Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

tak som sa pýtala na tie hormóny a euthyrox- že sa to vôbec neovplyvňuje. Ale asi týždeň mi je ráno na vracanie-iba ma napína a niekedy mám tak hodinu opuchnutý krk zvnútra. Bola som aj na ORL-všetko v poriadku, krv mám skvelú.....
0 0
ara2 ara2

ara2 je offline (nepripojený) ara2

ja by som sa chcela opýtať, či niekto neviete po akej dobe ten euthyrox začne účinkovať, lebo mne strašne vypadávajú vlasy. Predtým som mala strašne husté vlasy a teraz to vyzerá tak, že o chvíľu budem plešatá. Beriem euthyrox 25 už 2 týždne a stále žiadna zmena.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ara2 Pozri príspevok
ja by som sa chcela opýtať, či niekto neviete po akej dobe ten euthyrox začne účinkovať, lebo mne strašne vypadávajú vlasy. Predtým som mala strašne husté vlasy a teraz to vyzerá tak, že o chvíľu budem plešatá. Beriem euthyrox 25 už 2 týždne a stále žiadna zmena.
Že by Ti vypadávali vlasy od euthyroxu 25? Ja beriem 100 už tri roky a vlasy mi nepadajú. Euthyrox zaberá hneď. Choď sa poradiť s lekárkou, alebo sa pýtaj na iné vyšetrenie.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Mne diagnostikovali po zistení vysokého tlaku, a krvných testov aj na USG problémy so štítnou žľazou. Lekár endokrinológ 6.7.stanovil dgn: "difúznu lymfoidnú thyreoditídu" uzlovite zmenená so subklinickou hypotyreózou a odvtedy užívam tiež euthyrox-25. Vraj ju mám asi 3 roky a deičné je po praslici. A čo sa pamätám,nik zo žien nášho rodu nik nemal. Týmto som sa zaradila medzi Vás. Uvidím čo ukáže kontrola o 7 týždňov.
Teraz Začala s čítať tému od začiatku ale ma vytočili mínusové lampičky takže dočítam inokedy. Naozaj neviem pochopiť takú ľudskú vlastnosť...ani nazvať sa mi nedarí. To nielen v tejto téme, ale myslím si že lampičky by sa mali zrušiť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka tak vitaj, a lampičky si nevšímaj.
0 0
rena70 rena70

rena70 je offline (nepripojený) rena70

som v pohode,naozaj
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

rena70 Pozri príspevok
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
Pokiaľ sa vráti lekárka z dovolenky, kúp si aspoň Koenzym Q10 - 30mg. Pomôže Ti, budeš sa cítiť lepšie, ja mám tiež problémy so štítnou žlazou, mám chronický únavový syndrom a ten Koenzym ma drží na nohách.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

rena70 Pozri príspevok
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
Presne tieto pocity mám aj ja unavená hlava bolí migrény atď. Ja nemám ani št. žľazu eutyrpx som brala 175, teraz 150 a doktor sa tvári, že je všetko ok a asi ja si vymýšľam, sú dni keď nevládzem vôbec ledva sa premotám Rok mi dával lekárgynekológ hormonálne tabl. livial proti menopauze, nezaberalo nič, teraz endokrinológ zas vyvrátil, že žiadna menopauza hormóny sú vraj super dobré, ale ja sa cítim ako vybrakovaná, tieto horúčavy ma ešte viacej zabíjajú....
0 0
ifas ifas

ifas je offline (nepripojený) ifas

Ahojte. Bola som na vysetreni SZ, mam ju zvonka viditelnu aspon podla mojej doktorky. Pri opise SZ zlazy mam napisane: "SZ nehmat., skôr mohut. m. sternocleidom, zvýš. AS pravid." - vie niekto rozlustit, co to znamena? Jedine, co som pochopila je, ze moja SZ je nehmatna, ale ako je to mozne, ked je vidiet? Sono mam v poriadku, vysledky vraj tiez, doktorka vravela len, ze mam zvysene akesi protilatky: aTPO: 805 aTG: 232. Inak sa necitim uplne normalne, som sice chudsia, ale to mame v rodine. Ziadna unava ani hyperaktivita, ziadne problemy... Je normalne, ze ma pustila s tym, ze liecit to netreba a ze sa mam ukazat o pol roka?
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
jazzminka Pozri príspevok
Ja som už tiež medzi vami... V piatok mi diagnostikovala lekárka tyreotoxikózu Graves-Based. typu. Snažíme sa o dieťa s manželom, a keďže to nejde, tak ma gynekologička poslala na základe krvných testov aj na endokrin. Je to ako blesk z jasného neba... určite si to viete predstaviť. Už som si prečítala všetky možné vyhliadky do budúcnosti. Aj Vaše príspevky... Možno niekto bude vedieť viac-menej odborne posúdiť moje lab. výsledky:
TSH menej ako 0,025 mIU/l, FT4 33,0 pmol/l, Tg 2,4 ng/ml, ATG 55,6 IU/ml
Ďakujem.
Ahoj jazzminka,chcem sa Ta spytat ako dalej pokracovala Tvoja liecba a co tehotenstvo. Vsetko zacina nasvedcovat tomu, ze mam rovnake problemy ako Ty. akurat ja som zacala od gynekologicky, cez antisterilnu poradnu k endokrinologovi a k"samodiagnostike"... (cakam, kym sa endokrinolog vrati z dovolenky..). Dakujem za odpoved!
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
akú samodiagnostiku robíš?
Jano
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
iba si studujem a studujem a hladam na nete nieco, co by mi pomohlo, a pozeram vlastne vysledky vys. a nestiham sa cudovat... to je cele - ziadny "zazrak" alebo samodiagnostika ani nic podobne. Skratka, je smutne, ked si musis sama nastudovat diagnozu a vsetky jej dosledky....
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Minulý rok som bola v Ľubochni a autoprotilátky som mala takéto: ATG 4,392 ( 0-1 ) ATM 9,681 (0-1 IU/ml - norma)
TSH 2,201
FT3 5,160
FT4 12,970, po roku som sa mala hlásiť u spádového endokrinológa. Keď som sa chcela objednať, tak som zistila, že doktorka je na materskej (pred Ľubochňou som bola u nej 1x) a vybavuje len vážne prípady. V Ľubochni mi doktor povedal, že všetko je v poriadku. Mám čakať dokedy sa jej skončí materská, alebo si mám hľadať iného doktora.
0 0
alzbetka78 alzbetka78

alzbetka78 je offline (nepripojený) alzbetka78

momentalne hlavne mamička,mam synčeka Adrianka...som vesela,nekomfliktná osoba,mám rada úprimnosť,čestnosť...neznášam klamstvo...už som na to doplatila a neoplatí sa to ...viac
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
alzbetka78 Pozri príspevok
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....
http://www.zdravie.sk/sz/content/480...y-hormon-.html

http://sk.wikipedia.org/wiki/Štítna_žľaza
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

alzbetka78 Pozri príspevok
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....
Že máš hypothyreózu...zníženú funckiu štítnej žľazy...či je na autoimunitnom podklade, alebo nie, ukážu až ďalšie vyšetrenia...ale žiaden strach...dá sa s tým v pohode žiť, len treba vydržať, kým Ťa nastavia na správnu dávku Euthyroxu...ja mám 25 rokov...a stretla som už aj oveľa mladšie holky, čo to majú...
0 0
clarissa clarissa

clarissa je offline (nepripojený) clarissa

ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

clarissa Pozri príspevok
ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?
Pretože ich máš v norme kvôli tomu, že sa liečiš...k ich vysadíš, výsledky v norme nebudú...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

clarissa Pozri príspevok
ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?
... nepáčia sa ti hodnoty a chceš ich zmeniť?! Ak hej tak vysaď lieky.

Ak sú tvoje hodnoty v norme, znamená to asi toľko, že poctivo berieš lieky. Hodnoty v krvi nie sú ničím iným ako hodnotami lieku, ktorý užívaš. Ak lieky vysadíš, zmenia sa aj hodnoty.
Možno je lepšie zamyslieť sa nad tým, či netrpíš neznášanlivosťou laktózy, ktorá je v euthyroxe ako pomocná látka, alebo jednoducho popros lekára o zmenu lieku.
0 0
zuzkatri zuzkatri

zuzkatri je offline (nepripojený) zuzkatri

Dobrý deň,
pred dvomi týždňami som obdržala výsledky vyšetrení a moje hodnoty boli:
TSH-25,9, fT 3-3,90, fT 4-8,83.
Predpísali mi Euthyrox 50. V predchádzajúcich príspevkoch som také vysoké hodnoty TSH ani nevidela.
Nie je tá moja hodnota nejako moc vysoká? Nemali mi dať vyšší Euthyrox?
Som nováčikom v tejto problematike a návštevu endokrinologičky
som si "naordinovala" sama.
ďakujem
zuzkatri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať