvoriť komplexnejšie sacharidy (disacharidy) ako napríklad sacharózu (stolový cukor), ktorá je z polovice glukóza a z polovice fruktóza.
Niekoľko jednoduchých cukrov pokope zasa vytvára polysacharidy, ktoré sa nachádzajú v zemiakoch, obilninách, ryži či kukurici.
Vysoko fruktózový kukuričný sirup (HCFS), u nás známy skôr ako glukózovo-fruktózový sirup, je približne 55% fruktóza a 45% glukóza. Tieto čísla sa môžu čiastočne meniť podľa druhu sladidla.
Alkoholické cukry ako xylitol, glycerol, sorbitol, maltitol, manitol a erytritol nie sú ani cukry, ani alkohol, ale používajú sa ako obľúbené sladidlá. Neúplne sa vstrebávajú z tenkého čreva, takže poskytujú menej kalórií než cukor, ale často spôsobujú problémy ako plynatosť, nadúvanie či hnačku.
Sukralóza (splenda) nie je cukor, napriek podobnému názvu ako má sacharóza a klamlivému marketingu, „vytvorené z cukru“. Je to chlórované umelé sladidlo podobné aspartámu a sacharínu s rovnakými škodlivými účinkami na zdravie.
Agávový sirup, často reklamovaný ako „prírodný“, je zvyčajne vysoko spracovaný a 80 percent z neho je fruktóza. Konečný produkt sa ani zďaleka nepodobá na pôvodnú agávu.
Med je okolo 53% fruktóza, ale je to prírodný produkt, ktorý má v jeho surovej forme množstvo zdravotných výhod. Pokiaľ je samozrejme používaný s mierou.
Stévia je sladidlo, ktoré sa získava z listov rovnomennej rastliny. V jej prirodzenej forme je úplne bezpečná.

.............

"Fruktóza nie je to isté ako glukóza

Glukóza je druh energie, na ktorom dokážeme fungovať. Tak sme boli stvorení. Každá bunka v ľudskom tele, každá baktéria, a dokonca každá žijúca bytosť na Zemi používa glukózu ako zdroj energie. Glukóza je metabolizovaná v každom orgáne vášho tela a len okolo 20% glukózy je metabolizovaných v pečeni.

Fruktóza je však niečo úplne iné. Glukóza je molekula so 6-členným kruhom, ale fruktóza má len 5-členný kruh. Sacharóza (stolový cukor) je 50 percent glukózy a 50 percent fruktózy. Čiže obyčajný cukor je spolovice fruktóza. Tá môže byť metabolizovaná len v pečeni, pretože to je jediný orgán, ktorý má pre ňu prepravcu. Preto fruktóza takmer vôbec nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ale ide rovno do pečene.

Keďže sa celá fruktóza dostáva do pečene, poškodzuje pečeň rovnako ako alkohol a iné toxíny. V skutočnosti je fruktóza prakticky identická ako alkohol, s ohľadom na metabolickú spúšť, ktorú vykoná. A rovnako ako alkohol, fruktóza je metabolizovaná priamo do tuku, nie do bunkovej energie ako glukóza. Takže konzumácia fruktózy je vlastne konzumácia tuku."
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cukor je závislosť.....ludia chcú zdravo žiť -stravovať...... byť štíhli, alebo zredukovať váhu, ale ked im "chceš zobrať cukor"...vrrrr......
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

z tohto mi vychádza ako najlepší med, ja mám problém práve s medom, presladená tyčinka mi zdvihne cukor minimálne a lyžička medu o desať, vyhýbam sa mu aj keď ho mám rada.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

majka a melasa?agave sirup....
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

to som neskúšala, len javorový a reakcia ako pri repnom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som tu riešila dávnejšie kolko kcal. má med a buchino mi vtedy našiel...že jedna lyžička 23kcal.....ale toto ty asi nepotrebuješ vedieť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
majka a melasa?agave sirup....
Lui, to sa nedá.
Nemyslím teraz na to sladenie nápojov alebo tie sladšie jedlá.
Možno vieš, možno nie, no tie suroviny-zložky jedál obsahujú cukor vo všetkej podobe.
Samozrejme, že sa to netýka všetkých a všetkého.

V tejto súvislosti mi príde vždy na um veta, ktorú vyslovila moja diabetologička:
" Vážený, keby ste si mali vážiť jednotlivé zložky potrebné na prípravu jedla, dávať si pozor na glykemický index alebo chlebové jednotky, tak by ste sa venovali tejto činnosti celý deň ...a v konečnom dôsledku by ste sa aj "zbláznili..."
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchi veci ktoré jem...mám cukrovo+- zmapované aj podla indexu roky som podla neho jedla...takže ked niečo neviem alebo chcem prešmejdiť tak si kuknem sacharidy a z toho cukry....ked niečo lajt a normál tak sú veci ktoré kúpim normal lebo cukru majú rovnako....ušetrím kcalórie iba na tukoch....už mi to nepríde že sa zbláznim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


v piatok som si na koštofku kúpila tento džogurt čučoriedkový je dokonalý.....až na tú cenu...
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

hoax odstránený

.......a ja som si myslela, že zachránim vaše zdravie ...nepodarilo sa :
Naposledy upravil Terezia13 : 29.09.14 at 08:34
0 3
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

osky
aby som netreskla daku blbost-ale neni nahodou cukor sacharoza,a cukor s vodou/rozpusteny/glukoza?
vychadzam z toho ze cukor s vodou sa casto oznacuje ako glukozovy Sirup.ale ci som to dobre pochopila....ja nic,ja muzikant :-D
poznáme rôzne druhy cukru - sacharóza je repný, fruktóza je ovocný, glukóza je hroznový, laktóza je mliečny a maltóza sladový
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Terezia13
Martina Uldrychová
Věděli jste to?
Mléko v obalu tetrapack, které se nespotřebuje a neprodá do konce trvanlivosti, je prodejci vráceno zpět zpracovateli.
Zpracovatel otevře obal, mléko opětovně převaří a znovu zabalí. Může tak učinit maximálně 5x. Na spodní části krabice je pod zalepeným záhybem číslo 12345, kde jedno z čísel chybí. Tato chybějící cifra udává, kolikrát už bylo mléko „recyklováno“.
Číslo 12 45 tedy znamená, že bylo převařeno 3x.
Tak dobrou chut'!!!
Podívala jsem se na to a opravdu. Na krabici plnotučného mléka, které bylo v akci za pouhých 11,90 Kč, chybí v řadě č. 4.
Datum spotřeby trvanlivého mléka je cca 1 rok, takže v krabicích je i 5 let staré mléko!!!!
A protože se trvanlivé krabicové mléko vyrábí ze sušeného prefabrikátu s dobou použitelnosti až 5 let, pijete lidičky mléko i 10 let staré!!!
Takže si ty sračky za 9,90 Kč kupujte.
Dobrou chut'!!!

Je to HOAX


Upřesnění, co znamenají chybějící čísla na obalech:

Krabičky se v plničce skládají a svařují z potištěného vícevrstvého materiálu těsně před plněním. Role je široká několik desítek centimetrů, takže vedle sebe je několik pásů s identickým potiskem. Jakmile se od sebe tyto pásy oddělí, nevědělo by se, z které části role byla daná krabička vyrobena. Proto je každý pás tímto způsobem identifikovatelný. Každý z designů (různé druhy obalů, jejich velikosti) se tiskne v různém počtu pásů - menší obaly (např. 250 ml krabičky) jich mohou mít až sedm.
Chybějící číslo pak označuje pás, na kterém se tisklo (např. pokud schází č. 4, znamená to, že se design tiskl ve 4. pásu). Takže když se na krabičce zjistí tisková chyba (vzniklá například vadou štočku), chyba v barvách a podobně, ví se, ze kterého pásu byla vyrobena a tiskárna může snadno zjednat nápravu.

Z výše uvedeného vyplývá, že v hoaxu popsaná recyklace je skutečně nehorázný výmysl a je až neuvěřitelné, že se tahle "kachna" po roce opět objevila.
(Ale ony některé kachny jsou tažné, takže zřejmě proto, že :-)?)


MVDr. Jiří Hlaváček
Státní veterinární správa ČR
odbor veterinární hygieny a ekologie

ref: http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bože,už zase???
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

misoft
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

avalik
misoft
Preboha - kto takéto sprostosti píše a posiela do sveta?
Nejakí tupci!
Okrem toho:
SVS ČR nemá odbor veterinární hygieny a ekológie.
Nepochopila som tvoj príspevok - to vyjadrenie MVDr. je sprostosť alebo ten HOAX?
To, že tam dnes nie je takýto odbor, neznamená, že v čase písania stanoviska nebol a neskôr tam neprebehla organizačná zmena
Ten MVDr. je vymyslený a celé tie kecy = HOAX! Veď si ani toľko námahy nedali, aby si riadne zistili, aká je vlastne "štruktúra" SVS ČR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať