Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
marika2128 marika2128

marika2128 je offline (nepripojený) marika2128

lindusaaa diki...ake predoperacne vysetrenia ti robili?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mam bolesti svalov na rukach a na hrudi, chrbte pod krkom pripisovat stitnej zlaze? Presli mi az do brnenia na dlaniach a prstov, takze mam za sebou dalsiu nespavu noc, ked ma to o druhej v noci uz nastvalo , vstala som , dala si dva pohare mlieka a o tretej zase zalahla a snad o pol hodinu aj zaspala. Som cela dolamana, uz mesiace sa mi tvoria hlieny v prieduskach vo zvysenej miere.

Chcem sa este spytat - ma niekto skusenost ako rychlo rastie struma smerom von, ked uz je hmatatelna? Zvacsuje svoj objem po nejakych mm v priebehu cca 5 tyzdnov?

A ako je to s cigaretami pred a po operacii SZ? Su medzi vami fajciari? Dakujem za odpovede.

Uz som sa zmierila s tym, ze ked mam vela uzlov podla sona, ze SZ najlepsie dat von, ak tym ziskam viacej energie do zivota.

Kde je lepsie nechat sa operovat na Heydukovej alebo v Ruzomberku / to zn. St. Lubochna?/ Prirodzene chcem byt v tych najlepsich rukach, uz aj kvoli hlasivkam a prist. telieskam/.
0 0
clarissa clarissa

clarissa je offline (nepripojený) clarissa

aj ked som vravela lekárke aké mam tažkosti,nepovedala nič,len to,že mam brast tabl dalej....zaraža ma to,že mi neurobila sono ani nič podobné...liky som začala brať pred tým ako som otehotnela...počas tehotenstva som pribrala vyše 30 kg.!!!! teraz nie a nie sa tých kíl zbaviť....ani ja om sa nejako nepotila.Mohlo byť aj 40°C a ani kvapku som nevypotila....len som sa bala aj zaspať koli palpaciam....a mala som aj nízky tlak a tiež som bola bojazliva a dokonca som mala taký strach,že som prestala aj šoférovať.Nik nechapal prečo...Lieky som vysadila až potom ako mi to povedal v taliansku jeden kamarat-lekar aby som ich nebtala...že tie príznaky su z tých liekou ak to že ti s nich začne "hrabať" ak je vysoká davka...tak ich neberiem a som ok!!!
0 0
clarissa clarissa

clarissa je offline (nepripojený) clarissa

PALPITACIE-bušenie srdca......

no aj tak v buducnosti by som sa chcela dať vyšetriť iným odborníkom...odpísala som si číslo do Ľubochne tak skusim isť tam a som zvedava čo mi povedia.


za ten čas som ani nepribrala.lekarka mi vravela že ich musím brat tie lieky aby som nepriberala....myslím,že nemali žiadny vpliv na vahu....lebo jem normalne a nepribrala som nič....
0 0
clarissa clarissa

clarissa je offline (nepripojený) clarissa

micus34 Pozri príspevok
tak babulka, teraz si mi dala chrobáka do hlavy, či ho brať alebo nie. _Tiež mi robili len krvné vyšetrenia nič viac. Môžeš napísať, aké si mala pocity, keď si ho brala? Ja sa ráno budím s pocitom strachu a mám zmeny nálad. Vybuchnem úplne bezdôvodne atď. ďakujem za odpoved
S PODOBNÝMY NALADAMI A STRACHOM SOM AJ JA BOJOVALA....KÝM SOM HO NEVYSADILA....
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

bonita Pozri príspevok
Som dost zmatena z info na nete. Statisticky iba 5% poruch stitnej zlazy ma aj karcinom, ale na ceskom fore, link je nikde v strede temy, mal kazdy druhy pacient po vybere karcinom. Zvacsa po dobrych vysledkoch punkcie. Tam pisu - ako tazko si telo zvyka na davkovanie liekov, po op, ake velke problemy maju, aj s odvapnovanim a tu citam zvacsa, ze to nic neni, ze sa bez nej zije v pohode.

Takze som na pochybach ci si ju dat vybrat alebo nechat. Ked aj punkcia bude dobra, kvoli uzlom budem stale sledovana a mam , podla 90% prispevkov, sancu, ze je tam aj tak karcinom, schobany za uzlami, cize punkcia mi ziadnu istotu neda.

Ak pridem o SZ, zrejme aj pristitne telieska - lebo z prispevkom tam mi to tak vychadza, ze idu vzdy von - a teda sa budem uz do smrti trapit s odvapnovanim kosti a este tazko nabiehat na lieky.

Ak pojdem na radiojod, tak tam budem cca 14 dni a este 14 dni musim byt 2 m od kazdeho, aj od zvierat. Takze mesiac prec od 20 psov - to si neviem predstavit, ze kto ich postrazi a kde budem ja tie dva zvysne tyzdne.

Takze slova - ze je to len SZ sa mi zdaju teraz prilis optimisticke.
prištítne telieska pri operácii nevyberajú, problém s odvápnením som mala asi týždeň po operácii. Brala som denne vápnik aj 4x a po týždni to prešlo. Teraz mám výsledky na vápnik v pohode. Nedostatok sa prejavoval tŕpnutím končatín a úst.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

marika2128 Pozri príspevok
lindusaaa diki...ake predoperacne vysetrenia ti robili?
Nie je za co . Robili mi bezne, asi ako pred kazdou operaciou. Obvodny mi zobral krv, potom som bola u internistu na EKG a mylsim, ze na RTG pluc. Pri prijme ma poslali na krcne, k anesteziologovi a mam taky pocit, ze som bola znovu na RTG.
0 0
marika2128 marika2128

marika2128 je offline (nepripojený) marika2128

(lindusaaa) no uz viem ake vysetrenia budu robit...chcem sa opytat ako dlho trvala operacia,ako si sa citila po operacii?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

JJJAAA Pozri príspevok
Ahojte dievcence,
mne vybrali SZ pred rokom, tiez sa mi velmi spomalilo zivotne tempo, upratujem s viacerymi prestavkami, mam nizky tlak 90/65 co som pred tym az taky nemala a nic nevladzem. No a chcem sa spytat, ci niektorej z vas co nemate SZ, ci jej nevysli pigmentove skvrny na tvari. Ja mam od kedy nemam SZ a som z toho nestastna. V pondelok idem za lekarkou nech ma posle na kozne.
Jana
Neberies nahodou HAK? Vtedy sa zvyknu objavovat pigmentove skvrny, najma v kombinacii HAK a fajcenia.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

marika2128 Pozri príspevok
(lindusaaa) no uz viem ake vysetrenia budu robit...chcem sa opytat ako dlho trvala operacia,ako si sa citila po operacii?
Presne to neviem, spala som . Isla som hned rano o osmej a co si pamatam ked som sa zobudila a uz som aj vnimla tak pol asi pol tretej. Ale operacia trvala asi tak 4 hodiny myslim. Ale bolo to tak dlho preto, ze mi robili peroperacnu histologiu a cakali na vysledok. Ja som sa citila ako "opita". Teda bola som asi do siestej dost mimo, na chvilu som sa prebrala a potom som zase zaspala. Kazdu chvilu nam merali tlak, teda asi kazdu hodinu. Dali nam trochu napit. Mne bolo po narkoze zle. Spolubyvajucej nie. Co sa bolesti tyka, tak mna to nebolelo takmer vobec. Jasne ze po operacii sme dostali infuziu od bolesti a mohli sme si pytat aj kvapky dalsie dni, ale mne nebolo treba. Najhorsi bol ten den operacie. Uz na druhy den sme normalne ranajkovali. To som sa citila uz celkom dobre. Len sa zle spalo, lebo sme mali dren a dost to zavadzalo. Stehy davali prec na 5 den. Inak sa to dalo vydrzat.
0 0
marika2128 marika2128

marika2128 je offline (nepripojený) marika2128

lindusaaa Pozri príspevok
Presne to neviem, spala som . Isla som hned rano o osmej a co si pamatam ked som sa zobudila a uz som aj vnimla tak pol asi pol tretej. Ale operacia trvala asi tak 4 hodiny myslim. Ale bolo to tak dlho preto, ze mi robili peroperacnu histologiu a cakali na vysledok. Ja som sa citila ako "opita". Teda bola som asi do siestej dost mimo, na chvilu som sa prebrala a potom som zase zaspala. Kazdu chvilu nam merali tlak, teda asi kazdu hodinu. Dali nam trochu napit. Mne bolo po narkoze zle. Spolubyvajucej nie. Co sa bolesti tyka, tak mna to nebolelo takmer vobec. Jasne ze po operacii sme dostali infuziu od bolesti a mohli sme si pytat aj kvapky dalsie dni, ale mne nebolo treba. Najhorsi bol ten den operacie. Uz na druhy den sme normalne ranajkovali. To som sa citila uz celkom dobre. Len sa zle spalo, lebo sme mali dren a dost to zavadzalo. Stehy davali prec na 5 den. Inak sa to dalo vydrzat.
a co si treba zobrat do nemocnice?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

marika2128 Pozri príspevok
a co si treba zobrat do nemocnice?
Neviem ci si spomeniem na vsetko. V niektorych nemocniciach davaju take papiere, kde je napisane co treba. Takze samozrejme pyzamo (najlepsie by bolo na gombiky, alebo s vacsim vystrihom), papuce, hygienicke potreby, uterak, pohar na caj, niekde treba aj teplomer, ale ten nam davali a ak mozes si zobrat aj pribor, ale aj ten sme dostali a aj lieky co beries a nezabudni na zdravotnu katru alebo vypis z karty. To su asi tie zakladne veci. Potom si zober nieco na citanie, pripadne krizovky a nejaku mineralku alebo dzus, ovocie alebo nieco sladke.
Prajem nech to dobre dopadne!
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Lindusaa ty si normálne už profesionálka v radení štítnej žľazy. Ja som boila celkom v pohod eno posledné mesiace a to som po operáciii 6. rok ma to nejako zrádza... únava, depky, priberanie nervozita, nič ma nejako nemotivuje, spanie nanič, nbolesti svalov atď... poraď čo sa mohlo stať?!
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Za ako dlho od zistenia plno uzlovitej SZ ste isli na Op? Uz na sone mi povedala doktorka, ze to je najlepsie dat von, vysetrenie s vysledkami krvi ma este caka.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

holubička1 Pozri príspevok
Lindusaa ty si normálne už profesionálka v radení štítnej žľazy. Ja som boila celkom v pohod eno posledné mesiace a to som po operáciii 6. rok ma to nejako zrádza... únava, depky, priberanie nervozita, nič ma nejako nemotivuje, spanie nanič, nbolesti svalov atď... poraď čo sa mohlo stať?!
Ahoj, dakujem . Snazim sa pomoct, ved aj vy ste mi pomohli. Na zaciatku som vobec nevedela co ma caka. Lekari mi sice nieco vysvetlili, ale vela otazok ma napadlo az potom. A zas nie je nad osobne skusenosti, aj ked sa mozu lisit.
Z tych priznakov mi vychadza, ze mas asi nizku davku. Mozno by to chcelo zvysit. Ale lepsie by bolo keby si si dala skontrolovat krv. Aby si sa zas nemala vysoku davku, lebo ani to nie je prijemne.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

bonita Pozri príspevok
Za ako dlho od zistenia plno uzlovitej SZ ste isli na Op? Uz na sone mi povedala doktorka, ze to je najlepsie dat von, vysetrenie s vysledkami krvi ma este caka.
Ja som isla v podstate hned ako mi to odporucili. Ale od zistenia, ze je uzlovita, az po 10 rokoch. Dovtedy ma len sledovovali a chvilu som mala lieky, chvilu nie.
Mne sa ten jeden uzol rychlo zvacsil a normalne som mala na krku taku hrcu. Aj ked vysledky punkcie boli negativne, povedali mi ze to treba at von.
Myslim, ze lekari to odporucaju, lebo aj ked je to v poriadku, tak sa to moze zvrhnut a tak tomu chcu predist. Treba si to dobre zvazit a konzultovat s lekarom, preco navrhuje operaciu.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mne na pravej strane tiez vyrastla taka hrca a to bol dovod preco som sla na sono. Vysledky krvi na SZ som mala min. rok vo februari ok. Sono ukazalo vela uzlov. Ide mi asi o tri mesiace pred OP, nech mam cas dat si do poriadku par veci, kym potom nastupim na to dlhe regulovanie hormonov po op. Myslis, ze ak je tam karcinom / aj ked ufam, ze nie/, tak tri mesiace do op uskodia?
Mozem nechciet punkciu / mam z nej strach a ako citam vysledky nie su 100%/, ale iba rovno scintirafiu? je scintigrafia vypovednejsia nez punkcia?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

bonita Pozri príspevok
Mne na pravej strane tiez vyrastla taka hrca a to bol dovod preco som sla na sono. Vysledky krvi na SZ som mala min. rok vo februari ok. Sono ukazalo vela uzlov. Ide mi asi o tri mesiace pred OP, nech mam cas dat si do poriadku par veci, kym potom nastupim na to dlhe regulovanie hormonov po op. Myslis, ze ak je tam karcinom / aj ked ufam, ze nie/, tak tri mesiace do op uskodia?
Mozem nechciet punkciu / mam z nej strach a ako citam vysledky nie su 100%/, ale iba rovno scintirafiu? je scintigrafia vypovednejsia nez punkcia?
Zas to moje hned tiez nebolo hned . Kedze mi op. odporucili pred letom a cez leto som tu nebola tak som isla az potom. A bolo to viac ako tri mesiace. Len bud v pohode, nestresuj sa a mysli len a len pozitivne. Ono sa to nezda, ale ta psychika urobi velmi vela. Tiez je dolezita podpora rodiny a okolia. Ani nerozmylsaj o tom, ze by tam mohlo nieco byt!
Ta punkcia ozaj nie je strasna, ani to neboli, ja som citila len taky tlak. Sice mi potom chvilu bolo blbo, ale vtedy som nezvladala ani ked mi brali krv. Urcite mozes nechciet punkciu, nikto ta nemoze nutit. Ved je to tvoje telo. Ak ta planuju poslat na scintigrafiu, tak chod len tam ked sa punkcie bojis. Kazda metoda ma svoje vyhody. Pri punkcii maju ten material a mozu ho lepsie preskumat, ale zas nemusia sa "trafit".
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dakujem za odpovede. Vcera som bola teda na 1 vysetreni u endokrinologicky v karlovke a jej zaver zo sona bol celkom iny, nez doktorky na sone / ta na nalez poznamenala, ze to je najlepsie dat von, lebo SZ je plna uzlov - preto aj moje obavy a patranie na nete/.
Ale endokr. povedala, ze to co tam mam nie su uzly, ale nejaka struktura SZ, vratane tej hrcky co mi rastie na pravej strane / to je asi ten vyraz hypoechogenne - zrejme to znamena slaba odozva, ci netuha struktura/. Ze SZ podla vysledkov pracuje normalne, len mam autoimunnu tyreopatiu / ako moja sestra/.

Kontrola v oktobri, ziadna op, co som ozaj velmi rada.

Vysledky mam FT4 - 13,2 , TSH 3,08, ATPO 426,9, ATG 667,8.
FT4 rozumiem, ale tie dalsie tri nie. Vie niekto co znamenaju?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

FT4 a TSH sú hormóny štítnej žľazy a ATPO a ATG sú protilátky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať