Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
pavol54
taiko
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
taiko
pavol54
taiko
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Za socíku si pamätám, na záhrade asi 20 kopiek zemiakov odroda čo špajza dala, na zimné zásobovanie sme si museli nanosiť zo zelovocu, najprv asi po 30 halierov, neskôr asi po 80 hal, vrecia 50 kg vratné, najmä si pamätám že ich nikto nechcel pestovať lebo pásavka a vraj na horniakoch ich toľko nebolo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Hm...za socíku, za socíku...
Čo si pamätám, tak socík trval od 1948 do 1989. Takže sa pýtam, na ktoré obdobie myslíš ?

I Pavol riekol :
"Nik nechcel pestovať a Horniakoch ich toľko nebolo."
Počuli sme slovo Pavlovo.
Ááááámen.

Pavol nie je Boh, takže nie vždy má pravdu.
Ale keďže ich nik nechcel pestovať, a na Horniakoch (presnejšie pod Tatrami, na Spiši...) bolo v rokoch 70tych zemiakov jak nadrbaných, že nestíhali zber.
Takže nastúpil brigáda študentov. Týždne sme tam trávili, týždne...a nie po jednej-dvoch triedach, ALE celé stredné školy sa realizovali na zbere. Školy - ZRPŠ mali vtedy solídne príjmy do kasičky...dokonca aj my sme si prišli na svoje, nejaký zárobok sme mali tiež do vrecka.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Práve čítam mail:
Posielam všetkým tým, na ktorých zdraví mi záleží.....;

Pozrite až do konca .........!!!

Tak rád som mal bravčové vo vlastnej šťave z Mäsokombinátu Nové Zámky.

a k tomu kmínový chlieb.
Kokoukej až přes závěrečné titulky!

https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy





2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja si iba spomínam, že prvé nové zemiaky boli z dovozu, a egyptské. Mama sa vytešovala, majú predsa inú chuť a sú čerstvé, neuskladňované, s petržlenom jedna báseň.
Roky? Možno aj 60, 70., aj 80. Čo ma vie prekvapiť, že dnes dostanem kúpiť nové zemiaky navädnuté, mäkké. Za tú cenu ma to znechutí.
Pred pár rokmi v krechtoch došli marhule, odchytila som s nimi chlapíka čo práve priniesol do výkupu, zobral ma domov do druhej, tretej obce, ... pol záhrady zemiakov. Tak mi za vedro vykopal. Ten rozdiel nemusím opisovať.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. keby to ľudia nekupovali - tak to ani nevyrábajú (v takej kvalite) ... ale povedia si - slovač zbodne všetko (a hlavne, ak tam napíšu, že "akcia"
ale želám dobrú chuť k nedeľnému obedu - tí čo nepozreli, tak radšej neskôr
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mozno by stacilo...aby sme stale -mozno niekto aj kazdy den nechcel hadzat do seba maso a vela..vela....a najlacnejsie....takze za malo penazi mala muzika-kvalita.....
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
korela
taiko
pavol54
taiko
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Za socíku si pamätám, na záhrade asi 20 kopiek zemiakov odroda čo špajza dala, na zimné zásobovanie sme si museli nanosiť zo zelovocu, najprv asi po 30 halierov, neskôr asi po 80 hal, vrecia 50 kg vratné, najmä si pamätám že ich nikto nechcel pestovať lebo pásavka a vraj na horniakoch ich toľko nebolo.
Nedorozumenie Nik nechcel pestovať lebo na horniakoch nebolo toľko (pásaviek)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
korela
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Hm...za socíku, za socíku...
Čo si pamätám, tak socík trval od 1948 do 1989. Takže sa pýtam, na ktoré obdobie myslíš ?

I Pavol riekol :
"Nik nechcel pestovať a Horniakoch ich toľko nebolo."
Počuli sme slovo Pavlovo.
Ááááámen.

Pavol nie je Boh, takže nie vždy má pravdu.
Ale keďže ich nik nechcel pestovať, a na Horniakoch (presnejšie pod Tatrami, na Spiši...) bolo v rokoch 70tych zemiakov jak nadrbaných, že nestíhali zber.
Takže nastúpil brigáda študentov. Týždne sme tam trávili, týždne...a nie po jednej-dvoch triedach, ALE celé stredné školy sa realizovali na zbere. Školy - ZRPŠ mali vtedy solídne príjmy do kasičky...dokonca aj my sme si prišli na svoje, nejaký zárobok sme mali tiež do vrecka.
si klamár a podvodník, ani len celý text nedokážeš prekopírovať ako dislektik každé druhé slovo
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A preto treba od 90 do 99%. :-)))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja chápem tie články, ale len tak pre srandu - mixované superzdravé smooties, napríklad 1 banán, 1 marhuľa, 1 hruška. Spolu sú to 4 sacharidové jednotky, čo je ekvivalent 40 g cukru. V članku boli použité 4g kocky cukru, teda bolo s nimi počítané. To znamená, že takýto pohár - to je poctivých 10 kociek cukru.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Túto zn. odjakživa obchádzam, stačí pohľad na ich obsah. Všetkému, čo dodávajú, nielen aktuálne semienka, o ktorých je reč.
http://www.info.sk/sprava/131003/na-...skeho-vyrobcu/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
ja chápem tie články, ale len tak pre srandu - mixované superzdravé smooties, napríklad 1 banán, 1 marhuľa, 1 hruška. Spolu sú to 4 sacharidové jednotky, čo je ekvivalent 40 g cukru. V članku boli použité 4g kocky cukru, teda bolo s nimi počítané. To znamená, že takýto pohár - to je poctivých 10 kociek cukru.
To možno áno, ale čo ti dodá to ovocie a čo cukrovinky?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

https://www.farmfoods.sk/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.kukkoniashop.sk/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Test kvality surovín na prípravu jedla, môžete ho urobiť sami, ide o svalový test.
13 minút, ktoré úplne zmenia váš pohľad na "zdravé" potraviny. Úvodné video seriálu, v ktorom testujeme pre vás potraviny, hotové menu, prílohy či jednotlivé ingrediencie...
Peter Planieta

Pre toto neustále brojím proti gastrolístkom a "nútenému" spoločnému stravovaniu. Každý zákon sa dá novelizovať.

https://www.facebook.com/zivafood/vi...type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/vi...type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/vi...type=2&theater
Naposledy upravil korela : 07.07.17 at 13:31
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja osobne parky,masove pomazanky,ci rozne narezy nekupujem vyse 20 rokov. Ked vidim niekde v zlozeni slovo "separat", tak mi je spatne! Ani pre moje macky by som to nekupila, nieto este pre ludi, brrr

sortiment mäsových výrobkov a ich zloženie nemenovaného obchodného reťazca...
https://www.farmfoods.sk/blog/bezne-...ych-retazcoch/
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som v zivote nekupila mlete maso pre mna je to hnus ako separat..aj ked ten je teda riadny "suteren"....ked vidim v at...v kosikoch niekolko balikov tejto mnamky...viem,ze isto slovak...mlete maso musi byt
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

najnovší hit - na modro svietiaca tlačenka, žiaľ neviem pridať video
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať