Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

jess Pozri príspevok
dík, ale dcéra má opak, má hypoparathyreózu
Som to nejako prehliadla.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

Yamajka Pozri príspevok
Pekny dnik prajem
jedna mala otazocka,mam tu zvysenu cinnost st.zlazy a beriem Carbimazol,ktory mi tak "trosku" znicik pecen.Tak beriem aj Flavobion.Ale po mesiaci som uz konecne pribrala cca 5kg.Som rada,ale na druhej strane,dufam,ze uz viac nepriberiem.Neviete nahodou z coho som mohla tak rychlo pribrat,ked sa mi to skor nedarilo???Myslite ten Carbimazol???Dakujem pekne.papa
ahoj Yamajka,
ja som sa zacala liecit Carbimazolom na zvysenu funkciu ŠŽ vo februari 2007. moja stala vaha pred liecbou bola cca 47kg. cca pol roka pred diagnostikovanim choroby som schudla na cca 42kg. od kedy som sa zacala liecit pribrala som uz vsehu vsudy tych 5kg naspat (to je jasne) a k tomu este dalsich 10kg. moja vaha je teda teraz 57kg!!! v pondelok som bola na kontrole u endo a pytala som sa, ci to sposobuje ten carbimazol. doktorka vravela, ze nie priamo ten carbimazol, ale to, ze kedze teraz sa uz ŠŽ upokojila, nemam "benzin" na spalovanie. a to som pritom nezacala vobec viac jest. jej rada bola, znizit davky stravy, zacat sa hybat a vela, vela pit.

tak som ti snad trochu poradila.

pekny den.

Erika
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

...okrem toho sme sa zatial nezavazne s endokrinologickou bavili o tehotenstve. vravela, ze ked sa uz rozhodnem, ze chcem otehotniet, mam hned za nou prist, aby mi dala namiesto carbimazolu iny liek. ale ze aj tak najradsej by bola, keby sa este pred otehotnenim ŠŽ vyoperovala. su s tym potom vraj mensie problemy. ani nie tak pocas tehotenstva, ako po porode.
no tak mam teraz dilemu - asi ako viacere z vas. ist, ci neist na operaciu? zatial mam este cas si to premysliet. no dufam, ze ked sa rozhodnem, rozhodnem sa spravne.

majte sa.

Erika
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Pekny den Evka,dakujem Ti za odpoved....no presne to som si myslela aj ja s tym priberanim....treba znizit davky jedla ale ako to mam znizit,ked aj tak vela nejem?DD
No a to s tou operaciou,ja mam tiez ten problem.Moja end.mi navarhovala,ze st.z. musi ist von,ked nie teraz v zime/na jar,tak akonahle sa mi to na druhy rok zhorsi,musi ist von automaticky...to mi povedala.Ale ja som sa este odbjednala na november do Lubochne a uvidim,co mi poradia oni.Ak mi to potvrdia,co aj moja end. tak pojde von,lebo fakt na zaciatku liecby som mala velmi zle vysledky.Teraz sa mi to sice utisilo,ale nemam sajnu ako to bude pokracovat.Na zaciatku som brala 8tab.Carbimazolu denne,co ma za nasledok to,ze uz mam take laboratorne hodnoty,ze to prechadza do Hypo ale len trosku,takze ta cinnost sa mi zlepsila az prilis.Teraz beriem 4tabletky denne + na pecen,ale to uz pomaly vysadzam.Tak drzim Vam vsetkym palceky....
0 0
peterha peterha

peterha je offline (nepripojený) peterha

zdravim, chcem sa spytat, ako sa prejavuje zvacsena stitna zlaza? mam problem, urcite tlaky dole v krku a na hrdlo, obcas skrtenie v hrdle, pocit cudzieho telesa v hrdle, tlak na hrudi? moze to sposobovat prave stitna zlaza? mam to uz par dni. doktor ma najprv poslal domov s antibiotikami na hrdlo, a na ORL vysetrenie kde nic nezistili. potom ked som prisiel o tri dni, tak na RTG hrudnika a zobral mi krv na rozbor. poradte ci ste mali podobne priznaky..
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

peterha Pozri príspevok
zdravim, chcem sa spytat, ako sa prejavuje zvacsena stitna zlaza? mam problem, urcite tlaky dole v krku a na hrdlo, obcas skrtenie v hrdle, pocit cudzieho telesa v hrdle, tlak na hrudi? moze to sposobovat prave stitna zlaza? mam to uz par dni. doktor ma najprv poslal domov s antibiotikami na hrdlo, a na ORL vysetrenie kde nic nezistili. potom ked som prisiel o tri dni, tak na RTG hrudnika a zobral mi krv na rozbor. poradte ci ste mali podobne priznaky..
Mám na medicínu dosť iný pohľad. Problém by som videl tak ako prakticky u všetkých ochorení v samotnej psychike človeka, teda v tebe samom.
Problém štítnej žľazy resp. tlaku v krku, cudzie teleso atď by som hľadal mimo lekárov. Tí z teba akurát urobia zákazníka chemických liekov a o to im ide.
Možné riešenie:
- napíš si na papier ktoré udalosti, veci a podobne ťa v tvojom živote sužujú, spôsobujú stres, strach, nemožnosť sa vyjadriť, útlak a podobne od doby kedy sa ti začali prejavovať tebou popísané syndrómy
- skúmaj v sebe samom tie najpravdivejšie odpovede na napísané veci na papier. Odstráň tie veci, ktoré ti škodia. Dosť častým javom je to, že zistíme, že naši najbližší nám škodia najviac. Je to smutné, ale je to dosť častý jav. A dosť často sú to rodičia, manželka (partnerka, frajerka...), súrodenci. Potom je to nadriadriadený/á v práci (škole) a pod. Neviem ti takto poradiť presnejšie keď ťa nepoznám.
- odstráň následne tie škodlivé veci a neber ohľad na okolie. Ži tvoj život podľa seba samého. Trebárs sa odsťahuj aj keď do horšieho, aj keď budeš chudobnejší či bez partnerky, rodičov či babky... Oddľ sa od toho problému (ak si ho našiel) a tvoje trampoty so štítnou žľazou ti prejdú bez potreby lekárov.

Názory sú určite rôzne na túto tému, či spôsob liečby. Zostáva však pravdou, že nič nie je tak, ako to vidíme. Všetko má svoje zákulisie a práve tam sa treba dokázať pozrieť. Potom je všetko jednoduchšie.
Netvrdím, že medicínu netreba. Tvrdím len toľko, že prakticky všetky choroby si spôsobujeme sami svojim postojom (psychikou) atď... :-)

Držím ti palce, lebo viem čo je to choroba a konkrétnym tvojim problémom som prešiel a zatiaľ úspešne bez lekárov.

Prípadne ak chceš konzultovať osobnejšie veci ktoré nie sú moc vhodné na verejné fórum, môžeš použiť súkromnú poštu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

osobná skúsenosť: bola som nastavená na lieky LThyroxin. Nejako nastalo obdobie, že som sa stále nevedela vymotať ku endokrinologičke, lieky sa minuli a ja som si stále nenašla času dať si ich prepísať. Po roku nebratoa liekov som sa konečne vybrala k obvoďáčke na preventívku a požiadala som aby mi spravili aj krvné testy na ŠŽ. Neviem čím to je, ale výsledky boli bez jedinej chybičky. Ešte sa pani doktorka pokúsi pozisťovať nejaké podrobnosti, lebo aj krvné skúšky, ktoré sa mi robili pravidelne pri medikamentóznej liečbe boli vždy v norme. Ja to laicky pripisujem tomu, že v tom období som lieky brala pravidelne tak aj výsledky boli také aké boli. A teraz boli výsledky v poriadku napriek tomu alebo práve preto, že som tie lieky nebrala. (Neberte to prosím ako všeobecný návod)
0 0
peterha peterha

peterha je offline (nepripojený) peterha

ludo_centrum Pozri príspevok
Mám na medicínu dosť iný pohľad. Problém by som videl tak ako prakticky u všetkých ochorení v samotnej psychike človeka, teda v tebe samom.
no to je dost mozne, ale co v dnesnej dobe spravim, zmenit vsetko zle co robim, no mozno v inom zivote, teraz to realne nevidim
ludo_centrum Pozri príspevok
Problém štítnej žľazy resp. tlaku v krku, cudzie teleso atď by som hľadal mimo lekárov. Tí z teba akurát urobia zákazníka chemických liekov a o to im ide.
no ak ti mam pravdu povedat, ak by mi to pomohlo, vobec by mi to nevadilo

ale som rad, ze si hned tak zrana zareagoval, lebo nieje to moc prijemne ked sa o pol druhej rano zobudis na to ze ta nieco skrti v krku..
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

peterha Pozri príspevok
no to je dost mozne, ale co v dnesnej dobe spravim, zmenit vsetko zle co robim, no mozno v inom zivote, teraz to realne nevidim

no ak ti mam pravdu povedat, ak by mi to pomohlo, vobec by mi to nevadilo

ale som rad, ze si hned tak zrana zareagoval, lebo nieje to moc prijemne ked sa o pol druhej rano zobudis na to ze ta nieco skrti v krku..
Mladý muž, nemám si čo dokazovať a ani ťa nepresviedčam. Píšem o tom, čomu verím, čím som prešiel a ako sa toho dá zbaviť.
Ak veríš chémii, tak choď tým smerom. Ja tomu neverím, netlačím do seba prakticky žiadne lieky a žijem.
Je to o pohľade na život.
Choroba je už len prejavom chorého vnútorného života človeka. Ak odstrániš príčinu, dôsledok zanikne. A skutočne viem o čom píšem.

Hlavne ak niečo robíš, tak tomu ver. Výsledok sa dostaví.
0 0
peterha peterha

peterha je offline (nepripojený) peterha

ludo_centrum Pozri príspevok
Mladý muž, nemám si čo dokazovať a ani ťa nepresviedčam. Píšem o tom, čomu verím, čím som prešiel a ako sa toho dá zbaviť.
Ak veríš chémii, tak choď tým smerom. Ja tomu neverím, netlačím do seba prakticky žiadne lieky a žijem.
Je to o pohľade na život.
Choroba je už len prejavom chorého vnútorného života človeka. Ak odstrániš príčinu, dôsledok zanikne. A skutočne viem o čom píšem.

Hlavne ak niečo robíš, tak tomu ver. Výsledok sa dostaví.
ospravedlnujem sa ak to vyznelo takto, nepotrebujem nic dokazovat ani aby ma niekto presviedcal, len s takymi vecami nemam skusenosti preto som pisal ze ked mi pomoze chemia tak mi to nevadi,

inak pisal som vam mail, lebo SS mi este nejdu, dufam ze to nieje problem
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ahojte...som tu prvykrat...precitala som si vsetky prispevky...je neuveritelne,kolo ludi ma problemy so SZ...Mne byvalo zle,z nicoho nic som mala navaly tepla,pocit na zvracanie a na odpadnutie,busenie srdca,na co som sa budila aj v noci,dychavicnost...poslali ma na endokrinologiu a zistili mi nefunkcnu SZ...moje protilatky si ju same nicia...nezdalo sa mi to,kedze mam skor priznaky hypertyreozy a tak som sa dostala do Lubochne...diagnozu mi potvrdili...absolvovala som aj kardiologicke vysetrenie,kde je vsetko v poriadku...byvam casto nervozna,podrazdena,unavena...chcela by som sa spytat,ako by to bolo s otehotnenim? bol by problem? nema niekto podobnu skusenost?
Dakujem Vám a budte vsetci zdravi..
Naposledy upravil syrik : 27.10.08 at 06:22
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaš budeš mať dobre nastavené hormóny, upravia sa pomocou liekov, tak v otehotnení nie je problém.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Presne tak ak mas spravne nastavenu davku, tak by nemal byt problem. Ale cely cas je treba byt v sledovani aj u endokrinologa, lebo davka sa moze pocas tehotenstva menit. Asi by bolo dobre ho aj predtym informovat, ze planujes tehotenstvo.
Ale ak len teraz nasadili lieky, tak treba pockat aspon pol roka kym sa hormony ustalia.
0 0
jazzminka jazzminka

jazzminka je offline (nepripojený) jazzminka

Ja som už tiež medzi vami... V piatok mi diagnostikovala lekárka tyreotoxikózu Graves-Based. typu. Snažíme sa o dieťa s manželom, a keďže to nejde, tak ma gynekologička poslala na základe krvných testov aj na endokrin. Je to ako blesk z jasného neba... určite si to viete predstaviť. Už som si prečítala všetky možné vyhliadky do budúcnosti. Aj Vaše príspevky... Možno niekto bude vedieť viac-menej odborne posúdiť moje lab. výsledky:
TSH menej ako 0,025 mIU/l, FT4 33,0 pmol/l, Tg 2,4 ng/ml, ATG 55,6 IU/ml
Ďakujem.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

lenkak Pozri príspevok
pokiaš budeš mať dobre nastavené hormóny, upravia sa pomocou liekov, tak v otehotnení nie je problém.







Lenka,dakujem Ti moc....citala som vselico....na internete som nasla clanok oborny,ktory napisali dvaja gynekológovia...bolo tam pisane,ze u zien s hypotyreozou hrozi predcasny porod,potrat a je dokazane,ze tieto deti maju nizsie IQ,spomaleny psychicky vyvin...a ze liecba nezarucuje,ze sa stane opak...myslis,ze to je pravda? dost ma ten clanok vylakal...endokrinolog mi vravel,ze budem mat mozno problemy s menstruacnym cyklom a ze ked budem mat podozrenie,ze som tehotna,mam hned prist...no to si asi budem kupovat tehotensky test kazdy mesiac...ak mi to bude meskat aj mesaic,dva...nehrozi,ze by to dieta zdedilo po mne?
DAKUJEM
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

lindusaaa Pozri príspevok
Presne tak ak mas spravne nastavenu davku, tak by nemal byt problem. Ale cely cas je treba byt v sledovani aj u endokrinologa, lebo davka sa moze pocas tehotenstva menit. Asi by bolo dobre ho aj predtym informovat, ze planujes tehotenstvo.
Ale ak len teraz nasadili lieky, tak treba pockat aspon pol roka kym sa hormony ustalia.

ahoj...dakujem za odpoved...mozem sa spytat,mas podobnu skusenost? myslim,ze ci uz mas deti a problemy so SZ? ked pocuvam skusenosti zien s podobnymi problemami a ze nemaju problemy v tehotenstve alebo maju zdrave deti,je to lepsie,ako citat nejake teorie...
Dakujem este raz
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

syrik Pozri príspevok
ahoj...dakujem za odpoved...mozem sa spytat,mas podobnu skusenost? myslim,ze ci uz mas deti a problemy so SZ? ked pocuvam skusenosti zien s podobnymi problemami a ze nemaju problemy v tehotenstve alebo maju zdrave deti,je to lepsie,ako citat nejake teorie...
Dakujem este raz
ahoj, no skusenosti nemam... ale kedze aj ja planujem dakedy v buducnosti deti, tak som sa na to pytala. ja mam inu diagnozu, ale v zadase mi lekari povedali, ze dolezite pri akejkolvek diagnoze je spravne nastavenie hormonov a nepodcenovat rady lekarov...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

syrik Pozri príspevok
ahoj...dakujem za odpoved...mozem sa spytat,mas podobnu skusenost? myslim,ze ci uz mas deti a problemy so SZ? ked pocuvam skusenosti zien s podobnymi problemami a ze nemaju problemy v tehotenstve alebo maju zdrave deti,je to lepsie,ako citat nejake teorie...
Dakujem este raz
Zuzana Hajdu mala problémy so ŠŽ a preto odišla aj z TV . Teraz je tehotná a chodí k lekarke každy mesiac na odbery krvi. ŠŽ pri správnom nastavení nerobi problem k otehotneniu.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

syrik Pozri príspevok
Lenka,dakujem Ti moc....citala som vselico....na internete som nasla clanok oborny,ktory napisali dvaja gynekológovia...bolo tam pisane,ze u zien s hypotyreozou hrozi predcasny porod,potrat a je dokazane,ze tieto deti maju nizsie IQ,spomaleny psychicky vyvin...a ze liecba nezarucuje,ze sa stane opak...myslis,ze to je pravda? dost ma ten clanok vylakal...endokrinolog mi vravel,ze budem mat mozno problemy s menstruacnym cyklom a ze ked budem mat podozrenie,ze som tehotna,mam hned prist...no to si asi budem kupovat tehotensky test kazdy mesiac...ak mi to bude meskat aj mesaic,dva...nehrozi,ze by to dieta zdedilo po mne?
DAKUJEM
Sice otazky nepatria mne, ale zareagujem...
vsetko co si napisala, je pravda, tiez som si vela podobnych clankov precitala, ale zbytocne sa nestresuj. treba mysliet pozitivne. nikde nie je napisane , ze prave ty budes ten pripad. tiez som si zistovala vsetky negativa...ale niekedy je lepsie nevediet vsetko.
a to aby si hned prisla za endokrinologom je z toho dovodu, aby si mala spravne nastavene hormony.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

syrik Pozri príspevok
ahoj...dakujem za odpoved...mozem sa spytat,mas podobnu skusenost? myslim,ze ci uz mas deti a problemy so SZ? ked pocuvam skusenosti zien s podobnymi problemami a ze nemaju problemy v tehotenstve alebo maju zdrave deti,je to lepsie,ako citat nejake teorie...
Dakujem este raz
Samotné telo je tak nastavené že pokiaľ nebude dobre natitrované na hormony k otehotneniu ani nedôjde. Takto Ťa príroda chráni....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať