Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
to je ako s malým dieťatkom - tiež ho treba učiť čo a ako na šerblíku
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
Dnes sme kupili nasmu bisonikovi toaletu- puppy, aj s podlozkami a tym sprejom na pachy.
A nic.
Pride, olizuje, potom si na to lahne a nic. Kto poradi?
asi mu to treba ukázaťako to funguje
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

arizona Pozri príspevok
asi mu to treba ukázaťako to funguje
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje? Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Petra Nová Pozri príspevok
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje? Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.
Šak sa hneď neurážaj,ja som srandovalaDobre si pamätáš,že som písala,že ich mám plný dvor-aj dom.Bolo to v odpovedi na tvoj príspevok,kde si sa sťažovala, že vaša babka nechce spať so psíkom v jednej posteli...

No,ale už vážne.
Nášho hafana a mačky sme učili tak, že me ich sledovali,kedy urobili"nehodu".Zistili sme,že predtým buď kňučia,škrabkajú o zem, alebo idú k dverám.Tak sme ich zdvihli a zaniesli "tam,kde treba".Zo začiatku sa to nie vždy podarilo,tak sme vyhrešili a položili "tam kde trebalo" aj potom.
Netrvalo to dlho,stačilo nejaké asi dva týždne.
Vôbec som sa nenatrápila.
So psom sme to praktizovali iba ked bol malinké šteniatko,potom už bol zvyknutý von.
Ale mačky sú na takéto veci šikovnejšie. Hoci bývame na dedine, majú svoju bedničku, aby nešpinili do skleníka,či do záhrady.
Mali sme teraz malé mačičky, včera si boli zobrať posledné.Mali 8 týždňov,všetky boli naučené na záchodík. Neučili sme ich,naučili sa od rodičov. Všetky šli do činžiaku, takže sa im to zíde a noví majitelia si to pochvalovali.
Dokonca ich mama,keď zbadá otvorené WC ide tam.Tak ako to občas vidieť v telke. Neviem, kde sa to naučila, mňa z toho poráža!
Ale každé zvieratko je asi individuálne...
Prajem veľa šťastia a úspechov pri výcviku
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

arizona Pozri príspevok
Šak sa hneď neurážaj,ja som srandovalaDobre si pamätáš,že som písala,že ich mám plný dvor-aj dom.Bolo to v odpovedi na tvoj príspevok,kde si sa sťažovala, že vaša babka nechce spať so psíkom v jednej posteli...

No,ale už vážne.
Nášho hafana a mačky sme učili tak, že me ich sledovali,kedy urobili"nehodu".Zistili sme,že predtým buď kňučia,škrabkajú o zem, alebo idú k dverám.Tak sme ich zdvihli a zaniesli "tam,kde treba".Zo začiatku sa to nie vždy podarilo,tak sme vyhrešili a položili "tam kde trebalo" aj potom.
Netrvalo to dlho,stačilo nejaké asi dva týždne.
Vôbec som sa nenatrápila.
So psom sme to praktizovali iba ked bol malinké šteniatko,potom už bol zvyknutý von.
Ale mačky sú na takéto veci šikovnejšie. Hoci bývame na dedine, majú svoju bedničku, aby nešpinili do skleníka,či do záhrady.
Mali sme teraz malé mačičky, včera si boli zobrať posledné.Mali 8 týždňov,všetky boli naučené na záchodík. Neučili sme ich,naučili sa od rodičov. Všetky šli do činžiaku, takže sa im to zíde a noví majitelia si to pochvalovali.
Dokonca ich mama,keď zbadá otvorené WC ide tam.Tak ako to občas vidieť v telke. Neviem, kde sa to naučila, mňa z toho poráža!
Ale každé zvieratko je asi individuálne...
Prajem veľa šťastia a úspechov pri výcviku
Však sa neurážam, prečo aj. Len som Ťa chcela poľutovať. Plný dom a dvor! No, predsa si len niečo pamätám, aj pri mojej deravej hlave. Len neviem, či aj to, s tou babkou.
Ako správny psíčkar som si myslela, že mám toho najúžasnejšieho , najmúdrejšieho, proste naj... psíka. A Ty mi napíšeš, že mačičky za 8 týždňov!!! Ale aspoň sa utešujem tým, že psík je osobnosť. Nedá sa len tak ľahko zlomiť. A dúfam, že o čo dlhšie mu bude trvať učenie, o to si to bude dlhšie pamätať. Takže ďalej sa učíme hľadať to správne miesto.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Petra Nová Pozri príspevok
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje? Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.
Ahoj,nemusíš ma ľutovať,nie je prečo. Naše zverky sú všetky slušne naučené,čistotné a poslúchajú. Oni vlastne žijú na dvore, každý má svoje miestočko.Dnu idú iba keď dovolím.
Hafanko-pitbulka má dnu svoje kresielko,kde ju púšťame za odmenu. Tam ľahne a ani nemukne,aby ju niekto nenašiel a neposlal von.
A cicušky púšťam do domu,keď čakajú ráno pokým im naložím papať,potom idú von. Večer ich tiež niekedy púšťam, sedia vedľa mňa na gauči,pokým ja pracujem na PC. Ak sa rozkokošia,idú von.
Našťastie, všetci poslúchajú na slovo, takže nie je problém ich zvládnuť.
Preto som písala, že ich mám plný dom a plný dvor,lebo my chodia všetci stále za pätami.

S tými dom. miláčikmi je to asi tak ako s deťmi. Všetci si myslíme, že máme doma to najkrajšie,namúdrejšie...

Neboj aj tvoj hafanko sa to onedlho naučí.Želám veľa úspechov!
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja som sa viac ako pred 4-rokmi snažila naučiť svojho maltezáčika používať psiu toaletu, ale moje zlato ju používalo ako doskočište. Toaletu som zrušila. Zatiaľ bez problémov riešim jeho potreby venčením 3-krát denne. Spájam dobré s užitočným. j
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Všetci tu spomínate takých klasickým domácich miláčikov. Ja mám asi 2 týždne nové zvieratko - na balkón nám priletela modlivka, tak som ju párkrát nakŕmil a zdá sa, že sa jej tu zapáčilo. Zostala tu a pravidelne je kŕmená (kostné červy, muchy, ucháne, kobylky,...). A aj pekne pribrala, takže zapadne do našej rodiny.
DSC02661 (Large).jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

petranova: chces aby psik sa naucil robit potrebu vonku a toaletu len ked treba doma a nebude toho kto by s nim mal ist von (teda ked je sam doma a rodina je mimo domacnosti)?

mne sa podarilo naucit nasho hafana pytat sa von priblizne za mesiac ale to som bola celu dobu s nim doma a vzdy ked sa zobudil som ho zobrala a isli sme von... lebo vzdy ked sa zobudi urobil mlacku alebo kopku... cize von sme chodili aj niekolkokrat za den, kym nepochopil, ze potreba sa robi vonku a treba sa pytat... teraz staci ked ideme von 3x... a dolezite je hresit psika priamo pri cine, lebo potom uz chuda nevie, zaco to bolo a naopak ak urobi co sme chceli tak velmi chvalit... este co sme dorziavali pri uceni potreby vonku bolo ze sme niekolkokrat (nie nervozne) hovorili "cikaj" a ak urobil potrebu vonku tak sme chvalili mozno je to smiesne ale u nas to teda zaberalo velmi rychlo....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Chobot Pozri príspevok
Všetci tu spomínate takých klasickým domácich miláčikov. Ja mám asi 2 týždne nové zvieratko - na balkón nám priletela modlivka, tak som ju párkrát nakŕmil a zdá sa, že sa jej tu zapáčilo. Zostala tu a pravidelne je kŕmená (kostné červy, muchy, ucháne, kobylky,...). A aj pekne pribrala, takže zapadne do našej rodiny.
myslíš že to od toho kŕmenia? Len pozor aby ste ich tam nemali zrazu plný balkón
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

willma Pozri príspevok
myslíš že to od toho kŕmenia?
Určite z kŕmenia. V prírode nebývajú také "bruchaté".

willma Pozri príspevok
Len pozor aby ste ich tam nemali zrazu plný balkón
Ja viem, ono keď sa to rozmnoží, tak z jedného hniezda môže vyliezť aj 200 malých modliviek...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Chobot Pozri príspevok
Ja viem, ono keď sa to rozmnoží, tak z jedného hniezda môže vyliezť aj 200 malých modliviek...
presne to som myslela .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Myslím, že toto je tak trochu aj oddychová téma, tak si môžem dovoliť napísať, že zvieratkomili sú strašne zlatí pri výmene skúseností. Ako psíčkar - začiatočník, skúsim pridať svoje. Moje šteniatko skoro od začiatku začalo mať problémy s črievkami a popri tom aj s mechúrikom. Prakticky to znamenalo, že v priebehu dňa bez akýchkoľvek náznakov dokázalo urobiť mláčku na hociktorom mieste v byte, aj pri šantení. Možno aj 15x za deň. Takže v častiach, kde sa pohybovalo, zmizlo všetko savé, napriek tomu, že milujem koberce. Dnes je šteniatko zdravšie, aj zdržiačiky lepšie fungujú, a aj v tom zacieľovaní na toaletu v byte sme riadne pokročili. Ale ešte sa stane. Určite je veľmi dôležité, aby šteniatko si vedelo poradiť aj v čase, keď je samo doma a prechádzka sa nemôže konať. Tak, ako to napísala AndreaS. Preto trénujeme, chválim, uplácam a paradoxom je , že šteniatko si už samo vyžaduje pochvalu. Na prechádzkach nemá problém vykonať potrebu, keď ono chce. Ešte sa musím naučiť ho presvedčiť, aby chcelo vtedy, keď ja chcem, aby to urobilo. Asi všetko chce čas a trpezlivosť. Spolieham na skúsenosti starších psíčkarov a verím, že časom budú stačiť tri vychádzky za deň. Tiež verím, že šteniatko sa mi podarí vychovať podľa mojich predstáv, a že ono prestane vychovávať mňa.
A ešte mám jednu otázku. Umývate psíkom zuby?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
A ešte mám jednu otázku. Umývate psíkom zuby?

Petra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.

jááj , ešte som zabudla, keď som išla s ním von, tak som mu opakovala aspoň 1000x , že """no čúraj """" a keď už konečne to urobil, tak dostal maškrtu.
má 2roky.
Naposledy upravil Barbara : 04.09.08 at 11:49
DSC00076.JPG  
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Petra Nová Pozri príspevok
Umývate psíkom zuby?
Barbara Pozri príspevok
Petra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.
Rada odborníka:
http://www.veterinar-vrakuna.sk/clanok02.php
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.

Petra, ale to jej musíš aj pekne hovoriť, že čo od nej chceš, aby urobila, takže ako som tu vyššie spomínala, tak jej hovor, že """" no čúraj pekne"""" a pritom ju aj hladkať a pekne ju potom pochváliť a dať jej maškrtu


ešte 1 vec, väčšinou oni cikajú, keď sa napíjú, alebo najedia, takže keď sa napije, alebo naje, friško ju daj na to miesto, alebo utekaj s ňou von a uvidíš , že sa to naučí 1 2
Naposledy upravil Barbara : 04.09.08 at 12:10
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
... šteniatko si už samo vyžaduje pochvalu.
Aj psík(fenka) si vyžaduje pochvalu, a najhoršie je, keď sa chce zavďačiť . Wendy na výstave orieškov dostala nápad, že ako ju vždy chválim, keď sa pekne zohne, tak to iste zaberie aj na výstave. Zabralo. . Tak ju zohlo, že sme mali potlesk. Ona si spokojne vrtela chvostikom, a ja som si pohundrávala želanie Zem, prepadni sa podo mnou....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
Petra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.

jááj , ešte som zabudla, keď som išla s ním von, tak som mu opakovala aspoň 1000x , že """no čúraj """" a keď už konečne to urobil, tak dostal maškrtu.
má 2roky.
Barbarka, ja sa o to tiež pokúšam každý deň. A musím priznať, že sa natrápime. Aj som sa mu kefkou do úst dostala, a keď sa mi to podarí, je mi smiešne, aké zúbky mu to mám čistiť, keď vidieť len štyri z nich. A pastu míňam rýchlym tempom, lebo šteniatku evidentne chutí. Takže sa mi darí trochu vymasírovať mu ďasná, osviežiť mu dych, ale či zúbky aj vyčistíme, to som si nie celkom istá. Ešte , že sa chce kúpať, celé sa trasie, ale vo vode vydrží hocičo. Len vraj sa nemajú psíci často kúpať. A to je problém.

No, Barbarka, ak si Ty musela 1000x, tak ja budem musieť aspoň dvakrát toľko, ako poznám moju slečnu.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
Petra, ale to jej musíš aj pekne hovoriť, že čo od nej chceš, aby urobila, takže ako som tu vyššie spomínala, tak jej hovor, že """" no čúraj pekne"""" a pritom ju aj hladkať a pekne ju potom pochváliť a dať jej maškrtu

ešte 1 vec, väčšinou oni cikajú, keď sa napíjú, alebo najedia, takže keď sa napije, alebo naje, friško ju daj na to miesto, alebo utekaj s ňou von a uvidíš , že sa to naučí 1 2
Veď to aj presne tak robím, a tiež chválim a chválim.Nuž nebude veľmi chápavá, až sa čudujem, čo to vôbec mám. Ale inak nedám na ňu dopustiť.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pozrela som. Je to dobrá stránka. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať