Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Aha, vdaka.
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

Milá Bonita
Pripojím sa aj ja do Tvojej diskusie so svojim názorom - skúsenosťou. Prvý krát som také podobné zistenie na sono mala pred 10 rokmi. Celé roky som mala výsledky krvi dobré, teda činnosť ŠŽ v poriadku, ale užívala som lieky, aby zastavili rast malých uzlíkov. Nič nepomohlo, zbytočne som sa "rozhádzala" s hormónmi, uzlíky rástli až padlo rozhodnutie na operáciu. Vybrali mi celú ŠŽ v decembri minulého roku, histológia bola negatívna (našťastie), ale lekár mi povedal, že pri tom akú mala tá žľaza štuktúru je skôr zázrakom, že je to čisté a bola by to otázka času a mohlo sa to zvrtnúť a bolo by to celé o inom. Operácia a všetko okolo bolo bezproblémové, zotavenie po operácii pomaly, postupne, tak cca 2-3 mesiace, ale teraz mi je fajn, myslím, že neporovnateľne lepšie ako predtým. Držím všetkým palčeky, aby to len a len dobre dopadlo.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mne dr. povedala, ze to nie su uzly, ale nejake utvary - mozno vzniknute tym, ze telo bojuje proti SZ? Fakt je, ze ja lieky nemam, ale hrcka na krku ostala, tak si ju budem asi sama sledovat ci nerastie. Dufam, ze nebude a ze dr. ktora ma uistovala, ze sa nie je coho bat, ma pravdu. Poznate niekto dr. malacku z karlovky? Aka je odbornicka?
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

bonita Pozri príspevok
Mne dr. povedala, ze to nie su uzly, ale nejake utvary - mozno vzniknute tym, ze telo bojuje proti SZ? Fakt je, ze ja lieky nemam, ale hrcka na krku ostala, tak si ju budem asi sama sledovat ci nerastie. Dufam, ze nebude a ze dr. ktora ma uistovala, ze sa nie je coho bat, ma pravdu. Poznate niekto dr. malacku z karlovky? Aka je odbornicka?
Túto dr.nepoznám, ale možno je dobré konzultovať aj s inými lekármi. Ja som chodila k jednému, ktorý stále len konštatoval, že to rastie, ale nič nenavrhoval, len mi predpisoval (teraz už viem, že dosť vysoké dávky liekov). Potom som sa dostala v Ružinove k takej dr., ktorá povedala, že je to vhodné na operáciu, nech sa JA ROZHODNEM. To bolo pre mňa riadne prekvapenie, ako sa mám ja ako laik rozhodnúť. Tak som si podľa rád na tejto stránke vybavila vyšetrenie v NEDÚ v Ľubochni a tam boli absolutne špičkoví, ale rozhodnutie bolo, že je to bezpodmienečne nutné a čím skôr. To povtrdil potom aj lekár na onkológii a povrdili to aj výsledky po operácii. Ešte k tej Tvojej hrčke. Známy mal tiež takúto hrčku na krku a rozhodnutie odborníkov na onkológii bolo okamžite preč. Odoperovali mu len tú časť a je všetko dobré. Netreba riskovať a problém odkladať, tým sa nevyrieši a môže to byť len horšie. Chce to len odvahu a určite bude všetko dobré.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Asi mas pravdu, ze to treba este s niekym konzultovat, tiez som o tom uvazovala, ale nakoniec som si povedala, ze to necham na dr. Ale zajtra si zavolam do lubochne, nech mi to tiez pozru.
Tiez si myslim, ze nie je v poriadku nechavat telo len tak, nech si bojuje proti vlastnemu organu - a cakat kto vyhra
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

Budem Ti držať palce.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

lindusaaa Pozri príspevok
Ja som isla v podstate hned ako mi to odporucili. Ale od zistenia, ze je uzlovita, az po 10 rokoch. Dovtedy ma len sledovovali a chvilu som mala lieky, chvilu nie.
Mne sa ten jeden uzol rychlo zvacsil a normalne som mala na krku taku hrcu. Aj ked vysledky punkcie boli negativne, povedali mi ze to treba at von.
Myslim, ze lekari to odporucaju, lebo aj ked je to v poriadku, tak sa to moze zvrhnut a tak tomu chcu predist. Treba si to dobre zvazit a konzultovat s lekarom, preco navrhuje operaciu.
Lindusa v piatok som bola na heydukovej na kontrole, doktor bol prekvapený, zobral krv a uvidíme, no nebol spokojný s mojimi pocitmi a samozrejme ani s váhou Dnes mi bolo tiež na figu ako pred infarktom, celý deň depka, studený pot, ale čo už... bojujeme ďalej, on tvrdí, buďte rada - že ste za vodou.....
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Chcem sa ešte spýtať -beriem teraz aj nejaké hormóny na posunutie menzesu a Euthyrox už 75mg. Ovplyvňujú sa nejako tieto dva lieky,má ten euthyr.taký istý účinok? Lebo teda dnes mi bolo fakt hrozne a už som zo seba zúfalá...
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Neviem, či sa tu niekto skúsil zamyslieť nad psychosomatickými príčinami porúch štítnej žlazy, celú diskusiu som nečítala, ale čitala som že poruchy štitnej súvisia so sebarealizáciou...a niekde inde že ak je na človeka vyvýjaný nátlak (od seba alebo od iných) tak sa to može odraziť práve na ŠŽ.
Naposledy upravil zuzkakom : 24.06.09 at 16:06
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

holubička1 Pozri príspevok
Lindusa v piatok som bola na heydukovej na kontrole, doktor bol prekvapený, zobral krv a uvidíme, no nebol spokojný s mojimi pocitmi a samozrejme ani s váhou Dnes mi bolo tiež na figu ako pred infarktom, celý deň depka, studený pot, ale čo už... bojujeme ďalej, on tvrdí, buďte rada - že ste za vodou.....
Ahoj, je dobre, ze doktor nad tym len nemavol rukou. Ako som pocula dost ludi ma taku skusenost. Uvidis ake budu vysledky, niekedy je ta krv v norme, ale nemusis sa citit dobre. Mozno upravi davku a bude vsetko v poriadku. A tiez moze co to spravit pocasie...niekot je viacej citlivy na zmeny. Dufam, ze sa to upravi .
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Lilien 15 Pozri príspevok
Chcem sa ešte spýtať -beriem teraz aj nejaké hormóny na posunutie menzesu a Euthyrox už 75mg. Ovplyvňujú sa nejako tieto dva lieky,má ten euthyr.taký istý účinok? Lebo teda dnes mi bolo fakt hrozne a už som zo seba zúfalá...
Ked ti predpisovali lieky na oddialenie, povdala si ze beries euthyrox? Mozno je na teba tych 75 moc, ak sa ti neda ist k endokrinologovi, skus aspon zavolat a opisat mu problem a spytat sa ci si nemas davku znizit, aspon docasne.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Áno povedala som že beriem euthyrox.Eešte mi doktorka povedala že šž ovplyvňuje veľa orgánov. A endokrinologičke nemôžem ani zavolať lebo má dovolenku.Ma napadlo či niekto nemá s tým skúsenosť...
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Lilien 15 Pozri príspevok
Áno povedala som že beriem euthyrox.Eešte mi doktorka povedala že šž ovplyvňuje veľa orgánov. A endokrinologičke nemôžem ani zavolať lebo má dovolenku.Ma napadlo či niekto nemá s tým skúsenosť...
Tak to ma pravdu, nezda sa to ale sz ovplyvnuje vela organov...
No skusenost nemam, ale hadam je to docasne...a mozno sa tu niekto najde...
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

zuzkakom Pozri príspevok
Neviem, či sa tu niekto skúsil zamyslieť nad psychosomatickými príčinami porúch štítnej žlazy, celú diskusiu som nečítala, ale čitala som že poruchy štitnej súvisia so sebarealizáciou...a niekde inde že ak je na človeka vyvýjaný nátlak (od seba alebo od iných) tak sa to može odraziť práve na ŠŽ.
Urcite na tom nieco bude. Mne sa zrazu jeden uzol zvacsil, bol vacsi, aj mi ho sledovali, ale asi v priebehu 3 mesiacov mi narastol, ze ho bolo vidiet aj zvonku. Ked som sa pytala, ze preco to tak zrazu narastlo, doktorka mi povedala, ze to je rozne. Ale ze aj so stresu to moze byt. A potom som sa spatne zamyslela a zistila som, ze proste bolo toho na mna vela...
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

Áno je to sebarealizácia. Štítna žľaza je prvá, kto kričí, že niečo nie je v poridku. Porucha štítnej žľazy hovorí, že človek nemôže robiť to, čo by chcel. Prípadne sa cíti sa nedocenený a nespokojný so životom. A je pod tlakom, a musí sa niečomu prispôsobova
Po zmene životného štýlu sa stav niekedy upraví sám. Aj keď lekári tvrdia, že spontánna remisia neexistuje.
Každá fyzická choroba má psychickú príčinu.
Naposledy upravil Stvrty : 01.07.09 at 11:30
0 0
rybicka11 rybicka11

rybicka11 je offline (nepripojený) rybicka11

Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

rybicka11 Pozri príspevok
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede
Keď dodržíš rady, ktoré si dostala nič nepokazíš. V zásade platí, že deň pred operáciou môžeš jesť normálne, strava by mala byť ľahšia (keďže operácia neprebieha na žalúdku alebo vôbec na tráviacom trakte). Fajčenie je kapitola sama o sebe. Pred narkózou naozaj minimálne 48 hodín by malo byť fajčenie tabu. Nikotín podporuje tvorbu žalúdočných štiav - čiže hrozí potom aspirácia do pľúc a okrem toho znižuje funkciu červených krviniek, čím obmedzuje prenos kyslíka do tkanív. Po 48-ich hodinách sa prakticky nebude nachádzať v krvi CO. To isté platí aj o žuvačke minimálne 6 hodín pred OP - žuvačka tiež podporuje tvorbu žalúdočných štiav. V každom prípade zavolaj do ambulancie a tam dostaneš úplne najpresnejšiu odpoveď.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

rybicka11 Pozri príspevok
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede
Mňa operovali v pondelok ráno a jesť som nemohla v nedeľu večer od 18. hod. Deň predtým piť veľa tekutín.
Pn trvá cca 2 mesiace - podľa toho, ako sa budeš cítiť.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Mozno ste to uz citali, ale na tejto linke je cosi o funkcii stitnej
http://www.kulturistika.com/stitna-z...or-metabolismu
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Pôvodca textu príspevku: rybicka11
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede

[Všetko záleží od výsledkov a samozrejme aj ako zareaguje organizmus Držím Pace ab si bola čo najskôr OK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať