Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

Zdravim ta Psycholog alias Petr, ja som zakladala temu nizky tlak. pisal si tam o psychoneurotickom podklade a vysetreni EAV /???/ Co to je, kde a ako sa da absolvovat?
Trpim aj znizenou fciou štitnej žľazy, uzivam Euthyrox a moje posledne testy su pri tomto uzivani v norme. Ja sa vsak necitim OK a akosi sa mi nechce celkom verit tomu, co hovori moj lekar - ze vsetky tie priznaky, ktore su typicke pre tuto diagnozu a ktore napriek uzivaniu stale pocitujem - niektore viac, ine menej - musia mat povod niekde inde. (Kedze testy su teraz pri uzivani v norme). Viem, ze š.ž. ovplyvnuje prvotne, ci druhotne cinnost takmer vsetkych organov - je to taky zacarovany kruh. Viem, ze procesy suvisiace so š.ž. nie su ani odbornikom vzdy celkom jasne. Ako to vlastne vsetko je a kde zacat?
Mam za sebou dost tazke obdobie, ktore asi este celkom neskoncilo, s cim sa da bojujem (preto aj teraz patram, ako ten boj skvalitnit ) a s cim sa prave teraz neda, sa snazim zmierit, pripadne cakat na znamenie a vhodnu dobu, ze aj s tym, s cim som sa uz mozno zmierila sa predsa len cosi da urobit. Proste netrapit sa vecami ale ani ich celkom nevzdavat.
Prajem ti pekny tyzden, aj Vam vsetkym - prilezitostne bojujucim
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

A este nieco. Skusim ten borak lek. o ktorom pises. Momentalne si davam v lekarni zakupeny kelp, odporucanie bolo niekde na webe. je to vhodne?
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Co to je EAV vyšetření ?
Diagnostická a léčebná metoda EAV (elektroakupunktura podle doktora Volla) byla objevena v roce 1950 dr.Reinholdem Vollem. Tato metoda dokáže diagnostikovat celou řadu chorob a to na principu odezvy organismu při energetickém zatížení – snímá se kožní odpor na nejdůležitějších akupunkturních drahách - meridiánech. Hodnota vodivosti akupunkturního bodu odpovídá funkčnímu stavu příslušného orgánu. Tento způsob umožňuje dobrou orientaci v energetice testovaného a má tu výhodu, že podává energetickou odezvu organismu v rámci jednotlivých drah i celku. Měření se provádí pomocí dvou elektrod a je naprosto nebolestivé.
EAV odhalí nemoci, které pacient prodělal v minulosti (virové, plísňové, mikrogelní choroby, různé alergie, vystavení jedům, atd.), i ty, které jej mohou postihnout v blízké budoucnosti. EAV dokáže odhalit to, co se v pacientově těle právě odehrává, včetně různých rušivých ložisek, jako jsou parodontické choroby, zuby ošetřené amalgámem, zhnisané mandle, zanícené nosní či jiné tělní dutiny, chronický zánět apendixu, prostaty, vaječníků atd.
Pomocí EAV můžeme provést i tzv. medikamentozní rezonanční test, tedy přesně určit optimální užívání léků, či potravinových doplňků pro příslušného klienta. Touto metodou EAV testuji veškeré mi dostupné potravinové doplňky před použitím, po měsíci, dvou i více, dle návodu užívání stanoveného výrobcem. Přiznám se, že výsledky jsou velmi zajímavé a n e z v e ř e j n i t e l n é, pro vysoké odškodné, které bych příslušným výrobcům musel zaplatit, přestože jsou to oni, kteří s plným vědomím dávají přednost ekonomickým zájmům před zdravím lidí, pro které jsou jejich produkty určeny.
Na principu EAV pracují diagnostické přístroje společnosti Energy, takže máte-li v dosahu některý z jejich Klubů, rádi provedou diagnostiku a doporučí některý ze svých produktů.
Omlouvám se, ale mnoho přípravků na zdejším trhu neznám, takže je-li vhodný kelp opravdu netuším. Jinak při psychicko-psychologických problémech jsem připraven na ICQ nebo mailem. Jsem psycholog, jinak Petr
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte,hlasim sa,aby som sa s vami podelila o moje liecenie zv.funkcie šš.carbimazol beriem cca od februara.zacala som 2tabl. rano,obed a vecer.kedze som mala dobre vysledky,postupne mi davky znizili na 1tabl. rano a na obed.vasocardin mi este nechali.az som bola sama prekvapena(a endokrinologicka tiez),ako rychlo sa to dostalo do normalu.
no za posledny tyzden som zacala pocitovat opat niektore neprijemne prejavy šš - busenie srdca,trasenie ruk,bolesti zaludka,casta stolica.budem musiet zabehnut k endokrinologicke,ci je to okk.nemam pocit.myslim si,ze mi mozno skoro zacali znizovat tie davky.no uvidiiime.ma niekto z vas skusenost,ze sa zo zvysenej funkcie šš vyliecil za pol roka?aj ked viem,ze je to indivindi.dakujem.
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Ja mám zvýšenú funkciu ŠŽ. Od 2005 som si užívala Carbimazol spolu s Egilokom na srdce. Od februára, keďže som mala výsledky dobré, mala pauzu. Od dneska si musím začať znova s užívaním tablety, ale môj nový lekár predpísal Euthyrox. Vraj hodnota TRAK (3,7) nie je optimálna. Čo znamená táto hodnota?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Euthyrox sa užíva pri zníženej funkcii ŠŽ.
HORMÓNY
PARAMETER MUŽI ŽENY JEDNOTKA
TSH 0,32 - 4,80 0,32 - 4,80 mU/l
T4 57 - 164 57 - 164 nmol/l
T3 1,23 - 3,10 1,23 - 3,10 nmol/l
FT4 13 - 25 13 - 25 pmol/l
FT3 3,5 - 6,8 3,5 -6,8 pmol/l
__________________
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Aj ja som vedela tak. Ale aj v papieroch tejto lieky je písané, že okrem iného sa používa ako "sprievodná liečba" pri zvýšenej funkcii ŠŽ.
Z tích tvojich písaných optim.hodnôt, ktorá označuje to TRAK?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Timcsi Pozri príspevok
Aj ja som vedela tak. Ale aj v papieroch tejto lieky je písané, že okrem iného sa používa ako "sprievodná liečba" pri zvýšenej funkcii ŠŽ.
Z tích tvojich písaných optim.hodnôt, ktorá označuje to TRAK?
V podstate TRAK hodnotu neoznačuje ani jedna z týchto hodnôt. Pre vysvetlenie:
T3 a T4 sú hlavné hormóny produkované štítnou žľazou, tieto sú veľmi dôležité pre rast a vývoj organizmu. V dospelom organizme tieto hormóny celkovo ovplyvňujú metabolizmus. T3 T4, ktoré opustia štítnu žľazu sa v krvi viažu na transportné bielkoviny, len 0,1-0,3% sa ich nachádza v sére vo voľnej forme a to sú práve tie FT3, FT4.
Náš hypotalamus veľmi citlivo reaguje na množstvo hormónov štítnej žľazy prítopmných v krvi. Keď hladina T3, T4 v krvi klesne po určitú úroveň hypotalamus ihneď zareaguje uvoľnením neurosekrétu TRH, ktorý stimuluje adenohypofýzu a tá ako odpoveď uvoľní do krvného obehu TSH, tento hormón stimuluje zasa štítnu žľazu, ktorá uvoľní väčšie množstvo hormónov, ak je znova hladina T3, T4 dostatočná, hypofýza zasa zníži vylučovanie TSH. Čiže hladiny hormónov štítnej žľazy sú riadené typickou spätnou reakciou.
Čo sa týka tvojej hodnoty TRAK. TRAK je autoprotilátka, ktorú si telo vytvára proti vlastným TSH receptorom.
1 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Ďakujem pekne tvoje odborné a veľmi zrozumiteľné vysvetlenie.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Dnes som dostala vysledky krv.testov
TT3-2,22
TT4-40,24
TSH-2,73
znížené je TT4 a ostatné je v norme. Neviete čo to znamená, trochu ma gynekologička vyplašila. K lekárke idem až v auguste -dovolenkuje.
Ďakujem
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maja Pozri príspevok
Dnes som dostala vysledky krv.testov
TT3-2,22
TT4-40,24
TSH-2,73
znížené je TT4 a ostatné je v norme. Neviete čo to znamená, trochu ma gynekologička vyplašila. K lekárke idem až v auguste -dovolenkuje.
Ďakujem
Maja nemusis mat strach, v podstate nie je to velmi znizene, treba to len kontrolovat urcite to nie je nic vazne. Samozrejme ten termin u lekara si treba hned vybavit. Prajem vela zdravia!
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ďakujem, trochu som cez víkend "študovala" aj ja a som už kľudnejšia...Samozrejme k lekárke pôjdem.
0 0
beandy beandy

beandy je offline (nepripojený) beandy

Ja mam zas znizenu funkciu stitnej zlazy a neviem pribrat, a stale citim unavu
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ahojte,
aj ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy,som casto unavena,dost vela jem,ale zarven mi dobre travi.dlhu dobu som nemohla pribrat,ale odkedy sa na nu liecim(beriem euthyrox 75),aj vaha isla hore...ale stale som v norme.minule som bola na Ko po polroku,hodnoty ma v poriadku,no lieky beriem dalej a bude to tak po cely zivot.co uz.
0 0
misulka misulka

misulka je offline (nepripojený) misulka

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci vypadavanie vlasov, moze nejako suvisiet so stitnou zlazou. DAKUJEM.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

V mojom prípade súviselo veľmi. Vlasy sa mi sypali a mna liečila len kožná lekárka pantenolovými injekciami a dusíkom , vlasy padali až do určenie diagnozy ochorenia štítnej žľazy.
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Ženy netipujte, ale radšej radšej zájdite k lekárovi. Ochorenie štítnej žľazy väčšinou nebolí a to je zradné. Ja som tiež únavu, vypadávanie vlasov, potenie a pod. pripisovala stresu - ktorá účtovníčka nie je v strese? Nakoniec sa zistilo, že mám taký typ ochorenia štítnej žľazy, ktorý ničí vlastný imunitný systém. Nasledovala operácia, do konca života budem užívať lieky, ale základný problém mám vyriešený. Som 12 rokov po operácii a v podstate som OK. Nestrácajte vzácny čas a vyberte sa k lekárovi!
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

mozete mi niekto napisat v skratke o tej liecbe jodom? uz som po operacii SZ a teraz ma caka tato liecba. nieco som si precitala, nieco mi aj lekari povedali, ale predsa len by som chela pocut nejake osobne skusenosti....budem vdacna za kazdu inromaciu...
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Trpím touto chorobou od detstva.Vie zašarapatit v celom organizme,napr: potenie,tras rúk,vypadávanie vlasov,depresie, únava,narušený spánok,lámavost nechtov,tetániu,kolísanie váhy,vypúlenie očí,zmenu črty tváre (nos,oči,)obrovsky rast alebo nízky,každý príznak má svoj názov a je ich pomerne viac. Ale chvalabohu včas zistená choroba dá sa liečit.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

pre ninna: kedze este nemam dost prispevkov odpovedam takto...
co sa operacie tyka u mna prebehlo v podstate vsetko v poriadku, bez problemov. trvala asi styri hodiny a do druheho dna sme boli na pooperacke(pre istotu) a na druhy den uz v pohode na izbe. nemala som nejake bolesti, len si treba davat pozor zo zaciatku na dvihat sa tak aby si nenamahala ten krk. nie je to "nic strasne" len to ze je to v uplnej narkoze. hospitalizovana som bola 7 dni, posledny den vybrali stihy a mohli sme ist domov
ak ta zaujima este nieco kludne napis. ale nie je sa coho bat, horsie je to potom...lieky do konca zivota...((
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať