Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tak dnes policajti pre istotu odprevádzali Poliakov s hnitým mäsom až po hranice.
Medzitým však zložili mäso v troch masiarstvách. Údajne kontrola u nich nič nenašla.
Ktovie, do čoho sa mali kuracie trupy a iné zapracovať?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dnes sa varí v školách z polotovarov? Veď to je okrem iného asi aj drahšie, nehľadiac na výživnú hodnotu.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

korela Pozri príspevok
Tak dnes policajti pre istotu odprevádzali Poliakov s hnitým mäsom až po hranice.
Medzitým však zložili mäso v troch masiarstvách. Údajne kontrola u nich nič nenašla.
Ktovie, do čoho sa mali kuracie trupy a iné zapracovať?
To uz ani nie je iba polske svinstvo, ale aj slovenske, ked to u nas odoberaju. Ja by som sa zameral aj na tie prevadzky, kam to smerovalo! Pozatvarat vsetko!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale najlepšie na tom je, ako sa Poliaci "dušujú", aké kontroly oni robia - kua - keby nie náš minister sa nas*al, tak sme zaplavení tým svinstvom permanentne. Tu je vidieť, že poľská kontrola potravín asi existuje len na papieri. Toto by mali naši europoslanci v európskom parlamente pripomenúť - nech už tým Poliakom aj nejaké poriadne sankcie vytnú.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hej, polské kontroly ťa trápia...

ale že to od nich slovenský masár bez mihnutia oka kúpi a potom predáva ako pomaly bio-slovenské, to nevidíš....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
hej, polské kontroly ťa trápia...

ale že to od nich slovenský masár bez mihnutia oka kúpi a potom predáva ako pomaly bio-slovenské, to nevidíš....
z hľadiska daňového ale podstatné je že si zaúčtoval do ceny výrobku (obeda) DPH, ale kam ju podel?
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
Divné, na Slovensku sú ceny ovocia a zeleniny v takej hladine ako v Rakúsku ovocie a zelenina s označením BIO.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jurino Pozri príspevok
Divné, na Slovensku sú ceny ovocia a zeleniny v takej hladine ako v Rakúsku ovocie a zelenina s označením BIO.
Mne to už ani nepríde divné. :-(
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jurino Pozri príspevok
Divné, na Slovensku sú ceny ovocia a zeleniny v takej hladine ako v Rakúsku ovocie a zelenina s označením BIO.
keby len to ale aj autá máme u nás najdrahšie
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

A keby len auta, ale tam maju asi 2800 € priemerny plat so 6%nou nezamestnanostou, co na Slovensku je nejakych 800€ (?) so 14%nou nezamestnanostou. Ale to je uz do inej temy. Len mi vrta v hlave, ze tam podnikatelia nemaju problem vyplacat zamestnancom ovela vyssie platy, ale u nas, ked sa ma zdvihnut minimalny plat na 320€, tak uz kricia, ze budu musiet prepustat. V com moze byt chyba?!
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Škoda, že nemáme stredovek.http://www.cas.sk/clanok/245224/pols...krajin-eu.html
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555 Pozri príspevok
A keby len auta, ale tam maju asi 2800 € priemerny plat so 6%nou nezamestnanostou, co na Slovensku je nejakych 800€ (?) so 14%nou nezamestnanostou. Ale to je uz do inej temy. Len mi vrta v hlave, ze tam podnikatelia nemaju problem vyplacat zamestnancom ovela vyssie platy, ale u nas, ked sa ma zdvihnut minimalny plat na 320€, tak uz kricia, ze budu musiet prepustat. V com moze byt chyba?!
Ja som mal na takéto bububu alebo výhovorky jeden taký komentár " Strašia starú babu veľkým č.....m, a myslia sa že sa zľakne"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Keď sa zodpovední budú takto k tomu stavať, hnilobu a nekvalitu tu budeme mať stále.
http://www.topky.sk/cl/10/1342698/Sk...li-veterinari-
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Tweety Pozri príspevok
Keď sa zodpovední budú takto k tomu stavať, hnilobu a nekvalitu tu budeme mať stále.
http://www.topky.sk/cl/10/1342698/Sk...li-veterinari-
ktovie kto vsetko si masti vrecka na smejdoch-slovaci predaju za par eur aj vlastnu mater,cest vynimkam.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

trisestri Pozri príspevok
ktovie kto vsetko si masti vrecka na smejdoch-slovaci predaju za par eur aj vlastnu mater,cest vynimkam.
Nie všetci. ešte existujú ľudia s morálkou.
A tých ktorých spomínaš, polož si otázku, prečo sa k tomu znížia? Čo ich k tomu vedie?
Ja ich neospravedlňujem.

No a najprv predajú Poliaci, následne sa to predá aj na Slovensku. Ale veď nakoniec sa to točí takmer po celej Európe.
Čo je najpozoruhodnejšie na tom všetko je, že EÚ okamžite striktne nezakročila. To akoby vysielala signál s tichým súhlasom.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

korela Pozri príspevok
Nie všetci. ešte existujú ľudia s morálkou.
A tých ktorých spomínaš, polož si otázku, prečo sa k tomu znížia? Čo ich k tomu vedie?
Ja ich neospravedlňujem.

No a najprv predajú Poliaci, následne sa to predá aj na Slovensku. Ale veď nakoniec sa to točí takmer po celej Európe.
Čo je najpozoruhodnejšie na tom všetko je, že EÚ okamžite striktne nezakročila. To akoby vysielala signál s tichým súhlasom.
Cely svet sa toci okolo ekonomiky. Az na dalsom mieste je mozno nieco zdravsie, ekologickejsie a podobne.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

erik555 Pozri príspevok
Cely svet sa toci okolo ekonomiky. Az na dalsom mieste je mozno nieco zdravsie, ekologickejsie a podobne.
A kde si nechal paragrafy v záujme zdravia človeka? Prečo sa neuvalí embargo tam kde treba?
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

korela Pozri príspevok
A kde si nechal paragrafy v záujme zdravia človeka? Prečo sa neuvalí embargo tam kde treba?
No ako som pisal! Zial, v prvom rade ide o ekonomicke zaujmy...taky je svet, ja som si to uz vsimol.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
A kde si nechal paragrafy v záujme zdravia človeka? Prečo sa neuvalí embargo tam kde treba?
Podnikatelia - dovozcovia serú na zákony ako je možné že každú zásielku potravín je treba pred dovozom na Slovensko hlásiť 24 hodín vopred ten poliak s tým hnilým mäsom je v tom nevinne, ja keby som bol úradník tak so slovenským importérom zacvičím. lebo ak je povinný hlásiť tak toho poliaka už musela čakať na mieste odberu veterinárna kontrola. a nenahlásený dovoz nemilosrdne do kafilérky komplet celý podľa dodacích listov, a ešte by mal súčasne čakať u odberateľa daňovák na kontrolu dokladov (faktúr). Ak ide vycvičiť vodičov aby dodržiavali rýchlosť tuto to nejde?
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
korela Pozri príspevok
A kde si nechal paragrafy v záujme zdravia človeka? Prečo sa neuvalí embargo tam kde treba?
Ja si myslím, že celé je to aj o nevôli a tichom súhlase zo strany našich zákonodarcov, ktorým tento stav vyhovuje. Doba je ťažká, nebude na dôchodky a celkom im vyhovuje čo národ zje a nevedomky si ničí zdravie vo forme skazených potravín, či konzumácií liekov so závažnými vedľajšími účinkami na zdravie človeka. Nie som zástanca akýchkoľvek konšpiračných teórií a vôbec tieto nezmysly nečítam, ale neustále zvyšovanie dôchodkového veku a redukcia výšky veku dožitia tomu všetkému len nasvedčuje ako vysokopostavení napomáhajú k tomu, aby nedošlo ku kolapsu celého systému.
Je to choré.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať