Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Správne - bavíme sa o dlabancoch....
To len Palinko (ako vždy) zmení na niečo iné.... a ešte jar88 (ale u toho už nečítam tie jeho "bludy").
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
keď je niekto precitlivený, tak sa u nás vraví: "Nevieš z čoho priberieš"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
pavol54
vicktor
A co jedli, ked sa uz bavime o potravinach? KDP a pilinove krekry?
kto, čo jedol?
Tych 12000 bojovnikov na trase Doupov - Lest.
Pretoze toto je polemika o potravinach, havaria tatrovky patri inam, tak som zasa otocil na jedlo.
tri dni denne teplú stravu varenú v poľných kuchyniach(voľakedy bol každý prapor vy bavený poľnou kuchyňou ktorá varila za presunu ) ALE SA OSPRAVEDLŇUJEM chcel som to o nehode napísať do "starej blažkovej"
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

z 19.5.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
vicktor
Keby si mal kamaratky so skusenostami z masombinatu, konzervarne, ... umres hladom.
No u mňa za porušenie letí behom povestných troch minút a ani poslednú výplatu nedostane a je veľmi rád že mu nezosobním celú výrobnú šaržu.
Je to rôzne. Nemusí ísť práve o pracovníka na hierarchicky poslednom stupni, ale vedenie fy.
Keď som bridádovala za štud. čias vo veľkopekárni, tak som na výstupe z pece chleby v termorukaviciach prekladala na pojazdné regály. Vychádzali z linky po štyroch kusoch naraz. Ak som sa za smenu musela aspoň raz vzdialiť, nemal ma kto zastúpiť, tak ako sa pecne nahromadili, tak aj začali padať na podlahu.
WC bolo prístupné iba z dvora, ktorý bol pri daždivom počasí zablatený, pri suchom prašný. Takže klusom tam i späť. Stáli zamestnanci tiež nepoužívali návleky, pretože ich ani nemali.
Dnes by prevádzku asi už aj brigádnici nahlásili na hygienu. Ako je možné, že to nikomu vo firme neprekážalo?
Odhliadnuc od všetkých negatív zapekaných výrobkov, čo sa hygieny týka, tak sa pri nich zachováva asi najväčšia hygiena.

Za socíku vedelo veľa šikovných ľudí aj neumelo podávať tzv. zlepšovacie návrhy, z ktorých si vedeli dobre finančne prilepšiť. A na každej prevádzke sa vždy vedelo niečo nájsť. Podávali sa aj vyslovené nezmysly vytvárajúce straty, ktovie aké % z nich prešlo, aby sa splnil plán.
Komu bránilo v tej pekárni nepodložiť pod výstup z linky jednu mobilnú kaďu v prípade neprítomnosti pracovníka, nechápem. Aké som z toho mala pocity a výčitky, nemusím rozoberať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zásadne nekupujem výrobky od Vinice, mrazenú zeleninu, odkedy v nej našiel syn filter z cigarety. Nevšimla som si ho ani ja. Mal 10, a bol z toho zhnusený.
V návale hnevu som im hneď zavolala, poobede, vrátnik - že tam už nikto nie je, ani majster, iba robotníci. Tak sa niet čo čudovať. Vyriešila po svojom, nechcem od nich 20 r. nič ani zadarmo.
Ale v podstate je to jedno. Istota, iba čo si doma človek pripraví sám.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Zásadne nekupujem výrobky od Vinice, mrazenú zeleninu, odkedy v nej našiel syn filter z cigarety. Nevšimla som si ho ani ja. Mal 10, a bol z toho zhnusený.
V návale hnevu som im hneď zavolala, poobede, vrátnik - že tam už nikto nie je, ani majster, iba robotníci. Tak sa niet čo čudovať. Vyriešila po svojom, nechcem od nich 20 r. nič ani zadarmo.
Ale v podstate je to jedno. Istota, iba čo si doma človek pripraví sám.
keby museli odložiť cigi a mobily do skriniek v šatni to sa nestane. Ale určite to majú napísané v HaCCP ten platí najmenej 25 rokov
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

No, keby, ale nikto pri nich nebol. Ešte nemá 35....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Toto je presne ten tester z vyššie uvedeného videa potravín
https://www.gme.sk/greentest-eco
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pan z videja...si preco nepomera masinkou v markete...by usetril aj kešku aj nervy...ci o ine ide?!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Som presvedčený, že vo všetkých "marketoch" to bude takmer to isté. Rád by som videl meranie niekde u záhradkárov. Možno detto...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Pan z videja...si preco nepomera masinkou v markete...by usetril aj kešku aj nervy...ci o ine ide?!
hmm, len ci by neznehodnotil tymi dierkami tovar
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tai...niekedy mam pocit..ze "tovar"uz niekto pouzil...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Som presvedčený, že vo všetkých "marketoch" to bude takmer to isté. Rád by som videl meranie niekde u záhradkárov. Možno detto...
Hodnoty sa menia v priebehu dňa, preto je dobré vedieť, čo sa má kedy zbierať.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Možno sa menia, ale predpokladám, že veľmi nevýrazne. Ak má niečo 10 x prekročený limit, určite sa to v priebehu dňa nezmení tak, aby to bolo v limite. Možno to nebude 10 x viac, ale iba 9,5 x viac.
Link k téme: https://primar.sme.sk/c/1626764/dusi...#axzz4hoShHsf3
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Možno sa menia, ale predpokladám, že veľmi nevýrazne. Ak má niečo 10 x prekročený limit, určite sa to v priebehu dňa nezmení tak, aby to bolo v limite. Možno to nebude 10 x viac, ale iba 9,5 x viac.
Link k téme: https://primar.sme.sk/c/1626764/dusi...#axzz4hoShHsf3
Veľmi by si sa čudoval ako sa menia hodnoty v priebehu dňa. Však aj ty keď si niečo švacneš nafúkaš viac ako keď na teba začnú pôsobiť vonkajšie vplyvy.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nerozumiem, ake vonkajsie vplyvy?
Ked si svacnem a fuknem do dragera, tak drager napocita nezmyselne cisla. Presne ako ked niekto nafuka 5 promile a podobne kraviny. V skutocnosti iba drager zachytil pozostatky vyparov etanolu po vypiti. A nie to co ma byt v krvi priamym prepoctom z dychu...
Ked to pecen zacne odburavat, tak sa nejedna o vonkajsi vplyv.
PS: ak je nieco raz vyhnane do 2 az 3 nasobnej velkosti vdaka dusicnanovym hnojivam, tak nie je mozne dostat sa na uroven potraviny prirodzeneho vzrastu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Priniesli mi pred mesiacom od záhradníka planty paradajok, 5 do voľnej prírody a 4 skleníkové, tipo a parto, a neoznačili sa. Neviem ktorá, jedna je z nich v skleníku, je 2x väčšia ako ostatné. Nehnojené. Zrejme jej stačilo na väčší vzrast iba teplo. To len tak na okraj, k podmienkam.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Toto je trosku o inom. Samozrejme ja myslim zvacsenie objemu neprirodzenou cestou...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kurence co su este malinke a uz padaju na prsa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať