Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
kharon kharon

kharon je offline (nepripojený) kharon

..kto hlada a najde >:)
SZ je dozivotna diagnoza Tz lieky budes brat stale, max ti budu upravovat davky podla vyvoja situacie. Aspon toto mam od svojej lekarky. Ja mam uz 1 1/2 roka Euthyrox 50 (pri rovnakej diagnoze ako ty) a jedine pozitivum, kt badam, ze zmizli potiaze typu: dusnost, chvenie prstov, depky.

Ale: pribrala som, cyklus sa znepravidelnil. Vysl krvi OK, situacia okolo SZ stabilizovana (rozumej - nezhorsuje sa). asi tak.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
[QUOTE=kharon;751610]SZ je dozivotna diagnoza Tz lieky budes brat stale, max ti budu upravovat davky podla vyvoja situacie. Aspon toto mam od svojej lekarky. Ja mam uz 1 1/2 roka Euthyrox 50 (pri rovnakej diagnoze ako ty) a jedine pozitivum, kt badam, ze zmizli potiaze typu: dusnost, chvenie prstov, depky.
Nebud taký skeptik a radšej vyskúšaj alternatívnu medicínu. S ňou to pôjde zdravšie a vyliečenie môže byť trvalého charakteru. Papať farmakolieky nie je riešenie Držím palce.
Naposledy upravil motylik7 : 13.06.08 at 08:47
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Pre všetkých ktorí berú euthyrox 50 alebo 100 a pýtajú sa , či sa to dá vyliečiť. Ako dieťa/mala som 10/ som začala brať thyreoglobulín vtedy euthyrox ešte nebol.Neskôr v dospelosti som striedavo brala euthyrox 50 a 100 liečila som sa 15 rokov a už dva roky som bez liekov a všetko je v poriadku. Prajem všetkým aby sa ich diagnóza tiež upravila.
0 0
kharon kharon

kharon je offline (nepripojený) kharon

..kto hlada a najde >:)
tak toto su skvele spravy..
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Pekny den prajem.....mne asi pred dvoma mesiacmi zistili hyper.... vraj mi sz pracuje velmi rychlo,neviem kde sa tolko ponahla.....rovnakko rychlo mi pracuje aj moje srdiecko (133 za minutu, ale uz sa to casom zlepsilo).O dva tyzdne idem k endokrinologovi,tak uvidime co mi povie,som na to velmi zvedava.Momentalne beriem Concor5 a Lexaurin...Trosku som schudla a meska mi aj menstruacia cca 3mesiace....ma s tym nejaka zienka tiez taky problem?
Naposledy upravil Yamajka : 15.06.08 at 17:46
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

mirpo Pozri príspevok
Niečo také mi povedala aj lekárka. Zatiaľ mi ŠŽ funguje tak, ako má. Ale povedala, že je to len otázka času, kedy sa jej činnosť zníži... Lebo u mňa je to pol roka OK, potom znížená činnosť ŠŽ, zase OK....... Zatiaľ som žiadne lieky nebrala /až na ten selén, ale to je iba doplnok stravy/, teraz som zmenila lekárku..... a už mám po rokoch aj diagnózu.
PS: Dá sa to vyliečiť? Zaberá ten euthyrox 100, alebo ho musíš brať dlhodobo?
Vyzerá to na doživotnú liečbu. Inak cítim sa úplne v poriadku. Aj do stanovenia diagnózy som nemala nejaké vážne stavy. Bolo mi zima a padali mi vlasy. Keďže som bola tehotná, tak som sa aj viac pozorovala a lekárka ma poslala endokrinológovi. Zistil mi zniženie tesne na hranici. Ak by to bol viac, o tehotenstve by sa mi nesnívalo - veľmi malá pravdepodobnosť, že počneš dieťa pri neliečenej zníženej činnosti ŠŽ.
Ak chceš skús aj alternatívnu liečbu. Ja by som to neriskovala bez dozoru lekára. Nedostatok hormónov Ti môže rozhodiť celý metabolizmus.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

lindusaaa Pozri príspevok
Ake? No ja som ich mala v poriadku. Len som mala v sz cysty, ale to byva bezne, ma to vela ludi. Ale jedna sa mi zrazu zvacsila a tak mi bola odporucena operacia. Ono sa to vraj da scasti upravit liekmi, mne to nepomohlo. Lekar zvacsa odporuci operaciu az ako posledne riesenie, pretoze ide o nezvratny proces.
K cystám - mne lekár povedal, že veľa ľudí si myslí, že má "len" cysty. To, že je každá desiata zhubná nechce mnoho z nich počuť alebo to nevie a preto čakajú s operáciou.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

jaja99 Pozri príspevok
K cystám - mne lekár povedal, že veľa ľudí si myslí, že má "len" cysty. To, že je každá desiata zhubná nechce mnoho z nich počuť alebo to nevie a preto čakajú s operáciou.
U mna to nevyzeralo na zhnubne. Robili mi aj punkciu(niekolkokrat) a vysledky boli vzdy v poriadku, ale aj tak som isla na operaciu. V plane bolo vybrat jeden lalok(druhy som mala v poriadku). Bola by tu este moznost, ze by som dozivotne nemusela brat lieky. Ale peroperacna histologia uz v poriadku nebola, lebo ak som spravne pochopila pod tou cystou, pre ktoru mi bola operacia odporucena bol karcinom.
Ja som v tom prispevku chcela poukazat na to, ze som v podstate mala vsetko v poriadku, krv aj predoperacnu histologiu ale nakoniec tam karcinom bol. Mozno neskor by sa to v krvi ukazalo, ale zvacsa sa na kontroly chodi raz do roka, ak nie su problemy(co som nemala) a to moze byt uz neskoro.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
U mna to nevyzeralo na zhnubne. Robili mi aj punkciu(niekolkokrat) a vysledky boli vzdy v poriadku, ale aj tak som isla na operaciu. V plane bolo vybrat jeden lalok(druhy som mala v poriadku). Bola by tu este moznost, ze by som dozivotne nemusela brat lieky. Ale peroperacna histologia uz v poriadku nebola, lebo ak som spravne pochopila pod tou cystou, pre ktoru mi bola operacia odporucena bol karcinom.
Ja som v tom prispevku chcela poukazat na to, ze som v podstate mala vsetko v poriadku, krv aj predoperacnu histologiu ale nakoniec tam karcinom bol. Mozno neskor by sa to v krvi ukazalo, ale zvacsa sa na kontroly chodi raz do roka, ak nie su problemy(co som nemala) a to moze byt uz neskoro.
Prečo ti robili opakované punkcie? A z krvi ti robili markery na štítnu žľazu?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
Prečo ti robili opakované punkcie? A z krvi ti robili markery na štítnu žľazu?
Punkcie mi robili 4 v priebehu asi 5 rokov. Posledne dve asi dva mesiace po sebe(zmene lekara a novy sa chcel uistit ci je to ok). A ano robili mi aj markery, pri poslednom vysetreni pred operaciou, len si nepamatam uz hodnoty a nemam pri sebe papiere, ale boli v norme.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
U mna to nevyzeralo na zhnubne. Robili mi aj punkciu(niekolkokrat) a vysledky boli vzdy v poriadku, ale aj tak som isla na operaciu. V plane bolo vybrat jeden lalok(druhy som mala v poriadku). Bola by tu este moznost, ze by som dozivotne nemusela brat lieky. Ale peroperacna histologia uz v poriadku nebola, lebo ak som spravne pochopila pod tou cystou, pre ktoru mi bola operacia odporucena bol karcinom.
Ja som v tom prispevku chcela poukazat na to, ze som v podstate mala vsetko v poriadku, krv aj predoperacnu histologiu ale nakoniec tam karcinom bol. Mozno neskor by sa to v krvi ukazalo, ale zvacsa sa na kontroly chodi raz do roka, ak nie su problemy(co som nemala) a to moze byt uz neskoro.
Mňa najviac irituje na tejto operácii stav v nerkóze kedy nebudem môcť rozhodnúť o svojom tele. Počas operácie robia rýchlu histológiu a desí ma že po operácii jedného laloka sa môžem zobudiť bez ŠŽ. A to len kôli tomu že sa doktorom nepáčil ten zdravý.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
Mňa najviac irituje na tejto operácii stav v nerkóze kedy nebudem môcť rozhodnúť o svojom tele. Počas operácie robia rýchlu histológiu a desí ma že po operácii jedného laloka sa môžem zobudiť bez ŠŽ. A to len kôli tomu že sa doktorom nepáčil ten zdravý.
No to mas pravdu, za mna to rozhodol moj endokrinolog, chirurg sa tak zbavil zodpovednosti...(ked zistitli ze je tam nalez volali mu ci ten pravy nechat).
Ale pred operaciou mi aj tak bolo povedane, ze ked nahodou nebude lavy lalok ok, tak pojde von vsetko. A ak mam pravdu povedat som kludnejsia. Byt stale v strese ci tam nahodou nieco nezostalo, potom pripadne dalsia operacia...Ale mozno by bolo vsetko ok, to sa uz nedozviem.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
No to mas pravdu, za mna to rozhodol moj endokrinolog, chirurg sa tak zbavil zodpovednosti...(ked zistitli ze je tam nalez volali mu ci ten pravy nechat).
Ale pred operaciou mi aj tak bolo povedane, ze ked nahodou nebude lavy lalok ok, tak pojde von vsetko. A ak mam pravdu povedat som kludnejsia. Byt stale v strese ci tam nahodou nieco nezostalo, potom pripadne dalsia operacia...Ale mozno by bolo vsetko ok, to sa uz nedozviem.
Vieš mne tieš endokrinologička tvrdila že bez ŠŽ sa žiť dá. Ale ako? S akými vedľajšími následkami to mi už nepovedala.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ninna Pozri príspevok
Vieš mne tieš endokrinologička tvrdila že bez ŠŽ sa žiť dá. Ale ako? S akými vedľajšími následkami to mi už nepovedala.
Bez štítnej žľazy sa žiť dá - užívaš denne lieky - aj keď vyberú jednu polovicu , tiež užívaš lieky , možno celý život.
Mne v 2003 zobrali jednu polovicu, druhá bola údajne zdravá. Teraz mi rastie znova a s takými útvarmi ako pred tým.Myslím, že pôjdem znova na operáciu a ja dúfam, že miju už zoberú celú .
Je nám jasné, že každý orgán čo máme je potrebný, ale ak vznikne problém, treba ho vyriešiť.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
Vieš mne tieš endokrinologička tvrdila že bez ŠŽ sa žiť dá. Ale ako? S akými vedľajšími následkami to mi už nepovedala.
Da sa bez nej zit a minimalne ta obmedzuje to, ze musis uzivat hormony(ale ja som nemala vyraznejsie tazkosti ani pri mesacnom vysadeni), ale to si zvyknes. Je dolezite nastavit spravnu davku a chodit na kontroly a v pripade potreby ju aj upravovat. Takisto mi lekarka vravela, ze co sa tyka tehotenstva(kedze deti este nemam), je lepsie otehotniet v lete, resp.na jar. Ale to je len odporucanie. Inak mi povedala, ze by ma to nemalo zvlast ovplyvnovat, ze budem ako "zdrava", len si dam kazdy den hormon.
Samozrejme, ze kazdy organ v tele ma svoj vyznam ale sz vedia nahradit. Tym samozrejme nepresadzujem operaciu za kazdu cenu. Treba si zvazit pre a proti.
Ak si nahodou nenatrafila, tak odporucam tuto stranku http://www.stitnazlaza.estranky.cz/.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

lubica_02 Pozri príspevok
Bez štítnej žľazy sa žiť dá - užívaš denne lieky - aj keď vyberú jednu polovicu , tiež užívaš lieky , možno celý život.
Mne v 2003 zobrali jednu polovicu, druhá bola údajne zdravá. Teraz mi rastie znova a s takými útvarmi ako pred tým.Myslím, že pôjdem znova na operáciu a ja dúfam, že miju už zoberú celú .
Je nám jasné, že každý orgán čo máme je potrebný, ale ak vznikne problém, treba ho vyriešiť.
Presne o tom som hovorila. Ked som bola na operacii, boli tam zeny, ktore tam boli uz druhykrat a jedna myslim, az treti a vraveli, ze by boli radsej keby im to vybrali naraz. Ja som operaciu znasala celkom dobre aj vsetko okolo toho. Akurat stav po narkoze nebol prilis prijemny . Inak by som si to kludne zopakovala.
Toto je trochu . Teta tak bola na operacii maternice a lekar povedal vybrat vsetko a mala pokoj. Sice mala problemy, ale to je uz uplne ina tema. A jednej znamej ju vyberali asi na trikrat, zakazdym kusok a bolo jasne, ze deti uz mat nebude(uz mala 2 a viac nechcela). A byt trikrat rozrezana...asi by som to tiez chcela mat naraz za sebou.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
Da sa bez nej zit a minimalne ta obmedzuje to, ze musis uzivat hormony(ale ja som nemala vyraznejsie tazkosti ani pri mesacnom vysadeni), ale to si zvyknes. Je dolezite nastavit spravnu davku a chodit na kontroly a v pripade potreby ju aj upravovat. Takisto mi lekarka vravela, ze co sa tyka tehotenstva(kedze deti este nemam), je lepsie otehotniet v lete, resp.na jar. Ale to je len odporucanie. Inak mi povedala, ze by ma to nemalo zvlast ovplyvnovat, ze budem ako "zdrava", len si dam kazdy den hormon.
Samozrejme, ze kazdy organ v tele ma svoj vyznam ale sz vedia nahradit. Tym samozrejme nepresadzujem operaciu za kazdu cenu. Treba si zvazit pre a proti.
Ak si nahodou nenatrafila, tak odporucam tuto stranku http://www.stitnazlaza.estranky.cz/.
SUPER STRÁNKA
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

evitas Pozri príspevok
Baby, prosím raďte!!!
Tiež mám zvýšenú činnosť šž. Beriem carbimazol. Ale mešká mi menzes. Môže to byť z toho či priamo z tej šž. Tehotenstvo by mi asi teraz neprospelo, lebo som bola na gamagrafii a toľko liekov aj na iné ... Takže ma rýchlo ukľudnite, že to môže byť z toho. Viem, že existuje teh.test, ale aj pri prvom tehotenstve bol mesiac negatívny a bola som v tom. Čo ma v tedy strašne potešilo. Ale teraz? Díky.
Aha a ešte či sa liekmi aj môže zmenšiť šž na normálnu veľkosť, alebo len činnosť sa upraví???????
Cauko....ja mam tiez aj zvysenu aj znizenu cinnost sz.Neviem ako je to mozne,ale mam to napisane v sprave mam priznaky aj z jedneho "druhu" aj z druheho a taktiez mi meska uz dost dlho menstruacia.Dufajme,ze teraz ked som zacalauzivat lieky,sa to nejak da dokopy....prajem vela stastia....
A este otazocka,kto poradi mne.....to ako dlho nemozem chodit na slniecko a opalovat sa???Ja slnko milujem a fatk asi toto leto budem musiet prezit bez dovolenky a kupalisiek????Aspon tak mi povedala endokrinologicka....
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Yamajka Pozri príspevok
Cauko....ja mam tiez aj zvysenu aj znizenu cinnost sz.Neviem ako je to mozne,ale mam to napisane v sprave mam priznaky aj z jedneho "druhu" aj z druheho a taktiez mi meska uz dost dlho menstruacia.Dufajme,ze teraz ked som zacalauzivat lieky,sa to nejak da dokopy....prajem vela stastia....
A este otazocka,kto poradi mne.....to ako dlho nemozem chodit na slniecko a opalovat sa???Ja slnko milujem a fatk asi toto leto budem musiet prezit bez dovolenky a kupalisiek????Aspon tak mi povedala endokrinologicka....
Yamajka endokrinologička Ti zakázala pobyt na slnku?Prečo?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Yamajka Pozri príspevok
Cauko....ja mam tiez aj zvysenu aj znizenu cinnost sz.Neviem ako je to mozne,ale mam to napisane v sprave mam priznaky aj z jedneho "druhu" aj z druheho a taktiez mi meska uz dost dlho menstruacia.Dufajme,ze teraz ked som zacalauzivat lieky,sa to nejak da dokopy....prajem vela stastia....
A este otazocka,kto poradi mne.....to ako dlho nemozem chodit na slniecko a opalovat sa???Ja slnko milujem a fatk asi toto leto budem musiet prezit bez dovolenky a kupalisiek????Aspon tak mi povedala endokrinologicka....
Aj ja som mala zvysenu aj znizenu cinnost, ale pravdepodobne to bolo vekom(puberta) a vyvojom. Liekmi by sa ti mala upravit aj ta menstruacia.
Ale ze by som nesmela chodit na slnko...to mi nikto nehovoril...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať