Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Co reklama na kura v tv...zrazu kazde z sk chovu....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vicktor
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
Na tu mi nesiahaj, kto má dlho čakať na prípravu normálnej?
Hodím 3-4 kopcovité lyžičky Velvetu, zalejem 1 deci vody /niekedy aj menej/ a ranná kofeinová zbraň hromadného ničenia hotová. :-)))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
vicktor
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
Tie syry sú plné rôznych tavných solí. To mi vadí najviac.
Dá sa vyrobiť aj doma, z tvarohu. Ale ani ten nerobím, no skúšal som.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja keď syr - tak si šmaknem na Nive..... odrezanej z bloku.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Ja keď syr - tak si šmaknem na Nive..... odrezanej z bloku.....
Ja mám najradšej kraj nejakého tvrdého syra alebo aj plesnivého. Riadne oschnutý a tvrdý :-)) ale nie oplesnený :-)
Som minule prišiel do mäsiarstva a hovorím, dve hentie oschnuté klobásy :-)))))))))
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vicktor, aj tá "dobrá pleseň" je vlastne jedovatá /zaťažujúca pečeň/. Aj preto plesnivé syry nemajú jesť tehotné ženy.
Častokrát si ľudia myslia že tá pleseň je vlastne zdravá :-)
Všetko je iba o tom, zjesť toho málo a málo často.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
lujza.j
Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
Na tu mi nesiahaj, kto má dlho čakať na prípravu normálnej?
Hodím 3-4 kopcovité lyžičky Velvetu, zalejem 1 deci vody /niekedy aj menej/ a ranná kofeinová zbraň hromadného ničenia hotová. :-)))
dlho čakaťnachystam šalicu šťuknem mačkátkom ... par sekúnd....a mam ozajstú kávu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
isto sa dá kúpiť aj syr...ktorý nie je z PL...teda dúfam...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Lujza, toľko kofeínu do tak malého množstva vody ale nedostaneš. To je jediný dôvod mojej rannej kávy.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tweety
vicktor
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
a ešte máš predstavu ako sa realizuje tá zmes syrov? To je podprahové ovplyvňovanie myslenia konzumenta. Ešte zamontuj ten vtip o recyklovanom črievku a je to.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
Dá sa to rozoznať..... je modrá až zelenomodrá, prípadne tmavozelená.... ta druhá je viacmenej zelenkavá, alebo smetanovobiela....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
Lujza, toľko kofeínu do tak malého množstva vody ale nedostaneš. To je jediný dôvod mojej rannej kávy.
to je závislosť
tu nastavíš ristreto pridaš g na kave ...ak ti nestačí..a mas šupu
ok...100ludí +100chutí....kedysi dávno neska...
ja už radšej zalievanú....napr. u mamy
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... skôr je to ranný rituál, ak mám dovolenku, kávu nepijem skoro vôbec...
Zalievanú som robieval, ale to množstvo v pohári bolo srandovné, nebolo kde vodu naliať
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
to je závislosť
tu nastavíš ristreto pridaš g na kave ...ak ti nestačí..a mas šupu
ok...100ludí +100chutí....kedysi dávno neska...
ja už radšej zalievanú....napr. u mamy
I ja..... rôzne tie instant, presso a iné varianty.....blééé.... to u mňa káva nie je.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
Naposledy upravil korela : 25.04.17 at 14:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať