Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Zdravím Vas vsetkych..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mary0304 Pozri príspevok
Zdravím Vas vsetkych..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...
Ja som mala s tým tŕpnutím rúk, nôh aj úst hroznú skúsenosť. Treba denne užívať vápnik, ale mne ho predpísala obvodná lekárka, keď som jej povedala o problémoch. Toto prejde, keď sa dá vápnik do normálu. Hlas - to trvalo dosť dlho, kým sa dal do poriadku, ale stále, keď dlhšie súvisle rozprávam, mám pocit "únavy" hlasu.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

syrik Pozri príspevok
No toto....dnes som bola na kontrole a mám horšie výsledky...Liečim sa na hypothyreozu...paradox, keď som sa cítila zle, mala som super výsledky a teraz, keď sa cítim super, sú horšie.... z čoho sa môžu zhoršiť výsledky? Zvýšil mi mierne dávku...

Presne toto isté mam aj ja..ked mi je super tak mi lekárka povie že výsledky zlé a pridá mi aj dve tabletky a naopak..mám hyperthyreozu..
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Ahoj "Tamila"....som rada,ze reagujes ...to trpnutie sa mi zacalo prejavovat velmi intenzivne uz v nemocnici tak mi pichali vapnik a teraz co som doma denne uzivam 4x sumivy Ca..to trpnutie zo zaciatku tiez bolo velmi neprijemne lebo som mala aj krče na rukach ale teraz je to uz lepsie...uzivam aj kvapky a samozrejme beriem Euthyrox 125...zajtra sa chystam na krcne ,ze co mi povedia ohladom tych hlasiviek,hadam sa to urovná...
0 0
Sala Sala

Sala je offline (nepripojený) Sala

Prosím, ako sa prejavuje u Vašej dcéry hypoparatyreoza, aké ma symptomy, ake liečebné metody využivate.
Zaujima ma to, lebo som po operácii ŠŽ (5 tyždňov)a záver znie "Hypoparatyreóza" citim sa zlé a chcela by som vediieť aká je prognóza ochorenia. Ďakujem
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Dobrý večer, informácie o danej diagnóze získate aj na stránke:
http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=746
1 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Dobrý deň,pytate sa na tú hypoparatyreozu-tak ja sa tiez na to momentalne liecim,som po operacii 3 mesiace,zacalo sa mi to prejavovat hned po operacii,kedy som pocitovala mravencenie/trpnutie/ ruk,noh a ust. Do ruk som zo zaciatku dostavala aj krče,to chvalabohu preslo ale v nohach mam aj po 3 mesiacoch stale to mravencenie. Chodim pravidelne na krv kde mi kontroluju vapnik,mam ho stale velmi nizky. Uzivam iba sumive calcium 3x denne+Vitacalcin tabl. Zatial som sa nikde nedocitala ako dlho mozu trvat taketo priznaky,viem ze to je individualne ale aspon priblizne za aky cas sa ten vapnik v krvi upraví.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mary0304 Pozri príspevok
Dobrý deň,pytate sa na tú hypoparatyreozu-tak ja sa tiez na to momentalne liecim,som po operacii 3 mesiace,zacalo sa mi to prejavovat hned po operacii,kedy som pocitovala mravencenie/trpnutie/ ruk,noh a ust. Do ruk som zo zaciatku dostavala aj krče,to chvalabohu preslo ale v nohach mam aj po 3 mesiacoch stale to mravencenie. Chodim pravidelne na krv kde mi kontroluju vapnik,mam ho stale velmi nizky. Uzivam iba sumive calcium 3x denne+Vitacalcin tabl. Zatial som sa nikde nedocitala ako dlho mozu trvat taketo priznaky,viem ze to je individualne ale aspon priblizne za aky cas sa ten vapnik v krvi upraví.
Nevyoperovali ti náhodou aj prištitné teliesko? Mojej kamarátke áno a mala problémy, vápnik sa tvorí práve v prištitných telieskach, sú štyri. Ona bude musieť užívať vápnik do konca života. Mňa operovali pred 5 rokmi a chválabohu nemala som, ani nemám žiadne problémy, ani s vápnikom a ani s hlasom.
0 0
Sala Sala

Sala je offline (nepripojený) Sala

Mám dilemu s užívaním vápnika. Endokrinologička mi odporučila obmedzovať dávky (3 x 500) , že či sa nezaktivizujú prištítné telieska. Iný názor ma moja obvodná lekárka. Ešte v nemocnici v BB mi odporučili 4 x 100O. Keď užijem 500-ku tak tri hodiny sa citím lepšie. Lenže so substitúciou vápnika mám "rozhádzané" ostatné minerály.Nejak to vydržím, len keby som vedela či vôbec môžem očákavať zlepšenie. Chirurg na mojú otázku o priš.tel. mi povedal ,že nie sú vyoperované. Ktovie, či existuje aj nejaká iná liečba na udržanie rovnovahy vapnika? Ďakujem, že ste zareagovali, aspoň viem že nie som sama s takýmto problémom.
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Sala Pozri príspevok
Mám dilemu s užívaním vápnika. Endokrinologička mi odporučila obmedzovať dávky (3 x 500) , že či sa nezaktivizujú prištítné telieska. Iný názor ma moja obvodná lekárka. Ešte v nemocnici v BB mi odporučili 4 x 100O. Keď užijem 500-ku tak tri hodiny sa citím lepšie. Lenže so substitúciou vápnika mám "rozhádzané" ostatné minerály.Nejak to vydržím, len keby som vedela či vôbec môžem očákavať zlepšenie. Chirurg na mojú otázku o priš.tel. mi povedal ,že nie sú vyoperované. Ktovie, či existuje aj nejaká iná liečba na udržanie rovnovahy vapnika? Ďakujem, že ste zareagovali, aspoň viem že nie som sama s takýmto problémom.
Dobry den. Ako sa u vas prejavuje hypoparatyreoza,taktiež mravenčením?
0 0
cem cem

cem je offline (nepripojený) cem

mary0304 Pozri príspevok
Zdravím Vas vsetkych..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...
Ak sa môžem opýtať, kto ťa operoval v KE?
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

cem Pozri príspevok
Ak sa môžem opýtať, kto ťa operoval v KE?
Operoval ma primár Závacký.
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Chystám sa na liečenie po operacii šž a chcela by som sa opytat ci je to v ramci dovolenky alebo ako PN,lebo moja endokrinologička mi tvrdí,že v ramci mojej dovolenky. Poradíte mi...?

Ď.
0 0
Sala Sala

Sala je offline (nepripojený) Sala

U mňa je to komplex symptómov, neprijemných pocitov, neidentifikovateľných bolesti,palenie kože, mravenčenie po celom tele, striedavo na hociktorej časti tela, niekedy bolesti zubov, inokedy bolesti hlavy, potom sú to pocity chladu, hoci v izbe je 24 °C, skratka je to na "houby" Predvčerom som po kontrole krvnej vzorky mala všetky sledované mineraly dokonca v norme, ale subjektívne som to necitila. Taktiež so bola opakovane na kontrolu na ORL. Pri prvej kontrole som mala hlasivky pohyblive, tentokrat, už jedná hlasivka straca pohyblivosť, Na mojom hlase nepozorujem ani zlepšenie ani zhoršenie. Dufam, že hlas sa mi zlepší, poznam ľudi po takejto operácií do pol roka sa im hlas upravil. A keď nie tak si zacitujem jednú poraďačku,"Však ja nie som spevačka, ale..." Skôr by som chcel spoznať ludi, ktorý musia doživotne užívať vápnik. Ako sa s tým vyrovnali? Potrebujem asi niečo pozitívne
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

Sala Pozri príspevok
U mňa je to komplex symptómov, neprijemných pocitov, neidentifikovateľných bolesti,palenie kože, mravenčenie po celom tele, striedavo na hociktorej časti tela, niekedy bolesti zubov, inokedy bolesti hlavy, potom sú to pocity chladu, hoci v izbe je 24 °C, skratka je to na "houby" Predvčerom som po kontrole krvnej vzorky mala všetky sledované mineraly dokonca v norme, ale subjektívne som to necitila. Taktiež so bola opakovane na kontrolu na ORL. Pri prvej kontrole som mala hlasivky pohyblive, tentokrat, už jedná hlasivka straca pohyblivosť, Na mojom hlase nepozorujem ani zlepšenie ani zhoršenie. Dufam, že hlas sa mi zlepší, poznam ľudi po takejto operácií do pol roka sa im hlas upravil. A keď nie tak si zacitujem jednú poraďačku,"Však ja nie som spevačka, ale..." Skôr by som chcel spoznať ludi, ktorý musia doživotne užívať vápnik. Ako sa s tým vyrovnali? Potrebujem asi niečo pozitívne
Takze taketo symptomy mate....co sa tyka hlasiviek,ja som po operacii skoro vobec nerozpravala,iba velmi potichu tak som zasla na ORL kde mi predpisali 3 druhy liekov a behom neceleho mesiaca po uzivani mam hlas v poriadku akurat pri dlhsom rozpravani citim unavu hlasiviek,ale je pravda ze hlas sa upravuje aj pol roka no u mna to zabralo skor...a ten nestastny vapnik???uz aj ja by som ohladom toho potrebovala pocut nieco pozitivne lebo u mna sa to vobec nezlepsuje...
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

mary0304 Pozri príspevok
Chystám sa na liečenie po operacii šž a chcela by som sa opytat ci je to v ramci dovolenky alebo ako PN,lebo moja endokrinologička mi tvrdí,že v ramci mojej dovolenky. Poradíte mi...?

Ď.
Idete na radiojod? Alebo ake liečenie mate na mysli??
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

holubička1 Pozri príspevok
Idete na radiojod? Alebo ake liečenie mate na mysli??
Na kupelne liečenie,nie radiojod.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

mary0304 Pozri príspevok
Na kupelne liečenie,nie radiojod.
Kupelna liecba zavisi, od toho kedy ste bola operovana, ak to spada myslim do 1/2 roka od operracie a neviem ci sa neposudzuju 3 mes. musi dat odbor, lekar odporucenie na tu liecbu v ramci PN, ak neda da len suhlas. navrh mozte ist ale v ramci dovolenky
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Darina1234 Pozri príspevok
ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.
Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Darina1234 Pozri príspevok
ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.
Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať