Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Elena Navrátilová
A keď mám 2 uzliny z každej strany ŠŽ rôznych veľkostí? Celá je vraj posiata nepravidelnými otvormi, čo vtedy so ŠŽ? Vraj zo stresov, zápalov.
Tie uzliny sú v rozmeroch: 2-6 mm.
Tak to máš ešte relatívne malé uzliny. ja jednu mám niekoľko centimetrovú.Bez všetkého von liečba neexistuje. Aj keď skúšam všetko napr.homeopatiu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mne bolo povedané, vraj keď to je v takom stave, liečba nemá veľký význam. Tak neviem. Rozmýšľala som nad tou Ľubochňou. Ale neviem čo iné mi tam môžu robi. Táto p. doktorka čo k nej chodím má aj sono. Tak neviem.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

ja som bola vyšetrená v Ľubochni tam mi povedali to isté.Bez šance na úpravu.Súhlasila som s operáciou ale iba na jeseň. Dovtedy dúfam že sa stane zázrak a homeopatiou sa to vstrebá. Podľa toho ako to popisuješ je to to isté ako u mňa. Robili Ti aj punkciu??
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Zaujímalo by ma ako Ti zistili tie uzliny? Mala si nejaké výsledky zlé?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Uzlina mi zistili na sone. Punkciu mi nerobili.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri sonografii, modernom obrazovom postupe , sa vyšetruje bez rádioaktívne označenej substancie (scintigrafia - iné vyšetrenie) v akej miere štítna narástla, a či sa nachádzajú v tkanivách zmeny. Ak sa sonografiou alebo scintigrafiou zistia studené uzly, odoberie sa tkanivo na vyšetrenie. To sa deje pomocou punkcie jemnou ihlou. Injekciou sa pichne do uzla alebo cysty a vysaje sa obsah tkaniva. Získané tkanivo sa okamžite mikroskopicky vyšetrí k zisteniu možných zmien.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Lenka nevieš ako vznikli tie názvy studený a teplý uzol.Teplý uzol je vlastne nezhubný zhluk buniek?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zväčšenie ŠŽ je na začiatku ochorenia väčšinou pravidelné. V priebehu času sa môžu vytvoriť uzly, ktoré odovzdávajú nadmerné množstvo hormónov (autonómne adenóny). Môžu vznikať aj iné uzly, ktoré už hormóny netvoria, tzv. studené uzly. Okrem toho sa vytvárajú duté priestory naplnené tekutinou, lekársky cysty. Táto tekutina by mala byť odsatá a cysty pravidelne kontrolované.
Studené uzly , ako aj cysty, musia byť vyšetrené, či sú zhubné alebo nezhubné. Zhubné prípady sa vyskytujú iba v 5% všetkých studených uzlov.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

[quote=lenkak]Zväčšenie ŠŽ je na začiatku ochorenia väčšinou pravidelné. V priebehu času sa môžu vytvoriť uzly, ktoré odovzdávajú nadmerné množstvo hormónov (autonómne adenóny

Ako môźe teda dojsť k zväčšeniu? Zápalovými procesmi?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri zníženej funkcii ŠŽ - aj zápalovými precesmi.
Pri zväčšení ŠŽ je najčastejšou príčinou nedostatok jódu, a napr. aj užívanie určitých liekov.
Prečo sa tvoria uzly práve vo zväčšených ŠŽ nie je ešte známe.
0 0
marinka18 marinka18

marinka18 je offline (nepripojený) marinka18

ja mam znizenu funkcnost stitnej zlazy. beriem Eutyrox. lekarka mi povedala, ze by mi to nemalo nijak zasahovat inak do zivota, ak by som sa napr. rozhodla mat deti, tak by som mala zajst k lekarke - endokrinologicke a ta mi da nejake hormony, ktore vtedy by som potrebovala.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Marinka18
v tehotenstve budeš mať zvýšenú dávku Euthyrox.
Existuje: Euthyrox 25, 50, 75, 100, 150.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím Vás nevie niekto nejaký dobrý účinný preparát proti neskutočnej únave. Ako to riešite?
Okrem L-Thyroxinu niečo prírodné
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaľ som v robote, idem sa prevetrať, popr. sa trošku opláchnem studenou vodou. Na určitý čas aj káva zaberie.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lenkak
pokiaľ som v robote, idem sa prevetrať, popr. sa trošku opláchnem studenou vodou. Na určitý čas aj káva zaberie.
Bože niekedy som dokázala 4kávy vypiť bez väčších problémov.teraz ma bolí žalúdok. Skúšam ozaj všeličo ale asi to bude aj váhou/nad/.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mne osobne káva moc nechutí, ale kvôli nízkemu tlaku som si na ňu zvykla, ale max. 2 denne - nesca.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

neviem či to má nejaký súvis s témou štítnej žľazy ale skúsim Lenka môžem mať pretrvávajúce ženské problémy z polyfunkčnej ŠŽ?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lenkak
Mne osobne káva moc nechutí, ale kvôli nízkemu tlaku som si na ňu zvykla, ale max. 2 denne - nesca.
Asi taj aj ja iba nesca a s mliekom. Som vycicaná z energie. Len chcem všetko robiť a energia fuč. Alebo žeby som bola taká lenivá?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môžeš, ak máš zníženú funkciu ŠŽ, môžeš mať problémy s menštruačným cyklom.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Štítna žľaza má vplyv na všetky vnútorné orgány s vnútornou sekréciou. Samozrejme aj na ženské orgány. Na tú únavu? Kvalitný spánok. Sú aj bylinkové preparáty v lekárňach. Treba si len vybrať a vyskúšať. Hlavne na prírodnej báze. Je ich dnes už neskutočne veľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať