Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-conte...za_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-conte...za_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam
Skôr by som povedal, že ktoré ako, kto ako, kde ako...alebo sa mýlim, čo myslíš ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dáša_
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-conte...za_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam
Mňa zaujal Welsh rarebit ... nielen názvom, ale aj indickým korením curi...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ale sú tam aj úplne normálne a použiteľné recepty, hne´d zajtra sa chystám, že kúpim čerstvú bryndzu niečo vyskúšam. Asi začnem polievkou
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

V taliansku je nová baktéria xylella fastidisa, ako som rád že tu máme voľne pohybujúcich sa migrantov. Na podošve nie je problém preniesť hocijaké baktérie, vírusy či vajíčka rôznej hávede
pri konflikte v jugoške doniesli mierotvorcovia do eu kukuričiara,
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Otazne je, aku historiu sterility mal za sebou chlieb, ktory ti pred tym vozili krasne zabaleny "vo vrecku zvlast". Rovnako to bol povodne nebaleny chlieb, rovnako ho nejaky pracovnik musel chytit do ruk (po tom, co sa vratil z velkej potreby a neumyl si ruky - povedzme), ibaze ho pred vlozenim do igelitky vlozil este aj to sacku. Ja by som to neriesil, mas to uplne to iste. Jedina istota je upiest si v domacej pekarni. Odkedy cestujem po celom svete tak hygienu neriesim, lebo to by som sa musel stat breatharianom. Do kuchyn radsej nenazeram, potkanov povazujem za beznu vybavu a cele to vnimam ako trening imunity na principe ockovania. Je to neuveritelne, ale funguje to. Uz asi 20 rokov som nemal ani crevnu chripku a odkedy som zmenil skladbu stravy tak ani prechladnutie.
7 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Brigádovala som v pekárni, pomery ovládam. Ilúzie nemám. Keď diétne sucháre dopadali z horného poschodia na betónovú podlahu, to bolo pre mňa viac šokujúce, ako samotná hygiena v celej prevádzke. Nakoniec tam bolo čisto, išlo o veľkopekáreň, ale najväčšie nebezpečie boli podrážky, pretože sa vychádzalo na dvor, či bolo sucho alebo dážď.
Teraz som riešila inú vec, a najmä vysoké teploty. Kuriéri vždy výborní, teraz som zažila kultúrny šok.
Imunitu si treba zvyšovať, súhlasím, ale nechcela by som prísť k cudzokrajnej baktérii.
Kupujem si balený chlieb, ale v horúčavách mám s ním zlé skúsenosti. Dusí sa pod obalom a rýchlo splesnivie. Preto nebalený. Človek nájde plesnivý chlieb aj v Bille v lete, zažila som. Celý rad. Pekáreň nemám, ale pečiem chlieb. V horúčavách si však nebudem vnútri ešte viac podkurovať.
Ale rozumiem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Praveze "domaca pekaren" podkuruje minimalne, ovela menej ako ked pecias v rure. Okrem toho mozes piect na balkone. My pecieme zvycajne v kupelni kvoli hluku.
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
korela
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.
To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ingrid Ondruskova
To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
Ingridka

Teraz si sa vrátila ?....teraz, teraz...?
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ach buchač.....musím len a len súhlasiť....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ingrid Ondruskova
Ach buchač.....musím len a len súhlasiť....
Aááách, Ingridka...so mnou sa (poväčšinou) len a len musí súhlasiť.
Na rozdiel o niektorých viem, že ako to bežalo (a určite aj beží) v hyperoch.
Tie všeliaké story z úst manželky (managerky oddelenia) zneli nie raz neuveriteľne, len som krútil hlavou...ale čo už.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
Brožúra o receptoch z bryndze z roku, keď Martin bol ešte Turčiansky Svätý. Autorka je tuším manželka Janka Alexyho http://delikatesy.etrend.sk/wp-conte...za_recepty.pdf

tie recepty sú pre mňa dosť prekvapújúce, ja som vždy žila v presvedčení, že na Slovensku sa takto nikdy nejedlo.... A určite aj niečo vyskúšam
Dáška, pozri si aj toto, aj druhý diel
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/1287/B...-reci-Diel-I/1, aké fajnovosti jedli, že šparľová polievka,podobná kuchárka je aj od Timravy
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zrejme dobrá reštaurácia
alergén.jpg  
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj tak sa buduje konkurencia.
Naši chodia do jednej v Prahe, navaria jedlo aj nie z menu, podávajú ho tak štýlovo v panvičkách a dreve, podľa toho o čo ide. A ak ide o bezlepkové jedlo, bezmliečne, tak ho prinesú so zapichnutou zástavkou v jedle - bez lepku, pôsobí to efektne, a človeku to okrem radosti spôsobí aj pocit potvrdenia hodnovernosti jedla. Proste pečatidlo. Za svet si neviem spomenúť, ako sa volá reštaurácia.
V Prahe už dobrých pár rokov sa v školských jedálňach podávajú tieto obedy pre intolerantných na potraviny. Na Slovensku sa ešte vždy dobieha s väčšinou vecí, pričom nás ako národ považujú za temperamentnejších. Neviete kde sa stráca táto naša celkom príjemná národná črta?
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://nazory.pravda.sk/komentare-a-...hej-kategorie/
Východ a západ Európy rozdeľuje kvalita potravín
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ingrid Ondruskova
korela
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.
To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
A co si urobila Ty. Neupozornila si ich?
0 1
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
NIEEE! Ja vidím výborne do diaľky a nebola som ani v pečivovom oddelení, videla som to z peknej diaľky nemala som dôvod /okrem pohoršenia ako to u nás vlastne funguje/ prejsť X metrov , aby som ich upozornila....ale úprimne sama neviem, čo by som spravila, keby som stála rovno 1m pri nich! Poznáte túto komunitu? Minimálne by ma prizabili pohľadom!! Zlaté Taliansko!! pre porovnanie: pred časom sme sa vrátili z dovči v Itálii a tam bol chlieb len a len ZABALENÝ!!
Ale mám poučenie do života: budem kupovať len balený! Veď sú u nás aj také, napr. zemiakový krájaný a je celkom výborný!!!
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač

A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.
buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať