Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no a dnes ráno mala táto babička na pulte vyložené zväzky mrkve, petržlenu a karfiol s hnedými škvrnami za 3€/kus. Fakt čisto záhradná produkcia, jej vlastná. V máji
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
A teraz čo z toho je domáce? kaleráb, reďkovka, jablká(vlaňajšie) LTT(Len tak tak) takže tie kliny menšie dobre? domáce z novej úrody si mohol mať tak ešte šalát, cibuľka, možno ešte nejaký špenát. Všetko má svoj čas (počet teplých dní, od kedy začalo semiačko pučať ) ani ženy nie sú zázračnice neporodia donosené dieťa za 4 - 5 mesiacov
Pali ...ale šak samozrejme , že tie jablká boli vlaňajšie .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
A teraz čo z toho je domáce? kaleráb, reďkovka, jablká(vlaňajšie) LTT(Len tak tak) takže tie kliny menšie dobre? domáce z novej úrody si mohol mať tak ešte šalát, cibuľka, možno ešte nejaký špenát. Všetko má svoj čas (počet teplých dní, od kedy začalo semiačko pučať ) ani ženy nie sú zázračnice neporodia donosené dieťa za 4 - 5 mesiacov
Pali ...ale šak samozrejme , že tie jablká boli vlaňajšie .
No ja si myslím, že ak mám kupovať nové z dovozu tak radšej v obchode ako na trhu, na trhu by sa malo predávať len domáce, na to predsa ten trh je aby tam predali svoje prebytky tí čo ich nevedia rozumne využiť pre svoju potrebu. Dokonca to v tom obchode môže(ale nemusí) byť čerstvejšie a lacnejšie ako na trhu, lebo viem ako mi vracajú obchody už nepredajný tovar. A majitelia tržníc nie sú truľkovia vedia čo kto predáva ja by som nesankcionoval v prvom rade špekulantov s akože domácim tovarom ale majiteľov tržníc. však za tie stoly berú nehorázne prachy
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
niečo už všetci vieme.http://feminity.zoznam.sk/c/893250/p...-vas-prekvapia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

s tým "čerstvým" ovocím je to tak že po vojne (teda po revolúcii) sídlila v prístave Rakušanka ktorá na predaji toho šmejdu čo rakúšania vyradili. dobre zbohatla svoju kariéru skončila vtedy keď k nám prišli z rakúska siete (Billa) a potom už jej podnikanie stratilo opodstatnenie. asi tak čo sa týka sterilizovaných výrobkov, väčšina kuchýň povie ak je možnosť tak dovozové nie ale dopyt a ponuka, výrobné náklady a odbytová cena musia byť v rovnováhe ak sa niekto chová ako napr karfúj tak zavriem výrobu však nech sa fransoá nahrabe inde Voľakedy chodili otroci na nútené práce do ríše, dnes vám tú otročinu radšej dovezú aby ste nevedeli nič o svete a veľkodušne vám možno pridajú na plate 10% nad domáce priemerné mzdy ktoré v krajinách majiteľov výrobných prostriedkov nedosahujú ani výšku minimálnej mzdy a ešte sa pobaťujú lebo nakupovať sa dá prakticky len šmejd v ich vlastných predajných sieťach a komu to majú dať zožrať len otrokom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jednu pochúťku z mc donald
http://www.svetkolemnas.info/novinky...ch-z-mcdonaldu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870
A potom prečo sú všetci američania d.bnutí a dementní
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dnes rozčúlená alebo rozčarovaná známa...objednávala ...myslím že cez tesco....okrem iného aj cibulu z tejto farmy :http://www.nalok.cz/farmy/ekofarma-deblin-deblin krajina pôvodu cibule egypt
Naposledy upravil lujza.j : 17.05.14 at 20:38
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Lui,oprav ten link...........no keď v tescu nemajú,čo si objednáš,tak dajú náhradu,ale nie si povinná tú náhradu kúpiť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Lui,oprav ten link...........no keď v tescu nemajú,čo si objednáš,tak dajú náhradu,ale nie si povinná tú náhradu kúpiť.
myslím, že ona vedome kupovala tú cibulu....ale na etikete farmy bola hentá krajina povodu...keby si to všimla...neprevezme...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
Lui,oprav ten link...........no keď v tescu nemajú,čo si objednáš,tak dajú náhradu,ale nie si povinná tú náhradu kúpiť.
myslím, že ona vedome kupovala tú cibulu....ale na etikete farmy bola hentá krajina povodu...keby si to všimla...neprevezme...
na etikete bola napísaná tá farma a zároveň,že egypt???
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pozor n Chery rajčiny z Maroka. http://ekonomika.idnes.cz/inspekce-v...m_content=top6
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

220870
asi ich "trochu" viac prestrekli ...ja som sa minule aj s deckom krútila od čerstvého italy špenátu...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Cesnak predavany v Tescu, oznaceny ako slovensky ,vypestovany na Slovensku.
Jedna sa o podvodnu etiketu, lebo cesnak je dozezeny z CINY...
cesnak.jpg  
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A takto si z nás robia dobrý deň, strašné. Určite im zostali etikety z domáceho, ktorý pestovali v malom množstve, dostali naň dotáciu, tak prečo ich nepoužiť a takto potom to už potom išlo, hrozné.
Ale možno sú v tom nevinne, Čínske semená zasadili do našej slovenskej zeme.
Naposledy upravil Tweety : 22.05.14 at 12:35
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ako si toto mozu dovolit?????
vsak je to normalne pravne napadnutelne
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

osky
ako si toto mozu dovolit?????
vsak je to normalne pravne napadnutelne
Maximálne je to neetické, lebo na druhej strane je presne naplnená litera zákona o pôvode tovaru
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky
ako si toto mozu dovolit?????
vsak je to normalne pravne napadnutelne
no, je to aj jasne klamanie zakaznika a nekale praktiky!

Inak, ja uz si zacinam mysliet, ze na svete existuje nejaka cesnakova lobby
Ja casto kupujem cesnak aj v Rakausku. V poslednej, kratkej dobe sa mi uz 2x stalo, ze som uvidela napis "rakusky cesnak", ten kupujem,lebo je velmi podobny slovenskemu, stiplavemu.

Vzdy su vedla seba 2 kartony, jeden prazdny a hned vedla plny cesnaku. Ten je samozrejme cinsky.

Neviem, ci je to nahodicka, ze ten rakusky je vzdy minuti a ta prazdna bedna po nom tam trci cely den /hoci od ostatnych vyrobkov hned prazdne obaly odstranuju/,alebo aj tam uz zacinaju klamat zakaznikov... Pod velkym putacom "rakusky cesnak" sa nahodou vzdy povaluje aj bedna cinskeho cesnaku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už som kúpila v At cesnak...španielsky...pôvod čína
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

美!西班牙中国大蒜.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať