Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hypertyreóza - zvýšená činnosť ŠŽ
príznaky: nervozita, nepokoj, zníženie hmotnosti, potenie, pokožka je vlhká a teplá, hnačka...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ďakujem za odpoveď
0 0
Nibur Nibur

Nibur je offline (nepripojený) Nibur

Idem do zniženej činnosti Šž, čo by ste odporučali ? su nejake čaje alebo niečo také ?
Vopred ďakujem za rady
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

dan
napísali mi diagnozu:TYREOTOXIKOZA(HYPERTYREOZA)
Na druhý týžden mam ist na nejaku sonografiu.Velmi sa bojííííííííím.
nemusiš sa bat sono neboli je to jednoduche vyšetrnie, ja to absolvujem raz za pol roka, moja diagnoza je hypertenzia a som 4 roky po operacii. Cela liecba a vyšetrenia su jednoduche a bezbolestne. Treba dodržat rady lekara.
Žiadny strach!
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

marcelaStanakova
Prekonala som zápal štítnej žľazy užívala som prednison pretože som mala zvýšenú činnosť.Po užívaní sa mi znížila činnosť ale viac ako bolo treba teraz užívam EUTHYROX nemá niekto skúsenosť s týmito liekmi a vedľajšími účinkami pretože ich mám užívať tri mesiace.
Euthyrox uzivam 7 rokov ziadne vedlajsie ucinky som nezistila, okrem priberania na vahe, co je pre mna zle. Momentalne som po gy operacii a bojim sa ze priberiem este viac.
Takze ziadne obavy!
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja sa tiež liečim na štítnu žľazu 15 rokov a zodpovedne papám liečiky a raz mi je dobre, inokedy sa cítim pod psa, mám návaly, som unavená - hocikde zaspím ak sa nekontrolujem. Niekedy priberiem, inokedy si myslím, že konečne prišla chvíľa a ja začínam chudnúť /ale zbytočne sa teškám/. Mám zníženú činnosť. Proste som sa s tým naučila žiť.
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

Ahojte
Nečítala som síce všetky príspevky o štítnej žlaze, ale chcela by som sa podeliť o skúsenosť. Môj priateľ mal problémy so štítnou žlazou, mal tlaky v krku. Doktorka mu predpísala tyroxín či ako sa to volá. Jedol to, ale keď tlaky v hrdle prestali, tak prestal aj lieky užívať. Tak som začala študovať, či nie je niečo prírodné. Pozrite si stránku www.mojezdravie.sk. Odtiaľ som mu objednala LKVB6 a Imuno C komplex. Užíval to 2 mesiace a na kontrole bola doktorka tak prekvapená... Všetky hodnoty mal v norme. So štítnou žlazou ma problémy asi 3 roky. Ak to niekto vyskúšate, napíšte, či pomohlo. Je to síce drahšie, ale aspoň si nezaťažujete pečeň.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Nibur
Idem do zniženej činnosti Šž, čo by ste odporučali ? su nejake čaje alebo niečo také ?
Vopred ďakujem za rady
Skús LKVB6 na www.mojezdravie.sk užívala som jedno balenie a cítila som sa lepšie aj výsledky boli dobré. Aktivita stúpla, únava ustúpila atď...
0 0
Nibur Nibur

Nibur je offline (nepripojený) Nibur

Vďaka za radu momentálne som skúsil toto. http://www.afrabio.sk/index.php?id=aronia
minimálne s únavou a tlakom mi to pomohlo, kontrolu mam až o 3 mesiace takže uvidim či to ma aj iné učinky.
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

S štítnou žlazou som začala mať problémy vtedy keď som mala nejaké osobné problémy a v pomerne krátkej dobe som výrazne schudla. Začala som cítiť úzkosť v krku, zle sa mi prehĺtalo a dráždilo ma na kašlanie. Na krku sa mi zväčšila. Bola som u lekárky a robila mi sono, brali mi krv, ale nebola som si ešte pre výsledky tak neviem čo mi presne je. Pijem čaj ktorý podporuje funkciu štítnej žlazy a beriem minerál Kelp. Už necítim tlaky na krku ale stále je zväčšená. Bojím sa ísť pre výsledky...
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

monickab Pozri príspevok
S štítnou žlazou som začala mať problémy vtedy keď som mala nejaké osobné problémy a v pomerne krátkej dobe som výrazne schudla. Začala som cítiť úzkosť v krku, zle sa mi prehĺtalo a dráždilo ma na kašlanie. Na krku sa mi zväčšila. Bola som u lekárky a robila mi sono, brali mi krv, ale nebola som si ešte pre výsledky tak neviem čo mi presne je. Pijem čaj ktorý podporuje funkciu štítnej žlazy a beriem minerál Kelp. Už necítim tlaky na krku ale stále je zväčšená. Bojím sa ísť pre výsledky...
Neviem čoho sa bojíš,ja by som sa skôr bála neísť pre výsledky. Liečba štítnej žľazy je dôležitá a netreba odkladať liečbu. Radím Ti z vlastnej skúsenosti,liečim sa asi od r.1992,v r.2003 som bola na operácii,užívam lieky a všetko je v poriadku. Choď si pre výsledky čo najskôr,budeš spokojnejšia a možno aj osobné problémy vyriešiš jednoduchšie.
Prajem Ti všetko dobré a odvahu .
Nič nie je také zlé ako neistota.Proím úsmev na tvári !
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

kto môže spraviť odber krvi na štítnu žlazu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- endokrinológ.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

aj obvodný lekár môže? a musím mať odporúčanku? či stačí že chcem sama od seba?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Obvodný lekár posiela na vyšetrenie k endokrinológovi. Aj s odporúčaním.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pohar Pozri príspevok
kto môže spraviť odber krvi na štítnu žlazu?
Môže aj obvodný lekár aj internista a v prípade zlých výsledkov ťa pošle na endokrinológiu.
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

je nejaká diéta alebo sú určené jedlá, ktoré sú vhodné pri poruche štítnej žlazy?
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

monickab Pozri príspevok
je nejaká diéta alebo sú určené jedlá, ktoré sú vhodné pri poruche štítnej žlazy?
O diéte som nepočula nič,treba jesť potraviny ,ktoré obsahujú jód. Pri poruche je podstatná liečba.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, ja mám zvýšenú funkciu štítnej žľazy. beriem carbimazol. k tomu na srdiečko vasocardin. a ešte mi k tomu dali velaxin a xanax na psychiku, aby bolo všetko okej. už dlhšie pociťujem dráždenie na suchý kašeľ. máte s tým niekto skúsenosť? v piatok idem na kontrolu na endokrinológiu po mesiaci. som zvedavá aké budú výsledky. držte sa.
Naposledy upravil *agatha* : 20.03.07 at 14:32
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

lubica_02 Pozri príspevok
O diéte som nepočula nič,treba jesť potraviny ,ktoré obsahujú jód. Pri poruche je podstatná liečba.
Ja som počula, že niektoré potraviny nie sú vhodné napr. horčica, kapusta... na ostatné si neviem spomenúť. Je na tom niečo pravdy?
Naposledy upravil Nika : 20.03.07 at 15:42 Dôvod: preklepy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať