Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
lujza.j
romana147
lujza.j
Mne je jedno kde sa to vyrába od tej zn.nekupujem nič....x krát sťahovane konzervy z trhu....
NABUDúCE NEKUPUJ OLEJ V KONZERVE
Prečo od Trentonu....žiadny problém....3l bandaska

Ale ako obyčajne misia splnená od teba....
ty máš od sp rostých policajtov nejakú "misiu ? "
0 4
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

romana147
lujza.j
romana147
lujza.j
Mne je jedno kde sa to vyrába od tej zn.nekupujem nič....x krát sťahovane konzervy z trhu....
NABUDúCE NEKUPUJ OLEJ V KONZERVE
Prečo od Trentonu....žiadny problém....3l bandaska

Ale ako obyčajne misia splnená od teba....
ty máš od sp rostých policajtov nejakú "misiu ? "
Kľudne si kopni....si king.....kong.....
3 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

lujza.j
romana147
lujza.j
romana147
lujza.j
Mne je jedno kde sa to vyrába od tej zn.nekupujem nič....x krát sťahovane konzervy z trhu....
NABUDúCE NEKUPUJ OLEJ V KONZERVE
Prečo od Trentonu....žiadny problém....3l bandaska

Ale ako obyčajne misia splnená od teba....
ty máš od sp rostých policajtov nejakú "misiu ? "
Kľudne si kopni....si king.....kong.....
NEPÍŚ buchačoviny = nebudem mať na čo reagovať
0 2
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Aj u nás sa nájdu také šikovné družstvá napr. v Chtelnici. Vlastné mäso, vlastné výrobky, vlastné krmivo pre vlastný chov. Len keby ľudia neboli lenivý, objavili ich vo svojich regiónoch a začali nakupovať. Potom by mali reťazce poplach.
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Jarka ja mám farmárov v okolí, rada u nich nakúpim a podporím ich rodinné farmičky
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

anet
Jarka ja mám farmárov v okolí, rada u nich nakúpim a podporím ich rodinné farmičky
Ak sa dá, tiež radšej podporím farmičky, ako reťazce.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tie polovičné ceny v linku sa mi veľmi nezdajú.
Je dosť takýchto predajní, ibaže je tu jeden háčik.
Vo všetkých predajniach, čo som bol ja, sú o dosť vyššie ceny ako ich má zahraničný predajca...a tie ceny si nemôže veru každý dovoliť.
Irónia je aj to, že na dedinách sú potraviny drahšie.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Aj u nás sa nájdu také šikovné družstvá napr. v Chtelnici. Vlastné mäso, vlastné výrobky, vlastné krmivo pre vlastný chov. Len keby ľudia neboli lenivý, objavili ich vo svojich regiónoch a začali nakupovať. Potom by mali reťazce poplach.
Jarka to je pekné, ale buď pestujem alebo predávam z dvora . Oboje sa naraz nedá. Mám to vyskúšané, ak niekto príde náhodou vtedy keď práve pripravuje tovar pre väčšieho odberateľa, vtedy je to možné. Príklad :Sedím na postrekovači v ochrannom obleku. Príde klient že chce viazaničku cibuľky, alebo päť kíl zemiakov. Teda sa musím vyzliecť, očistiť od postreku, ísť do poľa vytrhnúť päť cibuliek očistiť ak by som mu povedal nákladovú cenu tak ma pošle do r..i. A tak ich tam posielam slušne ja s výhovorkou nemám ERP. A to ešte neviem či medzi tým nezačne fúkať vietor a postrek môžem vyliať. V začiatkoch prišiel jeden sused(ťažký od peňazí) videl na záhradke jarnú zeleninu. objednal si na sobotu polievkovú dávku. Tak som si ju pripravil prišiel povedal som cenu a nato z neho vyletelo "veď to je drahšie ako Tescu" Skrotol keď som mu povedal že jeho služby sú drahšie ako u konkurencie
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pali, iste to majú trošku jednoduchšie napr. na tom družstve, ak majú viac zamestnancov a vlastný obchod s predavačom. U nás na ringu zväčša nakupujem u toho istého predajcu. Viem, že cez týždeň ako rodina pestujú a v piatok a sobotu predávajú. No vždy hovorím, že ich ľutujem v ako v mraze, v daždi, v horúčave musia byť vonku na ringu ak chcú predať. U nás len také okrasné prístrešky. Nemajú sa kde schovať pred vetrom, ani dažďom. Zaslúžený chlebíček.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Pali, iste to majú trošku jednoduchšie napr. na tom družstve, ak majú viac zamestnancov a vlastný obchod s predavačom. U nás na ringu zväčša nakupujem u toho istého predajcu. Viem, že cez týždeň ako rodina pestujú a v piatok a sobotu predávajú. No vždy hovorím, že ich ľutujem v ako v mraze, v daždi, v horúčave musia byť vonku na ringu ak chcú predať. U nás len také okrasné prístrešky. Nemajú sa kde schovať pred vetrom, ani dažďom. Zaslúžený chlebíček.
poznám dobre, tiež som si odskúšal, ale doba "predsieťová" kupodivu prvá bola Billa taká malá nenápadná ale ako odkúpilo tesco K mart, tak to šlo do hája aj veľa skladov sa zavrelo a už sa len tlačia nahrabať si predstav len na zisku mali vlani 500 miliónov čo vyviezli Nemcom a Anglánom na dôchodky
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dnes nám pod Tatrami zvonil maďar z dolniakov po ulici dom od domu a núkal jahody a jablka.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
Dnes nám pod Tatrami zvonil maďar z dolniakov po ulici dom od domu a núkal jahody a jablka.
a vie po maďarsky? Lebo každý od Piešťan vyššie a ma značku auta KN,DS,GA NZ je u miestnych Maďar, nemusí vedieť ani ceknúť
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja by som tiež mohla kupovať mäso tu z družstva,ale tam boli pred rokom také ceny,že sa mi oči pretáčali...ktovie,aké ceny majú teraz.Pochybujem,že polovičné ako v čechách.
schválne som to išla pohľadať....Hovädzie stehno 11,35
Hovädzia roštenka nízka 14,83
Hovädzia roštenka vysoká 12,28
Hovädzí krk 11,23
Hovädzia nožina (ossobucco) 11,23
Hovädzia slabina 9,72
Hovädzia pravá sviečková 34,97
Hovädzia falošná sviečková 14,83
Hovädzie plece 10,42
Hovädzie rebro + hruď 4,98
Hovädzie kosti - špikové 2,55
Hovädzie kosti polievkové (harfa) 2,09
Hovädzí jazyk 4,08
Hovädzí chvost 2,79
Hovädzie držky 4,86
Hovädzí výrez 5,55
Hovädzia pečeň 1,66
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

kopretinka
ja by som tiež mohla kupovať mäso tu z družstva,ale tam boli pred rokom také ceny,že sa mi oči pretáčali...ktovie,aké ceny majú teraz.Pochybujem,že polovičné ako v čechách.
schválne som to išla pohľadať....Hovädzie stehno 11,35
Hovädzia roštenka nízka 14,83
Hovädzia roštenka vysoká 12,28
Hovädzí krk 11,23
Hovädzia nožina (ossobucco) 11,23
Hovädzia slabina 9,72
Hovädzia pravá sviečková 34,97
Hovädzia falošná sviečková 14,83
Hovädzie plece 10,42
Hovädzie rebro + hruď 4,98
Hovädzie kosti - špikové 2,55
Hovädzie kosti polievkové (harfa) 2,09
Hovädzí jazyk 4,08
Hovädzí chvost 2,79
Hovädzie držky 4,86
Hovädzí výrez 5,55
Hovädzia pečeň 1,66

TO AKOžE PEčEN SA TI ZDá DRAHá ?

a vraj je aj zdravá !!!!!!!!!!!!!!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

škoda že kanadská whisky sa vyrába z raže a nie z pšenice, po včerajšom oznámení ministra by bolo u nás "whiskovice" na Slovensku je známa ražovka v čechách žitná čo tak vyrábať pšeničkovicu
0 0
OneUp OneUp

OneUp je teraz online OneUp

.
Naposledy upravil kopretinka : 03.05.23 at 13:10
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

mari2x
TO AKOžE PEčEN SA TI ZDá DRAHá ?
a vraj je aj zdravá !!!!!!!!!!!!!!
1.vybral si si to najlacnejšie
2.ostatné nič? žiadna poznámka,že to je lacné? alebo že to je polovičná cena oproti reťazcu?
3.nikde netvrdím,že pečeň je drahá
4.okopírovala som celý cenník
2 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

kopretinka
mari2x
TO AKOžE PEčEN SA TI ZDá DRAHá ?
a vraj je aj zdravá !!!!!!!!!!!!!!
1.vybral si si to najlacnejšie
2.ostatné nič? žiadna poznámka,že to je lacné? alebo že to je polovičná cena oproti reťazcu?
3.nikde netvrdím,že pečeň je drahá
4.okopírovala som celý cenník
Ja (občas) chodím do susednej dediny na steak zo ZEBU RÁD,ak platí INÝ
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

pavol54
škoda že kanadská whisky sa vyrába z raže a nie z pšenice, po včerajšom oznámení ministra by bolo u nás "whiskovice" na Slovensku je známa ražovka v čechách žitná čo tak vyrábať pšeničkovicu
a tá so špecifickou ukrajinskou "príchuťou" by sa mohla volať PESTICÍDOVICA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať