Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555
pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pavol54
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
tazko mi je na to odpovedat, pretoze neviem presne o ake muky sa jedna. Vies, nejaka a.s. moze mat aj inde baliarne, kde melu ine zrna, z ineho dovozu. Zvykne byt uvedene, ze je a.s. to a to, a prevadzka ina adresa. Neviem, ci to je tento pripad, alebo nie.
To mas podobne, ako napr. RAJO normalne maslo 250g. Pod tym svetlym/striebornym obalom a znackou RAJO, ako ju pozname velmi davno sa na obale dozvies, ze to maslo bolo vyrobene v Nemecku (aj ta ovalna znacka DE). Ale aspon je to uvedene. Co na to povedat? U nas uz asi tolko mlieka nie je, ze RAJO si dava vyrabat maslo pod svojou znackou v Nemecku
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555
pavol54
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
tazko mi je na to odpovedat, pretoze neviem presne o ake muky sa jedna. Vies, nejaka a.s. moze mat aj inde baliarne, kde melu ine zrna, z ineho dovozu. Zvykne byt uvedene, ze je a.s. to a to, a prevadzka ina adresa. Neviem, ci to je tento pripad, alebo nie.
To mas podobne, ako napr. RAJO normalne maslo 250g. Pod tym svetlym/striebornym obalom a znackou RAJO, ako ju pozname velmi davno sa na obale dozvies, ze to maslo bolo vyrobene v Nemecku (aj ta ovalna znacka DE). Ale aspon je to uvedene. Co na to povedat? U nas uz asi tolko mlieka nie je, ze RAJO si dava vyrabat maslo pod svojou znackou v Nemecku
Preberanie zrna na múku sa vykonáva podľa platnej STN môže mať lepok alebo nemusí ak nemá je to kŕmna pšenica a to je iná cena pri nákupe a z toho môže vyplývať aj obchodníkom požadovaná výrobná cena múky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
erik555
pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
Verím, že nezavádzaš úmyselne, skôr asi z nevedomosti.
Prehlásenie o zhode totiž nehovorí o tom, že tvoj produkt má stále rovnakú kvalitu. Ono totiž preukazuje len zhodu s určitou normou STN EN a tá je na viacero druhov produktov. Kŕmna pšenica nemá rovnakú normu, ako napríklad tvrdá pšenica. Sú to dve odlišné komodity a každá z nich môže mať "prehlásenie o zhode" s určitou normou STN EN.
-----------------------
Tým som chcel povedať, že prehlásenie o zhode sa nerovná prehláseniu o vynikajúcej kvalite, ako to z tvojho príspevku vyznelo.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
myslím, že výraz požadujem bol správny, ale s tvojím príspevkom súhlasím...

ale čo sa týka potravín, kedže téma je potraviny -robím, čo môžem

známy mi každý rok vychová svinu...chová iba 4 .
3 pre seba a rodinu, 1 pre mňa, nekšeftuje s nimi...bio chov, žiadne zmesky,mäso mám teda na celý rok +
ešte teraz mám v mrazáku posledné klobásy, hurky, jaternice...
je mi jedno, čo dokáže najnovšia štúdia nejakej americkej univerzity-čo je zdravšie, olej, alebo masť....masti mám na rozdávanie...kupujem akurát olivový olej extra virgin na zeleninové šaláty
mám len 625m pozemok, ale cca50 m som nechal na zeleninu,...trávnika je na kosenie aj tak dosť......, namiesto tují som sa od suseda " oddelil" jablonami -tvar vreteno a černicami.....medzeru na výmenu pohárov -na "cezplotové" som samozrejme nechal...
kurence ,kupujem takisto domáce, sliepky, vajíčka.....

preto si myslím, že ja to požadujem, nie prijímam to, čo mi ponúka trh....

sám som si to vyžadoval a mám to..


a k tomu ovplyvneniu stavu trhu-

bohužial, tebou uvádzaný spôsob skutočného ovplyvnenia stavu na trhu je asi tak reálny -alebo majú z neho výrobcovia taký strach-ako z mojho samostatného rozhodnutia o kúpe - nekúpe produktu..
Len pre správne pochopenie toho skutočne účinného ovplyvnenia trhu.
Napísal som, že len konkurenciou môžeš ovplyvniť trh. To však neznamená, že práve ty, alebo ja osobne to máme robiť.
V každej ľudskej spoločnosti je dostatok jedincov, ktorí majú prirodzený záujem sa týmito vecami zaoberať - podnikať. Dôležité je to prajné, alebo neprajné prostredie. Tu v únii je všetko tak zošnurované, že sa už neoplatí ani kvalitné potraviny pestovať. Neoplatí sa napríklad zavlažovať obilie, lebo vraj je drahá voda. To čo je za nezmysel, že voda je drahá a nafta, stroje, osivá, hnojenie a chemická ochrana a ľudia už nie?
--------------------
To všetko majú na svedomí hlúpe zásahy sociálne orientovaného štátu do hospodárskych vzťahov. Práve tomu sa s prehľadom môže hovoriť deformovanie cien a trhu ako takého. Vedel by si si predstaviť, že vynaložíš kopu prostriedkov (peňazí) na založenie úrody a následne by si nemal peniaze na polievanie, či dokonca na zber úrody? To čo sa tu deje, je nenormálne a že to má dokonca všeobecnú podporu relatívne vzdelaného obyvateľstva, je doslova prejavom ich degenerovaného myslenia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
myslím, že výraz požadujem bol správny, ale s tvojím príspevkom súhlasím...

ale čo sa týka potravín, kedže téma je potraviny -robím, čo môžem

známy mi každý rok vychová svinu...chová iba 4 .
3 pre seba a rodinu, 1 pre mňa, nekšeftuje s nimi...bio chov, žiadne zmesky,mäso mám teda na celý rok +
ešte teraz mám v mrazáku posledné klobásy, hurky, jaternice...
je mi jedno, čo dokáže najnovšia štúdia nejakej americkej univerzity-čo je zdravšie, olej, alebo masť....masti mám na rozdávanie...kupujem akurát olivový olej extra virgin na zeleninové šaláty
mám len 625m pozemok, ale cca50 m som nechal na zeleninu,...trávnika je na kosenie aj tak dosť......, namiesto tují som sa od suseda " oddelil" jablonami -tvar vreteno a černicami.....medzeru na výmenu pohárov -na "cezplotové" som samozrejme nechal...
kurence ,kupujem takisto domáce, sliepky, vajíčka.....

preto si myslím, že ja to požadujem, nie prijímam to, čo mi ponúka trh....

sám som si to vyžadoval a mám to..


a k tomu ovplyvneniu stavu trhu-

bohužial, tebou uvádzaný spôsob skutočného ovplyvnenia stavu na trhu je asi tak reálny -alebo majú z neho výrobcovia taký strach-ako z mojho samostatného rozhodnutia o kúpe - nekúpe produktu..
Len pre správne pochopenie toho skutočne účinného ovplyvnenia trhu.
Napísal som, že len konkurenciou môžeš ovplyvniť trh. To však neznamená, že práve ty, alebo ja osobne to máme robiť.
V každej ľudskej spoločnosti je dostatok jedincov, ktorí majú prirodzený záujem sa týmito vecami zaoberať - podnikať. Dôležité je to prajné, alebo neprajné prostredie. Tu v únii je všetko tak zošnurované, že sa už neoplatí ani kvalitné potraviny pestovať. Neoplatí sa napríklad zavlažovať obilie, lebo vraj je drahá voda. To čo je za nezmysel, že voda je drahá a nafta, stroje, osivá, hnojenie a chemická ochrana a ľudia už nie?
--------------------
To všetko majú na svedomí hlúpe zásahy sociálne orientovaného štátu do hospodárskych vzťahov. Práve tomu sa s prehľadom môže hovoriť deformovanie cien a trhu ako takého. Vedel by si si predstaviť, že vynaložíš kopu prostriedkov (peňazí) na založenie úrody a následne by si nemal peniaze na polievanie, či dokonca na zber úrody? To čo sa tu deje, je nenormálne a že to má dokonca všeobecnú podporu relatívne vzdelaného obyvateľstva, je doslova prejavom ich degenerovaného myslenia.
na čom fičíš od rána prezraď
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?
Neboj sa, nebudú sa škeriť, lebo oni dobre vedia, že kvalita koláčov závisí od dobre vymieseného a nakysnutého cesta. No a ta vláčnosť cesta závisí práve od obsahu lepku v použitej múke.
No a čo sa týka toho, že si myslíš, že z jednej parcely, odrody, kombajna a možno aj roku sa delí pšenica na potravinársku a kŕmnu, k tomu niet čo napísať. Hlavne ak sa jedná o poľnohospodára tvojich kvalít. To čo si napísal nemá obdobu.
-------------------
Kvalita pšenice závisí od odrody a podmienok v ktorých vyrástla a dozrela.( Ide hlavne o kvalitu pôdy, obsah živín, vlahu a teplotu.) Nie od toho, aké prehlásenie o zhode napíšeš. Hlavne ak to nikto nekontroluje.
PS
Ale zas mi nepíš, že pri odovzdávaní do výkupu (do sila - polnonákupu) sa každá fúra váži a zároveň aj odoberá vzorka. To všetci vieme.
Naposledy upravil jar88 : 04.08.13 at 07:35
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
erik555
pavol54
erik555
kukučka

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka!
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
Verím, že nezavádzaš úmyselne, skôr asi z nevedomosti.
Prehlásenie o zhode totiž nehovorí o tom, že tvoj produkt má stále rovnakú kvalitu. Ono totiž preukazuje len zhodu s určitou normou STN EN a tá je na viacero druhov produktov. Kŕmna pšenica nemá rovnakú normu, ako napríklad tvrdá pšenica. Sú to dve odlišné komodity a každá z nich môže mať "prehlásenie o zhode" s určitou normou STN EN.
-----------------------
Tým som chcel povedať, že prehlásenie o zhode sa nerovná prehláseniu o vynikajúcej kvalite, ako to z tvojho príspevku vyznelo.
Ak by si náhodou nevedel existujú aj podnikové normy ktoré si ja robím aké chcem, a to prehlásenie o zhode sa týka môjho výrobku a kto ti nakukal do paličky že som písal o prehlásení o zhode pšenice prehlásenie o zhode musí byť na múku a to znamená ak vytvorí múku s názvom polohrubá mesiačiková tak od prvého až po posledný balík to musí byť platné ale to platí len pre nás socanov vy môžete odrbávať na každom balíčku s iným zložením. Inak gazdinkám môžeš tvrdiť že podľa tvojej receptúry na chlieb im stačia kvasnice voda a trebárs aj mletá kôra zo stromov a budú mať výborný chlieb. Lebo čo počúvam pekárov tí vždy soptia že nebudú dobré výrobky lebo múka má málo lepku len v rodine najchytrejších jarkovcov to neplatí
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zas sa snažíš, ako obyčajne (obvykle), zavádzať. Prehlásenie o zhode sa vyžaduje v súvislosti s povolením uvedenia tovaru na trh.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné[/QUOTE]
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
Naposledy upravil jar88 : 04.08.13 at 08:04
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Zas sa snažíš, ako obyčajne (obvykle), zavádzať. Prehlásenie o zhode sa vyžaduje v súvislosti s povolením uvedenia tovaru na trh.
a múka nie je tovar uvádzaný na trh? NEROZUMIEš TOMU
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?[/QUOTE]
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.[/QUOTE]
Ty nazývaš polnonákup mlynom?
Ja som totiž nikde nespomínal predaj pšenice do mlyna.
No a ako by som mohol vedieť, že sú aj čističky a sušičky obilnín, keď som na jednej takej cez prázdniny brigádoval?
PS:
Nepíš mi tu prosím, že aj polnonákup môže mať mlyn. Áno v niektorých majú aj mlyn, ale melú len obilniny do kŕmnych zmesí. To znamená, že nemelú múku, ale šrot. Vieme, poznáme - nie každý je bez prehľadu.
Naposledy upravil jar88 : 04.08.13 at 08:29
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Takže ešte raz hlavne pre pavla54,
Kvalita potraviny nieje daná prehlásením o zhode.
Prehlásenie o zhode je o zhode s určitou normou.
----------------------------------
A ešte jedna maličkosť:
Už ako chlapci na brigáde sme sa dozvedeli a sami si vyskúšali, ako môžeme určiť kvalitu pšenice. Stačilo ju požuť a buď nám vznikla v ústach z neho žuvačka, alebo nevznikla. To je všetko.
Naposledy upravil jar88 : 04.08.13 at 08:38
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.
Ty nazývaš polnonákup mlynom?
Ja som totiž nikde nespomínal predaj pšenice do mlyna.
No a ako by som mohol vedieť, že sú aj čističky a sušičky obilnín, keď som na jednej takej cez prázdniny brigádoval?
PS:
Nepíš mi tu prosím, že aj polnonákup môže mať mlyn. Áno v niektorých majú aj mlyn, ale melú len obilniny do kŕmnych zmesí. To znamená, že nemelú múku, ale šrot. Vieme, poznáme - nie každý je bez prehľadu.[/QUOTE]
čo to je poľnonákup čítaj po sebe ja som na teba reagoval ty si tvrdil niečo o poľnonákupe poľnonákup múku nevyrába Múku vyrába mlyn to už vedia deti v škôlke tak čo tu zase splietaš za hlúposti. zase ti musím tvoju nevedomosť odpustiť máš ešte nejakú hlúposť ale si sa už vydostil?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Takže ešte raz hlavne pre pavla54,
Kvalita potraviny nieje daná prehlásením o zhode.
Prehlásenie o zhode je o zhode s určitou normou.
----------------------------------
A ešte jedna maličkosť:
Už ako chlapci na brigáde sme sa dozvedeli a sami si vyskúšali, ako môžeme určiť kvalitu pšenice. Stačilo ju požuť a buď nám vznikla v ústach z neho žuvačka, alebo nevznikla. To je všetko.
Nuž ešte raz pavol54.
Zabiehaš do vecí o ktorých si myslíš, že im rozumieš a asi si neuvedomuješ, že tým (dúfam, že nevedome) zavádzaš iných. Následne, ak ťa niekto, ako napríklad ja opravím, začneš hlúpučko skákať, urážať a následne odvádzať debatu niekam inam.
Je to fuj.
je to naozaj fujavé, ver mi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať