Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
janca555 janca555

janca555 je offline (nepripojený) janca555

budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
janca555 Pozri príspevok
budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. Ďakujem
Je ťažké povedať, ktorý deň Ťa pustia z nemocnice - operovali ma v utorok a ja som nemala žiadne pooperačné problémy, tak ma pustili domov v piatok ráno.
0 0
janca555 janca555

janca555 je offline (nepripojený) janca555

v ktorej nemocnici ťa operovali? Ja som z Martina, teda mňa čaká operácia v Martinskej fakultnej nemocnici.... a čo sa týka toho norethisteronu? nevieš poradiť? Ď
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
janca555 Pozri príspevok
v ktorej nemocnici ťa operovali? Ja som z Martina, teda mňa čaká operácia v Martinskej fakultnej nemocnici.... a čo sa týka toho norethisteronu? nevieš poradiť? Ď
Mňa operovali v Banskej Bystrici a ohľadom norethisteronu Ti neviem poradiť, ale deň pred operáciou bola za mnou doktorka, čo ma uspávala a Tá ma usmernila ohľadom liekov /brala som lieky na tlak/. Ja som ich mohla užiť.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Janca,v Martine sú veľmi dobrí lekári, mňa operovali práve tam, pustili ma na 5 deň, nemusíš sa báť majú skúsenosti, robia 3-5 operácii denne. Čo sa týka liekov na oddialenie menzesu, radšej sa opýtaj doktorov, tí ti poradia najlepšie. Držím palce, ak sa chceš niečo opýtať, kľudne napíš
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

janca555 Pozri príspevok
budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. Ďakujem
O ten Norethisteron sa poraď s lekárom, môže tam byť problém so zrážanlivosťou krvi...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Lieky na oddialenie menštruácie som musela vysadiť deň pred nakoľko ovplyvňuju zrážanlivosť krvi. Večer pred operáciou pódávajú injekciu fraxiparín proti trombom, ktorá môže mať interakciu so spomínanym prípravkom.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

cabada Pozri príspevok
Ahojte baby,
prepáčte, ale je mi smutno, keď čítam a vidím aj vo svojom okolí, ako veľmi sa trápime -
- ako dopadne operácia v krku a takmer hneď si s vervou zapálime
- ako veľmi sa trápime, že máme veľkú nadváhu, ale ani za svet neprestaneme variť na obed rezne
...
ešte raz prepáčte, nič osobné, ale myslím, že tu niekde je u nás problém - v základoch, v neochote uľahčiť to nášmu telu, ktoré sa tak veľmi snaží..

nic sa nedeje, ale preco myslis, ze je to len tym? ja mam so SZ taktiez problemy a poviem ti, ze cvicim, snazim sa rozumne stravovat, rezne neznasam, ani nic tak mastne a kilecka sa lepia tak ci tak...
0 0
Tretiniatko Tretiniatko

Tretiniatko je offline (nepripojený) Tretiniatko

Ahojte,

chcem sa spytat som po operacii stitnej zlazy uz mesiac (operovali ma 2.11.) este stale som PN a stale nemam svoj povodny hlas a ked dlho rozpravam, tak tie hlasivky nevladzu. Viete poradit ako by sa to dalo vratit do normalu? Ako dlho to bude este trvat? Mate s tym skusenost?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som po operácii asi rok a pol. Ten unavený hlas pri dlhšom (a to myslím niekoľko viet za sebou) alebo hlasnejšom rozprávaní mi trval dosť dlho, ale potom sa to pomaly upravovalo, ani som nezaregistrovala kedy to ustalo.
0 0
enata enata

enata je offline (nepripojený) enata

Dobrý večer,
má tu prosím vás niekto skúsenosti s tekvicovým olejom s jódom pri liečbe ochorení štítnej žľazy? Ďakujem
0 0
Tretiniatko Tretiniatko

Tretiniatko je offline (nepripojený) Tretiniatko

Dakujem velmi krasne, tak sa s tym hlasom budem musiet zmierit na dlhsie obdobie a cakat kym to prejde
0 0
Ella2 Ella2

Ella2 je offline (nepripojený) Ella2

Ja som s tým tiež po operácii mala problém - ale po čase sa to upravilo, tiež to trvalo dlhšie, neboj sa. Dnes už síce neviem spievať, ale iné veci sú dôležitejšie..........základný problém so zdravím je vyriešený.........držím palce.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tamila Pozri príspevok
Ja som po operácii asi rok a pol. Ten unavený hlas pri dlhšom (a to myslím niekoľko viet za sebou) alebo hlasnejšom rozprávaní mi trval dosť dlho, ale potom sa to pomaly upravovalo, ani som nezaregistrovala kedy to ustalo.
Miladka, máme toho dosť spoločného, ešte aj tú štítnu žľazu U mňa sa to tiež upravilo tak nejak samo, teraz. už 4 roky po operácii,nemám žiadne problémy.
0 0
dagjanik dagjanik

dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

treba rozhodne chodiť na kontroly k lekárovi, prísne dodržiavať užívanie liekov a presne podľa príbalového letáku, ak máš liek ktorý sa má užívať na lačno a potom počkať treba dodržiavať, ja čakám hodinu a zapiť len vodou,
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dagjanik Pozri príspevok
treba rozhodne chodiť na kontroly k lekárovi, prísne dodržiavať užívanie liekov a presne podľa príbalového letáku, ak máš liek ktorý sa má užívať na lačno a potom počkať treba dodržiavať, ja čakám hodinu a zapiť len vodou,
Euthyrox sa berie na lačno, ja mám zaužívané hneď ráno, ako sa zobudím zjem tabletku a zapijem ju vodou. Potom sa venujem rannej toalete, oblečiem sa a až potom raňajkujem. Funguje mi to už 4 roky, výsledky sú v norme.
0 0
Maria.H Maria.H

Maria.H je offline (nepripojený) Maria.H

Ahoj,

mám 55 rokov a pred 2 týždňami mi zistili zvýšenú činnosť š.z.
užívam Thyrozol 10mg 2x denne,
Môj problém je že už pred liečbou mi začal vypadávať vlasy ale aj teraz ked beriem lieky mi vlasy stále padajú a nové nerastú. chcem sa opýtať či nemal niekto podobne problémy. Prosím poradte mi čo mám robiť, ďakujem.
M
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový večer. Jedným z príznakov zvýšenej činnosti štítnej žľazy - hypertyreózy je aj vypadávanie vlasov. Toto sa postupne pri užívaní lieku upraví. Dva týždne je zatiaľ krátka doba, aby sa dosiahol požadovaný účinok. Držím palce.
0 0
Marika23 Marika23

Marika23 je offline (nepripojený) Marika23

Fixka, citam prispevky, uz som na cca 50.strane, oci sa mi krizia, ale zastavila som sa pri Tvojej otazke. Ja som osoba, ktora mala hyperthyreosu pred 10 rokmi, liecila som sa cca 2 roky, pokial si spominam brala som Carbimazol a Euthyrox(ci tak dajak sa to vola), potom som bola v poriadku az doteraz , nic som nebrala. Pod vplyvom stresov v rokoch 2006-2008 sa mi to znova vratilo, tak sa chystam zas k lekarke.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

No toto....dnes som bola na kontrole a mám horšie výsledky...Liečim sa na hypothyreozu...paradox, keď som sa cítila zle, mala som super výsledky a teraz, keď sa cítim super, sú horšie.... z čoho sa môžu zhoršiť výsledky? Zvýšil mi mierne dávku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať