Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Sala Sala

Sala je offline (nepripojený) Sala

Tak kedy idete na liečenie do kupeľov vybavili ste si to?
Tiež ma zaujima, či sa da isť na "X" alebo len "B"
Prijemný pobyt
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

gilda Pozri príspevok
Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.
Vysledok TSH 6,32 je oproti mojmu povodnemu pri zisteni diagnozy TSH 102 neporovnatelny. Zopakujem, ze mne sa vtedy vlasy sypali nie padali z hlavy, ale po zacati s liecbou sa to upravilo, takze pricinou bola neliecena hypotyreoza s jej nasledkami.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Ďakujem za odpoveď, prajem všetko dobré.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Aké máte skúsenosti s prípravkom obsahujúcim organicky viazaný jód (vitajód adult, fortuna vita), kde ho možno kúpiť?
Naposledy upravil gilda : 15.03.10 at 09:56
1 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Dobrý deň.
Lekárka mi tento týždeň zistila zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Nerozumiem však krvným výsledkom. Vie mi niekto poradiť, čo znamenajú?
Tu sú tie spomínané výsledky:
FT4 29,1 pmol
TSH 0,009 mIU l
ATPO 2,6 U ml
ATG 216,1 U mlUSG

Ďakujem.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja by som sa tiež chcela opýtať. Mojej dcére 10r diagnostikovali
autoimunnu tyreoditídu a Hypertyreózu.
Dostala Euthyrox jednu denne.
Chcem sa však opýtať na skúsenosti s touto diagnozou u vás. Detská lekárska sa vyjadrila že to nie je moc pozitívne.
O 6 týždnov ideme opať na krv či lieky zaberajú.
Môže sa stať že aj nezaberú?
Budem rada ked mi niekto povie svoje skúsenosti s touto diagnozou.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Veronika lieky zaberú, len sa nesmie vynechať dávka.
0 0
llubenka llubenka

llubenka je offline (nepripojený) llubenka

Sala Pozri príspevok
Tak kedy idete na liečenie do kupeľov vybavili ste si to?
Tiež ma zaujima, či sa da isť na "X" alebo len "B"
Prijemný pobyt
Dá sa isť aj na kategoriu A pri ktorých zdravotná poisťovňa prepláca procedúry súvisiace s liečbou, stravu aj ubytovanie (pacient zaplatí denný 50- korunový poplatok).
ja som bola napr. v Novom Smokovci 3 tyzdne
0 0
mary0304 mary0304

mary0304 je offline (nepripojený) mary0304

llubenka Pozri príspevok
Dá sa isť aj na kategoriu A pri ktorých zdravotná poisťovňa prepláca procedúry súvisiace s liečbou, stravu aj ubytovanie (pacient zaplatí denný 50- korunový poplatok).
ja som bola napr. v Novom Smokovci 3 tyzdne
Dobry den, aj ja sa chystam na liecenie do Noveho Smokovca,uz mam podany navrh,cakam na schvalenie. Ako sa Vam pacilo v Novom Smokovci,bola ste spokojna?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Sala Pozri príspevok
.... Skôr by som chcel spoznať ludi, ktorý musia doživotne užívať vápnik. Ako sa s tým vyrovnali? Potrebujem asi niečo pozitívne
Moja dcéra má hypoparathyreózu. Vraj je takýchto detičiek cca 10 na Slovensku (ja žiadne nepoznám).Diagnostikovali jej ju, keď mala 9 rokov, dostala tetanický záchvat. Príčina vzniku choroby - NEZNÁMA !!! Nikto nevie, či má alebo nemá príštitné telieska...jednoducho jej to nefunguje. Odvtedy denne - DOŽIVOTNE užíva vápnik 8tbl, magnézium 6tbl a osteoD....spolu denne 15 tabliet......zvykla si . Teraz má 14 rokov. Mávala aj depky, ale stále si hovoríme, že sú na svete detičky, ktoré sú na tom oveľa, oveľa horšie. Našťastie nemá iné problémy okrem tetánie a únavy, ale aj tomu sa dá predchádzať . Čo bude ďalej, netušíme ani my, ani lekári v Lubochni (nemali také dieťa) ani ošetrujúca endokrinologička. Je to choroba nevyliečiteľná, len udržiavateľná.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Stebielko Pozri príspevok
Dobrý deň.
Lekárka mi tento týždeň zistila zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Nerozumiem však krvným výsledkom. Vie mi niekto poradiť, čo znamenajú?
Tu sú tie spomínané výsledky:
FT4 29,1 pmol
TSH 0,009 mIU l
ATPO 2,6 U ml
ATG 216,1 U mlUSG

Ďakujem.
FT4 – voľný tyroxin, pomáha upresniť poruchu funkcie štítnej žľazy . Normálne hodnoty 9 až 23 pmol/l

TSH 0,4 až 4 mlU/l.

TSH znížené, FT4 zvýšené – klinicky rozvinutá zvýšená funkcia (manifestná hypertyreóza).
4 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Ďakujem veľmi pekne.
Ešte by som sa rada spýtala na hodnoty ATG. Čo znamenajú?
Ak som dobre pozrela papiere u lekárky, tak by mali byť hodnoty menšie ako 32. Ja mám až 216.
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

pripajam link na doplnenie http://www.zdravie.sk/sz/content/461...ysetrenia.html
su tam aj info o ATG, su to protilatky a mozu signalizovat autoimunne ochorenie SZ, ale nie su tam hodnoty, mozno by som ich nasla v mojej lekarskej sprave, ktoru ale nemam pri sebe takze ak nezabudnem doma to pozriem...

no este som hladala a nasla som takuto stranku http://www.klinickabiochemia.sk/download/biochemia.pdf
Naposledy upravil lindusaaa : 22.03.10 at 10:49
1 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Ja by som sa tiež chcela opýtať. Mojej dcére 10r diagnostikovali
autoimunnu tyreoditídu a Hypertyreózu.
Dostala Euthyrox jednu denne.
Chcem sa však opýtať na skúsenosti s touto diagnozou u vás. Detská lekárska sa vyjadrila že to nie je moc pozitívne.
O 6 týždnov ideme opať na krv či lieky zaberajú.
Môže sa stať že aj nezaberú?
Budem rada ked mi niekto povie svoje skúsenosti s touto diagnozou.
lieky zaberu, len treba odhadnut spravnu davku a tiez nesmiete zanedbavat ich uzivanie inak vznikne "kretenizmus" cize nespravny vyvoj dietata.
podla toho co som sa ucila v skole liecba je pomocou betablokatorov a thyreostatik, ktore tlmia funkciu stitnej zlazy... taktiez treba sledovat zlazu ci nevznikne struma ( ale nie je podmienkou, ze vznikne )
akurat mi nejde dokopy, ze dcerke dali euthyrox, pretoze tym jej dodavaju hormony, ktore ale dcerkyna zlaza produkuje nadmerne... no ale ja nie som lekar, takze toto je len laicka-studentska rada.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zajtra idem do Lubochne na vysetrenie stitnej zlazy, chcem sa poradit, nakolko sa tam dostanem az o pol deviatej hodiny, neviete nie je to neskoro, zoberu mi este krv ?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Darina1234 Pozri príspevok
zajtra idem do Lubochne na vysetrenie stitnej zlazy, chcem sa poradit, nakolko sa tam dostanem az o pol deviatej hodiny, neviete nie je to neskoro, zoberu mi este krv ?
Myslím,že je to neskoro. Ja som bola pred 6 rokmi, ráno na 7,00 hod. Išlo to tam ako na bežiacom páse. Predo mnou bola rada asi 20 ľudí, tak som sa zľakla, že tam budem trčať celý deň. Asi za 10 min. som bola zaregistrovaná a vzali mi krv / odoberali ju naraz 4 sestričky/. Po hodine ma zavolal lekár, prešiel so mnou môj prípad, za ďaľšiu 1/4 hodinku som bola na sone a približne za hodinku už mal lekár všetky moje výsledky. Proste organizácia na jedničku.
Suseda bola vlani, ale už bola objednaná na presnú hodinu, tak neviem ako to teraz chodí. Držím palce

Dáša
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
zajtra idem do Lubochne na vysetrenie stitnej zlazy, chcem sa poradit, nakolko sa tam dostanem az o pol deviatej hodiny, neviete nie je to neskoro, zoberu mi este krv ?
Želám krásne sviatočné popoludnie. Predpokladám, že ste na vyšetrenie objednaná. Krv Vám zoberú aj o pol deviatej.
2 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ano som objednana, dakujem za info.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

zdenka131 Pozri príspevok
Želám krásne sviatočné popoludnie. Predpokladám, že ste na vyšetrenie objednaná. Krv Vám zoberú aj o pol deviatej.
Chúďa, to bude hladná až do pol deviatej? Ja som bez raňajok ako bez duše
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja by som sa tiež chcela opýtať. Mojej dcére 10r diagnostikovali
autoimunnu tyreoditídu a Hypertyreózu.
Dostala Euthyrox jednu denne.
Chcem sa však opýtať na skúsenosti s touto diagnozou u vás. Detská lekárska sa vyjadrila že to nie je moc pozitívne.
O 6 týždnov ideme opať na krv či lieky zaberajú.
Môže sa stať že aj nezaberú?
Budem rada ked mi niekto povie svoje skúsenosti s touto diagnozou.
aj moja dcéra sa lieči na štítnu žľazu už piaty rok,chorobu jej zistili ked mala 9, má autoimunitnú tyreoiditídu, volá sa aj Hashimotova a tiež má hypotyreózu. Lieky určite zaberú, lenže treba nastaviť dávkovanie, na kontrole môžu zistiť, či treba lieky pridať alebo ubrať. U mojej dcéry sa to podarilo hneď na prvýkrát. Dali jej trocha vyššiu dávku aby si jej štítna žľaza trocha oddýchla a nemusela sa tak namáhať, pretože ju mala veľmi zväčšenú. Mala dosť probémy, pretože detská lekárka nás neskoro poslala na endokrinológiu, trvalo asi 3,5 roka pokým sa jej organizmus trocha spamätal. Teraz sa už má lepšie, ale máme problém s priberaním, stále má nadváhu aj keď veľa nezje a nevieme čo s tým. Neviem, co by si chcela ešte vedieť. Ak máš nejaké otázky a budem vedieť odpoveď rada pomôžem. Napíš ako ste dopadli s dcérou.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať