Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Andulenka Pozri príspevok
Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
Ja mám vyoperovanú celú ŠŽ, doživotne budem užívať Euthyrox, mám jednu známu, ktorá má vyoperovanú polovicu a neberie žiadne lieky. Záleží to od toho, ako ŠŽ pracuje a podľa výsledkov v krvi. Pri zníženej funkcii ani nemusíš mať vyoperovanú a aj tak musíš doživotne užívať lieky.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Rozalka Pozri príspevok
Nič neužívam v súvislosti so ŠŽ, no aj tam mám problém s pamäťou, tak si myslím, že to je vekom? zaneprázdnenosťou mozgu?
No bude to asi tým že mám zníženú funkciu šž, a čo sa týka veku mám 26 rokov a mozog nezaťažujem nejak nadmerne ale zasa ani ho nenechám veľmi oddychovať :-)
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zuzkakom, držím Ti palčeky!!!
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

zuzkakom Pozri príspevok
Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
Zuzkakom, neboj zvládneš to ja to mám už 6 rokov za sebou dnes je 6. výročie mojej druhej operácie šž, na Haydukovej som podstúpila niekoľko krát radiojód.... Musíš bojovať a pozerať dopredu a hlavne veriť, že to bude len a len lepšie.... Myslím na Teba a držím palčeky!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

zuzkakom Pozri príspevok
Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
Zuzka chcem Ťa povzbudiť v Tvojej neistote a možno obavách z operácie. Tiež som operáciu odkladala 3 roky a teraz v auguste som ju s trasúcimi kolenami absolvovala v úplne cudzom prostredí a s neznámymi ľuďmi v Dolnom Kubíne.
Môžem zodpovedne prehlásiť že ozaj nie je čoho sa obávať: ak máš strach z narkózy - tak to ber ako vypnutie a zapnutie televízora lebo ozaj si nič viac nepamätám.
ak máš strach z bolesti - na moje vééľké prekvapenie miera utrpenia bola tak mizivá že ma to samú prekvapilo. A team lekárov a sestričiek obchádzajú pacientov rad radom a zaujímajú sa či nepotrebujeme lieky od bolesti. Rekonvalescencia po operácia u mňa nebola potrebná takmer žiadna po týždni som nabehla do práce plná sily a elánu
A jazva - no to je to jediné čo mi tento zákrok pripomína pri pohľade do zrkadla. Ale tiež je to len čiaročka!
Tak hlavu hore a nedaj sa znechutiť pochmúrnym myšlienkam. Drźím palce a potom sa ozvi ako si to celé vnímala Ty.
Naposledy upravil Ninna : 07.10.09 at 12:16 Dôvod: chybyčka krásy
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Dakujem za povzbudenie...ja sa vlastne neobavam az tak tej operacie samotnej ako skor toho, co bude potom, ako sa budem citit, ako si nastavim spravnu davku hormonov
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zuzka, nie je to potom zlé. Najväčší problém je zvýšená únava, kým ti nenastavia postupne lieky. Držím ti prsty, bude to lepšie ako pred operáciu.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

no a navyse dostavam take rady, ze ak to nie je nevyhnutne tak si ju nemam davat odstranit...tak vaham teraz...lebo stitna zl. je motorom (regulatorom) metabolizmu
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

zuzkakom Pozri príspevok
no a navyse dostavam take rady, ze ak to nie je nevyhnutne tak si ju nemam davat odstranit...tak vaham teraz...lebo stitna zl. je motorom (regulatorom) metabolizmu

Nevymýšľaj...5 lekárov, ktorí sa vyjadrili za operáciu je dostatočný dôvod si ju dať odstrániť...možno by si sa tomu skôr či neskôr aj tak nevyhla...držím palce
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ahojte,ja som objednana so lubochne v piatok,neviem mam take zmiesne pocity.....mam aj take priznaky co mate vy ,ale fakt neviem ci sa to potvrdi????mam tolko problemov,dufam ze sa ich raz zbavim
0 0
phu10 phu10

phu10 je offline (nepripojený) phu10

Prosím poradte,
mam takýto prloblém: mám stále studené nohy a ruky, som stále unavený, mám bledú a suchú pokožku, hlavne na rukách a nohách, búšenie srdca - niekedy aj 120 za min., mám zimomravenie a stažené dýchanie a taktiež menšiu chuť do jedla a zmenu hlasu - trochu zachrípnutý hlas. Tieto príznaky mám už okolo 3 mesiacov a zdá sa mi že poslednú dobu sa to výrazne zhoršilo. Môže to byť porucha štítnej žlazy??? Dnes mi lekár odobral krv na vyšetrenie tak som zvedavý, len to týždňové čakanie ma nebaví...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Na hormony ŠŽ sa nečaka týžden, zajtra si zavolaj o výsledky lekarovi, kde ti brali krv. Priznaky, ktore opisuješ su priznačne pre SZ, ale diagnostikovať sa da podla výsledkov z krvi.
Naposledy upravil Darina1234 : 15.10.09 at 14:52
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

phu10 Pozri príspevok
Prosím poradte,
mam takýto prloblém: mám stále studené nohy a ruky, som stále unavený, mám bledú a suchú pokožku, hlavne na rukách a nohách, búšenie srdca - niekedy aj 120 za min., mám zimomravenie a stažené dýchanie a taktiež menšiu chuť do jedla a zmenu hlasu - trochu zachrípnutý hlas. Tieto príznaky mám už okolo 3 mesiacov a zdá sa mi že poslednú dobu sa to výrazne zhoršilo. Môže to byť porucha štítnej žlazy??? Dnes mi lekár odobral krv na vyšetrenie tak som zvedavý, len to týždňové čakanie ma nebaví...
Môže to byť. Mne doobeda odobrali krv a poobede tlelefonovali, že je to štítna žľaza.
0 0
janko.ba janko.ba

janko.ba je offline (nepripojený) janko.ba

Dobrý deň,

mám cca 10 rokov zníženú funkciu štítnej žľazy celý čas užívam Euthyrox, posledné 2 roky Euthyrox 125.
Sono som mal vždy OK, ale minulý týždeň mi tam napísali záver:struma nodosa et difusa bilat, laloky zväčšené,mnohopočetné drobné hypoechogénne až cystické ložiská priemeru do 10 mm, celkový objem žliaz 23 ml.
Posledné krvné testy, asi mesiac dozadu boli tiež v norme, ale presné čísla neviem, takže v norme podľa doktorky.

Vedel by mi niekto poradiť, čo môže tento nález znamenať ? či prestala žľaza fungovať úplne, bude nutná operácia alebo mi dajú zas nejaké iné lieky.
Ďakujem
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

janko.ba Pozri príspevok
Dobrý deň,

mám cca 10 rokov zníženú funkciu štítnej žľazy celý čas užívam Euthyrox, posledné 2 roky Euthyrox 125.
Sono som mal vždy OK, ale minulý týždeň mi tam napísali záver:struma nodosa et difusa bilat, laloky zväčšené,mnohopočetné drobné hypoechogénne až cystické ložiská priemeru do 10 mm, celkový objem žliaz 23 ml.
Posledné krvné testy, asi mesiac dozadu boli tiež v norme, ale presné čísla neviem, takže v norme podľa doktorky.

Vedel by mi niekto poradiť, čo môže tento nález znamenať ? či prestala žľaza fungovať úplne, bude nutná operácia alebo mi dajú zas nejaké iné lieky.
Ďakujem
Kedze sa ti posledne dva roky davka nezvysovala a nemas problemy, tak usudzujem, ze este asi trochu funguje. Aj ked davka je dost vysoka.
Co sa tyka tych cyst, tak tie treba sledovat, pripadne dat spravit punkciu a poradit sa s lekarom.
Myslim, ze ine lieky ti uz nedaju.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Darina1234 Pozri príspevok
Na hormony ŠŽ sa nečaka týžden, zajtra si zavolaj o výsledky lekarovi, kde ti brali krv. Priznaky, ktore opisuješ su priznačne pre SZ, ale diagnostikovať sa da podla výsledkov z krvi.
Tak nie vsade. Co si pamatam u nas to tiez trvalo tyzden az dva niekedy.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
Zuzka chcem Ťa povzbudiť v Tvojej neistote a možno obavách z operácie. Tiež som operáciu odkladala 3 roky a teraz v auguste som ju s trasúcimi kolenami absolvovala v úplne cudzom prostredí a s neznámymi ľuďmi v Dolnom Kubíne.
Môžem zodpovedne prehlásiť že ozaj nie je čoho sa obávať: ak máš strach z narkózy - tak to ber ako vypnutie a zapnutie televízora lebo ozaj si nič viac nepamätám.
ak máš strach z bolesti - na moje vééľké prekvapenie miera utrpenia bola tak mizivá že ma to samú prekvapilo. A team lekárov a sestričiek obchádzajú pacientov rad radom a zaujímajú sa či nepotrebujeme lieky od bolesti. Rekonvalescencia po operácia u mňa nebola potrebná takmer žiadna po týždni som nabehla do práce plná sily a elánu
A jazva - no to je to jediné čo mi tento zákrok pripomína pri pohľade do zrkadla. Ale tiež je to len čiaročka!
Tak hlavu hore a nedaj sa znechutiť pochmúrnym myšlienkam. Drźím palce a potom sa ozvi ako si to celé vnímala Ty.
Tak nakoniec si na tu operaciu isla? Pamatam si, ze si sa dlho odhodlavala. Som rada,ze to dobre dopadlo .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
Tak nakoniec si na tu operaciu isla? Pamatam si, ze si sa dlho odhodlavala. Som rada,ze to dobre dopadlo .
No áno počas tých troch rokov som skúšala alternatívu až som sa dostala ku človeku, ktorý mi možno trochen pootvoril oči a odporučil operáciu, nakoľko telo už nedokáže tento stav zmeniť a vyslovene len trpí pretože samo bojuje proti sebe. Tak som sa spamätala a podvolila vôli lekárky. Môj odoperovaný ľavy lalok ŠŽ vážil 27g a mala som už posunutú tracheu. No teraz už viem že tieto zmeny na ŠŽ sú nevratné a jediné riešenie je operácia.
Som ešte medzi tými šťastnejšími a pravá strana ŠŽ mi ostala a snažím sa ju zachovať ako funkčne tak aj do veľkosti bez zmien.
Dievčatá ďakujem Vám že ste si na mňa spomenuli.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

takze zajtra nastupujem na hajdukovu, dnes som este bola na orl a u internistu a potvrdili mi ze je to ok, ze mozem ist, takze sa balim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať