Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Skús sa tam opýtať, mňa tam poslal môj lekár. Veď si môžeš vybrať, kde sa chceš dať operovať. Viem, že od nás chodia hodne aj do Martina a Ružomberka. Ale musím povedať, že je rozdiel jazva po laparoskopii a po normálnej operácii. Mám malú jazvičku a to som mala š.ž. rozrastenú po celom krku. V B. Bystrici - Roosveltovej nemocnici - to robia ozaj dobre a ležala som tam od nedele, v pondelok ma robili a v stredu ma pustili domov. Robia to na oddelení miniivazívnej chirurgie.

http://www.nspbb.sk/index.php/nemocn...e-a-endoskopie
6 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
korduľa Pozri príspevok
mala som zapal stitnej zlazy, lekarka ma liecila prednisonom 20 mg, momentalne som ho vysadila a vysledky su dobre zapal ustupul, len funkcia stitnej zlazy sa znizili, ale len minimalne, ani mi nic nepredpisala, po 6 mesiacoch idem na kontrolu a uvidime, upozornila ma, ze zapal sa moze vratit, mate niekto skusenosti s liecenym zapalom SZ? mam sa pripravit na to, ze ma to bude otravovat cely zivot, alebo je mozne, ze sa vsetko vrati do poriadku? dakujem
ja som mala zápal iba raz, ale tým zápalom sa mi znížila natoľko funkcia ŠŽ, že bez liekov to už nejde.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja mam SZ ako male dieťa a to zo zapalov, prekonala som ich, nerada na to spominam, lebo mi nikto neveril ako som bola unavena a vyčerpana.
1 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

Dobrý deň prajem, prečítala som si skoro všetky príspevky ohľadom problémov po operácii šž. Bola som operovaná 23.2.2010, vyoperovali mi celú šz, lebo bola autoimúna a spôsobovala mi aj iné problémy. Po operácii som bola skoro 2 dni na intenzívke, vôbec som nerozprávala, potom som začala šuškať . Lekár, ktorý ma operoval mi povedal, že som mala strašne veľkú šz a ku tomu boli na nej uzlíky, takže pri vyberaní na špachtlu mi tým uzlíkom natiahol hlasivkový nerv. Hneď mi nasadili lieky na posilnenie hlasiviek , už v nemocnici som začala šuškať. Po prepustení z nemocnice bom bola na krčnom, kde mi lekárka povedala, že do polroka by sa mi mal hlas vrátiť. Ale už som po operácii polroka, trošku sa to zlepšilo, ale napr. rozprávať v idúcom aute o autobuse ani nehovorím, vonku, proste tam kde je ruch, sa mi neoplatí, pretože môj hlas je tak slabý, že neprekričím takéto zvuky. Pracujem ako administratívny pracovník, obyčajný telefonát mi dá zabrať. Okrem krčiarky som chodila aj ku logopedičke, pretože ešte doteraz mi zle rozprávať samohlásky, ktoré sú na začiatku slova, hocikedy si pripadám ako keby som bola postihnutá. Neviem čo ma čaká, či sa mi ten hlas vráti alebo nie a budem len tak slabúčko rozprávať, doteraz beriem tablety mestinon, aescin, vitamín B - na hlasivky, magnéziové a calciové tablety na trpnutie a kŕče no a euthyrox 100 denne a 2x do týždňa 150-ku. Okem toho som magnézium aj calciom brala aj v injekciách . V robote som už o 11:00 hod .unavená ale tak, že by som v tom okamihu zaspala. Doma si zanedbávam robotu, lebo keď prídem z práce, tak si musím oddýchnuť a až potom fungovať ďalej. Neviem, ako to ďalej pôjde, na kontrolu idem až niekedy koncom septembra. Ale ako vidím strašne veľa ľudí má tie isté problémy, ale ako takto máme ďalej žiť?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

emilly1, ťažko radiť, všetko treba konzultovať s lekarom, ja len tolko možem za seba ti povedať, že ja som v čase ochorenia ŠŽ odišla zo zamestnania, tak som nevladala, že rano som nemohla vstať z postele, teraz beriem Ethyrox, unava je miernejšia, zvykla som si a doma mi musi pomahať cela rodina.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak oddnes som aj ja v kategórii "Už ste naša" (povedal doktor).
Zdalo sa mi v poslednej dobe, že som viac unavená, pripisovala som to tým horúčavám. Že dačo nie je v poriadku som zistila, keď ma retiazka, ktorú som celé vlaňajšie leto mala na krku, neobopla.
Endokrinologické vyšetrenie stanovila "primárnu hyperthyreozu s diff. strumou na báze autoimunnej tyreopathie".
Prosím vás, kto s tým máte skúsenosti, preložte mi to do ľudskej reči.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rozalka kukni moje príspevky v tejto téme.
napr
http://www.porada.sk/t17053-p4-stitna-zlaza.html
http://www.porada.sk/t17053-p13-stitna-zlaza.html
5 0
lenka3011974 lenka3011974

lenka3011974 je offline (nepripojený) lenka3011974

ahoj.aj ja mam stitnu a najskor som schudla4kg a teraz som zasa pribrala8kg a tak nejem ziadne lieky,cakam ci schudnem "lebo sa citim ako balon"
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

....
preco v poobednajsich? na flasi nic take nie je uvedene
Naposledy upravil arizona : 06.11.10 at 09:49 Dôvod: zmazanie citácie nepovolenej samo-reklamy
0 0
stitnazlaza stitnazlaza

stitnazlaza je offline (nepripojený) stitnazlaza

V poobednajších v skratke preto, lebo tabletka, ktorú beriete dodá organizmu syntetický jód a v poobedňajších hodinách je jeho účinok už mizivý. Preto väčšina postihnutých trpí k večeru únavou. Organický jód ktorý zoberiete poobede dodá organizmu to čo potrebuje.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

stitnazlaza Pozri príspevok
V poobednajších v skratke preto, lebo tabletka, ktorú beriete dodá organizmu syntetický jód a v poobedňajších hodinách je jeho účinok už mizivý. Preto väčšina postihnutých trpí k večeru únavou. Organický jód ktorý zoberiete poobede dodá organizmu to čo potrebuje.
Po vysadení tabletiek je možné prejsť na užívanie oleja v rannej dávke?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Gilda vysadiť tabletky ti môže len lekár...tekvicový olej je len doplnok stravy...osobne som sa nestretla s nikým že ho vyliečil tekvicový olej..mne neuškodil ale ani nepomohol
7 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

dan Pozri príspevok
Gilda vysadiť tabletky ti môže len lekár...tekvicový olej je len doplnok stravy...osobne som sa nestretla s nikým že ho vyliečil tekvicový olej..mne neuškodil ale ani nepomohol
Otázku som položila v súvislosti s doporučením prof. Turianicu ako užívať prípravok Fortuna Vita: ... "Preparát FORTUNA VITA je možné brať pri hyper, ale aj hypoaktivite štítnej žľazy. V prípade užívania syntetických hormónov nahradzujúcich produkciu hormónov štítnej žľazy, je potrebné dávku znížiť o 25 μg cca týždeň po začatí užívania preparátu FORTUNA VITA (denná dávka je 10ml = jedna polievková lyžica). Každý ďalší mesiac o ďalších 25 μg. Úprava funkcie štítnej žľazy je u každého iná. Väčšinou pomerne rýchla, ale ak sa necítite dobre, je znižovanie syntetických hormónov potrebné spomaliť. Po úplnom vysadení je ešte nutné užívať FORTUNA VITA aspoň 1 mesiac. Až potom je možné prejsť na nižšiu dávku."
viac info:http://regeneracnecentrum.sk/index.php?menu=1234
Bola som zvedavá na skúsenosti Marcela (stitnazlaza), ktorý doporucuje prípravok Olejovita. Prechod na používanie spomínaných prípravkov je reálny, samozrejme s výsledkami podľa individuálnych daností. Konzultácia s lekárom možná, rozhodnutie na pacientovi.
Naposledy upravil gilda : 12.10.10 at 06:45
0 0
falko1 falko1

falko1 je offline (nepripojený) falko1

Tamila Pozri príspevok
Ja už štítnu žľazu nemám, beriem Euthyrok 150, vlasy mi podstatne zredli, ale je to únosné. Ja si myslím, že ti treba urobiť určite ďalšie vyšetrenia, možno najlepšie v Ľubochni.
DOBRY P.TAMILA CHCELA BY SOM SA SPYTAT CI SA VASA HMOTNOST DRZI ALEBO STE PRIBRALA?JA SOM UZ SKORO DVA ROKY PO OPERACII TAKTIEZ MY VYOPEROVALI CELU STITNU ZLAZU A ZACALA SOM HROZNE PRIBERAT NEVIETE MI NEJAKO PORADIT?DAKUJEM
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

falko1 Pozri príspevok
DOBRY P.TAMILA CHCELA BY SOM SA SPYTAT CI SA VASA HMOTNOST DRZI ALEBO STE PRIBRALA?JA SOM UZ SKORO DVA ROKY PO OPERACII TAKTIEZ MY VYOPEROVALI CELU STITNU ZLAZU A ZACALA SOM HROZNE PRIBERAT NEVIETE MI NEJAKO PORADIT?DAKUJEM
Tiež beriem Eutyrox, 100,100 a tretí deň 125 a takto stále dookola. Snažím sa váhu držať, ale ako náhle si doprajem, priberám. Možno je to dávkovaním hormónov, Tamila užíva 150-ku, ja menšie dávky, pritom som od Tamili vyššia aj ťažšia Výsledky mám dobré, aj keď je pravda, že som už rok nebola na odberoch/ som už 7 rokov po operácii, tiež mám celú štítnu von/
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pribrala som vtedy, keď mi ŠŽ spomalila činnosť. Od vtedy mám stále váhu rovnakú +- 2 až 3 kg, od operácie nepriberám. Ale nadváhu mám peknú
Dáška, si vyššia ako ja, ale nemáš nejak viditeľnú nadváhu ako ja.
2 0
ady23 ady23

ady23 je offline (nepripojený) ady23

Ahojte, iba ten týždeň mi dal gynekolog výsledky odberu krvi pre hormonálny profil, kde mi robil aj odber na hormóny štítnej žľazy. Gyn. ma rovno poslal na endokrinologiu, moje výsledky zvýšený TSH 5,30 a SHBG 129,90. Ostatné sú ok. Má podozrenie na zníženú funkciu štítnej žľazy. Chcem sa opýtať na uvedené hodnoty a čo je to za hormon SHBG, nakoľko na nete som veľa nenašla. Nakoľko sa snažíme o potomka, gyn. povedal, že aj toto môže byť jeden z problémov prečo sa nedarí už dlhšiu dobu. Doteraz som problémy so štítnou žľazou nemala. Ale keď som spätne čítala o príznakoch tak únava, studené ruky nohy a zima a čo ma najviac trápi je bolestivá pravá strana hrdla pri prehltaní s pocitom hrči. Toto ma trápi už dlhšie, ale vždy som si myslela, že to mám z klimy prechladnutie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja beriem lieky na ŠZ na zníženú funkciu a mám synčeka.
Ale treba ak Ti potvrdia zníženú funkciu ŠŽ brať do úvahy aj tú možnosť. Ak sa budeš liečiť a brať aj lieky, v tehotenstve ŠŽ treba kontrolovať, vtedy sa berú zvýšené dávky liekov, aby sa dieťatko vyvinulo správne.
3 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Takže píšem ako som slúbila.Bola som na operácii v Banskej Bystrici, vybrali mi celú von, robili mi to na oddelení miniinvaz.chirurgie. V stredu som prišla, vo štvrtok ma naobed operovali, o druhej poobede som sa zobudila na JIS-ke, večer ma už premiestnili na izbu, na druhý deň som pila len kašovitú stravu a v sobotu ráno s rožkom v ruke a kávou som pochodovala už domov.Jazva je uplne maličká, ani zošívaná nie je,bolo to len zlepené nejakým lepidlom. Za 4 dni som išla na kontrolu, jazva zahojená, lepidlo dali dolu a teraz už len k endokrinologovi na nastavenie tabletiek. Odporúčam BB...velmi dobrý prístup, primár Marko zlatý človek aj celý personál...nemocnica velmi pekná a čistá. Po operácii sa cítim zatial velmi dobre, konečne ma nebolia oči a konečne si ich môžem aj namalovať, čo predtým bolo nemožné,lebo mi stále slzili, zrejme štítna tlačila na všetky strany.Operáciu som si vybavila cez internet, som tam ráno napísala, večer mi odpísal pán primár a za týždeň som išla na konzultáciu. Moja lekárka mi 4 roky hovorila že ju vylieči a nakoniec musela ísť aj tak celá von...dokonca mi bolo povedané , prečo som neprišla skorej. No teraz budem dúfať že tabletky mi nasadí dobre a život ide dalej...držím všetkým palce a operácie sa nebojte
11 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Na lieky sa nasadzuje dlhší čas postupne podľa výsledkov z krvi. Som rada, že máš po tom a želám skoré uzdravenie. Ja som mala z BB ten istý dojem ako ty, bola som tam veľmi spokojná. Je rozdiel jazva okolo celého krku a zhruba 4 cm.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať