Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

aby z toho synáčik nerobil frašku zachvíľu sa bude čudovať že sa tvaroh miesi v nádobách a miešačkou. nechcem toho výrobcu obhajovať ale skrutka sa môže uvolniť aj komukoľvek z nás v domácnosti, horšie by bolo ak by sa tam našiel napr. "hrzdavý klinec alebo potkaní jed" teda veci ktoré nie sú súčasťou procesu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
aby z toho synáčik nerobil frašku zachvíľu sa bude čudovať že sa tvaroh miesi v nádobách a miešačkou. nechcem toho výrobcu obhajovať ale skrutka sa môže uvolniť aj komukoľvek z nás v domácnosti, horšie by bolo ak by sa tam našiel napr. "hrzdavý klinec alebo potkaní jed" teda veci ktoré nie sú súčasťou procesu.
To áno, môže sa uvoľniť, ale práve preto je tam kontrola, nie?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
To áno, môže sa uvoľniť, ale práve preto je tam kontrola, nie?
máš predstavu ako prehľadáš jednu tonu zmesi? to by sa muselo len vyhodiť. a tú tonu možno premieša a nabalí za hodinu to sú fukoty, kontrola aj keď zastaví stroj že niečo zahrkalo už nič nenájde len ho môže nechať opraviť Ani vodič nedokáže zabrániť aby pneumatika na aute nepraskla napriek tomu že kontroluje jeho chod
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som bola po dlheeeej dobe v slovenskych obchodoch a musim uznat ze som milo prekvapena-uz konecne vidno aj nejake tie bio potraviny v regaloch a vela rozneho vyberu z racionalnej stravy-rzne vlocky,muky,cestoviny nielen biele.rovnako i nejake to maslo a bio jogurt ci tvaroh...je to este velmi malo,ale aspon ze to uz zacina.
co sa ale tyka cien,je to katastrofa.pokial v Rakusku stoji mala merci bomboniera 2,50 u nas v Bille stala ta ista viac ako 4 eura.je to normalne???
a takto by som mohla hovorit o vsetkom.
niezeby som to merci kupovala,ale mali to tam hned z prichodu vyhodene a tak mi to padlo do oka.ceny potravin su na slovenske platy velmi nadsadene.hanba nasim politikom!!!
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

osky Pozri príspevok
ja som bola po dlheeeej dobe v slovenskych obchodoch a musim uznat ze som milo prekvapena-uz konecne vidno aj nejake tie bio potraviny v regaloch a vela rozneho vyberu z racionalnej stravy-rzne vlocky,muky,cestoviny nielen biele.rovnako i nejake to maslo a bio jogurt ci tvaroh...je to este velmi malo,ale aspon ze to uz zacina.
co sa ale tyka cien,je to katastrofa.pokial v Rakusku stoji mala merci bomboniera 2,50 u nas v Bille stala ta ista viac ako 4 eura.je to normalne???
a takto by som mohla hovorit o vsetkom.
niezeby som to merci kupovala,ale mali to tam hned z prichodu vyhodene a tak mi to padlo do oka.ceny potravin su na slovenske platy velmi nadsadene.hanba nasim politikom!!!
a to este ta debilna Ficova vlada,ide zriadit byrokraticky fond ktory bude brat farmarom peniaze na propagaciu slovenskych potravin-takze tymto dosiahnu jedine dalsie ich zdrazenie a pokles odbytu.
Ciste Kocurkovo,idu pomoct tak ze pomozu par byrokratom sa zamestnat na ukor farmarov ktory toto zaplatia-ak chcu pomoct,tak nech zrusia ministerstvo z ktoreho viac skody ako uzitku. http://www.agroserver.sk/news/vznik-...-agrovyrobkov/
Naposledy upravil trisestri : 11.02.13 at 19:03
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
ja som bola po dlheeeej dobe v slovenskych obchodoch a musim uznat ze som milo prekvapena-uz konecne vidno aj nejake tie bio potraviny v regaloch a vela rozneho vyberu z racionalnej stravy-rzne vlocky,muky,cestoviny nielen biele.rovnako i nejake to maslo a bio jogurt ci tvaroh...je to este velmi malo,ale aspon ze to uz zacina.
co sa ale tyka cien,je to katastrofa.pokial v Rakusku stoji mala merci bomboniera 2,50 u nas v Bille stala ta ista viac ako 4 eura.je to normalne???
a takto by som mohla hovorit o vsetkom.
niezeby som to merci kupovala,ale mali to tam hned z prichodu vyhodene a tak mi to padlo do oka.ceny potravin su na slovenske platy velmi nadsadene.hanba nasim politikom!!!
preto som u vás ako na klavíri ....ja Mon šerku....2,50e v lidli pred vianocami teraz je tuším za 2,99e
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
máš predstavu ako prehľadáš jednu tonu zmesi? to by sa muselo len vyhodiť. a tú tonu možno premieša a nabalí za hodinu to sú fukoty, kontrola aj keď zastaví stroj že niečo zahrkalo už nič nenájde len ho môže nechať opraviť Ani vodič nedokáže zabrániť aby pneumatika na aute nepraskla napriek tomu že kontroluje jeho chod
dúfam, že podnikáš len v polnohospodárstve a nie aj v potravinárstve....
to nemôžeš myslieť vážne, taký argument...
každý jeden téglik, balík tvarohu by mal byť skontrolovaný pred expedíciou a nie prehladávať tonu zmesi, ked mi odletí šrob.....
to majú byť tie super slovenské potraviny ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54 Pozri príspevok
máš predstavu ako prehľadáš jednu tonu zmesi? to by sa muselo len vyhodiť. a tú tonu možno premieša a nabalí za hodinu to sú fukoty, kontrola aj keď zastaví stroj že niečo zahrkalo už nič nenájde len ho môže nechať opraviť Ani vodič nedokáže zabrániť aby pneumatika na aute nepraskla napriek tomu že kontroluje jeho chod
možno detektor kovov?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis Pozri príspevok
dúfam, že podnikáš len v polnohospodárstve a nie aj v potravinárstve....
to nemôžeš myslieť vážne, taký argument...
každý jeden téglik, balík tvarohu by mal byť skontrolovaný pred expedíciou a nie prehladávať tonu zmesi, ked mi odletí šrob.....
to majú byť tie super slovenské potraviny ?
Hlavne, že pani neprišla o zub, to by bolo škody!
Tá skrutka tam vôbec nemusela odpadnúť zo stroja, ale niekto ju tam mohol hoci i z jedu šmariť, dôvodov k nespokojnosti na pracoviskách pri dnešných platoch je dosť.
Moje dieťa po príchode zo školy malo udusenú mrazenú zeleninu, slovenský výrobca, pokladala som ho za kvalitného, a žulo a žulo, až nakoniec vybralo z úst špak.
Keď si na to spomeniem ešte i dnes, tak mi príde pri predstave, kto ho mohol mať v papuli zle. Bolo mi ho tak ľúto, poníženie. Jeho i moje.
Okamžite som tam volala, prevádzka na strednom Slovensku, bežala druhá zmena, iba vrátnik, do výroby sa nedalo dovolať, nebol prítomný ani majster, iba ľudia pri linke. Viem si predstaviť, kto v tom kraji v tom čase tam mohol byť aj zamestnaný. Viac som od nich nič nekúpila.
Neviem, či by nejaký detektor ten špak zaregistroval. Asi nie.
V mladosti som si každé prázdniny našla brigádu, nemusela som, ale ma to bavilo, vždy inú, nejako ma bavili technológie, čo sa mi neskôr v živote aj zišlo.
Prvou bola práca v pivovare. So spolužiačkou sme zrakovo kontrolovali na páse umyté fľaše pred plnením. Čo všetko tam pozostávalo, najčastejšie myšky, alebo kruhy od olejov a pod. To umývačka nezvládala očistiť. Keď sa vyskytlo po sebe naraz viac špinavých fliaš, boli sme dve, nestihli sme ich vychytať. Lenže myšku v pive zákaznik zbadá.
Na rontghene by boli kostičky :-).Po troch dňoch sme odtiaľ odišli, príšerný hluk. Žiadne chrániče na uši.
Do džemov sa vraj cikávalo - chlapci, keď sa rozrozprávali, rovnako s mäsom sú príhody.
Nebola núdza o brigády.
Domáce príprava má istotu. A zaručenú hygienu. Darmo budú lekári apelovať, aké by boli viacnásobné odbery pri vybavovaní preukazov pre prácu s potravinami drahé. Je lepšie, keď sa ľudia nakazia. To je zvrátená logika.
Dnes je výroba viac zmechanizovaná, ale vždy tam bude ľudský faktor.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela,
možno keby si si ty ten zub zlomila, alebo tvojhe decko, tak by si to tak nezlahčovala..

ak by bola normálna výstupná kontrola, neprejde ani skrutka, ani špak...

ale hlavne- ked už reaguješ na môj príspevok, tak si všimni, že som nereagoval na tú nehodu zo skrutkou, ale na reakciu pavla54 - že to by potom museli ten tvaroh vyhodiť...no tak ho radšej dáme na predaj

ale mne takýto postup výrobcu nevyhovuje

to je také - také slovenské....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes fasiangova zabijacka v Trnave,za cca 2 hodiny vsetky vyrobky vypredane,tak ako vsade kde ich predavaju. http://www.trnavatourism.sk/fasiangy...iew/2013-02-12
Naposledy upravil trisestri : 12.02.13 at 13:13
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Peklo na talíři: Mléko

http://www.stream.cz/peklonataliri/7...a-taliri-mleko
2 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Podarené videjko. A výborná diskusia pod ním. 23 strán od rána hovorí zreteľne. Český spotrebiteľ sa už nedá len tak ľahko o....ť. - aj keď bola pozvaná odbornice Jebavá.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

gilda Pozri príspevok
Podarené videjko. A výborná diskusia pod ním. 23 strán od rána hovorí zreteľne. Český spotrebiteľ sa už nedá len tak ľahko o....ť. - aj keď bola pozvaná odbornice Jebavá.
Myslím si, že ak výrobca a obchod nedokážu predať mlieko v záručnej dobe, lacnejšie je ho predať za 10% ceny ako riešiť logistiku spätného zvozu a rozbaľovania. to sa nepodarilo ani spraviť recykláciu s alkoholom metanolovým (problematika neriešiteľná ) a to sú iné cenové pálky
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
Myslím si, že ak výrobca a obchod nedokážu predať mlieko v záručnej dobe, lacnejšie je ho predať za 10% ceny ako riešiť logistiku spätného zvozu a rozbaľovania. to sa nepodarilo ani spraviť recykláciu s alkoholom metanolovým (problematika neriešiteľná ) a to sú iné cenové pálky
tak neviem ci je nejaka zmena legislativy,alebo co v tom je-lebo este pred rokom ho predavali pred skoncenim zaruky za cca 20 centov aj menej a nie iba mlieko,ale napr aj mrazene ryby za 15% ceny a teraz ked zlavnuju tak maximalne 50%.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
tak neviem ci je nejaka zmena legislativy,alebo co v tom je-lebo este pred rokom ho predavali pred skoncenim zaruky za cca 20 centov aj menej a nie iba mlieko,ale napr aj mrazene ryby za 15% ceny a teraz ked zlavnuju tak maximalne 50%.
závisí koľko má na zásobách, za zľavy sú spravidla predajne postihované na platoch takže objednajú toľko aby museli zľavovať, čo najmenej
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

video som nepozeral ale z príspevkov nižšie predpokladám že sa jedná o HOAX o recyklácii mlieka, čo je absolútna blbosť na n-tú...
Netreba hneď veriť každej blbosti, treba trochu rozmýšľať aj tou guľou na krku:
http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
závisí koľko má na zásobách, za zľavy sú spravidla predajne postihované na platoch takže objednajú toľko aby museli zľavovať, čo najmenej
to hej, ale prémie majú aj podla výšky tržby....neobjednáš dosť - nepredáš - nezarobíš..
sú tlačený z oboch strán....preto sú aj problémy s masom po záruku a pod.

je vylúčené, aby centrály velkých zahraničných retazcov tlačili na vedúcich predajní, aby prebalovali maso po záruke a pod.... to je iniciatíva niektorých nenažrancov, ktorým sú prednejšie vlastné prémie....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

takisto to môže byť iniciatíva vedúceho predajne, ktorý to nakáže svojim zamestnancom, aby si nepokazil reputáciu na centrále.
By ste sa divili, ako tí "slušní vedúci" dávajú svojim zamestnancom príkazy v type ty pi**, ku*** prečo to neni hotové a tak ďalej, lenže zamestnanec ak nemá druhú prácu, musí držať hubu, lebo väčšinou vedúci má k dispozícii pohyblivú časť mzdy, ktorú prideľuje on, komu chce, teda aspoň "tí naši"....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať