Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
takisto to môže byť iniciatíva vedúceho predajne, ktorý to nakáže svojim zamestnancom, aby si nepokazil reputáciu na centrále.
By ste sa divili, ako tí "slušní vedúci" dávajú svojim zamestnancom príkazy v type ty pi**, ku*** prečo to neni hotové a tak ďalej, lenže zamestnanec ak nemá druhú prácu, musí držať hubu, lebo väčšinou vedúci má k dispozícii pohyblivú časť mzdy, ktorú prideľuje on, komu chce, teda aspoň "tí naši"....
A to akože by mali podriadení pridelovať vedúcemu odmeny, podľa toho, aký je na nich dobrý?
Ako pekne vie poprosiť, aby načas a správne robili to, za čo sú platení. ???
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ak by niekto po mne vrieskal a nadával mi do *****ov, vrazím mu aj keby to bol prezident... a pre prípadnú výpoveď treba mať niečo nejaké "eso" aj na zamestnávateľa a to bude mať každý, ktorý v tej firme nepracuje 2 dni aj s cestami, takže nakonci by si zamestnávateľ rozmyslel či sa mu oplatí iba tak pre facku rozviazovať pomer a robiť HLAVNE sebe problémy...
A tykanie?? čo má znamenať ak si nepotykali ???
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

JAR88 - ale v náplni práce určite nemajú zahrnuté rozbaľovať a wapkou umývať v sklade na zemi skazené mäso a následne ho koreniť a marinovať...

PS:
.... ono zamestnávateľ si často neuvedomuje určité súvislosti, napríklad také, že ak prepustí zamestnanca, zamestnanec príde o 400 eur v čistom, ktoré zarobí takpovediac HOCIKDE.
Ak ale vytiahne zamestnanec poriadne ESO, zamestnávateľ /šéf alebo riaditeľ/ príde o XY tisíc eur, ak teda neskončí rovno s podmienkou...

a teraz sa opýtam:

Kto stratil viac? :-)))))))))))))) - možno som sviňa, ale takto by som postupoval JA...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Nandrolon Pozri príspevok
video som nepozeral ale z príspevkov nižšie predpokladám že sa jedná o HOAX o recyklácii mlieka, čo je absolútna blbosť na n-tú...
Netreba hneď veriť každej blbosti, treba trochu rozmýšľať aj tou guľou na krku:
http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/
Recyklácia mlieka sa spomenula, kódy 12345 sa týkajú skladania obalu. Z úst odbornice Jebavej odzneli onakvejšie tvrdenia, o.i. že do mlieka sa nepridáva voda. Toto už veľa diskutujúcich nestrávilo... Za všetky názory aspoň jeden k trvanlivosti: "Mléko s trvanlivostí několik měsíců není mléko." Výstižné.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- nemusí sa tam pridávať vôbec voda....

- stačí, ak sa v odstredivke extrahuje tuk a bielkovina

...........
..........
..........
- tým pádom voda ostane aj sama bez pridávania...

PS: ja by som ten názor k trvanlivosti trochu pozmenil : "mlieko, ktorého trvanlivosť od "NADOJENIA" je dlhšia ako 3-4 dni /pri teplote okolo 3 st. celzia !!!!!!!!!!!!!!!!, teda klasické chladničky to nespĺňajú /sú nastavené na nejakých 5-9/ nie je obyčajné "neupravované" mlieko /čo je aj dobre, pretože ak by ho nejaká babka zabudla 3 hodiny na stole, pochybujem či by ho vyliala alebo by sa niekto z neho nakazil.../
Naposledy upravil Nandrolon : 14.02.13 at 16:18
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
ak by niekto po mne vrieskal a nadával mi do *****ov, vrazím mu aj keby to bol prezident... a pre prípadnú výpoveď treba mať niečo nejaké "eso" aj na zamestnávateľa a to bude mať každý, ktorý v tej firme nepracuje 2 dni aj s cestami, takže nakonci by si zamestnávateľ rozmyslel či sa mu oplatí iba tak pre facku rozviazovať pomer a robiť HLAVNE sebe problémy...
A tykanie?? čo má znamenať ak si nepotykali ???
Ty sa tu vyjadruješ, ako keby ti nadriadený najskôr povedal "ty ko..t " a následne by pokračoval v zadaní dojednanej roboty.
----------------
Pritom v nasledujúcom príspevku otočíš, že ti vedúci zadá robotu (umývanie smradľavého mäsa), ktorá nikdy nemohla byť dojednaná v pracovnej zmluve.
---
---
Takých zamestnancov, ako si ty, som mal desiatky. Lepšie povedané zamestnancov tvojho typu, som mal desiatky. Pritom som na nich nemusel vrieskať, ani im nadávať do ko...ov, stačilo im pripomenúť, že máme zmluvu, pochváliť ich za to čo dobre robili a oznámiť im, čo nerobia dobre a ako to majú správne robiť.
-----------------------------
Chceš vedieť, ako to následne pokračuje?
Chceš vedieť, prečo taký zamestnanec už následne nemá žiadnu šancu uspieť?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, horím nedočkavosťou, niekedy je ťa zaujímavé čítať :-))))))))))))

- ešte dodám
1. - nie som mäsiar, takže všetko čo píšem nepíšem z vlastnej skúsenosti /teda o tom mäse/
2. - ľudia si ma vážia a nedovolia si so mnou komunikovať ináč ako ja komunikujem s nimi. Vzťah šéf-zamestnanec musí byť rovnako úctivý ako zamestnanec-šéf. Teda v normálnej serióznej firme...
Ak si bral zamestnancov iba ako otrokov, poväčšine často takýto šéfovia končia skôr či neskôr s drôtovanou sánkou, podpáleným autom a v oveľa menej platenej práci ako predtým...

ps: nemôžeš vedieť koľko si mal takých zamestnancov ako ja, keďže ma vôbec nepoznáš..... predpokladám že ani jedného...
Opýtam sa ináč, ako najdlhšie u Teba pracoval nejaký zamestnanec?

PS: ešte si neuvažoval nad zmenou nicku na niečo v tomto zmysle: "všetkovievšadebolvšetkomal" alebo skrátené iba: "vševedko" ??
Naposledy upravil Nandrolon : 15.02.13 at 08:55
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

220870 Pozri príspevok
Veľmi dobre povedané ,plný súhlas.
http://tv.hnonline.sk/c3-59326650-kV...xY4x0.facebook
A súvis s potravinami?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

gilda Pozri príspevok
Recyklácia mlieka sa spomenula, kódy 12345 sa týkajú skladania obalu. Z úst odbornice Jebavej odzneli onakvejšie tvrdenia, o.i. že do mlieka sa nepridáva voda. Toto už veľa diskutujúcich nestrávilo... Za všetky názory aspoň jeden k trvanlivosti: "Mléko s trvanlivostí několik měsíců není mléko." Výstižné.
Ale preco? OK, je jasne, ze surove je najchutnejsie, ale preco by po UHT ohreve a vhodnom skladovani mlieko nemohlo vydrzat aj niekolko mesiacov?
0 0
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

Ja v poslednom čase nakupujem podľa porekadla - nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Radšej kúpim slovenské jablká o pol eura drahšie, ako dovezené z Talianska kamiónmi. Radšej dám viac a je to chutnejšie, akoby som mal platiť menej a žiadny gurmánsky zážitok z toho nemám.

Absurditou non plus ultra považujem, keď sa bežne v supermarketoch predáva cesnak z Číny, paradajky zo španielska, Cypru, kuratá z Poľska... Žiaľ, stále vyberáme najmä podľa ceny a nie podľa kvality. Potom sa nemôžme čudovať, že domáce výrobky sa strácajú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Sliedič Pozri príspevok
Ja v poslednom čase nakupujem podľa porekadla - nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Radšej kúpim slovenské jablká o pol eura drahšie, ako dovezené z Talianska kamiónmi. Radšej dám viac a je to chutnejšie, akoby som mal platiť menej a žiadny gurmánsky zážitok z toho nemám.

Absurditou non plus ultra považujem, keď sa bežne v supermarketoch predáva cesnak z Číny, paradajky zo španielska, Cypru, kuratá z Poľska... Žiaľ, stále vyberáme najmä podľa ceny a nie podľa kvality. Potom sa nemôžme čudovať, že domáce výrobky sa strácajú.
To vieš keď sa pred 10 rokmi predával slovenský cesnak za cca 70 Sk tak nám kupujúci povedali že " osral ťa pes" ako je teraz momentálna in mena, tak sa prestal pestovať a osivo vydrží z roka na rok a kým sa znova vyprodukuje dostatok osiva to potrvá.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Sliedič Pozri príspevok
Žiaľ, stále vyberáme najmä podľa ceny .
A cudujes sa vacsine ludi?
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

konecne aj v markete dobra klobasa-zabijackova v Kauflande,len skoda ze ju vypredali za jeden den.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
konecne aj v markete dobra klobasa-zabijackova v Kauflande,len skoda ze ju vypredali za jeden den.
aj u mňa sa objavila aj s kašou a hurkami - v sobotu som zložil svinku, slaninka hrubá 7cm klbásky dnes vyúdené, mastička vyškvarená, škvarky pomleté, mrazáky frčia na plný výkon
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pavol54 Pozri príspevok
aj u mňa sa objavila aj s kašou a hurkami - v sobotu som zložil svinku, slaninka hrubá 7cm klbásky dnes vyúdené, mastička vyškvarená, škvarky pomleté, mrazáky frčia na plný výkon
...a v obchodoch tá tenučká paródia na slaninku
Minule v mäsiarstve nejaká babka frflala, že údená krkovička nie je dosť prerastená, a predavačka veselo vysvetlila:
"Ná šak ked každý furt pýta len chudé maso, tak asi nahnali tý svyne do fitka..."
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ivuliatko Pozri príspevok
...a v obchodoch tá tenučká paródia na slaninku
Minule v mäsiarstve nejaká babka frflala, že údená krkovička nie je dosť prerastená, a predavačka veselo vysvetlila:
"Ná šak ked každý furt pýta len chudé maso, tak asi nahnali tý svyne do fitka..."
Keby mala každá 280 tak by bola aj krkovička pekne prerastená.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Fenomén dnešní doby - čínský česnek. Levný česnek přepravovaný po zaběhnutých obchodních cestách prodávaný velkými řetězci vytlačil ten domácí. Zcela, ale ne snad nadobro. Spotřebitelé jsou ti, kteří určují, co bude propadák a co hit. Čínský česnek určitě kandiduje na propadák tím, že je bělený chlorem, ošetřený methylbromidem (toxický pesticid proti plísním) a hnojení lidskými výkaly. Pak snad pochopí odkaz spotřebitelů a objednají nějaký normální živý česnek, který má fantastické léčivé účinky (díky tomu, že je čerstvý a neputuje přes půl světa).
18209_407412742685924_1112311649_n.jpg  
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
To vieš keď sa pred 10 rokmi predával slovenský cesnak za cca 70 Sk tak nám kupujúci povedali že " osral ťa pes" ako je teraz momentálna in mena, tak sa prestal pestovať a osivo vydrží z roka na rok a kým sa znova vyprodukuje dostatok osiva to potrvá.
a co s toho,ked sa nepodelis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať