Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem velmi pekne za rady, no ako to vidim ja, bude to poriadne rozmaznany pes-)), lietame s nim von, na potrebu, on si sadne a pozera na nas s tymi jeho ockami a nic-)), prideme domovv a pusti, kde chce.
So spankom uvidime, ako bude, kupili sme muu vela veci, myslim, ze zbytocne. Ak je tu niekto, kto ma bischonika a poil frise, rada by som sa poducila a ziskala urcite skusenosti
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
Dobry den. Kupili sme v nedelu dcerke 12 rocnej po dlhom proseni a modlikani psika- bischonika. je nadherny, ako z rozpravky, ma 11 tyzdnov. Este sme zvieratko nemali, tak mame pramalo skusenosti. Psika pravidelne vodime na prechadzky, aby si vykonal co treba, velmi malokrat to urobil v byte.Na noviny ho nevieme dostat.
Problem je len v tom, ze nam nechce lezat v pelechu, ani nikde, kde mu pripravime spanie. V noci chodi po izbe, vyskakuje na dceru pri posteli, dnes ho manzel o pol tretej rano vzal von, no ani to nepomohlo. Neviete nam poradit, ako postupovat? Mozno je nejaky figel na to, aby oddychoval na mieste pre neho urcenom. Citam rozne stranky na nete, nic nenachadzam a literatury o bischonikoch vobec niet. Budem vdacna zza kazdu aj inu radu o bischonikoch a steniatkach vobec.dakujem.

http://www.hafici.cz/encyklopedie-psu/bisonek-p45/
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ja mám tiež domáceho miláčika, teda troch. Sú to džungári (škrečkovia): Mucinka, Šašík a Dakota. Sú fakt zlatí, pravda, ak sa vám Mucinka nesnaží ukusnúť prst a ešte si vás pri tom aj pridrží (No, už ma kusla 4x až do krvi a stále som tu. A Šašík včera kusol až do krvi segru, keď ho kŕmila dyňovými semienkami, no musím ho ísť za to pochváliť ) Inak, ona má tiež škrečka - džungára, volá ho Mucko. Ten je tiež super. Naučil sa pýtať von z klietky (chápte tak, že uprostred noci sa postaví k mriežkam a snaží sa ich prehryznúť. Vydáva pri tom zvuky, ako keby ich pílil. Fakt to účinkuje, pri tom škrípaní sa nedá spať, tak ho segra musí vybrať von).
PS: Škrečkovia asi majú niečo proti foteniu, vždy mi ukážu zadok, keď ich fotím.
PPS: Ak je táto téma len o psoch a mačkách, tak sorry, nechcelo sa mi čítať všetkých tých XYZ strán :-)
Naposledy upravil Llívia : 25.08.08 at 20:14
upravená Mucinka.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Llívia Pozri príspevok
Ja mám tiež domáceho miláčika, teda troch. Sú to džungári (škrečkovia): Mucinka, Šašík a Dakota. (Ak zistím, ako sa prikladajú fotky, tak pridám foto).
PS: Ak je táto téma len o psoch a mačkách, tak sorry, nechcelo sa mi čítať všetkých tých XYZ strán :-)
Téma je "domáci miláčikovia", takže si tu dobre so svojimi miláčikmi
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

A ešte jeden miláčik. Toto je Džodžo. Patrí mojej druhej sestre a je tiež strašne zlatunký. Raz, keď išli s manželom na výlet a ja som im dávala pozor na dom, tak ma celú noc strážil. Ľahol si ku mne za môj chrbát a vždy, keď som sa pohla, tak sa posunul ku mne. A ležal pri mne až do rána. Mimochodom, aj vaše mačky s obľubou vyhrabávajú kvety a nosia si ich v papuľke, napr. taký kaktus? Príp. sa v noci prechádzajú po horných skrinkách kuchynskej linky?
Džodžo útočí.jpg  
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Llívia Pozri príspevok
... Mimochodom, aj vaše mačky s obľubou vyhrabávajú kvety a nosia si ich v papuľke, napr. taký kaktus? Príp. sa v noci prechádzajú po horných skrinkách kuchynskej linky?
Milujem kvety, ale odkedy mám kocúra, nemám kvety A na hornej skrinke kuchynskej linky sa predsa tak dobre spí Celý svet je zhora iný, taký maličký A kocúr veľký
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Skutočne, nie len z kuchynskej linky, ale z každého kusa vyššieho nábytku. Kto sa rozhodne pre mačičku, odporúčam zabezpečiť preliezku. Je dosť drahá, ale stojí zato. Je tam všetko- stĺpiky na brúsenie pazúrikov, búdka, hojdačka a najvyššie miesto, kde najradšej sedávajú moji dvaja šarvanci. Pozerajú cez okno na svet a ten, ktorý z nich si toto miesto vydobyje tam aj pokojne zaspí. S kvetmi som mala aj ja problémy, ale keďže ich mám veľmi rada, nakládla som na zem kamene a mám pokoj.
Naposledy upravil Viera Klimentová : 26.08.08 at 06:59 Dôvod: Prikladám pbrázok
Kukuk 1.jpg  
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Posledný prírastok v širšom rodinnom kruhu - mačiatko synovej priateľky.
Spôsob zaobstarania : chytenie za chvost ( "Mamííí, ja viem, že sa to nemá robiť, ale keď ono chcelo vletieť pod kamión!)
Meno : Perla , vyslov "Cica"
Spôsob zaobchádzania : 1. Odblšenie,
2. veterinárna prehliadka,
3. rozmaznávanie
Mačiatko.jpg  
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Viera Klimentová Pozri príspevok
Skutočne, nie len z kuchynskej linky, ale z každého kusa vyššieho nábytku. Kto sa rozhodne pre mačičku, odporúčam zabezpečiť preliezku. Je dosť drahá, ale stojí zato. Je tam všetko- stĺpiky na brúsenie pazúrikov, búdka, hojdačka a najvyššie miesto, kde najradšej sedávajú moji dvaja šarvanci. Pozerajú cez okno na svet a ten, ktorý z nich si toto miesto vydobyje tam aj pokojne zaspí. S kvetmi som mala aj ja problémy, ale keďže ich mám veľmi rada, nakládla som na zem kamene a mám pokoj.
Vierka, a ako si miláčikom zabránila, aby kvietky zhadzovali z okna alebo iného miesta? Ja som mala na všetkých oknách kvety, na skrinkách, okrem toho samostatný kvetinový stolík a postupne všetko odišlo.... s Mickovou výdatnou pomocou
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Inak, ona má tiež škrečka - džungára, volá ho Mucko. Ten je tiež super. Naučil sa pýtať von z klietky (chápte tak, že uprostred noci sa postaví k mriežkam a snaží sa ich prehryznúť. Vydáva pri tom zvuky, ako keby ich pílil. Fakt to účinkuje, pri tom škrípaní sa nedá spať, tak ho segra musí vybrať von).
No uznajte, mohli by ste pri takomto zvuku pokojne spať?!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Eulalia Pozri príspevok
Vierka, a ako si miláčikom zabránila, aby kvietky zhadzovali z okna alebo iného miesta? Ja som mala na všetkých oknách kvety, na skrinkách, okrem toho samostatný kvetinový stolík a postupne všetko odišlo.... s Mickovou výdatnou pomocou
Náš Cico má dve obľúbené parapety,tak som ustúpila a nechala mu ich voľné.Na ostatných mám kvety, tie nezhadzuje,lebo ide na tie "svoje bezproblémové"
Naposledy upravil arizona : 17.03.10 at 19:57
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Mám doma len tri veľké kvety na zemi a tie som obložila kameňmi. Na balkóne sú na parapetách muškáty,ale tak nahusto, že sa k nim nedostanú, nemajú si tam kde sadnúť. No a samozrejme nikdy nie sú na balkóne bez dozoru. Mám veľký strach, že skočia za vtáčikom - bývame na 10-tom poschodí. Kvety vo váze mať nemôžem. Najprv ich ovoniavajú a potom skúšajú labkami. Ak donesiem pri nejekej príležitosti kyticu, musím ju "zatvoriť " do izby. Nedá sa tomu nijako zabrániť. Keď som zabudla kvety odložiť, do rána boli rozhádzané a samozrejme voda rozliata. Teraz mám problém s malým Kukom, ktorého keď chytí "rapeľ" tak všetko, čo je na stole pozhadzuje a nedovolí dať naň ani obrus. našťastie. trvá to len chvíľu - večer , keď mu ožijú mušky. Potom ich musím rozdeliť, povedať dobrú noc a šup každý do inej izby.
Naposledy upravil Viera Klimentová : 28.08.08 at 07:49 Dôvod: Akosi som stratila pri odpovedi kontext. mala to byť odpoveď - reakcia pre Evku
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobre ranko. Poprosila by som vas o radu. Mame doma bischonika a poil frise- psika. Dnes ma 3 mesiace, chceli by sme ho dat do poriadku- upravit mu srst.
Poznate niekoho v PO? pripadne okoli, co to robi a ma skusenosti. Volala som do 2 salonov, no ked som povedala, ze je to bishonik, ostali ticho. Dakujem pekne.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Dobre ranko. Poprosila by som vas o radu. Mame doma bischonika a poil frise- psika. Dnes ma 3 mesiace, chceli by sme ho dat do poriadku- upravit mu srst.
Poznate niekoho v PO? pripadne okoli, co to robi a ma skusenosti. Volala som do 2 salonov, no ked som povedala, ze je to bishonik, ostali ticho. Dakujem pekne.
Asi Ti neporadím s miláčikovským salónom v PO. Mám prvého psíka, trojmesačnú bišoniu slečnu. Aj mne sa zdalo, že v tomto veku šteniatka už dĺžka srsti začína byť problém a psík začína pripomínať prachovku. Mám najčerstvejší poznatok od skúseného chovateľa, že bišoniky sa nestrihajú, pričom ich srsť dosiahne dĺžku asi 10 cm. Inak, že vraj to nie je srsť, ale vlas. Ak má chovateľ pravdu, budem sa musieť zmieriť s tým, že doma sa mi bude motkať malý huňáčik. No potešilo by ma, keby sa mýlil, pretože na prechádzkach, s 10 cm srsťou a krátkymi nôžkami, by sme ďaleko kvalitnejšie vyzametali sídlisko, než doteraz. Prosím Ťa, daj vedieť, ak budeš vedieť viac.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Uhádnete ktorý je živý a ktorý plyšový?
Naposledy upravil arizona : 17.03.10 at 19:57
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keby bol ten omašličkovaný živý, mohol by ísť na olympiádu čoby gymnasta, keď udrží v tej polohe zadné labky v pozore
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Paula Pozri príspevok
Keby bol ten omašličkovaný živý, mohol by ísť na olympiádu čoby gymnasta, keď udrží v tej polohe zadné labky v pozore
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Asi Ti neporadím s miláčikovským salónom v PO. Mám prvého psíka, trojmesačnú bišoniu slečnu. Aj mne sa zdalo, že v tomto veku šteniatka už dĺžka srsti začína byť problém a psík začína pripomínať prachovku. Mám najčerstvejší poznatok od skúseného chovateľa, že bišoniky sa nestrihajú, pričom ich srsť dosiahne dĺžku asi 10 cm. Inak, že vraj to nie je srsť, ale vlas. Ak má chovateľ pravdu, budem sa musieť zmieriť s tým, že doma sa mi bude motkať malý huňáčik. No potešilo by ma, keby sa mýlil, pretože na prechádzkach, s 10 cm srsťou a krátkymi nôžkami, by sme ďaleko kvalitnejšie vyzametali sídlisko, než doteraz. Prosím Ťa, daj vedieť, ak budeš vedieť viac.
Dakujem za radu, no nasla som na nete vybornu stranku, www.bisonek.cz, je tam vela dobrych info...
Pisu tam, ze sa ma strihat v 6. mesiaci. My sme nasmu kupili v DM kefu na ludske vlasy, celu drevenu, aj rucka, aj stetiny, s tym sa chce dat cesat a vyzera to dobre.
Kontaktovala som jednu chovatelku v Cechach, je velmi ochotna, poradila mi komplet kozmetiku pre bisonika, ak chces napisem ti tie znacky kozmetiky, krmiva a pod.
Kde byvas? Ci by sme potom nasich milacikov nezoznamili, mozno by z toho aj nieco bolo. Nas je cistokrvny, no nema PP.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem za radu, no nasla som na nete vybornu stranku, www.bisonek.cz, je tam vela dobrych info...
Pisu tam, ze sa ma strihat v 6. mesiaci. My sme nasmu kupili v DM kefu na ludske vlasy, celu drevenu, aj rucka, aj stetiny, s tym sa chce dat cesat a vyzera to dobre.
Kontaktovala som jednu chovatelku v Cechach, je velmi ochotna, poradila mi komplet kozmetiku pre bisonika, ak chces napisem ti tie znacky kozmetiky, krmiva a pod.
Kde byvas? Ci by sme potom nasich milacikov nezoznamili, mozno by z toho aj nieco bolo. Nas je cistokrvny, no nema PP.
Vo veciach zvieratiek by som si netrúfla nikomu radiť. Len som posunula info, ktoré som získala. A ako u mnoho iných vecí zisťujem, že sa naň nedá spoľahnúť. Takže informácie sú dobrá vec, ale treba ich preverovať. Ja som tak na internete vyčítala, že psíkov treba buď kŕmiť výlučne granuliami alebo domácou stravou, nikdy nie kombinovať. Môjmu šteniatku granuly síce chutia, ale žalúdok sa proti ním búril tak, že sme museli navštíviť veterinára. No a ten mi na tú vyčítanú múdrosť povedal, že ani ľudia by nechceli jesť celý život samé rezne, tak ani psíci granule, aj keď sú dobré.
Kozmetika pre bišonika by ma zaujímala, aj krmivo, ale asi značky by sme tu nemohli uviesť, aby to nebola reklama. Tak by som Ťa chcela poprosiť, keby si mohla cez SS.
Moja bišonička je tiež vraj čistokrvná a bez PP. Je tým najúžasnejším stvorením, aké poznám. Celkom určite aj Tvoj bišonik. No, ale od PO je vzdialená niečo vyše pár sto km, takže možno by si aj padli do oka, ale je to predsa len príliš veľká vzdialenosť. Aj pre psiu lásku.
Za stránku o bišonikoch ďakujem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes sme kupili nasmu bisonikovi toaletu- puppy, aj s podlozkami a tym sprejom na pachy.
A nic.
Pride, olizuje, potom si na to lahne a nic. Kto poradi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať