Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

erik555
Letko
Kupujeme reďkovky z Číny a mrkvu z Ukrajiny

http://presov.korzar.sme.sk/c/686483...-ukrajiny.html
Nie je sa comu cudovat, ked na Slovensku skapal polnohospodarsky sektor! Ked skapal, tak sa musi dovazat! Logicky...
Super zamyslenie, niet sa čomu čudovať, musí sa dovážať, lebo skapal poľnohospodársky sektor.
-------------------------------------
Je to jednoduché a logické.
Nájdem zlý následok a logicky sa pýtam po príčine, ktorá ho vyvolala.
-------------------------------------
Teraz by si mal pokračovať a za zlý následok by si si mal dosadiť zakapané poľnohospodárstvo a hľadať príčinu, prečo zakapalo.
-----
-----
Ak budeš vytrvalý a budeš klásť dostatočne dlho otázky, nakoniec určite vypátraš kde sa stala chyba a prečo musíš kupovať to čo kupuješ.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

erik555
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.topky.sk/cl/13/1355860/Hu...y-jeme-vsetci- dobrú chuť
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Co places?! Vo svete su kulinarske recepty z potkanov, hadov a podobne...tak aky humus?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona


UPOZORNENIE PRE : jar88 a erik555


Drzte sa zadanej temy! Vulgarne oslovovania a napadania ostatych clenov sa na Porade netoleruju. Nevhodne prispevky som vymazala a nebudem ich ani v buducnosti tolerovat!

Ak mate potrebu si nadavat,robte tak v sukromnych spravach,nezahlcujte zbytocne temu.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

jar88
erik555
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
Tak to uz s politikmi a uradnikmi chodi...na zivot s nimi si musime zvyknut.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

jar88
erik555
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
Politika vykapala na Slovensku polnohospodarsky sektor. Ci ta slovenska, alebo aj europska. Preto sa musi na Slovensko dovazat. Takze pricinu davno vieme, ja som iba konstatoval...ja som si tam nestazoval!
Keby nieco, tak sa aspon budeme vozit na autach, aj ked s prazdnymi zaludkami.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://svetkolemnas.info/novinky/kon...eho-jidelnicku
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Prečo spotrebitelia kúpia radšej výrobok(o niečo lacnejší) s umelým sladidlom ako s cukrom? pomer sladidla a cukru 1kg460-600)kg, pomer ceny sladidla a cukru (60-80)€ :690€, vstupy so sladidlom sú len 1/10 oproti vstupom s cukrom
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Priatelia, veľa sa dnes hovorí o farmárskych trhoch a predaji z dvora. Je to alternatíva k supermarketom? Dá sa tomu veriť? Môže to niekoho uživiť? Bolo by to prínosom pre obyvateľstvo? Pre ekonomiku? Pomohlo by nám to stravovať sa zdravšie, či lacnejšie? Otázok je veľa.
Zachytil som na túto tému rôzne názory. Preto som sa rozhodol vykonať malú anketu, ktorú chápem ako môj a hlavne Váš príspevok do debaty.
Výsledky možno pomôžu tým, ktorí sa predaju z dvora venujú, chcú venovať a možno aj tým, ktorí ho využívajú, chcú využívať, či využívali. Ak si nájdete niekoľko sekúnd, šibnite na www.jedloakopriatel.sk a zapojte sa prosím do tejto ankety.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

stránka, na ktorej admin uverejní článok so slovíčkom SYRUP má u mňa asi takú informačnú dôveru ako zlatá retiazka kúpená na ulici od cigáňa...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

arizona

UPOZORNENIE PRE : jar88 a erik555


Drzte sa zadanej temy! Vulgarne oslovovania a napadania ostatych clenov sa na Porade netoleruju. Nevhodne prispevky som vymazala a nebudem ich ani v buducnosti tolerovat!

Ak mate potrebu si nadavat,robte tak v sukromnych spravach,nezahlcujte zbytocne temu.
Ďakujem za upozornenie na moju vulgárnosť a napádanie ostatných členov Porady. Bol by som ti vďačný, keby si mi ukázala, kde som bol podľa teba vulgárny a ak to nájdeš, tak si popátraj, kto bol iniciátorom. Dúfam, že to urobíš verejne rovnako ako napomenutie a nie cez SS.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://hnporadna.hnonline.sk/c1-6034...ina-chuti-inak
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
Ja áno - súhlasím .
----------------------------
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
----------------------------
Poniektorí novinári možno ...
Ibaže Hospodárske noviny si ešte ten svoj kredit drží .
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
Ja áno - súhlasím .
----------------------------
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
----------------------------
Poniektorí novinári možno ...
Ibaže Hospodárske noviny si ešte ten svoj kredit drží .
Ako u koho, u mňa ho stratili dávno, pradávno. Hlavne preto, že sa zaoberajú viac sprostosťami, ako hospodárstvom (ekonomikou). Písať tendenčne a nekorektne sa stalo skôr pravidlom, ako výnimkou. Hold, sme v EU a je to cítiť.
------------------------------------
Prečo by som nemohol Slováka nakŕmiť grcom, keď mu nevadí a platí.?
Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?
-------------------------------------------------
Určite je len na podnikateľovi čo ti ponúkne, čo prezentuje, čo zamlčí a čo zapýta. Na tebe je len to, či to berieš a či si ochotný to platiť. Nič viac a nič menej.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?
-------------------------------------------------
Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-6034...ina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?
-------------------------------------------------
Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-6034...ina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
No jasné a chyba je v značke (vo veľkej spoločnosti) a nie v jej spotrebiteľovi.
Ja som napísal, že zmrzlinár (to môže byť aj veľká spoločnosť) ti môže ponúkať čokoľvek, čo uzná za vhodné. Je naozaj len na jej rozhodnutí, akým spôsobom sa rozhodne od zákazika vymámiť peniaze. Zákazník naopak má možnosť nenechať zo seba vymámiť peniaze za žiadnych okolností a nemusí sa zároveň žiadnym spôsobom spoločnosti spovedať, prečo a z akých dôvodov mu prvotriedna smotanová zmrzlina nevyhovuje.
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.
Píšu, že "testovali" sme nanuky a ja sa pýtam, prečo nepíšu čím tie nanuky testovali. Jazykom, okom a či v labáku. Domýšľam si, že si prečítali zloženie na obale a pritom píšu tak, aby navodili v čitateľoch dojem, že skutočne testovali obsah a zloženie výrobkov. To je prinajmenšom neseriózne zavádzanie a naháňanie si bodov od zaujatých neandrtálcov.
Naposledy upravil jar88 : 31.07.13 at 10:27
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
buchač
jar88
buchač
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?
-------------------------------------------------
Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-6034...ina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
No jasné a chyba je v značke (vo veľkej spoločnosti) a nie v jej spotrebiteľovi.
Ja som napísal, že zmrzlinár (to môže byť aj veľká spoločnosť) ti môže ponúkať čokoľvek, čo uzná za vhodné. Je naozaj len na jej rozhodnutí, akým spôsobom sa rozhodne od zákazika vymámiť peniaze. Zákazník naopak má možnosť nenechať zo seba vymámiť peniaze za žiadnych okolností a nemusí sa zároveň žiadnym spôsobom spoločnosti spovedať, prečo a z akých dôvodov mu prvotriedna smotanová zmrzlina nevyhovuje.
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.
Píšu, že "testovali" sme nanuky a ja sa pýtam, prečo nepíšu čím tie nanuky testovali. Jazykom, okom a či v labáku. Domýšľam si, že si prečítali zloženie na obale a pritom píšu tak, aby navodili v čitateľoch dojem, že skutočne testovali obsah a zloženie výrobkov. To je prinajmenšom neseriózne zavádzanie a naháňanie si bodov od zaujatých neandrtálcov.
jar, ty môžeš predávať pod označením jahodová zmrzlina jar 88 aj kýbel sračiek...
pokial to splna slovenské - alebo eú normy...
ja na zákaznikovy, či to kúpi...potial ok.


ale nemôžeš pod názvom jahodová zmrzlina jar88 predávať na jednej ulici smotanovú zo 60% jahôd a na vedlajšej pod tou istou značkou ten kýbel ......

z toho tvojho príspevku dokonca vyplýva, že by bolo ok týžden predávať tú smotanovú a ked naláka zákazníkov kludne môže ten kýbel sračiek, pod tou istou značkou....

a ten tvoj záver o neuvedení spôsobu testovania a následné domýšlanie a hned aj na základe domienky odsúdenie novinárov a nadávanie niekomu do neaándrtálcov je nehodné niekoho, koho príspevku majú obyčajne hlavu aj pätu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať