Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zuzkatri, mne ked diagnostikovali hypotyreozu, tak som mala TSH 104 a protilatky okolo 12 000, a dostala som na začiatok euthyrox 25, postupne sme to zvyšovali, teraz uživam 75 a 100 obden.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Beriem L-Thyroxín 75 denne už 3 roky. Dosť mi padali vlasy aj predtým, ale teraz je to už fakt neúnosné. Mám polovicu vlasov ako som mala predtým. Mesiac a pol beriem zinok a pathotean na zabránenie padaniu vlasov a nič. Ja viem, že padanie vlasov je normálne, ale keď po umývaní mi ostane vo vani veľký chumáč vlasov tak to už normálne nie je. V nežiadúcich účinkoch L-thyroxínu nie je o vypadávaní vlasov nič, ale doktorka to pripustila, no liečbu nezmenila ! Nemáte s vypadávaním vlasov aj Vy problémy ? Ja mám zníženú činnosť ŠŽ.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Veď práve, šla som na endokrinologiu s tým, že mi padajú a po nasadení liečby mi padajú ešte viac.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja už štítnu žľazu nemám, beriem Euthyrok 150, vlasy mi podstatne zredli, ale je to únosné. Ja si myslím, že ti treba urobiť určite ďalšie vyšetrenia, možno najlepšie v Ľubochni.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ale nemali by, treba ešte patrať aj inde, lebo ako pišem mne liečba hypotyreozy pomohla.
0 0
zuzkatri zuzkatri

zuzkatri je offline (nepripojený) zuzkatri

ďakujem za rýchlu odpoveď.
je to pre mňa všetko nové - doteraz som problémy nemala.
Po dvoch týždňoch mám zvýšiť dávku na 75. neviem, či to už účinkuje, ale už sa necítim tak stráášne unavená a zničená.
Dokonca sa mi zlepšila aj koža a nechty - trpím totiž psoriázou.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja si na to obdobie bez liečby ani už nechcem spomenuť, tak som nevladala, že som musela odist z prace, bolo to hrozne obdobie , takže verim, že aj tebe liečba zaberie. zaujimave, že aj ja som psoriatik, ale ja som zlepšenie kože nepostrehla.
0 0
zuzkatri zuzkatri

zuzkatri je offline (nepripojený) zuzkatri

ja mám psorku na dlaniach a zápästiach. zatiaľ to vyzerá na zlepšenie, alebo prinajmenej udržanie stavu. na tú psoriázu nič neužívam, lebo nič nezabralo. prežívam len v´daka modrej indulone.
a na vyšetrenie šž som išla kvôli priberaniu - 10 kg za rok.
a unavená a apatická som bola poriadne, ale myslela som si, že som tak veľmi zlenivela.a úplne mi vypadávali slová a nevedela som si spomenúť kde som auto zaparkovala atď. To som zase pripisovala veľkému pracovnému nasadeniu. budem teda dúfať, že sa apoň niečo vráti do strých koľají...
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Takže túto tému som založila v roku 2006 a prešla som odvtedy kus cesty s mojou štítkou. Skoro po celý čas som brala Carbimazol-zvýšenná činnosť..tabletky na tlak Concor..a všelijaké vitamíny. Postupne som vysadila vitamíny lebo sa mi nezdali až tak dobré ako mi tvrdila lekárka..pravidelne som chudla a priberala..oči ma bolievali a slzili ako na pohrebe...výsledky som mala raz dobré raz zlé. Po dvoch rokoch som sa začala cítit lepšie , lekárka mi zakázala slnko a zvýšila mi tabletky..stále som sa s nou hádala že mne je dobre a ona na to že výsledky mám zlé. Ked som si myslela že už je ozaj dobre tak prestali vyrábať Carbimazol a zase mi nasadila Thyrozol..3x polovičku za den.Lenze po týždni som nemohla spať a cez den únava a v noci by som mohla aj bary vymetať čo som bola tak svieža.No lekárka už bola so mna aj na nervy čo som jej telefonovala že kedy sa vyspím. Pred týždnom ma zavolala na krv a si predstavte že ja zrazu super výsledky. Tak teraz budem brať do oktobra len polovičku Thyrozolu a potom až do decembra uplne nič bez tabletky.Najprv som myslela že asi už končím a že už je pre mna skoda tabletky predpísať ale ma uistila že vysledky ozaj dobré..Tak uvidíme v decembri. Potom sa ozvem
1 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Lilien 15 Pozri príspevok
Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
Keďže hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú okrem iného aj pamäť, tak je možné, že ak máš problémy so štítnou žľazou, tak ti nastali aj problémy s pamäťou. Tento príznak je pri zníženej funkcii štítnej žľazy.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Lilien 15 Pozri príspevok
Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
Nič neužívam v súvislosti so ŠŽ, no aj tam mám problém s pamäťou, tak si myslím, že to je vekom? zaneprázdnenosťou mozgu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
danushka Pozri príspevok
Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.
ja som anopyrin brala pri inej dg, nie ne ŠŽ, ale užívala som ho dlhšiu dobu. ČO sa týka euthyroxu únava u mňa býva stále, ale obávam sa že kvôli živ. štýlu.. Metabolizmus funguje, na váhe nepriberám. Ja som mala tiež zápal, ale hneď mi dali Euthyrox.
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
danushka Pozri príspevok
Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.
Ahoj, anopyrin sa uziva ako podpora pri zapalovych procesoch - cize pre lepsie zvladnutie zapalu. Anopyrin vsak zaroven sposobuje tzv. "riedenie krvi" (ludovo povedane), takze preto asi problemy so zrazanlivostou krvi - ale preventivne by som to spomenula osetrujucemu lekarovi. K priebehu liecby sa neviem vyjadrit, no problemy s pamatou poznam - ja mam sice hyperfunkciu ŠZ, no podarilo sa mi liekmi dostat do hypofunkcie a bolo to priserne - nevedela som sa poriadne ani vyjadrit, unava bola hrozna, celkova apatia a nechut k comukolvek. A ako bonus sa mi objavili svalove krce - a takmer vsade. Napr. som si obliekala bundu a uz som dostala krc do ramena. Po par minutach som sa vyzliekala a dostala som krc do druheho ramena. No hruza. Teraz som prepytujem stabilizovana a idem s tabl. (propycilom) na nizsie davky. Tak drzim palce!
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Keď som ja mala zápal ŠŽ, liečila ma lekárka dosť vysokými dávkami acylpyrínu, možno tak 6-8 týždňov. A keď som mala problémy zo žalúdkom, tak mi predpísala taký gel v sáčkoch, to som vždy vypila pred užitím acylpyrínu a nemala som potom žiadne problémy. Tiež mám hypo, s váhou sa dajú robiť aj zázraky, ale chce to poriadne silnú vôľu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

dan Pozri príspevok
Takže túto tému som založila v roku 2006 a prešla som odvtedy kus cesty s mojou štítkou. Skoro po celý čas som brala Carbimazol-zvýšenná činnosť..tabletky na tlak Concor..a všelijaké vitamíny. Postupne som vysadila vitamíny lebo sa mi nezdali až tak dobré ako mi tvrdila lekárka..pravidelne som chudla a priberala..oči ma bolievali a slzili ako na pohrebe...výsledky som mala raz dobré raz zlé. Po dvoch rokoch som sa začala cítit lepšie , lekárka mi zakázala slnko a zvýšila mi tabletky..stále som sa s nou hádala že mne je dobre a ona na to že výsledky mám zlé. Ked som si myslela že už je ozaj dobre tak prestali vyrábať Carbimazol a zase mi nasadila Thyrozol..3x polovičku za den.Lenze po týždni som nemohla spať a cez den únava a v noci by som mohla aj bary vymetať čo som bola tak svieža.No lekárka už bola so mna aj na nervy čo som jej telefonovala že kedy sa vyspím. Pred týždnom ma zavolala na krv a si predstavte že ja zrazu super výsledky. Tak teraz budem brať do oktobra len polovičku Thyrozolu a potom až do decembra uplne nič bez tabletky.Najprv som myslela že asi už končím a že už je pre mna skoda tabletky predpísať ale ma uistila že vysledky ozaj dobré..Tak uvidíme v decembri. Potom sa ozvem
Prajem Ti úprimne len dobré výsledky. Tú pauzu máš preto aby lekárka vedela či sa budeš cítiť dobre, lepšie, najlepšie aj bez liekov. Zoberú krvičku na rozbor a dúfam že Ti tá pauza v liečbe len a len pomôže.
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Andulenka Pozri príspevok
Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
Neviem, ako to je, keď vyoperujú časť štítnej žľazy, ale keď vyoperujú celú, tak človek musí doživotne brať lieky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať