Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pavol54 Pozri príspevok
ešte aby bol výrobca aspartámu MONSANTO a je to jasné,
Monsanto asi vyrába aspartam.Monsanto nie sú iba hnojivá.Je to chemicko farmaceutický koncern.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

MisheliQ Pozri príspevok
Kupuj slovenské potraviny
tento a mnohé ďalšie letáky nájdete na http://www.sppk.sk/?pl=69&article=760
Namiesto cenovo dostupných slovenských potravín sa idú milióny utrácať na ich reklamu. Najlepšou reklamou domácich potravín by bola ich prijateľná cena. "Lacné" sú namiesto nich dovezené, napríklad poľské šmaky. Kupujte slovenské výrobky - to ako chodiť s krížom po funuse.
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Tak záleží na tom, či sa bavíme o cenovo dostupných potravinách z hypermarketu alebo priamo od chovateľa. Pokiaľ mi je známe, tak hypermarket nakupuje potraviny za cenu nižšiu než je cena "primeraná", v akej cene to potom predáva, je už na jeho "hlave". (na hodine zootechniky nám veterinár vravel ako napr. za také ovčie mäso hypermarket ponúkne chovateľovi 2,20 € - 2,50 € za kilo a potom ho predávajú za 7 € za kilo v hypermarkete)
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
MisheliQ Pozri príspevok
Tak záleží na tom, či sa bavíme o cenovo dostupných potravinách z hypermarketu alebo priamo od chovateľa. Pokiaľ mi je známe, tak hypermarket nakupuje potraviny za cenu nižšiu než je cena "primeraná", v akej cene to potom predáva, je už na jeho "hlave". (na hodine zootechniky nám veterinár vravel ako napr. za také ovčie mäso hypermarket ponúkne chovateľovi 2,20 € - 2,50 € za kilo a potom ho predávajú za 7 € za kilo v hypermarkete)
Lenže ten nákup 2,20-2,50 je v živej váhe. Odrátaj kožu, hlavu, kopytá a červá... Tento rok si to už odvážim, aby som vedel presne.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
v čom zasiahne štát pri vlastnej produkcii?
Ja si pamätám, že v minulosti chodili po domoch zisťovať stav domáceho zvieratstva, počet jednotlivo podľa druhov, sliepky, kačice a pod. Myslím, že to nebolo kvôli daniam, skôr o štatistike, my sme nič nemali, tak bližšie neviem.
Bol by taký problém pre štát, hoci aj kvôli nejakému nezmyselnému befelu z Bruselu nariadiť, že na hlavu môžeš doma mať z niečoho iba určitý počet kusov? Možno je to iba otázka času.
Niekoľko rokov okolo nás až do diaľky konečne všetko utíchlo, už sa znovu ráno začínajú ozývať kohúty. Znovu to začne....ráno o druhej budíček. Dúfam, že to bude mať pomalý nástup.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami Pozri príspevok
100 hektárov,no klobuk dole,ja mám s mojim hektárom cez hlavu.Je to ťažké,ked celoeuropsky absentuje zdravý rozum a necháme si mediami tlačiť do hlavy rôzne kaleráby.Robím s deťmi,všetci sa sťažuju na nedostatok penazí ale ani za svet tým deťom doma neuvaria,radšej tie hnusoby z obchodu kupujú.A vegetu,na tú tiež všetci majú peniaze.A všelijaké jupíky,džusiky,lízatká prifarbované...miesto aby dali na radiator krížaly jablk a hrušiek a usušili to.
Lekári. Správne si povedala, že aj médiami okrem vlastným reklám.
Naposledy som bola osobne na prednáške dr. Hruškoviča o alergiách, vtedy to bolo u nás aktuálne pre 15-imi rokmi.
Nebol by záujem zo strany lekárskej obce robiť o víkendoch, večeroch prednášky pre mladých rodičov, ale aj iného druhu i keď uvedomelosť evidentne stúpa v tejto oblasti? Nie zdarma, ľudia si radi zaplatia za fundovanosť. Je rozdiel, či je info z lifestylu, alebo priamo od odborníka.
Dr. Bukovský začal s prednáškovou činnosťou (má na webe).
Moje deti (bezdetné) vymetajú podobné aktivity po celom Sk až po Prahu, každé má svoj záber. Väčšinou víkendovky. Konkrétne aj včera večer som si vypočula 90 min. zhrnutie. To sa človek bežne nedočíta. Teraz tam bola účasť iba piatich ľudí, a predsa sa nájdu ľudia, čo to poskytnú v rámci osvety.
Život sa dá napriek dobe urobiť takým krásnym, prinášať dobré zvesti a radosť do života, optimizmus. Zároveň odtrhnúť aspoň časť ľudí od stupídnych programov v tv.
(Takto podobne na podnikovej prednáške pre zamestnancov otec vďaka lekárom zachytil svoju dg síce v poslednom štádiu, ale po operácii sa pozbieral a napriek zlým prognózam sa držal veľmi dlho. Tieto aktivity sú veľmi potrebné i dnes. A ľudia sú vďační.)
Okrem toho, ak neprichádza záujem o ľudí zhora, tak je vhodné vytvárať tlaky zdola. Svojpomoc. Je to smutné, ale už aj nutné.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

BXLmiami Pozri príspevok
100 hektárov,no klobuk dole,ja mám s mojim hektárom cez hlavu.Je to ťažké,ked celoeuropsky absentuje zdravý rozum a necháme si mediami tlačiť do hlavy rôzne kaleráby.Robím s deťmi,všetci sa sťažuju na nedostatok penazí ale ani za svet tým deťom doma neuvaria,radšej tie hnusoby z obchodu kupujú.A vegetu,na tú tiež všetci majú peniaze.A všelijaké jupíky,džusiky,lízatká prifarbované...miesto aby dali na radiator krížaly jablk a hrušiek a usušili to.
.... keď myslenie tak bolí ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MisheliQ Pozri príspevok
Tak záleží na tom, či sa bavíme o cenovo dostupných potravinách z hypermarketu alebo priamo od chovateľa. Pokiaľ mi je známe, tak hypermarket nakupuje potraviny za cenu nižšiu než je cena "primeraná", v akej cene to potom predáva, je už na jeho "hlave". (na hodine zootechniky nám veterinár vravel ako napr. za také ovčie mäso hypermarket ponúkne chovateľovi 2,20 € - 2,50 € za kilo a potom ho predávajú za 7 € za kilo v hypermarkete)
lubko6394 Pozri príspevok
Lenže ten nákup 2,20-2,50 je v živej váhe. Odrátaj kožu, hlavu, kopytá a červá... Tento rok si to už odvážim, aby som vedel presne.
...to máš tak ...

To potom aj tak vyzerá , keď sa veterinár do ekonomiky drbe ...
Horšie by to bolo samozrejme v opačnom prípade , ak by ekonóm ošetroval tie zvieratá ...

Ibaže najlepšie je , ak sa každý venuje svojej odbornosti ...

Ešte k tomu nákupu ...nie iba odpad je potrebné odrátať , ale do tej ceny zahrnúť aj tie iné náklady súvisiace so spracovaním zvieraťa ( mzdy , energie , .....)...jasné , že aj nejakú maržu ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem či to tu niekto už neprilepil - ale je to zaujímavé. http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-supermarketu/
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jurino Pozri príspevok
Divné, na Slovensku sú ceny ovocia a zeleniny v takej hladine ako v Rakúsku ovocie a zelenina s označením BIO.
korela Pozri príspevok
Mne to už ani nepríde divné. :-(
Preč zo Slovenska

Problém Slovenska podľa Medalovej spočíva v tom, že na trh sa dostáva málo domácich ekologických potravín. Na trhu v tomto ohľade úplne chýba mäso a mäsové výrobky.
Hoci v systéme ekologického poľnohospodárstva funguje na Slovensku vyše 300 subjektov, väčšina bioproduktov putuje zo Slovenska na ďalšie spracovanie do rozvinutejších krajín Únie, poznamenala. A paradoxne všetko bio, ktoré sa k nám dostáva z iných krajín je drahšie, keďže v cene je zarátaný aj prevoz.
http://aktualne.atlas.sk/sme-to-co-j...ko/spolocnost/
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač Pozri príspevok
...to máš tak ...

To potom aj tak vyzerá , keď sa veterinár do ekonomiky drbe ...
Horšie by to bolo samozrejme v opačnom prípade , ak by ekonóm ošetroval tie zvieratá ...

Ibaže najlepšie je , ak sa každý venuje svojej odbornosti ...

Ešte k tomu nákupu ...nie iba odpad je potrebné odrátať , ale do tej ceny zahrnúť aj tie iné náklady súvisiace so spracovaním zvieraťa ( mzdy , energie , .....)...jasné , že aj nejakú maržu ...
raz sa mi prihovoril jeden odborník " prečo si za to pýtate toľko keď to samé rastie dokonca aj keď spíte
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Peklo na talíři - vodou napichané čerstvé mäso

http://www.stream.cz/peklonataliri/7...i-cerstve-maso
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

ivuliatko Pozri príspevok
Peklo na talíři - vodou napichané čerstvé mäso

http://www.stream.cz/peklonataliri/7...i-cerstve-maso
to je bomba jedou v tom púl na púl
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Biznis je biznis...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bodaj by a všetky reťazce naraz.Dnes ma ani neviem prečo v Tescu zaujala plechovka piva a už vôbec neviem prečo som si prečítal zloženie nespomiem si na názov výrobcu CZ .klasika chmel voda kvasnice a kyselina askorbová.
manželka včera kúpila pomarančový sirup
Q-Lada(sračka od UART.sro Bánovce nad Bebravou
zloženie voda Glukózový sirup,Kyseliny Citrónová askorbová,aromatická zložka farbivá,tetrazín,arabská guma.
Samé fajnové svinstvá.Vylial som to .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

220870 Pozri príspevok
Bodaj by a všetky reťazce naraz.Dnes ma ani neviem prečo v Tescu zaujala plechovka piva a už vôbec neviem prečo som si prečítal zloženie nespomiem si na názov výrobcu CZ .klasika chmel voda kvasnice a kyselina askorbová.
manželka včera kúpila pomarančový sirup
Q-Lada(sračka od UART.sro Bánovce nad Bebravou
zloženie voda Glukózový sirup,Kyseliny Citrónová askorbová,aromatická zložka farbivá,tetrazín,arabská guma.
Samé fajnové svinstvá.Vylial som to .
ak chceš pravý sirup tak len "Oravan"
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

220870 Pozri príspevok
Bodaj by a všetky reťazce naraz.Dnes ma ani neviem prečo v Tescu zaujala plechovka piva a už vôbec neviem prečo som si prečítal zloženie nespomiem si na názov výrobcu CZ .klasika chmel voda kvasnice a kyselina askorbová.
Co sa ti nepaci na vitamine C?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
ak chceš pravý sirup tak len "Oravan"
Alebo si spraviť doma z domáceho ovocia. Kedysi som robila, dnes už nie - pijem iba "čistú vodu z vodovodu"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať