Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pmajap
erik555
osky
na jednej strane sa propaguju bio vyrobky a zdrava strava,
Vyrobky pod BIO znackou kde mas zarucene, ze to naozaj bude bio vyrobok!!! Na tomto svete uz nic nie je zarucene! Vzdy a vsade sa najdu odrbavaci...
Môj priateľ robí roky vo Švajčiarsku, každá zelenina a ovocie, ktoré príde na pult má svoj životopis, kedy,kde,kým a odroda, kedy postrekovaná, čím (presné zloženie) až po zber. Vieš čo je bio? Bio je zelenina, ktorá sa prestane striekať 14 dní pred zberom. A myslíš si, že keď toto je bio vo Švajčiarsku aj v Nemecku Slovenské bio je iné .Určite tieto dokumenty majú aj markety na Slovensku
Markety na Slovensku ani nie ale je povinnosťou každého pestovateľa viesť knihu postrekov kde je zaevidovaný posledný postrek pred zberom
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Sú to nadnárodné koncerny a systém práce býva rovnaký, môj názor To, že tieto veci nie sú smrteľníkovi prístupné, to mi je jasné.
Paľko, kedy pochopíme, že bio je to, čo nám vyrastie v záhrade
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pmajap
erik555
osky
na jednej strane sa propaguju bio vyrobky a zdrava strava,
Vyrobky pod BIO znackou kde mas zarucene, ze to naozaj bude bio vyrobok!!! Na tomto svete uz nic nie je zarucene! Vzdy a vsade sa najdu odrbavaci...
Môj priateľ robí roky vo Švajčiarsku, každá zelenina a ovocie, ktoré príde na pult má svoj životopis, kedy,kde,kým a odroda, kedy postrekovaná, čím (presné zloženie) až po zber. Vieš čo je bio? Bio je zelenina, ktorá sa prestane striekať 14 dní pred zberom. A myslíš si, že keď toto je bio vo Švajčiarsku aj v Nemecku Slovenské bio je iné .Určite tieto dokumenty majú aj markety na Slovensku
Zas uz nebudme tak naivny, ze si nemame mysliet, ze nejake firmy, distribucie atd. su bezuhonne! Ved tym, ze su drahsie, tak sa da na tom zarobit Neboj sa, najdes medzi drahsimi BIO vyrobkami aj nebio Kym sa to nezisti Ale hlavne je to o mozgu, staci, ze mas ten pocit, ze jes BIO a hned su vsetky potraviny zdrave
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555
pmajap
erik555
osky
na jednej strane sa propaguju bio vyrobky a zdrava strava,
Vyrobky pod BIO znackou kde mas zarucene, ze to naozaj bude bio vyrobok!!! Na tomto svete uz nic nie je zarucene! Vzdy a vsade sa najdu odrbavaci...
Môj priateľ robí roky vo Švajčiarsku, každá zelenina a ovocie, ktoré príde na pult má svoj životopis, kedy,kde,kým a odroda, kedy postrekovaná, čím (presné zloženie) až po zber. Vieš čo je bio? Bio je zelenina, ktorá sa prestane striekať 14 dní pred zberom. A myslíš si, že keď toto je bio vo Švajčiarsku aj v Nemecku Slovenské bio je iné .Určite tieto dokumenty majú aj markety na Slovensku
Zas uz nebudme tak naivny, ze si nemame mysliet, ze nejake firmy, distribucie atd. su bezuhonne! Ved tym, ze su drahsie, tak sa da na tom zarobit Neboj sa, najdes medzi drahsimi BIO vyrobkami aj nebio Kym sa to nezisti Ale hlavne je to o mozgu, staci, ze mas ten pocit, ze jes BIO a hned su vsetky potraviny zdrave
že napríklad v Nemecku E-coli, alebo dioxín v holandských bio vajciach
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

BRATISLAVA - Pestovanie geneticky modifikovaných organizmov (GMO) je horúcou témou, v ktorej sa jednotlivé krajiny veľmi nezhodujú. Pokým Maďari a Poliaci dali takejto kukurici jasné nie, Slovensko má na to opačný názor. Piešťanským aktivistom sa podarilo zistiť, že ministerstvo životného prostredia plánuje osem pozemkov "prerobiť" na tzv. "pokusné" polia a jedno už dokonca funguje.

http://www.topky.sk/cl/10/1359843/
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2...bu-sireni-jedu

http://style.hnonline.sk/gastro/c1-5...-na-vasom-pive
Naposledy upravil 220870 : 14.09.13 at 18:12
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

autori to nemajú ujasnené: glyfosát - rozbíja(ľudovo povedané) bunkovú sústavu živých rastlín, dopadom na zem sa údajne degraduje, postrek sa používa na spálenie burín a tie asi nejeme, takže sa touto cestou nemôžu dostať do nášho organizmu, len ak by cez pôdu na ktorú dopadne a následne sa po určitej dobe do nej niečo vysádza alebo vysieva, ale ak by bol výrok pravda tak tá rastlina vysadená dva dni po aplikácii je mŕtva skôr ako vyrastie lebo by cez pôdu nasala to čo ju zabíja postrekom. Nepopieram účinok na ľudský organizmus ale tá cesta do neho je nejaká pochybná.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://sip.denik.cz/zabava-a-video/v...-20130921.html
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Vie mi niekto poradiť kde kúpiť, alebo ktoré sú kvalitné arašidy,. Čítala som, aké sú arašidy zdravé samozrejme nesolené, bojim sa aby nebolla na nich tá nebezpečná plieseň. Ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vema
Vie mi niekto poradiť kde kúpiť, alebo ktoré sú kvalitné arašidy,. Čítala som, aké sú arašidy zdravé samozrejme nesolené, bojim sa aby nebolla na nich tá nebezpečná plieseň. Ďakujem.
Čítaj na etikete dátum balenia ....

Existuje viac druhov a aj viac výrobcov ( plničov ) , takže je to v konečnom dôsledku o ochutnaní a následnom výbere toho svojho ...
Kúpiš hocikde ...

Ak sú nahorkasté , tak sú staré - nechutné , nejedlé ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
vema
Vie mi niekto poradiť kde kúpiť, alebo ktoré sú kvalitné arašidy,. Čítala som, aké sú arašidy zdravé samozrejme nesolené, bojim sa aby nebolla na nich tá nebezpečná plieseň. Ďakujem.
Čítaj na etikete dátum balenia ....

Existuje viac druhov a aj viac výrobcov ( plničov ) , takže je to v konečnom dôsledku o ochutnaní a následnom výbere toho svojho ...
Kúpiš hocikde ...

Ak sú nahorkasté , tak sú staré - nechutné , nejedlé ...
No Juro dátum balenia je dobrovoľný údaj, povinný je údaj minimálna trvanlivosť do:
- deň,mesiac ak ide o potraviny s trvanlivosťou do 3 mesiacov
- mesiac a rok s trvanlivosťou 3 až 18 mesiacov
- rok s trvanlivosťou viac ako 18 mesiacov
dátumom spotreby sa označujú potraviny ktoré z mikrobiologického hľadiska podliehajú rýchlej skaze
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
No Juro dátum balenia je dobrovoľný údaj, povinný je údaj minimálna trvanlivosť do:
- deň,mesiac ak ide o potraviny s trvanlivosťou do 3 mesiacov
- mesiac a rok s trvanlivosťou 3 až 18 mesiacov
- rok s trvanlivosťou viac ako 18 mesiacov
dátumom spotreby sa označujú potraviny ktoré z mikrobiologického hľadiska podliehajú rýchlej skaze
No Pali ...ja to všetko viem ( presnejšie manželka ) ...
Táto je momentálne ešte v robote , takže sa jej nemôžem opýtať na presnejšie info a aj tie doporučenia ...

Poviem aj tak , že odborník s praxou v obchode vie aj pohľadom zistiť stav toho produktu , v tomto prípade tie arašídy ....
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Budem vďačná za všetky informácie a rady, myslím si , že je dosť ťažké pri arašidoch zistiť, že sú úplne nezávadné, lebo pliesen asi nie je vidieť a ani cítiť, no keby boli horké, tak to už by bolo asi na umretie. Ja by som chcela, či niekto nevie o nejakom spoľahlivom dodavateľovi - vaše skúsenosti....možno Jurová manželka bude vedieť dobre poradiť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
pavol54
No Juro dátum balenia je dobrovoľný údaj, povinný je údaj minimálna trvanlivosť do:
- deň,mesiac ak ide o potraviny s trvanlivosťou do 3 mesiacov
- mesiac a rok s trvanlivosťou 3 až 18 mesiacov
- rok s trvanlivosťou viac ako 18 mesiacov
dátumom spotreby sa označujú potraviny ktoré z mikrobiologického hľadiska podliehajú rýchlej skaze
No Pali ...ja to všetko viem ( presnejšie manželka ) ...
Táto je momentálne ešte v robote , takže sa jej nemôžem opýtať na presnejšie info a aj tie doporučenia ...

Poviem aj tak , že odborník s praxou v obchode vie aj pohľadom zistiť stav toho produktu , v tomto prípade tie arašídy ....
no, tak ked pohladom zistíš chuť arašídov, tak si ......................naiozaj buchač...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Práve kypí sezóna rajčín a stále, akoby sa po hypermarketoch váľali tie, čo k nám chodili počas zimy. Jedným z dôvodov je, že mamutie reťazce nevykupujú ovocie a zeleninu od miestnych pestovateľov, ale či je zima, jar, leto, alebo začiatok jesene, vláčia nedozreté plody v kamiónoch, aby vydržali dlhú cestu z hranice. Pritom sa to nezdá len nám, že veci už nie sú ako bývali. Výskumníci z Polytechnickej univerzity vo Valencii podrobili dnešné rajčiny skúmaniu. Zistili, že index chuti rajčín je 2,77, zatiaľ, čo pred pár rokmi bol 3,24. Stratili tak 15% svojej chuti. Majú aj o 17 miligramov vitamínu C menej, ako pred tridsiatimi rokmi. Výskumníci mali pritom k dispozícii plody nazbierané na vrchole zrelosti. Aké parametre má asi rajčina, ktorá zelená precestuje pol sveta a trochu sa prehreje lampou, aby chytila aspoň oranžový odtieň?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať